Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nece da daje jer je to dokaz o svercovanju, a ne zna ko si. Svakako ovi malo ozbiljniji daju kopiju racuna, na kom su vecinom jos neke stavke, tako da je najbolje da potrazis neke druge.
 
Meni je ovaj moj "madjar" dao kopiju fiskalnog iz madjarske, ako se dobro secam. Ili je to bio papiric sa povracajem PDV-a, moram da proverim, ali ima pecat i potpis prodavnice iz madjarske. U svakom slucaju, nemoj insistirati na takvim stvarima jer svi znaju kojim kanalima idu televizori i zvuci kao da si neki inspektor ili smarac sa kojim ce kasnije imati problema.
 
Pozdrav svima, prvi put pišem na forumu. Treba mi preporuka za TV 43'', full HD, a da nije neki od ovih novokomponovanih brendova tipa Vox, Vivax, Tesla itd. Dakle, ništa spektakularno, ne treba da bude Smart, samo da mogu na miru da gledam fudbal i basket a da ne smetam ukućanima. Nikakve munje i perverzije, nešto tipa LG, Samsung... donja granica recimo HiSense, vidim da je ovde kotiran solidno. Hvala unapred.
 
Onda Hisesne. Imas u radnji na G, H40b5100 za 31k plus gratis usisivač (nekome će korsititi), imaš ga i u nekim prodavnicama za oko 29-30k, ali bez usisivača [emoji16] I 5god garancije.
Od 43" imaš h43a5100 ako ga nađeš oko 33k , ili h43a5600 on je smart ima ga za oko 35k.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pogledaj jos po netu ili kod tebe u gradu u nekoj pordavnici za Hisense. Svakako je bolje 43" FullHD da uzmes, mada vidim slabije ih ima. Ili ako neko jos uskoci sa nekim drugim predlogom i brendom.
 
Kad su te cene jako niske u Tehn*** , pazite da nisu modeli koji su bili izlozeni... ja sam tako otisao za neki Samsung, bila fina cena kad tamo prc samo dva primerka i oba otpakovana sa police
 
Ja sam zvao da pitam za C8 koji je trenutno u WW 170k na akciji. 3 komada, sva 3 bez kutije, izlozbeni primerci.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ima za 177 upakovan.
 
Orginalno upakovan i nikad raspakovan ili "upakovan" nazad u orginalnu ambalazu nakon sto je mesecima radio kao izlozbeni primerak?
 
Razlika u velicini izmedju 32 i 50 je OGROMNA, a znacajna je i izmedju 43 i 50 ili 32 i 40 (43).
Ko ima mesta da stavi veci tv neka uzima odma sto veci.
Ne znam da li ima i jedan 32" sa 4K kod nas.
 
Drugari, hvala na savetima, uzeo 55 B8, posle 42 plazme, ono je Holodeck [emoji41]

Ako neko ima neki savet sta i kako sad u startu sa oledom, neka kaze. Secam se da sam za plazmu postovao neki broj sati gde je brightness bio ispod 50% ako se ne varam.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Razlika u velicini izmedju 32 i 50 je OGROMNA, a znacajna je i izmedju 43 i 50 ili 32 i 40 (43).
Ko ima mesta da stavi veci tv neka uzima odma sto veci.
Ne znam da li ima i jedan 32" sa 4K kod nas.
Ma nije problem da idem i na veći ekran, 32" sam mislio da je optimalno jer ga koristim kao monitor sa pola metra razdaljine.
Bitno mi je da znam sta da tražim, da li da izbegavam oled zbog "burn in" ako se koristi kao monitor?
Takođe bitno mi je i da ima veran prikaz boja.
 
postoje 32" 4K monitori (LCD, ne OLED), imaju jaku cenu. za monitore videti u odgovarajućem delu foruma
ne postoje 32" 4K televizori, koliko znam. OLED nema ispod 50", nije isplativo proizvođačima panela (LG, BOE)
 
Poslednja izmena:
Za monitor ako ce samo sluziti onda ne bi bilo bas preporucivo preko 32, mislim ko ce to sa 1/2m sve sagledati...
Cene dobrih netreperecih monitora a da su tako veliki su vece nego cene televizora.
 
Drugari, hvala na savetima, uzeo 55 B8, posle 42 plazme, ono je Holodeck [emoji41]

Ako neko ima neki savet sta i kako sad u startu sa oledom, neka kaze. Secam se da sam za plazmu postovao neki broj sati gde je brightness bio ispod 50% ako se ne varam.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

U normalnom modu, za gledanje tva, prebaci mod slike na Cinema, nema razloga iznad 60 da drzis OLED light(jacina svetla pixela, na LCD je to backlight), a brightness ne diraj, to stoji na 50%, sve preko toga pogorsava kvalitet slike.
Contrast stavi na 90, sharpness na 10(neki drze i na 0, meni je bolje na 10, osim na PC-u, tu drzim 0), boje na 60(moja preferencija), onda u expert controls, dynamic contrast na low, super resolution na high(ako gledas TV, ja an PC-u drzim off), Gama 2.2, White Balanca pa Colour Temperature stavi na Warm1, na Picture settings ostavi sve, osim TruMotion, izaberi User i stavi oba podesavanja na 4 da bi dobio najmanje seckanja pri horizontalnom pomeranju slike, a opet da ne predje u vestacke pokrete.

Za HDR stavi Cinema i Dolby Vision Cinema Home(ukljucice se kada pustis HDR ili Dolby Vision sadrzaj) , samo OLED light na 100 stavi, ostalo ja drzim na istom.

Onda za sve modove po licnom ukusu podesavaj Dynamic Contrast i na HDR modovima Dynamic Tone Mapping.
Za D. Contrast se na medium gube sitni detalji na beloj, a na high i na crnoj/sivoj.
Opet, nekome to ne smeta i svidja mu se veca dubina slike.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu ti reci za ta 2 uredjaja nista, mada sam skoro uzeo Samsung i korektan je. Sigurno moze bolje, ali za sada sam zadovoljan, narocito 4k sadrzajem.
Za resenje izlaza za zvuk postoji ovo:
€ 14,71 42%OFF | Neoteck Aluminum DAC HDMI Audio Extractor 5.1 ARC HDMI Audio Extractor DAC SPDIF Coaxial RCA 3.5mm Jack Output Digital to Analog
https://s.click.aliexpress.com/e/DeWvib5m

Ja sam ga narucio na blef i radi savrseno.


Kupio sam navedeni Samsung, a poručiću ovo sa Alija šta si naveo.

Hvala na pomoći !!!
 
U normalnom modu, za gledanje tva, prebaci mod slike na Cinema, nema razloga iznad 60 da drzis OLED light(jacina svetla pixela, na LCD je to backlight), a brightness ne diraj, to stoji na 50%, sve preko toga pogorsava kvalitet slike.
Contrast stavi na 90, sharpness na 10(neki drze i na 0, meni je bolje na 10, osim na PC-u, tu drzim 0), boje na 60(moja preferencija), onda u expert controls, dynamic contrast na low, super resolution na high(ako gledas TV, ja an PC-u drzim off), Gama 2.2, White Balanca pa Colour Temperature stavi na Warm1, na Picture settings ostavi sve, osim TruMotion, izaberi User i stavi oba podesavanja na 4 da bi dobio najmanje seckanja pri horizontalnom pomeranju slike, a opet da ne predje u vestacke pokrete.

Za HDR stavi Cinema i Dolby Vision Cinema Home(ukljucice se kada pustis HDR ili Dolby Vision sadrzaj) , samo OLED light na 100 stavi, ostalo ja drzim na istom.

Onda za sve modove po licnom ukusu podesavaj Dynamic Contrast i na HDR modovima Dynamic Tone Mapping.
Za D. Contrast se na medium gube sitni detalji na beloj, a na high i na crnoj/sivoj.
Opet, nekome to ne smeta i svidja mu se veca dubina slike.
Hvala majstore na iscrpnom odgovoru, moram da sednem da se poigram ako uspem da otmem daljinski od klinaca :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno