Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@mintichess
Ovdje imaš i modela za USA.
Samsung KS9800 (ukrivljen panel)
Samsung KS9500 (ukrivljen panel)
Samsung KS9000 (ravan panel)
Samsung KS8500 (ukrivljen panel)
Samsung KS8000 (ravan panel)
 
KS9500 u evropi ti je isto sto i KS9800 u US, odnosno televizori sa Full Local Array Dimming, a KS9000 u evropi jedino ima dizajn, nesto jace moze da osvetli i jace zvucnike, tek ako uzimas KS9500 EU videces ozbiljniju razliku, ovako idi na KS7000 i cao zdravo [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@mintichess
Ovdje imaš i modela za USA.
Samsung KS9800 (ukrivljen panel)
Samsung KS9500 (ukrivljen panel)
Samsung KS9000 (ravan panel)
Samsung KS8500 (ukrivljen panel)
Samsung KS8000 (ravan panel)

ne razumes. znam koji modeli postoje i u usa i u evropi a;o neznam da ih poredjam jedan naspram drugoga koji model usa odgovara kojem modelu u evropi.
 
KS9500 u evropi ti je isto sto i KS9800 u US, odnosno televizori sa Full Local Array Dimming, a KS9000 u evropi jedino ima dizajn, nesto jace moze da osvetli i jace zvucnike, tek ako uzimas KS9500 EU videces ozbiljniju razliku, ovako idi na KS7000 i cao zdravo [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

hvala. i usa test kaze da je on najbolja kupovina.

sad nesto za sve:

jel neko kupovao od marka sa zvezdare sa kupujem prodajem. misljenje, molim vas.
 
ne razumes. znam koji modeli postoje i u usa i u evropi a;o neznam da ih poredjam jedan naspram drugoga koji model usa odgovara kojem modelu u evropi.
Poređaš ih po redosledu koji ti je majstorslo postavio u komentarima za Evropu i USA, od najvišeg do najnižeg (u oba ih ima po pet).

USA 9800 = E 9500
USA 9500 = E 9000 itd

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
KS9500 u evropi ti je isto sto i KS9800 u US, odnosno televizori sa Full Local Array Dimming, a KS9000 u evropi jedino ima dizajn, nesto jace moze da osvetli i jace zvucnike, tek ako uzimas KS9500 EU videces ozbiljniju razliku, ovako idi na KS7000 i cao zdravo [emoji6]



Sent from my iPhone using Tapatalk

realno kolika razlika u ceni izmedju 7000 i 8000 bi bila opravdana po tebi.
 
Najgore je kad odeš na AV Forum i vidiš da se na istoj temi, recimo KS8000 piše o različitim modelima gde pojedinci pišu o evropskoj a pojedinci o američkoj verziji tog TV pa konfuzija raste...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jok Miki sa Vracara, on prodaje vise televizora nego svi ti, ima istaknut oglas na KP i prodaje iskljucivo Samsung i LG, a sto kaze @MarkoZ uzmi KS7000, ima slicne performanse kao KS8000, jedino ako mozes da se ispruzis za KS9500, on je vec perverzija, ima pravi local dimming ako se. E varam i moze jos jace da osvetli, ali iskreno i KS7000 je i vise nego dovoljan... Mislim pogledaj test na rtings (za US trziste se zove KS8000), odlicne je ocene dobio, best buy po njima (naravno best buy kod amerikanaca kod nas druga prica, haha). Slobodno istrazi odlican televizor i to ti govorim iz prve ruke [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

+1 i za tv (u 55" verziji) i za prodavca
 
Philips 55PUS6501 je ok TV, ali je UHD i SD kanali će sigurno lošije izgledati nego na FHD.

Kako si se samo usudio napisati ovako nešto. Sada će da ti se javi par "stručnjaka" i da ti objasni da su SD i HD kvalitetniji na 4K TV, a da će još kvalitetniji biti na 8K, 16K,... :)
 
Najgore je kad odeš na AV Forum i vidiš da se na istoj temi, recimo KS8000 piše o različitim modelima gde pojedinci pišu o evropskoj a pojedinci o američkoj verziji tog TV pa konfuzija raste...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

a sta reci za rtings koji u svojim tabelama najboljih po raznim kategorijama uopste nemaju sve modele koje su testirali.
pa ti onda trazi i uporedjuj dok prevodis americke u evropske modele imajuci u vidu da su neki od testiranih va a neki ips...
 
jedan od testova
Despite some superb viewing angles, great color and a fine smart TV platform, the X850D isn’t quite up to par with rival models in the same class such as the KS8500 or even the KS8000 from Samsung. Even LG’s LCD 2016 HDR 4K TVs like the UH8500 give this model a run for its money

Razliciti su paneli, KS8000 je VA (bolja crna i kontrast, losiji uglovi gledanja) dok je XD8500 IPS (slab kontrast ali bolje gledanje iz uglova). Ako ces IPS mozda je bolje da gledas LG UH85 ako ti se svidja, vec sam spomenuo ima 3d, local dimming, bolji zvuk i nesto bolji premaz. Sony ima bolji pokret i bolji je kao PC monitor ali ima i veci input lag. Sad kako kome odgovara.

Ako opet nemas potrebu za gledanjem iz uglova (i u zavisnosti od velicine ne sedis previse blizu) i pravac gledanja ti je uglavnom uvek pod pravim uglom onda bolje idi na KS8000
 
3D me ne zanima, zvuk takodje pošto imam podnostojeće zvučnike, a input lag mi je bitan zbog PS4-ke. Za sad je KS8000 favorit, jedino što mi je Sony gotivniji kao brend :). A u čemu je razlika izmedju KS8000 i KS8500?

Hvala na odgovrima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali tu se sada postavlja pitanje, vezano za ono spomenuto ranije, da li misliš na usa ks8000 ili eu ks8000? Veće su šanse da si čitao test za usa ks8000, što je kod nas ks7000.
 
US modeli - puna oznaka modela je npr. UN55KS9000
Q2KVN7F.png



EU modeli - puna oznaka modela je npr. UE55KS9000
GDCahxI.png


Izvor: http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1460114926
 
Poslednja izmena:
Ok, kontam da je KS7000 best buy. E sad, vidim da postoje i KS7090 i KS8090. Je l to oznaka za Nemačko tržište ili se ipak razlikuju od modela sa 000?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno