Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo gledam sad oglase neke,veoma povoljno se mogu naci konzole i televizori,preko likova iz Subotice uglavnom.E sad ne znam koliko je sigurno to narucivanje,vidim da ima dosta ljudi sa pozitivnim iskustvima,ali sto se tice ovoga lika vidim samo nick sa foruma,sad cu se reg na forum pa da probam da dobijem vise informacija..I jos me zanima za ove kurirske sluzbe,posto nisam narucivao nista od likova sa strane,vec samo od firmi,ne znam,koje kurirske sluzbe (ako ne sve) mi dozvoljavaju da ja otvorim paket i vidim sta je unutra ? Kako,sta,ako moze neki info...
 
Poslednja izmena:
Iz Subotice ja sam imao odlicno iskustvo sa likom sa nadimkom Tobby ili tako nesto. Ja mislim da ce ti svaka kurirska sluzba dozvoliti da otvoris paket, zasto ne bi? Mada, ne mislim da ce iko da te prevari na taj nacin. U svakom slucaju za 80E ti se ne isplati cela akcija.
 
Ovom je Tomb nick...A to,pa ne znam,nisam tako narucivao,npr zvucnici,tastatura iz npr Gigatrona,jednostavno platim i uzmem paket...Dok bi ovo morao da proverim da li je sve tu,i ako mogu da otpakujem TV i proverim da li radi uopste...Necu sigurno da puknem 400e kuriru da bi uzeo paket od Zvonka iz Subotice,da bi video da je defektan primerak,zato pitam :) A to da se isplati,itekako :)
 
Ako je madjar u pitanju onda je verovatno to taj.
Oni uglavnom prodaju neotpakovane primerke, tako da ti je sve jedno gde si ga kupio. I u tehnomaniji kad kupujes neces tamo da otpakujes i probas TV, nego dobijes neotpakovanu kutiju i pravac kuci, pa ako se ispostavi da je defektan moras da ga vracas. Tu i lezi vragolija i problem ako narucujes iz Subotice, zato i kazem da po mom misljenju se ne isplati za 80 EUR, barem za duplo toliko a tu razliku u ceni mozes dobiti za proslogodisnje modele.....
 
120e je usteda za 32' dijagonalu,dok mu je 40' 450e,sto mi i ne treba,nije bas 80e,msm da jeste madjar po tekstu mu tako nekako dodje...Pa ono,kad uzimam u Tehnomaniji ne otpakujem,jer je firma,mogu da vratim ako ima neki problem TV ili sta vec,ali kad mi kurirom salje,morao bi da pogledam dal je to ono sto je receno da jeste,logicno je valjda...
 
Ako vidis da je neotpakovana kutija lcd televizora, morali bi bas profesionalni prevaranti da budu da to falsifikuju :). U svakom slucaju mozes na licu mesta da otvoris i proveris da li je serijski broj isti kao i na garanciji koju ces verovatno dobiti (pitaj coveka). Mada ko se previse zenta, mozda mu je bolje da ide na "tehnomanija" varijantu, manje ce ga boleti glava za nesto vise para....
 
Verovatno cu sledeceg meseca da uzmem preko nekog od ovih likova,dobra je usteda,mada moram jos dobro da se raspitam...Kada dodje TV provericu sve i to je to..Nema tu ko se previse misli,svako se misli.Daleko od toga da je svet lep i svi su posteni.Hvala na informacijama :)
 
Svojevremeno sam hteo da kupim C530/C550, pa je Gizmor vikao da ne kupujemo modele na zalasku i da se sačeka D serija. Mislim da sam dovoljno čekao :D pa htedoh da pitam za preporuku 32" LCD do 500e. Bio bi korišćen primarno kao zamena za monitor tj. dopuna laptop ekranu i za puštanje filmova sa harda, za IP TV minimalno.

LE-32D550 i UE-32D5000 privlače moju pažnju, sad da li vredi investirati više u UE-32D5000? :)

U prodavnici sam gledao jedan do drugog UE-32D6000 i LE-32C550 i već na prvi pogled se vidi da skuplji LED model D serije ima lepšu sliku...

I da, na koju foru su C modeli skuplji od D modela? Konkretno baš 32D550 i 32C550?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li je moguce da se gubi garancija kada se udje u servisni meni TVa? Danas sam bio na sajmu, sa namerom da kupim Samsung 32D550, ali sam odustao nakon odbijanja ljudi iz Tehnomanije i predstavnika Samasunga da udju u servisni meni.
Ne vidim zasto bih uopste kupovao kod njih u tom slucaju, ako je u Madjarskoj toliko jeftinije...
 
mani je fascinantno kako je preko tih kombinacija iz Madjarske toliko jeftinije a i taj covek sto donosi to ne radi iz alturistickih pobuda. verovatno moze brzo da vrati porez pa njega ima kao zaradu.
 
mani je fascinantno kako je preko tih kombinacija iz Madjarske toliko jeftinije a i taj covek sto donosi to ne radi iz alturistickih pobuda. verovatno moze brzo da vrati porez pa njega ima kao zaradu.

u segedinu je le40d550 bez pdv-a oko 340e...znaci jedino ti treba veza na nasoj carini, jer afu mozes podici odmah na granici
 
Za HD filmove nije preporucljivo koristiti Wifi, vrlo lako moze da se desi da secka...
 
Da ponovim pitanje jer uskoro ću možda za SU, pa mi je hitno da dobijem kakav takav odgovor. :D

U prodavnici sam gledao jedan do drugog UE-32D6000 i LE-32C550 i već na prvi pogled se vidi da skuplji LED model D serije ima lepšu sliku, ali pošto se ne doznajem u televizore previše, nisam siguran da li je D6000 bolji prosto zato jer je D serija pobošljana ili je do toga što je LED?

LE-32D550 i UE-32D5000 privlače moju pažnju, da li vredi investirati više u UE-32D5000?
 
Za HD filmove nije preporucljivo koristiti Wifi, vrlo lako moze da se desi da secka...

Hmmm, ja sam tako isto mislio, ustvari ne mislio nego iskusio seckanje pri strimovanju preko WiFi mreže, ali od kada sam dobio HG552a1 ruter od telekoma, nema ni najmanjeg problema u strimovanju čak i 1080p filma sa ogromnim bitrate-om, sada ništa ne secka. Pre ovog rutera sam imao onaj Pirelli što je telekom davao. Dakle, glavni problem je u ruteru i brzini transfera preko WiFi mreže, jer sam primetio da čak i kad kopiram fajlove sa netbooka na desktop ili obrnuto, ide dosta brže nego kod Pirelli-a.
 
lik kojeg sam zvao pre sajma da mi nabavi ue55d8000 trazio je prvo 2600eura pa na dan sajma kad sam mu ja rekao da ako se ne javi ja cu kupiti sa sajma(2800e sa 10% popusta) lik se javio i rekao mi je da je cena pala i da mozeda ga dovuce odma sutra (kaze iz nemacke) za 2200e.... ali garancija je garancija ;)
 
Hmmm, ja sam tako isto mislio, ustvari ne mislio nego iskusio seckanje pri strimovanju preko WiFi mreže, ali od kada sam dobio HG552a1 ruter od telekoma, nema ni najmanjeg problema u strimovanju čak i 1080p filma sa ogromnim bitrate-om, sada ništa ne secka. Pre ovog rutera sam imao onaj Pirelli što je telekom davao. Dakle, glavni problem je u ruteru i brzini transfera preko WiFi mreže, jer sam primetio da čak i kad kopiram fajlove sa netbooka na desktop ili obrnuto, ide dosta brže nego kod Pirelli-a.

Sam G, a pogotovo N standard može da propusti HD film, ali dosta zavisi i od udaljenosti rutera, kao i okolnih smetnji. Recimo ako mi je laptop u prostoriji u kojoj je u ruter, sve radi OK, ako se udaljim dve prostorije, uglavnom radi OK, ali ako se aktivira WiFi na još jednom laptopu i/ili telefonu, onda počne da secka. Što bolji ruter i jači signali, to bolje, ali jedino kabl garantuje da će to raditi uvek bez seckanja. Naravno zavisi dosta i kako je implementiran player, ako ima veći bafer, seckanje će biti manje primetno i kada WiFi otežano radi.
 
Nisi me možda razumeo, svakako bih D seriju, ali nisam siguran da li razlika koju sam video (UE-32D6000 vs LE-32C550) potiče od toga što je D6000 LED ili zato što je D serija ili i jedno i drugo. Nekako je 32D6000 crna mnogo bolja, boje intezivnije i sam displej je crisp clear, dok na 32C550 kao da postoji neko "zamagljenje" kao na mat ekranima, ne znam kako bih opisao, ali kada se posmatraju jedan do drugog, razlika je baš primetna. To je ono što sam uspeo uživo da pogledam, svakako bi bilo bolje da sam imao prilike direktno da uporedim LE-32D550 i UE-32D5000, tako da ovo što sam video ne znam koliko je uopšte merodavno s obzirom da je 32D6000 jači model D serije, a 32C550 je ekvivalentan sa 32D550, ali je C serija. Hebem ti domaće prodavnice. :D
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kratak update o garanciji i ulasku u servisni meni.
Zvao sam Samsung predstavnistvo i rekli su mi da se garancija zaista gubi ulaskom u servisni meni. Pokusao sam da saznam zasto i navodio da je mnogo ljudi to radilo, ali jedini odgovor koji sam dobio je da je to politika firme. Pisacu Samsung global-u, ali ne verujem da ce od toga ista biti.
Eto, cisto da pazimo, pravilo je veoma retardirano i bezobrazno, jer odbijaju i zahtev da njihovo strucno lice udje u servisni meni i pokaze mi kod iz koga mogu da izvucem info o panelu.
Voleo bih da jos neko ovo prokomentarise, ako je slao TV na reklamaciju, a prethodno ulazio u servisni meni. Hvala.
 
Ako nista nisi poremetio u service meniju, sami serviseri nemaju sanse da provale da si zaista i pristupio istom a na kraju krajeva zasto si ih i pitao da udju u servisni meni? Uzmes daljinski i ... oho sta je to, samo sam pritusnuo da promenim kanal.
 
Pa cekaj, ulazak u servisni meni je potreban i da bi se videlo koliko sati su ga drndali u prodavnici. Da ih ne "boli" taj deo? :S:
 
Naravno da ih i to boli, ali i cinjenica da ljudi verovatno ne bi kupovali TVove sa AUO i CMO panelima.
Pogledajte ovo (hvala korisniku Jericho na info). To je izgleda globalna politika dragog nam Samsunga...
 
Svašta, ulazak u servisni meni poništava garanciju. Ajde da kažemo prčkanje bez znanja po opcijama, brickovanje tv-a pa da razumem da tu ne vredi garanicija, ali sam ulazak...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno