Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A meni je soba 2.6x5-6m i planiram da stavim da bude 55ica da se gleda na 2.4m i ako ne valja onda na 3-4m razdaljine...
2,4m je, po nekim merilima, mnogo za 55" 4K. ja bih rekao da ne treba ići preko 2,5m. diskutovano je o ovome više puta, čak ima i skorašnja tema o tome.

@MarkoZ, to može na Hisense-u :p (makar na ovom mom od pre 2 godine)
 
2,4m je, po nekim merilima, mnogo za 55" 4K. ja bih rekao da ne treba ići preko 2,5m. diskutovano je o ovome više puta, čak ima i skorašnja tema o tome.

@MarkoZ, to može na Hisense-u :p (makar na ovom mom od pre 2 godine)

A za full hd 55 na 2.4m? Gledam po netu 2 m minimum za 55 (do duse nisam gledao jel 4k). Razmisljao sam izmedju 43 do 50 ali ova akcija je bas dobra... Koristim 43 na toj razdaljini ali full hd...
 
Ima li neko onaj ubogi VOX oled što trenutno košta oko 90k što mu dođe ~750e sa sve regularnom garancijom od 3 godine? Jel moguće da ne vredi te pare? Da je ipak bolje dati 750e za neki polu-3/4-premium LCD nego za taj oled koji ne podržava HDR (kao da neki LCD za te pare ima punokrvni HDR)? Ne verujem da na celom internetu ne mogu da nađem par rečenica o njemu, ako je loš da se bar kaže zašto. Ovaj internet je malo mesto! :D:d
 
Nisam ni znao da imaju OLED. Koji je to model? Baš da pogledam negde u BG. Nikako da se rešimo koji TV da uzmem. Jedan dan o de ništa ke valja i sve je to isto, drugi dan samo jedan brend valja.
 
Evo imam ja UM7450 43' panel je ips (zbog uglova gledanja) i crna ne postoji tako da ako planiras da gledas neke mracne serije, filmove nije bas moguce za sve ostalo nemam zamerki, yt netflix rade bez greske, magicni daljinski je super stvar ali nista sad specijalno bez cega ne mozes. Da opet biram uzeo bih jos veci tv tako da razmisli da li ti je dovoljno 43' sto kazu skupi se ekran.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sve moze , samo ne ono za sta treba da sluzi :D
 
Nisam ni znao da imaju OLED. Koji je to model? Baš da pogledam negde u BG. Nikako da se rešimo koji TV da uzmem. Jedan dan o de ništa ke valja i sve je to isto, drugi dan samo jedan brend valja.

Kucaj u google Vox oled, to je jedini koji imaju :d Model ADJ798B.

Ja ne bih dao 90.000 za VOX pa makar bila dijagonala 200" :smash:

Ja ne bih dao 90k ni za jedan TV, pogotovo ne LCD, al moram da kupim nešto. Na kraju ću da poslušam ženu koja TV bira po lepoti, a ključna joj je boja okvira :d

Imate na sajtu Vox-a uputstvo za taj oled. Kad sam ga pročitao odustao sam.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

I ja sam natrčao na to uputstvo i deprimirao se, pokušavam da ga potisnem i izbrišem iz sećanja :d

Ali i dalje ne verujem da nema nikog ko ga nije kupio ili bar probao pa da napiše koju rečenicu, ne samo na benchu nego bilo gde na netu. Kažem ovaj internet je prevara, malo misto! :D
 
Ja kupih Samsung Ru 7022 kvxx 55 inca stize mi u četvrtak. Za 49 900.00 teško da sam imao bolju kupovinu. Utiske javljam valjda nije loš[emoji16]

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
I ja sam natrčao na to uputstvo i deprimirao se, pokušavam da ga potisnem i izbrišem iz sećanja :d

Zaintrigirao me je komentar pa sam potrazio uputstvo, prelistao, i ne vidim nista spektakularno (osim cudnog oblika daljinca) :D
 
U samom uputstvu, mislim da je na početku gde su kineska slova ima oznaka za model. Kucanjem tog modela na Google možda se može naći više informacija. Nemam trenutno mogućnost da listam uputstvo.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
LG, Sony i Panasonic nemaju puno problema sa burn in vise jer su mnogo ulozili sa softverske strane da to sprece. Znajuci Vox softver to u njihovom slucaju ne vazi. Dati 750 evra i dobiti burn in posle tri meseca ne zvuci kao zabavno iskustvo. Ko zna kakvo je osvetljenje na tom panelu, to sto je OLED ne znaci da je savrsen. Verovatno su polu skart paneli koje su nekako dobavili pa pakuju u te televizore sa izmisljenim brendovima kao sto su Vox, Vivax itd. Svaka zemlja ima bar pet sopstvenih izmisljenih low end brendova karakteristicnih za njihovo trziste. Ja to nikada ne bi kupio. Sa ovim nazovi Sharpom koji je nekada bio sinonim za televizor a sada je prepakovani kinez imam jako puno softverskih problemcica a kupio sam njihov TV vise srednje klase od prosle godine. Ne smem ni da zamislim kako izgleda Vox, Vivax, Fox iskustvo gledanja televizora.
 
Sve moze , samo ne ono za sta treba da sluzi :D
Pa ja kazem iskreno sve ovo je boranija dok ne uzmes oled, nisam verovao kad ljudi kazu da je sve to isto *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* a onda sam se uverio. Velikoj vecini ljudi ce biti odlican (7450 43'), moji u kuci niko ne primecuje ni probijanje svetlosti ni bledu crnu, ja sve to vidim i kad im pokazem kazu kako cepidlacim

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@Envoy, Sharp za Evropu se radi u Slovačkoj tako da nije prepakovani kinez iako je kupljen od strane velike kineske firme.
 
Poslednja izmena:
Ma dobro je uputstvo, ja ga preleteo na brzinu pa mi delovalo kao za TV koji Bata Stojković u Varljivom letu nosa tamo/vamo u zavisnosti šta kaže drug Tito :D

Envoy verovatno si u pravu, ali sve se nadam da su to pretpostavke i da možda na terenu to i nije tako, ali to nema niko da potvrdi na celom prokletom internetu. Opet daju 3 godine garancije i to domaće, regularne. Pa majku mu tehnološku, ako se desi burn in u te 3 godine ima da reše problem! Ili burn in ne ulazi u garanciju? Sam si rekao da su TV-i do 80k marketinška prevara, a ide to i preko 80k, zar nije bolje uzeti onda OLED sa 3 godine domaće garancije za slične novce?
 
Zna li neko kakav je Samsung QE55Q8FN u odnosu na Sony 55XF9005, posto se dvoumim vec duze vreme oko ta dva modela? Koji je generalno bolji tv, posto su ima slicne cene na raznima akcijama?
 
Bolji je q8.
Ne znam samo gde nalazis q8fn, jer je to valjda model od pre 2 godine, dok je Sony od pre godinu dana.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma dobro je uputstvo, ja ga preleteo na brzinu pa mi delovalo kao za TV koji Bata Stojković u Varljivom letu nosa tamo/vamo u zavisnosti šta kaže drug Tito :D

Envoy verovatno si u pravu, ali sve se nadam da su to pretpostavke i da možda na terenu to i nije tako, ali to nema niko da potvrdi na celom prokletom internetu. Opet daju 3 godine garancije i to domaće, regularne. Pa majku mu tehnološku, ako se desi burn in u te 3 godine ima da reše problem! Ili burn in ne ulazi u garanciju? Sam si rekao da su TV-i do 80k marketinška prevara, a ide to i preko 80k, zar nije bolje uzeti onda OLED sa 3 godine domaće garancije za slične novce?

Koliko znam niko ne daje garanciju na burn in kod OLED ekrana.

Zna li neko kakav je Samsung QE55Q8FN u odnosu na Sony 55XF9005, posto se dvoumim vec duze vreme oko ta dva modela? Koji je generalno bolji tv, posto su ima slicne cene na raznima akcijama?

Sony daje bolju sliku ali Samsung ima bolji OS. Ako mozes da nadjes povoljno i dobacis cenovno uzmi Samsung QE55Q80RATXXH.
 
Sto se tice OS-a, to mi je najmanje vazno. Za sve ove godine jedino sto koristim od aplikacija je Youtube i HBO Go, to manje vise svaki OS ima.

Kvalitet slike mi je ipak najbitniji kod tv-a, u ovom slucaju mozda bih prednost dao tv-u koji ima bolje uglove gledanja (s obzirom da su oba VA).

Inace je 55Q8FN trenutno na akciji u jednoj od vecih radnji, zato je i usao u razmatranje, dok mi je 55Q80RA trenutno preskup. Jedino da sacekam ako i on bude na nekoj rasprodaji, posto mi se ne zuri.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ako je na rasprodaji u nekoj vecoj radnji a posto je model iz 2018e onda su velike sanse da su to izlozeni primerci koji su stajali ko zna koliko upaljeni, proveri to dobro pre nego sto kupis (ako se odlucis za njega)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mislim da jeste izlozen primerak, s obzirom da ga imaju samo u dve radnje i da nije moguce online porucivanje.

Da li u tom slucaju da obratim paznju na neke konkretne stvari ako se odlucim za taj model, ili ipak da preskocim da uzmem izlozen tv?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Pa brate to je televizor koji je radio ko zna koliko, bukvalno je polovan tv.. Nije oled pa da brines zbog burn-ina, ali opet...

Mada sa druge strane ja sam tako pre 7 godina uzeo Samsung 40D7000 za 69 990 a bio je 139 990 i ekstra sljaka i dan danas, ima bolju sliku nego neki mid range televizori. Ali, ali, ali, ja sam tada radio u toj prodavnici i znao sam da ga niko nije drndao..

Ako je mnogo jeftino onda je vredno rizika, ako nije preskocio bih. Al opet, to je moje misljenje..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije toliko bolji od Sonyja da bi uzeo izlozbeni primerak.
Ako su oba izlozbeni, uzmi Samsung.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno