Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze preporuka za jeftiniji 32" TV, recimo do 350e? Ako uopste moze da se bira u tom cenovnom rangu.
Trebao bi da bude full hd, sluzice za gledanje tv-a, i konzole wii i ps3.

Hvala
 
Samsung UE40D5500 ... ILI UE40D5000 ako kupuješ preko oglasa (550 -500€)

DVB-T,DVB-C
1920 x 1080p
Picture in Picture
DLNA, ConnectShare
4 HDMI version 1.4 / 2 USB 2.0 / 2 component video / PC / component audio / optical digital audio / PC audio
Ethernet LAN (RJ-45) port
Dolby Digital Plus / SRS TheatreSound
Exceeds ENERGY STAR standards
AllShare DLNA networking
Ultra-slim

http://www.elektropont.hu/static/900036_3.jpg

Ako ce ti sluziti za igrice, kazu da je konkretno ovaj model LE550D (LED) bolji za igice, i jeftiniji jer je LCD malo brzi od LED-a


Jel moze neko pojasnjenje zasto bas ti modeli,koje karakteristike oni imaju za ove moje uslove?

Hvala.
 
Oba modela imaju identicne karakteristike. Jedina razlika je sto je D550 LCD a D5000 LED. Znaci jedina razlika je u pozadinskom osvetljenju, kod jednog je lampa a kod drugog LED diode.

LED je skoro u svemu bolji osim u brzini koja je vezana za igrice i ceni jer je skuplji.
Ako zelis jeftiniji TV za negde oko 400e ti je D550 odlican izbor, ako zelis da platis malo vise uzmi D5000.

Kompletan opis D550 imas u ovoj temi samo malo ispred ... http://forum.benchmark.rs/showthrea...-LCD-TV-d0-55k-preporučujete&highlight=grozda


Samsung televizor LCD LE-32D550

Kod:
Dijagonala ekrana: 32"/81cm
Format ekrana: 16:9
Rezolucija: 1920 x 1080
Dinamic(ki kontrast: High Contrast
50 Hz
Picture Engine: HyperReal Engine
Wide Color Enhancer
Audio:
Dolby: Dolby Digital Plus / Dolby Pulse
SRS: SRS TheaterSound
dts 2.0 + Digital Out
Izlazna snaga (RMS): 10W x 2
Karakteristike:
Allshare (Powered by DLNA)
Smart Phone Remote support
Wireless LAN Adapter Support
One Foot Connection
ConnectShare™ (USB2.0): film
Anynet+ (HDMI-CEC)
Automatsko pretraživanje kanala
EPG
Teletext (TTX)
OSD Meni
Auto Volume Leveler
Automatsko iskljuc(ivanje
Sat & On/Off Timer
Sleep Timer
Game Mode
Picture-In-Picture: 1 tuner PIP
Sistem:
DTV Tuner ugra?en
DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T/C
Prikljuc(ci:
HDMI: 4
USB: 2
Komponentni ulaz (Y/Pb/Pr): 1
Kompozitni ulaz (AV): 1 (Common Use for Component Y)
Digitalni Audio izlaz (Optic(ki): 1
PC ulaz (D-sub): 1
CI Slot: 1
Scart: 1
RF ulaz (Terrestrial/Cable Input): 1
slušalice: 1
PC Audio ulaz (Mini Jack): 1
DVI Audio ulaz (Mini Jack): 1 (Common Use for PC Audio in)
Ethernet (LAN): 1
Boja: crna
Garancija: 2 godine


Kupio sam ovaj LCD TV pa da napisem par reci o njemu.

Vizualni izgled solidan, ostre, ravne linije.
Predhodna serija sa oznakom C cini mi se da je malo lepsa. Touch tipke na samom TV-u.
U odnosu na 32C530 (C oznaka je za godinu 2010, D za 2011 ...) ovaj TV ima LAN prikljucak, jedan USB port vise i AllShare tehnologiju.

Sto se tice ulaz na samom TV-u ima ih i vise nego sto treba: 4 HDMI, 2 USB, Ethernet (LAN), PC Audio In (Mini Jack), PC In (D-sub), Digital Audio Out (Optical) ... Kod paljenja/gasenja TVa, nema nikakvog zvuka sve funkcionise tiho i bez ometanja.

Daljinski je malo veci. Dobro lezi u ruci i ima veliki broj opcija, sto olaksava koriscenje TV-a.

Slika je odlicna, matrica panela odlicna tako da se pixeli uopste ne mogu videti cak i kad se pridje blizu TV-a.

Po ukljucivanju TV-a nudi vam osnovna podesavanja. Podzan je i srpski jezik. Inace meni je izuzetno lepo odradjen, jednostavan, tako da uopste nisam koristio nikakvo uputsvo. Sam softver je odlican. Pun je postavki kroz koje se vrlo brzo krecete. Ima i deo gdje je "help" i tu se nalazi e-manual sa slikama o svim postavkama za podesavanje TVa. Izvrsno.

Podesavanje kanala: Za par minuta pronadje sve kanale koji su vam dostupni preko kablovske. Kasnije mozete kanalima dodavati imena (5 slova za analogne i 10 slova za digitalne) kao i menjati raspored kanala po zelji. Ovaj deo je prilicno lose odradjen – bar se meni ne dopada. Za jednu operaciju morate ulaziti u meni vise puta, nemate pregled trenutnog kanala u uglu da bi znali sta gde treba prebaciti vec samo pise program i frekvencija kanala, tako da morate zapisati negde sta i gde prebacujete. Cim prebacite jedan kanal ostali pomere redosled Samo prebacivanje, ne moze se izvesti selektovanjem i pomeranjem strelica, vec svaki put treba ici na Tools, pa strelicom izabirati prebaci .... kad pomerimo jedan, vracatmo se u predhodni meni u kome se redosled promenio ... pa svaki put treba ulaziti i izlaziti iz menija a to traja i traje ... za jednu prostu operaciju treba: izabrati kanal, kliknuti Tools, strelicom 3x da bi se pomerili na polje promena, klik na OK ... Slicno je i sa dodavanjem imena programima. Preporucljivo je da prvo dodelite imena pa kasnije izvrsite razmestanje po zelji. Lepa opcija je export podesenih programa na flasku. Visesatno podesavanje kanala, njihovih naziva i redosleda moze se izgubiti u sekundi ukoliko ukljucite plug & play opciju i on pocne da trazi ispocetka ... zato sve predhodno mozete vratiti opcijom IMPORT (ukliko se predhodno zapamtili sa Export). Najlepsa stvar je sto ono sto ste Exportovali na flesku, mozete prebaciti na racunar, otvoriti u programu Samsung Channel List Editor i u njemu veoma lako i brzo podesiti sve kanale koje je TV automatski pronasao. Dodeliti ime, promeniti redosled, kreirati grupe favorita ... na kraju sve to vratite opcijom Import na TV. Ovim je ispravljeno komplikovano podesavanje preko samog TV-a i virtualne tastature koja vam sluzi za dodeljivanje imena kanalima.

Lepa opcija je kreiranje 5 grupa omiljenih programa (Favorites). Kada kasnije izaberete glupu, klikom na P+ i P-, krecete se samo kroz tu grupu pa ne gubite vreme. Veoma lepa opcija za kreiranje grupe sportskih kanala i kasnije gledanje samo te grupe ili muzickih ...

USB prkljucak: USB media player je vrlo dobar, iznenadilo me kako glatko vrti HD mkv materijal. Tilovi rade, nasa slova takoder, mogucnost namjestanja 3 velicine titlova i jos neke sitnice. Takodjer uredno pusta mp3, slike, divx... Jednostavno odlicno odradjeno i ne treba vam PC uz ovakvu mogucnost USBa. Osim USB stickova, prima i USB HDD-ove. Video materijalima se moze upravljati preko daljinskog upravljaca na kojem ima deo bas za to. Tu su tipke za play, stop, pause i ostalo.

Filmovi pusteni sa USB-a su odlicni. Mislim da vrsi skaliranje i povecava rezoluciju na FULL HD tako da ono sto je na PC-ju dobro ovde je jos bolje. Ima dosta opcija za biranje nacina prikaza slike. Konekciju sa PC-jem mozete uraditi DVI/HDMI adaptera ili preko VGA konektora. Preporuka je DVI jer je slika bolja. Kada prikljucite PC, aktivna je opcija PIP kojom u uglu TV-a gledate neki od ozabranih programa. Moguce je birati poziciju i velicinu prozora. Dve velicine i 4 pozicije prozora (gore lijevo, gore desno, dole levo, dole desno). Cak i za igrice ovaj TV je odlican jer ima bolji odziv nego LED varijante. Sam media plejer je odlicno odradjen i sve se pusta lako. Bira se Video, Slike ili Muzika i nadalje on sam nalazi. Lepa opcija je sto mozete iskljuciti panel ukoliko slusate muziku da se ne bi trosio energiju a i cuvate ekran.

LAN prikljucak: Kada prikljucite TV preko mreznog kabla na ruter, sam dodeli IP i ostale postavke. Mozete izvrsiti nadogradnju softvera direktno sa interneta ili preko USB-a. Preko interneta je daleko brze i odradice to za minut-dva. LAN prikljucak ne moze sluziti za gledanje internet sadrzaja jer na TV-u ove klase nema instaliranih aplikacija kao sto je Facebook, Youtube ... LAN sluzi za nadogradnju firmware-a i AllShare.

AllShare tehnologija: http://www.youtube.com/watch?v=m5vie0bFRao podrzana na ovom TV-u funkcionise veoma dobro. Povezao sam PC pomocu Samsung allshare aplikacije koja se instalira. Odaberu se direktorijumi i datoteke koje ce se deliti i to je sve. Na ovaj nacin mozete povezati i Android mobilni, notebook ... Zgodna stvar, sa mobitlnog gledate i pustate razne materijale direktno na TV. Jedina stvar je kod izbora foldera za deljenje, ukoliko imate mnogo filmova ili slika) zna da potraje. kao da vrsi neko indeksiranje. Kada ste odabrali ono sto delite, direktno sa TV-a ulazite u meni AllShare i birate sta zelite da gledate. Plejer podrzava veliki broj formata pa i popularni .mkv koji je u danasnje vreme neizbezan. Inace ovaj TV podrzava i WiFi adaptere pa konekciju mozte odraditi i bezicnim putem.
Opcije: neke od korisnih opcija su i Shedule Manager, kojim mozete podesiti da se TV prebaci na odredjeni program u zelejno vreme, kako ne biste propustili omiljenu seriju, film ili bilo sta ... Podrzano je rucno, dnevno, nedeljno, radnim danima, vikend ... ponavljanje.
Bilo koji od uredjaja koji prikljucite na TV, automatski se pojavljuje u listi Source kojom birate ono sto zelite da gledate. Teleteks se prikazuje u nekoliko modova: preko celog ekrana, na polovini ekrana (druga polovina je program koji gledate) ili preko programa koji je u pozadini.

Sve u svemu, za 40.000 din (400e) koliko kosta trenutno odlican izbor. Visenamenski TV i preporuka svima kojima tako nesto treba

-----------------------------------------------------------------------

Panel: Ovaj TV se proizvodi u Ceskoj ili Madjarskoj i ide se sa nekoliko tipova panela: Samsung S-PVA (S-LCD), AU Optronics (AUO) A-MVA i Chi Mei Optoelectronics (CMO). Koji ce vam se zalomiti je lutrija. Kazu da je najbolji Samsung, AUO za njim a najslabiji CMO.

Kako prepoznati koji je panel u pitanju? Malo teze ... Varijanta jedan je da se ukljci TV i udje u Samsung Service Menu koji je skriven i dolazi se do njega sledecom kombinacijom tastera.

- TV je ugasen (Standby), onda se pritisne sledeca kombinacija tastera na daljinskom:

{INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}

Na ekranu se pojavljuje meni sa mnogim detaljima medju kojima je vazno procitati red u kome je ispisan tip:

Type: 32A6AF0C (trece slovo je oznaka proizvodjaca panela -> A = Samsung; D = CMO-Chi Mei Optoelectronics; L = AUO-AU Optronics; I = CPT-Chunghwa Picture Tubes Ltd)

Primer za ovaj panel (32A6AF0C):

32 — inches, the screen size
A — panel manufacturer ([red]A = Samsung[/red]; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
6 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)
Znaci, ovaj tv je 32” sa Samsung panelom, frekvencje 50/60HZ, bez refleksije (Anti glare), Dull HD rezolucije, prvi ekran sa pozadinskm CCFL osvetljenjem.

Alternativno i malo teze (ako ne mozete uci u ovaj Service Menu) je da kroz rupice na maski sa zadnje strane procitate oznake panela pa da potrazite na netu o kom panelu se radi. Potrebno je procitati prvi red u kome je oznaka panela kao i treci red ... nesto ovako: LTF320HN01 i BN07-00979A pa da po tim oznakama potrazite na internetu koji je panel u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Plazma ...

Panasonic je plazma, ako plazmu planiras da povezes i koristis sa PC-jem, to bas i nije dobra varijanta jer je plazma osetljiva na staticnu sliku koju obicno imas kad TV koristis kao monitor - "Burn-in" ili "ghostingu". Imam utisak da se zato plazma mnogo slabije prodaje pa joj tako i cena jako pada. Slika je bolja nego kod LCD-a ali ... procitaj tekst:

http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/lcd-tv-plazma-ultimativni-vodic-vise/48433.aspx

Ako vec planiras da das taj novac ja bi pre uzeo neki LCD.
 
Ja nigde ne vidim da je neko pomenuo da mu treba TV da koristi kao monitor. ivke76 je dao dobar predlog i to je ono što bi trebalo uzeti. Plazmu može da poveže na PC, za toliko vremena koliko mu je potrebno da pusti film na njoj, apsolutno joj ništa neće biti, treba satima i satima da bude ista statična slika da bi se napravio trajan problem, mada su bili testirali panasonic plazme i ostavljali po 48 sati statičnu sliku i posle je oprali sa 24 sati puštanja filmova.
 
Cim TV povezujes na PC, Sony ... velika je verovatnoca da ce biti staticnih slika, cak i reklama o kanalu na TV-u je staticna pa ti odmah kazu da prvih 200 sati radi izbegavas da gledas jedan kanal zbog toga ... da je tvoja plazma, da li bi verovao u testove i ostavio je da 24 sata radi ukljuceno sa jednom slikom i pouzdao se u testove onih koji nisu platili taj TV :) Ako tako nesto postoji kao opasnost za TV licno ga ne bih kupovao.

Nekkao mi se cini da je trenutno najbolji izbor LCD za one koji imaju vise novca a LCD za one koji su spremni da plate manje. Ko trazi cist kvalitet i lepsu sliku i ne mari za Burn In efekat neka uzme Plazmu.
 
Moj klinac satima igra ps3 ,na lg pj350,koja spada u donji dom ,sto se tice cene i kvaliteta ,i evo posle godinu dana nikakvih problema.I ja sam u pocetku imao bojazan kako ce to izgledati posle tolkog igranja ,ali vremenom covek vidi da to nije nista drasticno ,i vise ne obraca paznju na to.
 
@grozda

Nije u tome poenta. Poenta je da ljudi i dalje ne kapiraju da je danas šansa da dobiješ burn in minimalna na plazmi i dalje se vraćaju na onaj period kako je bilo pre nekoliko godina. Daću ti jedan veoma dobar primer. U dva navrata sam bio kod ortaka i po 6,7 sati smo radili kalibraciju u Calman-u, bez pauza, na njegovoj Panasonic 42G30 plazmi. Dakle, svi prozori, taskbar, tekst u Calmanu, barovi, dugmići, sve je to ostajalo nekad po sat, sat ipo, koliko se ponekad zadržimo na jednom ekranu. Tačno je, vidi se posle image retention, kako nekad ostane tekst sa leve strane ili bar, ali to nije ništa što scrolling opcija ili gledanje bilo čega drugog ne može da popravi. E sad, ako smo mi mogli da po 6,7 sati da budemo u Windows-u i da radimo kalibraciju, vreme koliko je potrebno da se pusti film na plazmi nije ništa u poređenju sa tim.

Lično ne bih ostavljao svoju plazmu 24 sata da bih nešto dokazao, ali testovi na Panasonic plazmama (koje su po meni mnogo bolje od Samsunga po pitanju IR i Burn-ina) dokazuju da je Burn in mogućnost o kojoj ne treba brinuti previše. Pogledati http://www.digitalversus.com/tv-television/plasma-screen-subjection-burning-a714.html
 
Šta mi preporučujete od 32" LCD televizora? Povezao bih ga na PC kao drugi displej. Treba mi TV za gledanje filmova i serija (uglavnom 720p ripova) sa udaljenosti od oko 3 metra. Znam da bi za tu varijantu odlično poslužio i neki HD ready TV, ali bih takođe igrao i PC igre, i ponekad koristio TV za desktop rad umesto monitora, kad mi zatreba mnogo prozora i površine. Dakle, zbog toga bih ipak išao na full HD (naravno, ako jeftiniji full HD modeli mogu da ispravno prikažu punu 1920x1080 rezoluciju za desktop rad).
Ili mislite da full HD nema smisla za moje potrebe i da bi mi bio dovoljan i HD ready? Da li je bitno da jurim neki brend ili može i neki no-name? Kakav je npr. Hisense (koji nije potpuni no-name, valjda)? Neki su me ubeđivali da ta firma koristi kvalitetne panele poput LG-ja ili Samsunga. Ja to ne znam, pa zato pitam ovde.
Budžet mi je maksimalno do 400-420 evra (jedva), ali poželjno je da bude i manje, pogotovo ako je u pitanju HD ready televizor. Tih 420 evra bih platio samo ako me ubedite da vredi razlike u ceni, a inače bih bio najsrećniji da prođem sa oko 350 evra.
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Moze preporuka za jeftiniji 32" TV, recimo do 350e? Ako uopste moze da se bira u tom cenovnom rangu.
Trebao bi da bude full hd, sluzice za gledanje tv-a, i konzole wii i ps3.

Hvala

Ako imas gotov novac i hoces da kupujes nove preko oglasa,ovaj ti je najbolji izbor, za 360 eura ,samsung 32d5000,led ,full ,http://www.kupujemprodajem.com/samsung-UE32D5000-led-fullHD-1104958-oglas.htm?filter_id=5769932 ,ili LG Lcd 32LD350,za 320 eura ,ili LG 32 lk 450 za 300 eura .
 
Poslednja izmena:
Ako imas gotov novac i hoces da kupujes nove preko oglasa,ovaj ti je najbolji izbor, za 360 eura ,samsung 32d5000,led ,full ,http://www.kupujemprodajem.com/samsung-UE32D5000-led-fullHD-1104958-oglas.htm?filter_id=5769932 ,ili LG Lcd 32LD350,za 320 eura ,ili LG 32 lk 450 za 300 eura .

Hvala ti, i ja sam gledao ovaj 450 deluje mi kao dobar izbor, a Samsung je definitivno best buy za te pare.
Ovaj LG 350 ne bih jer je 720p nije full hd.
Kako se pokazao 450 kao PC monitor zna li se? Da li je to noviji model? I ovaj Samsung takodje?
 
Poslednja izmena:
Vidi ,lg lk 450 za 300eura ,to je extra cena ,u nasim radnjama se njegova cena krece oko 40-42 k.Iovaj lg /serija lk/,i samsung su najnovije serije tj proslogodisnje,a serija lg ld ,je godinu starija.Kao sto ti rekoh imas par stranica nazad iskustva clanova ,kojima d5000,sluzi kao monitor ,pa procitaj.
 
Input lag :D

i ja sam se dvoumio zbog toga. Vidi, igrao sam, Skyrim, radio perfektno, fifa 12, radila perfektno, Killzone 2, radio perfektno i MW3 za x360 u MP-u, radio perfektno. Nema input laga na konzolama, za pc ne znam koliko je. Znači na konzolama apsolutno sve radi savršeno. PC još uvek nisam kačio, ali ću sutra uveče pa ću ti reći.

Vidi, crno je crno, kontrast je bolji. Ovo je prvi LED tv koji vidim pored toliko mnogo HDTV-a i ni jedan koji sam video nije imao ovako lepe boje i kontrast. Uzeo sam ga preko prijatelja iz mađarske za 540€ sa 3god samsungove garancije.

Evo da ne bi jurio sta clan Wahad kaze o input lagu na ovom tv-u /d5000/.Znaci izuzetno je covek zadovoljan ,pa ako si u mogucnosti ,uzimaj.
 
Poslednja izmena:
Bilo je price da je kod modela d5000 dosta veci input lag,ali imas ovde iskustva ljudi par stranica nazad ,koji su veoma zadovoljni ovin tv-om,za panel neznam .

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue32d5000-ue40d5000-201112121567.htm
We measured the lag as averaging at around 16ms, which is not even a single frame’s delay. This was achieved without the use of “Game Mode”, in fact, as has been the case on previous entry-level Samsung displays, the “Game Mode” on the D5000 is just a marketing feature – selecting it doesn’t adjust the video processing beyond enforcing some non-standard white balance settings, and it doesn’t bring about any improvement in responsiveness. We simply used our calibrated “Movie” mode in this case.

http://www.trustedreviews.com/samsung-ue32d5000_TV_review_motion-and-contrast-handling_Page-3
Finally, the UE32D5000 can be considered a perfectly respectable gaming monitor option, since its input lag averaged just under 40ms during our tests.

40ms je zaista previse.
 
Znam citao sam ,ali Wahadova iskustva su pozitivna,Mi kod drugara igramo ps3 ,na samsungu 46d5500,koji je slican tv ,kao pomenuti /izuzev sto je smart/,i sve izgleda izuzetno.Sad da li ima razlike kad je u pitanju ps3 u odnosu na pc stvarno neznam.
 

Za koga je 40ms previše? Za istripovane profesionalne gejmere možda, ali za ostatak normalnih gejmera 40ms je dobra cifra. Neko ne primeti ulazno kašnjenje do 80-90ms, preko toga je već problem. Nemojte se tripovati, moj A656 ima input lag 32ms, a koristim ga kao monitor već dve ipo godine, odigrao sam brdo stvari na njemu. Ni u jednom trenutnku nisam primetio da mi komande kasne, to su jednostavno male cifre da bi primetili, to je manje od dva frejma kašnjenja.

Dijabolik, uzimaj D5500 i nemoj da razmišljaš o tome, a inače on je bolji televizor od LG LV5590 modela.
 
Za koga je 40ms previše? Za istripovane profesionalne gejmere možda, ali za ostatak normalnih gejmera 40ms je dobra cifra. Neko ne primeti ulazno kašnjenje do 80-90ms, preko toga je već problem. Nemojte se tripovati, moj A656 ima input lag 32ms, a koristim ga kao monitor već dve ipo godine, odigrao sam brdo stvari na njemu. Ni u jednom trenutnku nisam primetio da mi komande kasne, to su jednostavno male cifre da bi primetili, to je manje od dva frejma kašnjenja.

40ms je vise od 2 frejma.
Na TV-u planiram da igram Tekken 6 i SSF4, a tu se razlika itekako primeti.
1 frame linkove cak i ja koji nisam ni profesionalac(a ni istripovan :)), mogu da potrefim.
O tech-ovanju i unseeable low-ovima da ne govorimo.

Ja bih licno probao da izbegnem vredjanje, posebno ako nisam(a ocigledno je da ti nisi) upucen.
 
Upućen u šta? Džabe ti je to što hoćeš da izbegneš vređanje, već vidim kako si se postavio.

Ako pažljivo uzmeš da čitaš moj post, videćeš da sam pričao o 32ms ulaznog kašnjenja na mom televizoru, za koji sam rekao da je to manje od dva frejma kašnjenja. Na 60hz na koliko je postavljen moj tv, jedan frejm iznosi 16.6ms. Dva frejma iznose 33.2ms, tako da je u mom slučaju 32ms manje od dva frejma.

Savetujem ti da izbegavaš da pričaš ljudima da nisu upućeni, pogotovo u slučaju gde nisi siguran koliko ta osoba zapravo zna o materiji.
 
Upućen u šta? Džabe ti je to što hoćeš da izbegneš vređanje, već vidim kako si se postavio.

Ako pažljivo uzmeš da čitaš moj post, videćeš da sam pričao o 32ms ulaznog kašnjenja na mom televizoru, za koji sam rekao da je to manje od dva frejma kašnjenja. Na 60hz na koliko je postavljen moj tv, jedan frejm iznosi 16.6ms. Dva frejma iznose 33.2ms, tako da je u mom slučaju 32ms manje od dva frejma.
Mene tvoj tv ne zanima.
Ja pricam o d5000 i cifri od 40ms :
40ms je vise od 2 frejma.


Savetujem ti da izbegavaš da pričaš ljudima da nisu upućeni, pogotovo u slučaju gde nisi siguran koliko ta osoba zapravo zna o materiji.
U televizore se razumes.
U igre - ne.
Zbog toga i mislis da 40ms nije mnogo.
Za neke zanrove i nije, ali ne igramo svi PES/GTA.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno