Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako nema?

http://bfy.tw/L0B7

Nemojte traziti review kompletnih oznaka televizora vec samo po seriji je su obicno dva poslednja broja okvir i region.

Pa opet nisam dobio ono sto trazim, a trazim NU70 seriju. Verovatno ima razlike u tom drugom broju ;)

Vaše mišljenje, u cenovnom rangu 60-80000, Samsung ili Hisense?
 
Poslednja izmena:
Je l zna neko kako da namestim wallmount sine na samsung 55"? Srafovi Vesa 40 su prekratki jer su rupe prilicno duboke a duzina srafa je 40mm

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
I meni bi cudno da su kratki, s obzirom na to da se uvek uz nosac dobije komplet razlicitih duzina i promera.
Vidi koji ti promer odgovara pa ako stvarno nema odgovarajuce duzine, pravac prodavnica srafova.
 
Slična priča - mnogo sam više očekivao od Crnog petka kod nas. Jedino što je delovalo primamljivo u smislu odnos cena - dijagonala - kvalitet je Sony KD55XF7596BAEP za 80k dinara, ali se nažalost to razgrabilo još juče...

Je l ima neki pomenuti Sony KD55XF7596BAEP pa da mi prenese utiske iz prve ruke s obzirom da je ovo relativno novi model od pre par meseci na našem tržištu?

Sviđa mi se što je Android, ali pitanje da li mogu da se iskoriste mogućnosti "njegovog fabričkog Androida" naspram recimo da se na običan smart TV stavi neki Android TV Box...
Tv je fantastican,povezao sa dac-om,pojacalom i miracast za mobilni i tablet,komp hdmi i total tv.Android brz pregledan bez bagovanja,radi sve sto sam probao .Slika vrhunska.Odmah azuriran novi sofver.

Sent from my SM-P550 using Tapatalk
 
U Emm..eti LG 50UK6500 53000 rsd, ako je ostao još neki.
Philips 43pus7303 je 50000.
 
Da li ima neko preporuku za TV dijagonale 55'' (razdaljina u dnevnoj sobi je 3.5m).
Budzet 700-800e, tv bi se koristio za gledanje filmova/serija i tv programa. Ne bi se igrale igrice.
Pozeljno da moze kod nas da se kupi zbog mogucnosti kupovine na odlozeno placanje.

Unapred hvala
 
I ja gledam Samsung UE58NU7102, čini se kao dosta dobra kupnja. Mene zanima koja je razlika između UE58NU7102 i UN58NU7100. Ne mogu naći specifikacije za UE model, nema ih na stranici DS.

Koliko vidim razlika između UN58NU7100 i UE55NU7100 je u načinu interpolacije i nešto sitno gustoće piksela. Ima li u stvarnosti razlike, ne znam.

un samsung.PNG

https://www.displayspecifications.com/en/model/abb413b6

Vjerujem da je UE58NU7102 isti po specifikacijama UE55NU7100 modelu.
 
Svi su do 4cm.. ovde mi je potrebno bar 6cm. Ima oni plasticni adapteri, za rupe ali opet duzina je problem. Iako pise da je VESA40.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Kod Samsunga (starijeg) sam i ja imao problem. Morao sam da kupujem posebno srafove jer su mu rupe bile neodgovarajuce (FI bio neki levi).

Posle sam na isti nosac nakacio Hisense i srafovi od nosaca su bili OK.
 
Koliko je bitno kod 4k da li je 60/120Hz za svakodnevnu upotrebu sto podrazumeva gledanje kablovske (tu mi je najbitnije za Formulu 1 u 4k), filmova sa kompa, surfovanje po net-u, i retko poneka igrica?
 
Nikoliko.
 
Koliko je bitno kod 4k da li je 60/120Hz za svakodnevnu upotrebu sto podrazumeva gledanje kablovske (tu mi je najbitnije za Formulu 1 u 4k), filmova sa kompa, surfovanje po net-u, i retko poneka igrica?

Zavisi koliki TV kupujes, oni veci su uglavnom UHD tj jednaka im je cena kao FHD pa nema razloga kupovati nista drugo.

Na primer;
do 32" su uglavnom svi HD
do 43" su vecinom svi FHD
i preko 43" su vecinom UHD
 
Poslednja izmena:
Koliko je bitno kod 4k da li je 60/120Hz za svakodnevnu upotrebu sto podrazumeva gledanje kablovske (tu mi je najbitnije za Formulu 1 u 4k), filmova sa kompa, surfovanje po net-u, i retko poneka igrica?
Samo to je bitno. Ostale džidža-bidže ne moraš ni da gledaš.
Mada, koliko se ljudi na forumu oduševljava sa 50/60hz možda i nije... :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Koliko je bitno kod 4k da li je 60/120Hz za svakodnevnu upotrebu sto podrazumeva gledanje kablovske (tu mi je najbitnije za Formulu 1 u 4k), filmova sa kompa, surfovanje po net-u, i retko poneka igrica?

4K televizori za sad nemaju mogucnost za 120Hz refresh rate (na 4K rezoluciji), limit HDMI 2.0 standarda. Tek od HDMI 2.1 bi trebalo da bude moguce. Elem, za televiziju, filmove i serije ti je to skroz nebitno. Za igre je vec druga prica, tu bi itekako primetio poboljsanje sa 120Hz ako tvoja masina moze to da izgura na 4K.
 
Znaci baron reklama za tv sa hdmi 2.0 i 120Hz? Prakticno je onda 4k 60Hz max?
4K televizori za sad nemaju mogucnost za 120Hz refresh rate (na 4K rezoluciji), limit HDMI 2.0 standarda. Tek od HDMI 2.1 bi trebalo da bude moguce. Elem, za televiziju, filmove i serije ti je to skroz nebitno. Za igre je vec druga prica, tu bi itekako primetio poboljsanje sa 120Hz ako tvoja masina moze to da izgura na 4K.
 
4K televizori za sad nemaju mogucnost za 120Hz refresh rate (na 4K rezoluciji), limit HDMI 2.0 standarda. Tek od HDMI 2.1 bi trebalo da bude moguce. Elem, za televiziju, filmove i serije ti je to skroz nebitno. Za igre je vec druga prica, tu bi itekako primetio poboljsanje sa 120Hz ako tvoja masina moze to da izgura na 4K.

Ma igre su najmanje bitne. Ionako igram bas retko i to neku praistoriju pa tu razliku sigurno ne bih primetio, a i sto kazes, masina ce tesko da izgura bilo sta blizu toga.
 
Ovo je 4K/120Hz (HDMI 2.0)
https://www.displayspecifications.com/en/model/c4163f

Vidi se očigledna razlika na fudbalskim prenosima kada lopta ide sa jedne na drugu stranu terena.

ovo je mator i to 3D model. tih 120Hz je za 3D.
primeti se razlika i na 60Hz ako je prenos 60fps (60Hz)

danas si, što se 4K tiče, osuđen na 30Hz (HDMI 1.4) i 60Hz (HDMI 2.0), u oba slučaja statičnih. za komp (surfovanje) je bolje 60Hz.

ispraviće me neko ako grešim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno