Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je, a XE90 je jos bolji jer je FALD i duplo je svetliji

Da ima FALD, a što se tiče svetilnosti kod HDR ima nešto malo bolje od ostala dva modela. Ima izmereno 100% Window 525 cd/m2, a druga dva modela oko 420 cd/m2.
Pa što se tiče svetilnosti je tako, da na kratko vrijeme jedni televizori imaju veču svetilnost, a merjeno nakon 1 minute je priča sasvim drukčija. Recimo Samsung KS serija ima na kratko vrijeme izmerjeno preko 1000 cd/m2, a poslije jedne minute, ta pada ispod 500 cd/m2..Idealno kada svjetlina zanemarivo malo padne (unutar 10%) nakon što je isti ili sličan kadar konstantno na zaslonu. Najviše je važno, da kod HDR ima televizor FALD, više nego sama svetilnost..
 
Da ima FALD, a što se tiče svetilnosti kod HDR ima nešto malo bolje od ostala dva modela. Ima izmereno 100% Window 525 cd/m2, a druga dva modela oko 420 cd/m2.

Ovaj stat nije bitan cak ni onima koji redovno gledaju hokej [a i SDR/HD prenosi takvih meceva su ionako masterovani samo za 100-120nits-a]. :D

XE90 je fantastican televizor, samo treba skupiti pare za njega.
 
Poslednja izmena:
^Mana mu je sugavi SoC.. ne mogu da verujem da nisu mogli da se otvore i stave nesto na cemu bi android klizio glatko - mada uvek je resenje spoljni plejer ali koj djavo onda placamo smart tv :D
 
Ti "jeftiniji" 4K televizori nemaju pravi HDR...
 
^Mana mu je sugavi SoC.. ne mogu da verujem da nisu mogli da se otvore i stave nesto na cemu bi android klizio glatko - mada uvek je resenje spoljni plejer ali koj djavo onda placamo smart tv :D

Uvek ima resenja. Broj recent appova koji se drzi u memoriji da se smanji na 4, a gasenje Sony reccomend i sl tab-ova dosta budzi performanse.
 
Vidim da se po nekim topicima pojavljuje priča da je rizično kupovati TV preko madjara. To prvi put čujem. Kakva su vasa iskustva što se tiče ostvarivanja garancije pre svega?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nem' pojma za Sony, treba proveriti.. znam još da je neko pominjao Panasonic-a. A za LG je sigurica.
Inače moje iskustvo sa švercerima, tj mog drugara, kod tipa iz SU od kojeg smo uzeli više Samsung-a je pozitivno. Rešio čovek tv koga je spržio grom, nema dalje. Ali od tada ima već par god., tako da ne znam da li i dalje isti radi pos'o.
 
Da li neko zna, koji od bazičnih modela Lg, Samsung ili bilo kog drugog proizvođača (full hd, smart je nebitan) ima VA panel? Treba mi neki što jeftiniji model od jedno 40" a voleo bih da je VA pošto već imam TV sa tim panelom i navikao sam se na dobru sliku u mraku :)

Ako neko ima neku informaciju ii savet nek je prosledi, hvala unapred.
 
Da li neko zna, koji od bazičnih modela Lg, Samsung ili bilo kog drugog proizvođača (full hd, smart je nebitan) ima VA panel? Treba mi neki što jeftiniji model od jedno 40" a voleo bih da je VA pošto već imam TV sa tim panelom i navikao sam se na dobru sliku u mraku :)

Ako neko ima neku informaciju ii savet nek je prosledi, hvala unapred.

Ako mozes da nadjes Samsung K5500, 5600 ili 5800 (isti televizori, razlika u tjunerima tj dal ima ili nema satelitski, i u boji), vrhunski televizori za relativno mali novac, drug sad uzeo 49 K5600 za 500eur kod lika sa vracara od kog sam i ja uzeo tv, dosao mu isti dan...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isto pitanje ali za 43"?

Od Samsunga jedino ako moze jos da se nadje 43KU6000 ili 6072, isti televizori, razlika u oznaci zbog regiona... A od LG-a bilo koji iz serije 6, samo gledaj dizajn i to, sve ostalo manje vise slicno... Ali iskreno ganjaj Samsunga, bolji je TV [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji LG 49'' full hd uzeti? Gledao sam 49lh630v, on je oko 450e na kp. Generalno mi ne treba smart, ali vidim da nema sa tim refresh rato-om obicnih televizora, ili se varam?
Edit: za njega mi se ne svidja sto je postolje iz jednog dela, ali ako je bolji prezivecu.
 
Poslednja izmena:
Posto nemam vremena da pratim šta izlazi i karakteristike, hoću da uzmem neki 55" Samsung ili LG, sta je preporuka vas koji pratite. Pre 4 godine sam uzeo Samsung 46es6540, to je smart 3d TV, pa bi nešto približnog ranga, tj kao ovaj sto je bio pre 4 godine, neka sredina. 3d nisam gledao par puta, ali nije na odmet da ima. Mada, koliko sam bacio pogled, retko naidjem na 3d opciju, jel to sve manje i manje ih nude kao opciju, posto nije zaživela ili?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno