Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari,
planiram da zamenim moj 32 inca samsung full hd za neki 43 inca full hd do 40000. Aj preporucite mi neki ako imate ideju.
Da bude smart. Da li uopste da gledam vox, fox, vivax...?
 
Kliknuo sam kod filtera, izaberi mi modele koji najvise nerviraju ljude :) jedino sto sam stavio jeste da bude smart i da bude do 40000 i stavio sam da bude 43 inca. Nasumicno sam izabrao proizvodjace.
 
Ima li ko iskustva sa ovim socijala televizorima do 20.000 din?

Vidim da ih ima sada na popustima za back firday pa reko tetki da uzmem jedan 32" da se konačno zameni onaj sa katodnom :D

Gledao sam neke tipa:

FOX 32DLE268 (18.690,00 RSD)
TESLA 32S315BH (16.046,00 RSD)
Hisense H32M2165HTS (17.935,00 RSD)

Imate li neku preporuku? :)
 
@Nikola1970

Sve je to manje više isto u tom cenvnom rangu..
Uglavnom dosta bolje od tv kutije [emoji16]
Uzmi nešto jeftinije, tebalo bi da ima neki fox/Tesla za 15-16k

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
ovo je mator i to 3D model. tih 120Hz je za 3D.
primeti se razlika i na 60Hz ako je prenos 60fps (60Hz)

danas si, što se 4K tiče, osuđen na 30Hz (HDMI 1.4) i 60Hz (HDMI 2.0), u oba slučaja statičnih. za komp (surfovanje) je bolje 60Hz.

ispraviće me neko ako grešim
Poenta je na HDMI 2.0, jer je napisano da ih nema sa 120Hz. Nije bitno koje je godište imaš Sony W75 seriju iz 2015 isto 120Hz bez 3D. TV vrhunski, a npr. danas iz te klase nemas ni blizu (Sony). Ovo pišem sto sam i vidio, a ovi što su citali pa lupetaju ne moras svaku uzimati za ozbiljno.

@j.babic Nemoj biti bukvalac, uz panel šta je najbitnije, da nije 3D ili smart? Uostalom ne bi krili Hz k'o zmija noge, zato imas razna nabijanja u vidu CMR, PQI, i sl. samo da povećaju brojke, a neuk narod to voli što veći broj valjda se isplati dati i više $.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko iskustva sa ovim socijala televizorima do 20.000 din?

Vidim da ih ima sada na popustima za back firday pa reko tetki da uzmem jedan 32" da se konačno zameni onaj sa katodnom :D

Gledao sam neke tipa:

FOX 32DLE268 (18.690,00 RSD)
TESLA 32S315BH (16.046,00 RSD)
Hisense H32M2165HTS (17.935,00 RSD)

Imate li neku preporuku? :)

Imas i "Teska socijala" modele kao ovaj https://www.emmi.rs/televizori-tv-32-led-blueberry-blt32c9a.11.html?productId=75602 cudi me da ima 3 godine garancije ovaj LCD tv 32 inca analogni bacac slike.
 
U giga je bio spomenuti tesla za 14000 u petak. Inače sam jurio i ja neki 32" smart najjeftiniji za tazbinu, da zamene kutiju, i na kraju uzeo u emmi vivax za 18000, jer u tehnomaniji nije bilo tesle fizički, samo u katalogu naravno. Nije loš, al' nije ni nešto. Panel najniže klase, android radi na donjoj granici upotrebljivosti, ali radi, navodno ima 1gb/dual core.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Koji je bolji izbor LG 50UK6500 ili Sony KD49XF7596BAEP?

Jedan i drugi imaju manje više slične karakteristike, s tima da LG ima VA panel (nisam siguran da li je to prednost ili mana u ovom slučaju), a Sony je Android i taman za toliko skuplji oko 70-tak evra...tako da kada se sve to sabere i oduzme

šta biste pre uzeli (napomena da Android nije prioritet, ali nije ni loše da ga tv ima) ???
 
Poslednja izmena:
Bio danas gledao lg 65uk6950 i samsung ue65nu7172 i oba mi dobra skorz. E sad moj cilj je lg 70uk6950 i on je VA a ova dva su IPS al njega nema izlozenig nigde.

Cak nisam siguran da sam video ista izlozeno da je VA panel a hocu da porucim online tako da ga vrv necu ni videti.

IPS mi izgleda odlicno, kod mene TV ce se gledati sa minimalmnim uglovima tako da kontam da VA moze samo lepse da izgleda od IPSa zbog tog kontrasta, da li sam u pravu?


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Poenta je na HDMI 2.0, jer je napisano da ih nema sa 120Hz. Nije bitno koje je godište imaš Sony W75 seriju iz 2015 isto 120Hz bez 3D. TV vrhunski, a npr. danas iz te klase nemas ni blizu (Sony). Ovo pišem sto sam i vidio, a ovi što su citali pa lupetaju ne moras svaku uzimati za ozbiljno.

@j.babic Nemoj biti bukvalac, uz panel šta je najbitnije, da nije 3D ili smart? Uostalom ne bi krili Hz k'o zmija noge, zato imas razna nabijanja u vidu CMR, PQI, i sl. samo da povećaju brojke, a neuk narod to voli što veći broj valjda se isplati dati i više $.
Nema potrebe za takvim recnikom oko gluposti kao sto je tv.

Nisi u pravu, onaj tv nema 120Hz na 4k, pogledaj malo dalje od jednog sajta.

Ako se ne varam, 4k 120Hz trenutno imaju samo monitori preko display porta.
 
Bio sam juce u Tehnomaniji i gledao neki Samsung serije 7 sa 65" panelom. To je bio jedini TV gde im je bio prikacen D3 i pusten SK HD. Bio je neki basket na programu. Majko moja, ono izgleda tako mrljavo da razmisljam da li uopste da menjam moju Full HD plazmu za drugi TV.
Mozda je bilo do podesavanja, ali bas me je razocarao kvalitet slike.
 
Izvinjavam se na upadu, ali da ne otvaram novu temu za sitnicu. Zna li neko dobru app za kontrolu Vox televizora sa moba, ako takva postoji :))?

Hvala.

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Bio sam juce u Tehnomaniji i gledao neki Samsung serije 7 sa 65" panelom. To je bio jedini TV gde im je bio prikacen D3 i pusten SK HD. Bio je neki basket na programu. Majko moja, ono izgleda tako mrljavo da razmisljam da li uopste da menjam moju Full HD plazmu za drugi TV.
Mozda je bilo do podesavanja, ali bas me je razocarao kvalitet slike.

Gledaj qled/oled. Prelazak na basic LCD model sa plazme je moguć ako tačno znaš šta da očekuješ.
 
Ne verujem da to ima velike veze sa tipom panela, mislim da je drugo nešto u pitanju. SK HD kanali su generalno lošeg kvaliteta. I kod mene na 50" se vidi da nije to to, pogotovo kad gledam nba preko ssiptv na nekom drugom kanalu tipa sky sports hd i sl. Ogromna je razlika, mogu da zamislim koliko to loše izgleda na 65". A ta fullhd plazma pretpostavljam da je 40-43" i svakako će isti materijal oštrije i lepše izgledati na 15" manjem ekranu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Bio sam juce u Tehnomaniji i gledao neki Samsung serije 7 sa 65" panelom. To je bio jedini TV gde im je bio prikacen D3 i pusten SK HD. Bio je neki basket na programu. Majko moja, ono izgleda tako mrljavo da razmisljam da li uopste da menjam moju Full HD plazmu za drugi TV.
Mozda je bilo do podesavanja, ali bas me je razocarao kvalitet slike.
Nije do podešavanja. Ako hoćeš bolju sliku od plazme onda samo oled. Lcd-e i njihove varijante zaobiđi. Do pre koju godinu je i bilo dobrih primeraka ali sada se sve spustilo za klasu niže.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li vredi razlika u ceni od skoro 20k din za razliku izmedju 55UK6950PLB (67k din) i 50UK6950PLB (86k din)?
Osim ocigledne razlike u dijagonali, koliko sam citao 50'' ima VA dok je 55'' IPS panel.
Razdaljina sa koje ce se tv gledati je 3.5m, tako da bi svakako 55'' bolje 'legao'. Sa druge strane nece biti potrebni veliki uglovi gledanja, a s obzirom da planiram da uglavnom gledam tv/filmove/serije pretpostavljam da VA ima blagu prednost.

Sta mislite?
 
Da li vredi razlika u ceni od skoro 20k din za razliku izmedju 55UK6950PLB (67k din) i 50UK6950PLB (86k din)?
Osim ocigledne razlike u dijagonali, koliko sam citao 50'' ima VA dok je 55'' IPS panel.
Razdaljina sa koje ce se tv gledati je 3.5m, tako da bi svakako 55'' bolje 'legao'. Sa druge strane nece biti potrebni veliki uglovi gledanja, a s obzirom da planiram da uglavnom gledam tv/filmove/serije pretpostavljam da VA ima blagu prednost.

Sta mislite?

Gde ima 55UK6950 za 67k?
ah nisam obratio paznju... greskom si zamenio cene. Na kp je oko 680e, i 55UK7550 za 700e. Doduse oba su ''55. 55UK7550 po radnjama nema ispod 96-7k koliko videh.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na lupetanje, ne na bukvalisanje :)

Tu ti pise 100Hz, a evo ti na malo ozbiljnijem testu:

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ju7100
Cisto da ne bude zabune ,naravno da je bolje 120Hz ali daleko je od najbitnije stvari pri izboru tv.60hz I 120hz televizori drukacije prikazuju sliku (fps) I to nema bas nikakve veze sa 4k 120hz sadrzajem vec zavisi od izvora sa kojeg se pusta video ako uredjaj sa kojeg se pusta sadrzaj nema mogucnost da automatski menja fr onda ce nprm film koji je snimljen u 24fps fluidnije izgledati na tv sa 120hz sportski sadrzaj takodje fluidnije (brze scene) idt
 
Ti i Херој87 prvo naučite "razliku" između 50/100Hz i 60/120Hz, pa ćemo onda dalje, *mjau**mjau**mjau* to su osnove.
 
Poslednja izmena:
Druze, ti si prvo napisao da ima 120Hz, pa dao link na kome pise da ima 100Hz kao dokaz.
J ti dam test sa mozda i najpouzdanijef izvora, rtings.com, na kome pise koju rezoluciju i na koliko herca podrzava(4k na 60Hz), ti opet sada prebacujes temu na nase znanje o hercazi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno