Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja ti opet kazem, to sto ti tako koristis tv ne znaci da koristi svako, nisam spominjao 4k hdr film vec 4k hdr igrice zbog laga, osvetljenost je ista na oba tv-a pa cak i veca na sk95, to sto ti sedis u sredini ispred tva u mraku u tvojoj sobi je drugo, 80% ljudi koji gledaju tv ne koriste tako tv, i ima ljudi koji koriste tv sa drustvom, sa porodicom, a ne samo sami i kome su bitni uglovi gledanja (evo ja sam koristio nekad kao ti, kada vise nisam mogao hteo sam neki tv koji cu moci gledati isto i kad sednem malo sa strane, da nisam primetio ne bih ni kupovao OLED i LG). Navedi mi primere mozes koristiti i clanke iznad zasto je q6 bolji za sport i tv od sk95. Ok gledao si uzivo q6, gledaj negde npr SK95 i isto gledaj u drustvu pa reci da li je utisak drastično lošiji. Evo ja primetim razliku u boji i kontrastu cim se pomerim iz centra (napisah gore), a samo par posta iznad imas kako jedan korisnik prstom pritiska panel i zagleda u pixele da bi mogao da provali koji je panel u pitanju, toliko o drastično velikoj razlici. Pa ako se širi mit o lošim bojama i kontrastu na samo 20-30 stepeni od centra na VA panelima (sto je tacno, zasto je onda samsung ubacio ultra wide angle tehnologiju u novu seriju), onda je mit i da IPS panel ima losu crnu boju (sto takodje jeste tacno). Uopste me nista ne "lozi" kod LGa koliko Vas "lozi" samsung VA panel tako da ste spremi da kazete da je qled opravdano skuplji od OLED-a. Upravo zbog takvog razmisljanja mi ne mozemo da kupimo dobar tv ispod 1000e za LCD. Ja ne bih za ozbiljno gledanje filmova preporucio od LG-a nista ispod SK85, a svakako bolje neki qled sve dok se gleda u sredini i dok nije drasticno skuplji. A ima ljudi koji niti ce primetiti losije uglove na VA niti losiju crnu na IPS pa je zapravo bolje da kupi tv koji mu se vise svidja sa smartom koji mu se vise svidja.

i da, valjda znas da je kontrast razlika izmedju najtamnijeg dela i najsvetlijeg dela, pa ako u mraku sedis u totalno mracnoj sobi razliku u kontrastu ces lako primetiti, ali kada je soba osvetljena tu drasticnu veliku razliku koju spominjes mozes samo macku o rep, bolje proveri kako sve to izgleda uzivo nego da "lupas" ovde o drasticnoj razlici. Da se razumemo za gledanje multimedie bolji je VA panel, ne mora ni da se gleda bas u centru jer vecina nece ni primetiti razliku u uglovima dok se poprilicno ne iskosi, za gaming sam odluci, procitaj malo iskustva korisnika sa gamingom na VA panelima, za PC monitor svakako je bolji IPS, dok u situacijama gde su bitni uglovi bolji je IPS u svakom slucaju. I upravo zbog toga sto ti razumes zasto je neki qled skuplji od oleda, ja razumem zasto je neki nanocell iste cene kao qled, jer i on ima opipljive prednosti kako si rekao. Ali nek bude da lupam i da zavrsimo sa time. Svako ko iole razume sta je sta moze sam zakljuciti sta mu treba iz gore pomenutih clanaka i iz iskustva korisnika.

Dakle, nastavljas da fantaziras stvari koje ne postoje i da preuvelicavas jednu jedinu stvar koja je na ipsu bolja, uglovi gledanja, a koja skoro nikome ovde cak i na tvima sa losijim uglovima, nije smetala.

Ja sam prvi dosao i napljuvao uglove gledanja na uk ili kako bese seriji, bas kod tog drugara koji je posle godinu dana vratio taj tv zbog kvara i uzeo Q6.
I na Q6 je to em znatno bolje, em neuporedivo bolji tv.

Prvo, ne izmisljaj nesto sto niko nije rekao, jer niko nije rekao da qled treba sa bude skuplji od oleda.
Rekao sam da ima manje logike da sk9500 bude skuplji od q6, nego da q9 bude skuplji od oleda, jer q9 zapravo i ima neke realne prednosti u odnosu na LG oled. Q9 je 100e jeftiniji od b8 oleda.

S obzirom da sam i sam kupio lg oled i da pricam kako lg ima bolji smart, ne vidim gde sam ja to toliko uzdizao Samsung, cak suprotno, u par navrata sam ih pljuvao i najneomiljeniji su mi brend, ali ne unosim licne preferencije u ocenjivanje necega, vec sam realan, za razliku od tebe, koji iz nekog razloga velicas LG.

Nastavljas neke price o kupovini tva za drugare i gledanju tva u krugu familije...a ja ti kazem da neko ko koristi q6 65" tv sa 3+ metra, moze sa cele garniture da ga gleda, nece primetiti pad kvaliteta slike, mozda ce bas sedma osoba u cosku imati blago tamniju sliku i to nece ni znati, jer nece setati do sredine, pa da im smeta. Dakle, testirao sam bas taj tv na ugaonoj garnituri, ne pricam napamet.
I oba njegova tva sam ja "kalibrisao". Pod navodnicima, jer to radim na oko, a ne zaista prava kalibracija tva.

A ti te uglove predstavljas kao da neko ko sedi do coveka u centru, maltene nece videti sliku uopste.
Klasicno prenaduvavanje usled nedostatka argumenata.

Isto tako sam rekao da je prenaduvavanje kada se neko uhvati za strukturu piksela na LG lcdu i kako nema pravi 4k, jer se to u realnosti ne vidi.

I takodje nastavljas da obezvredjujes najbitnije stvari kod tva, a koje su kod Q6 znatno bolje, kontrast, boje, uniformnost.

I ne, nije mala razlika, velika je razlika i u odnosu na losiji VA panel koji je drugar imao pre q6, a on takodje suri sk9500 u kontrastu.

Ne znam ko je spomenuo hdr 4k gaming kao bitnu stavku, to sam spomenuo samo za input lag, jer si ti izmislio da je na sk9500 bolji i ako je suprotno.
Takodje, za gaming je q6 duplo bolji tv zbog vrr i freesync-a, kad vec to spominjes.

Sto se moje upotrebe tice, imam na 2 zida po 3 prozora u sobi sa tvom i kad god je preko 10c, jedan prozor mi je stalno otvoren, ne sedim u tamnoj sobi preko dana, i ako je sigurno tamnija od vecine dnevnih, ali ja imam oled, ne 4 puta svetliji lcd.
Izjava da se u svetlijoj prostoriji 5x veci kontrast ne primecuje je prosto smesna.
Jedino sto ces dobiti, jeste da se manje primecuje da siva na sk9500 pokusava da glumi crnu boju i nista vise.

Mozda se setim i slikam ti balkonska vrata pored kojih stoji onaj Q6, na kome smo primetili da ima znatno bolji kontrast i crnu od tog losijeg Samsung lcda u sred bela dana, a koji je imao oko 3000:1 kontrast, sto je takodje vise nego duplo vise od sk9500.

I da, 99% ljudi u 99% vremena tv gleda sa max jos jednom osobom.
 
pa eto, ajde da skratimo, dugacki su postovi i moji i tvoji. Kada budes imao vremena slikaj nam razliku izmedju q6 i sk95 pa da vidimo koliko je to drasticno losije. Na ceo utisak slike ne utice samo kontrast vec i boje i svetlina pa Vam je mozda zbog toga u sred bela dana q6 bio bolji od tog losijeg samsunga sto je i normalno. I ne, ne pisem da osoba koja ne sedi u centru nece videti sliku uopste ne znam kako si to zakljucio, to je kao kad bi ja sada rekao da si izjavio da covek koji gleda TV sa kontrastom manjim od 6000 ne vidi tamne delove uopste i gleda losu, ispranu i sliku kao na crno belim televizorima.

evo slike sa bench testa sk85

https://www.benchmark.rs/assets/img/test/lgnanocell20_resize.jpg

postavi istu sliku na tom q6 pa da vidimo drasticnu razliku.

I opet, ne velicam LG vec ljudi treba da izaberu TV koji njima vise odgovara sa svim informacijama, a ne koji su procitali na forumu od nekog ko misli da je taj bolji po njemu, pogotovo jer te iste razlike mozda nece primetiti. I smatram da i budzet qled i nanocell mora da spadne u cenovni rang ispod 1000e, q8,9 i oled nek se zadrze iznad. I smatram da se sk95(eventualno sk85 u manjoj meri ali opet kao losija i jeftinija alternativa q6) moze kositi sa q6 dok svi lg nanocell modeli ispod ne mogu ni da pridju em zbog losijih boja em zbog manje osvetljenosti, edge led dimminga i ostalog ali im je i cena ja mislim primetno manja.
 
Poslednja izmena:
Pre tri meseca sam kupio Sony 60xf83
Dvoumio sam se izmedju Q6 i njega i na kraju sam se odlucio za Sony malo i zbog velicine ali najvise zbog analognog ulaza koju kod Q6 ne postoji.
Odusevljen sam televizorom jer sam se plasio kvalitete programa sa Digi TV na koji sam prinudjen da koristim i mogu da kazem da sam se iznenadio koliko je slika sa SD sadrzajem bolja nego na samsungu 46 FHD iz 2012. Ja sam se plasio suprotnog da li je to zbog dobrog upscalinga sa X1 procesorom ne znam ali i FHD filmovi i crtaci mnooogo bolje izgledaju.
HDR je mozda malo slabiji na svetlu ali u mraku je odlican.
Android koristim jako malo uglavnom samo You Tube koji radi ko munja.
Imam laptop prikljucen preko hdmi kojeg tv pali preko hdmi.
Kod mene LG nije u igri posto imam vrlo losa iskustva i sve sto sam njihovo kupovao je pocrkalo prebrzo tako da ta marka kod mene ne ulazi u kucu cak i ako mozda prave televizore sa najboljom slikom (tesko iz mog iskustva da prave i najbolje televizore)
 
Poslednja izmena:
nista cekamo da ti crkne taj sony za par godina pa da pljujemo i po soniju :d
Onda nemoj da pljujes po samsungu jer ja svoj nisam menjao zato sto je crko nego sam ga jednostavno zamenio za bolji.
Inace i crt samsungov iz devedeset i neke sam bacio potpuno ispravnog.
Inace garancija je 5 godina.
LG su mi crkavali odmah posle garantnog roka i to VCR, TV, mini linija, kucni bioskop i mobilni (ne znam odakle mi ideja da kupim LG mobilni)
 
Poslednja izmena:
ja ti opet kazem, to sto ti tako koristis tv ne znaci da koristi svako, nisam spominjao 4k hdr film vec 4k hdr igrice zbog laga, osvetljenost je ista na oba tv-a pa cak i veca na sk95, to sto ti sedis u sredini ispred tva u mraku u tvojoj sobi je drugo, 80% ljudi koji gledaju tv ne koriste tako tv, i ima ljudi koji koriste tv sa drustvom, sa porodicom, a ne samo sami i kome su bitni uglovi gledanja (evo ja sam koristio nekad kao ti, kada vise nisam mogao hteo sam neki tv koji cu moci gledati isto i kad sednem malo sa strane, da nisam primetio ne bih ni kupovao OLED i LG). Navedi mi primere mozes koristiti i clanke iznad zasto je q6 bolji za sport i tv od sk95. Ok gledao si uzivo q6, gledaj negde npr SK95 i isto gledaj u drustvu pa reci da li je utisak drastično lošiji. Evo ja primetim razliku u boji i kontrastu cim se pomerim iz centra (napisah gore), a samo par posta iznad imas kako jedan korisnik prstom pritiska panel i zagleda u pixele da bi mogao da provali koji je panel u pitanju, toliko o drastično velikoj razlici. Pa ako se širi mit o lošim bojama i kontrastu na samo 20-30 stepeni od centra na VA panelima (sto je tacno, zasto je onda samsung ubacio ultra wide angle tehnologiju u novu seriju), onda je mit i da IPS panel ima losu crnu boju (sto takodje jeste tacno). Imas i na bencu test sk85 koji je klasu ispod sk95, a oni su tamo izmerili kontrast 1600:1. Uopste me nista ne "lozi" kod LGa koliko Vas "lozi" samsung VA panel tako da ste spremi da kazete da je qled opravdano skuplji od OLED-a. Upravo zbog takvog razmisljanja mi ne mozemo da kupimo dobar tv ispod 1000e za LCD. A da nije nas koji smatramo da je qled isto g.vno kao i ostali lcd samo vise nasminkan ti sada ne bi mogao da kupis qled ispod 2000e i placao bi ga skuplje nego oled. Ja ne bih za ozbiljno gledanje filmova preporucio od LG-a nista ispod SK85, a svakako bolje neki qled sve dok se gleda u sredini i dok nije drasticno skuplji. A ima ljudi koji niti ce primetiti losije uglove na VA niti losiju crnu na IPS pa je zapravo bolje da kupi tv koji mu se vise svidja sa smartom koji mu se vise svidja.

i da, valjda znas da je kontrast razlika izmedju najtamnijeg dela i najsvetlijeg dela, pa ako u mraku sedis u totalno mracnoj sobi razliku u kontrastu ces lako primetiti, ali kada je soba osvetljena tu drasticnu veliku razliku koju spominjes mozes samo macku o rep, bolje proveri kako sve to izgleda uzivo nego da "lupas" ovde o drasticnoj razlici. Da se razumemo za gledanje multimedie bolji je VA panel (pogotovo jer samsung ima prenaglasene boje da bi ostavio utisak), ne mora ni da se gleda bas u centru jer vecina nece ni primetiti razliku u uglovima dok se poprilicno ne iskosi, za gaming sam odluci, procitaj malo iskustva korisnika sa gamingom na VA panelima, za PC monitor svakako je bolji IPS, dok u situacijama gde su bitni uglovi bolji je IPS u svakom slucaju. I upravo zbog toga sto ti razumes zasto je neki qled skuplji od oleda, ja razumem zasto je neki nanocell iste cene kao qled, jer i on ima opipljive prednosti kako si rekao. Ali nek bude da lupam i da zavrsimo sa time. Svako ko iole razume sta je sta moze sam zakljuciti sta mu treba iz gore pomenutih clanaka i iz iskustva korisnika.

Druže, sk8500 nije za klasu lošiji od sk9500 nego za nijansu, odnosno ima nešto više diming zona i bolja je kupovina od sk9500, više daje za uloženi novac. Što se tiče sk9500 i q6fn, zavisi od potreba kupca i to je to, ali zato q7fn otklanja dilemu koji je tv bolji.
 
pa necemo, samsung ne crkava, njihovi tosteri su najbolji :) cekamo taj sony. I meni je crkla lg mutilica za kafu kada je pala sa 5og sprata, jeste bila najjeftinija od svih ali opet... i ja cu ozbiljno da porazmislim o lg kao marki. (inace telefoni im jesu greska, pogotovo sa g3,4,5,6 modelima srecom pa nikada nisam imao lg telefon :d )
 
Poslednja izmena:
Pre tri meseca sam kupio Sony 60xf83
Dvoumio sam se izmedju Q6 i njega i na kraju sam se odlucio za Sony malo i zbog velicine ali najvise zbog analognog ulaza koju kod Q6 ne postoji.
Odusevljen sam televizorom jer sam se plasio kvalitete programa sa Digi TV na koji sam prinudjen da koristim i mogu da kazem da sam se iznenadio koliko je slika sa SD sadrzajem bolja nego na samsungu 46 FHD iz 2012. Ja sam se plasio suprotnog da li je to zbog dobrog upscalinga sa X1 procesorom ne znam ali i FHD filmovi i crtaci mnooogo bolje izgledaju.
HDR je mozda malo slabiji na svetlu ali u mraku je odlican.
Android koristim jako malo uglavnom samo You Tube koji radi ko munja.
Imam laptop prikljucen preko hdmi kojeg tv pali preko hdmi.
Kod mene LG nije u igri posto imam vrlo losa iskustva i sve sto sam njihovo kupovao je pocrkalo prebrzo tako da ta marka kod mene ne ulazi cak i ako mozda prave televizore sa najboljom slikom (tesko iz mog iskustva da prave i najbolje televizore)

Sony je uvek moj prvi izbor za takvu vrstu tehnike, ali me je Android bas smorio kada sam skoro ozbiljnije namestao drugaru.
Sony je vec neko vreme najbolji za skaliranje, ne drasticno, ali bolje je bolje, nego losije :D
To je ono sto i ja pricam, manje rezolucije slike kod mene na 55" 4k cak i sa metar, bolje izgledaju, nego na starim 42 i 46 lcdovima.
Tek na 32" fhd to deluje bolje usled neuporedivo manjeg ekrana.

Istu tu klasi je drugar na moju preporuku uzeo, mislim da je bio 65 XF85xx ili stariji 65 XE 85xx, jer je imao nesto bolje, ne secam se.
Mislim da je jedan bio IPS i da sam mu rekao duzme drugi...
Sada videh, XE iz 2017. sam mu rekao, em je bio 20k jeftiniji, em je VA panel, pa je imao 5000 umesto 1000 na XF modelu u 65" velicini.
Iznenadjujuce tanak i lep tv, ali me je za pocetak nedostatak dugmeta za settings ubilo malcice u pojam, a onda ceo onaj daljinski koji je losiji od mog Sharpa iz 2008. :)
Tako da, kao i vecina televizora, ima izrazene prednosti i mane, ali je to tada bila jako dobra kupovina, isto nesto sada posle NG.

A sto se crkavanja tice, mislim da je tu Sony najbolji. Drugaru je neki 42" LG LCD riknuo bas 6 meseci posle garancije, 2 i po godine star, a evo ovaj drugi menjao Samsung posle godinu dana, vratili mu pare i doplatio za Q6 na akciji.


Marko, daj uozbilji se, prvo sa tom slikom koja je toliko tamna da se ne vidi pola tv-a i na kojoj bih i ja ispao crn, a onda da uporedjujemo slike na razlicitim ekranima, slikane razlicitim kamerama, sa razlicitim sadrzajem.
Idi u prodavnicu gde imaju oba tv-a i sam ces uvideti koliko gresis, sto je vec svakome ko se ovde javio, sem tebi jasno.
Sam si postavio linkove najozbiljnijeg sajta te tematike sa kojim se ja slazem, pa kada ti se nije svidelo sta pise u clancima koje si sam postavio, a nisi procitao, nastavljas u nedogled sa nekim nebuloznim primerima i akrobacijama.
Ljudi smo, svi gresimo, ali treba biti covek pa to i priznati, a ovako me podsecas na odredjene politicare koji vrte i spinuju, dok se svima vise ne smuci i ne obesmisle celu pricu.
Toliko od mene o prici o Q6 vs SK9500, dalje da presipam iz supljeg u prazno, zaista nemam nameru.
 
Poslednja izmena:
ja ne znam sta sam rekao da nije tacno ili da spinujem ali evo da sumiramo moje i tvoje: q6 ima veci kontrast - tacno, sk95 je bolji za sport i tv - tacno, q6 je bolji za filmove - tacno (do neke mere po uglovima), clouding na q6 ili dse na sk95... refleksija je manja na sk95, q6 ima veci color volume, motion bolji na q6 (tu je greska i jesam se pogresno izrazio) i fliker je manji ali response time bolji na sk95, lag je manji na sk95 u fullhd i 4k do 60hz dok je 120hz bolji na q6 i ima fresync, zvuk takodje dosta bolji na sk95. Kada se sve sabere kao sto je i rtings uradio dodjemo na isto. Jedina drasticna razlika je u kontrastu 6700 vs 2400 u korist q6 ali i color shift u uglovima 20 vs 50 stepeni, gama 22 vs 48 i black level 14 vs 70, sve u korist sk95. Tako da i dalje mislim da treba da bira sta se kome vise svidja i da je to drasticno kod drugog nebitno (kao sto je tebi nebitan color shift nekome je nebitna slabija crna). Kao sto neko ne primecuje razliku u slici pod uglovima i do 60 stepeni, cudno mi je da primecuju razliku u kontrastu pa je ostalo negledljivo. Najbolje se vidi kada se slika i jedan i drugi zato sam i rekao. Evo sledeci put kada budem isao u obilazak slikacu i q6 i sk95, isti telefon, relativno slicni uslovi i da vidimo drasticnu razliku.

inace taj xe85 sto si preporucio drugaru ima ove specifikacije, verovatno je i tu drasticna razlika :)

Black level 0.09 cd/m2 0.04 cd/m2
Black level (HDR) >0.14 cd/m2 >0.14 cd/m2
Brightness 356 cd/m2 129 cd/m2
Peak brightness (HDR) 404 cd/m2 404 cd/m2
Contrast 3956:1 3225:1
Contrast (HDR) 2886:1 2886:1
Input lag 109 ms 32 ms (Game Mode)
 
Poslednja izmena:
Ljudi ja nisam ni bliiizuuu toliko upucen u celu ovu tematiku kao vi, samo bih zeleo nesto sa cime cu biti zadovoljan duzi niz godina, opisao sam i nacin koriscenja TV-a kao sto ste i spome nuli i vecinom bih se slozio da je ipak veci procenat da ljudi gledaju TV sami ili sa +1 osobom, ali naravno postoji i situacija i scenarija gde je drugacije , u mojoj glavi je odnos nekih 70-30 barem, da ne budem pregrub :)

Sto se mene licno tice kada sam bio po radnjama (a nisam jos ozbiljno isao da uporedjujem) najbolji utisak ubedljivo mi je ostavio SONY, sad koliko mu je budjav android to ne znam, ali sama slika za LCD je fenomenalna meni licno, ne znam koja je serija bila pa da ne lupetam, probacu da nadjem negde ako sam slikao, ali meni je to licno bilo dosta bolje od Q6F koje sam video uzivo, kroz moje oci ga je sony oduvao i mislim da bih pre se odlucio za tako nesto ako se ne isprsim za OLED....

Iskreno nemam preferenciju prema bilo kom brendu, dom mi je isaran razlicitim proizvodjacima, igrom slucaja poslednji TV koji je usao u dom je bio Samsung jer je bila ozbiljna cena koju nisam hteo da propustim da kupim, ako nekoga interesuje mogu da potrazim model pa da uporedjujem sta bih voleo da bude bolje na novom TV-u.

Kada bih imao veci budzet moje neko razmiljanje i rangiranje bi bilo
1. OLED
pa jedno 2,3 mesta prazno
2. SONY LCD
3. QLED

To je ono sto je moje oko zapazilo sa sadrzajima koji se vrte po radnjama, ali mislim da cu posvetiti malo vise paznje na tome, samo ne znam sta da stavim na USB......

Spomenuli ste i gaming, a posedujem ps4pro pa bih i to u neku ruku uzeo kao barem 10% faktora za izbor, ali kazem vecinom ce biti koriscen za filmove i gledanje sporta, ove informativne programe poput pinka i ostalog ne gledam da budem iskren, ako me zanimaju neke vesti uglavnom ih cujem na radiu u kolima ili na kompu procitam ako me zanima nesto. Takodje ne verujem da ce se TV koristiti kao monitor, moooozda bas u slucaju nuzde.


Edit1 : Evo nadjoh koji TV mi se svideo u radnji Sony, model je bio KD65XF8577 i bio je u ww radnji po ceni od 177.590 rsd (ne znam trenutnu cenu).
Nadjoh i Samsung koji mi se svideo u Teh**maniji, ali to je bio QE65Q8CNA7XXH koji je imao cenu 299.990 rsd sto je zaista mnogo.....
 
Poslednja izmena:
Dosta ti tu zavisi i od setovanja u prodavnici, pa inicijalni utisak moze dosta varati i davati laznu sliku da je neki bolji od drugog.
Meni je recimo u prodavnici jedan Philips lcd bio bolji od Q6, dok nismo gurnuli flesku i iscackali podesavanja.

Sony je svakako super tv tu, nego sto cesto ima jake cene kod nas, a Android meni smeta, jer sam dosao sa WebOS-a, koji je najergonomicniji i najlogicniji tu, pa sam mu nasao neizgled velike zamerke, a nekome ko se nije navikao na bolji OS, nece smetati Android, a i Android ima neke svoje sitne prednosti, kome znace.
Opet, ne bi me Android odbio od kupovine boljeg TV-a, samo bih izbegao ako mogu, a pogotovo sada posle koriscenja WebOS-a.

Takodje, kad god podesavam LCD, gledam da izbegnem preterano procesiranje slike, kao sto ej recimo local dimming, jer vestacki pokusava da dobije kontrast i osim na najvisoj klasi tva(a cak i tamo ima gubljenja detalja i potamnjivanja coskova), nigde mi se nije svidelo kako je odradjeno i svuda mi ili treperi slika kada se menja svetla i tamna scena ili probija crna senka gde ne treba da je bude ili totalno pojede neke detalje na tamnijim delovima, pa onda mrlje na beloj boji...ima tu svacega, pa ja koji sam malo zivac za detalje, nisam imao izbora van OLED-a i mislim da cu u buduce samo velicinu menjati, osim mozda ako se realizuje micro-led za smrtnike jednog dana i pokaze da je bolji.

Tako da uvek treba potraziti informacije na netu o tv-ima koje si svrstao u uzi izbor i videti koje mane zapravo imaju i da li bi tebe to mozda nerviralo.
Odvoj jedno popodne, idi do neke velike prodavnice(imas na nbg preko puta buvljaka Tehnomaniju sa velikim izborom televizora za testiranje), potrosi po pola sata na televizore za koje si zainteresovan i vidi sta ti lezi.

Za test, potrazi 4k hdr Dynasties(dokumentarac o zivotinjama), skini samo jednu epizodu, da ne bude preogromno, 18-20GB po epizodi(preporuka prva, sa simpanzama, zbog zelenila), rokni na flesku i u prodavnicu :)
Oni televizori tamo i jesu da bi moglo da se vidi uzivo i da bi mogao da odlucis, tako da ne treba da ti bude glupo.
Nama su skinuli kod Zmaja 2 tv-a sa police i stavili ispred drugih, mi seli na kauc, gurnuli fleske i udri, minimum sat vremena gledali samo 2 tva jedan pored drugog :)
 
Poslednja izmena:
Naravno, toga sam svestan, zato bih voleo da znam kako da pristupim tome cak i ako ponesem neki sadrzaj da pustim na tim TV-ima....

Danas svejedno idem u tom smeru i svraticu bas do te Tehnomanije da vidim sta imaju, do sada sam bio u G prodavnici u Uscu, na bezanijskoj kosi u bivsem merkuru, Emmezeti i Tehnomaniji u TC Zmaj....

Sta kaciti na flesku?

Zelim da napomenem da mi je bitan i zvuk na TV-u....a ovaj sony sto sam okacio gore mi po specfifikacijama ne deluje bas nesto za zvuk, mozda gresim....
 
B8 me iznenadio jacinom, pa cak i kvalitetom zvuka za tv, ali ako cu da budem iskren, cak ni tu nema pravog kvaliteta, oprace ga bilo koji 2.1 sistem od 100e, tako da sto se toga tice, predlazem da kada budes imao love, odvojis i kupis barem soundbar, ako te ne zanima surround i slicno.
 
Nazalost zanima me surround :d

Onda bolje da ne ubrajam zvuk kao ozbiljan kriterijum za TV nego neki koji mi bude zvucao pristojno da budem zadovoljan neko vreme ;)

Jel generalno svuda dopustaju da se pusti neki sadrzaj na TV, da se malo obrnu podesavanja i ostalo?
 
taj sony sto si video da ti je bolji od q6 ima IPS panel i ono sto je najgore edge led. Upravo o tome trubimo dve strane koliko je to "drasticna" razlika i koliko obican korisnik primecuje istu. A SK95 bi trebalo da je jos bolji od tog xf85 bas zbog falda i zvuka, boljeg kontrasta i svetline i logican je izbor sk95, zato kazem pogledaj, ako ti se ne svidi lako ces ga preskociti u izboru. Sony ima odlican procesor slike, da nije tolika razlika u ceni ja bih i pored androida uzeo sony oled, a ako imas prilike pogledaj negde koliko je xf900 pa uporedi cene.
 
Poslednja izmena:
taj sony sto si video da ti je bolji od q6 ima IPS panel i ono sto je najgore edge led. Upravo o tome trubimo dve strane koliko je to "drasticna" razlika i koliko obican korisnik primecuje istu. A SK95 bi trebalo da je jos bolji od tog xf85 bas zbog falda i zvuka, boljeg kontrasta i svetline i logican je izbor sk95, zato kazem pogledaj, ako ti se ne svidi lako ces ga preskociti u izboru. Sony ima odlican procesor slike, da nije tolika razlika u ceni ja bih i pored androida uzeo sony oled, a ako imas prilike pogledaj negde koliko je xf900 pa uporedi cene.

Probacu da pronadjem sve sto si mi napisao Marko, hvala puno po ko zna koji put :)

@zoxor, koliko kosta to zadovoljstvo? :)
 
Zaobidji onda taj Sony, cim ga budes izvadio iz salona i onih njihovih "reflektora", skontaces da ti je pozadina siva.
On je jos gori od LG-a sto se kontrasta tice.
Dodatno, Q6 je u salonu bio ekstremno odvrnut, sve je delovalo isprano dok ga nismo podesili.
Ako ga budes cackao, siguran sam da ces se uveriti da ima najbolju sliku u toj cenovnoj klasi.

I da, svaka prodavnica ce da ti da da isprobas tv, s obzirom da su svi vec upaljeni tamo.
 
Ljudi ja nisam ni bliiizuuu toliko upucen u celu ovu tematiku kao vi, samo bih zeleo nesto sa cime cu biti zadovoljan duzi niz godina, opisao sam i nacin koriscenja TV-a kao sto ste i spome nuli i vecinom bih se slozio da je ipak veci procenat da ljudi gledaju TV sami ili sa +1 osobom, ali naravno postoji i situacija i scenarija gde je drugacije , u mojoj glavi je odnos nekih 70-30 barem, da ne budem pregrub :)

Sto se mene licno tice kada sam bio po radnjama (a nisam jos ozbiljno isao da uporedjujem) najbolji utisak ubedljivo mi je ostavio SONY, sad koliko mu je budjav android to ne znam, ali sama slika za LCD je fenomenalna meni licno, ne znam koja je serija bila pa da ne lupetam, probacu da nadjem negde ako sam slikao, ali meni je to licno bilo dosta bolje od Q6F koje sam video uzivo, kroz moje oci ga je sony oduvao i mislim da bih pre se odlucio za tako nesto ako se ne isprsim za OLED....

Iskreno nemam preferenciju prema bilo kom brendu, dom mi je isaran razlicitim proizvodjacima, igrom slucaja poslednji TV koji je usao u dom je bio Samsung jer je bila ozbiljna cena koju nisam hteo da propustim da kupim, ako nekoga interesuje mogu da potrazim model pa da uporedjujem sta bih voleo da bude bolje na novom TV-u.

Kada bih imao veci budzet moje neko razmiljanje i rangiranje bi bilo
1. OLED
pa jedno 2,3 mesta prazno
2. SONY LCD
3. QLED

To je ono sto je moje oko zapazilo sa sadrzajima koji se vrte po radnjama, ali mislim da cu posvetiti malo vise paznje na tome, samo ne znam sta da stavim na USB......

Spomenuli ste i gaming, a posedujem ps4pro pa bih i to u neku ruku uzeo kao barem 10% faktora za izbor, ali kazem vecinom ce biti koriscen za filmove i gledanje sporta, ove informativne programe poput pinka i ostalog ne gledam da budem iskren, ako me zanimaju neke vesti uglavnom ih cujem na radiu u kolima ili na kompu procitam ako me zanima nesto. Takodje ne verujem da ce se TV koristiti kao monitor, moooozda bas u slucaju nuzde.


Edit1 : Evo nadjoh koji TV mi se svideo u radnji Sony, model je bio KD65XF8577 i bio je u ww radnji po ceni od 177.590 rsd (ne znam trenutnu cenu).
Nadjoh i Samsung koji mi se svideo u Teh**maniji, ali to je bio QE65Q8CNA7XXH koji je imao cenu 299.990 rsd sto je zaista mnogo.....
Pogledaj q7fn,on je isto dobar.Sad je oko 1600e na kp kod ovih 'Madjara'.
 
Nisi video gore kada sam ti napisao:

Za test, potrazi 4k hdr Dynasties(dokumentarac o zivotinjama), skini samo jednu epizodu, da ne bude preogromno, 18-20GB po epizodi(preporuka prva, sa simpanzama, zbog zelenila), rokni na flesku i u prodavnicu [emoji4]
 
mali off, pre par nedelja sam bas pominjao kako nisam nikad imao problema sa Lg-jem, i uspeo sa da ga izbaksuziram, pre par dana sam premestao tv sa jednog mesta na drugo, i pardana kasnije pojavila se bela fleka (par cm) na jednom delu ekrana, izgleda je jedno socivo otpalo sa diode pozadinkog osvetljenja..
e sad je pitanje da li se to isplati lepiti to socivo ili kao sto mi uglavnom majstori preporucuju menjanje komplet led traka..
 
To se razlikuje na svakom televizoru.
Cackaj opcije, vidi koja sta radi i vremenom malo po malo, dolazices do najoptimalnijih podesavanja po tvom ukusu.
Ja sam moj tv setovao 3, 4 meseca, posto imam cinema, iso i slicne modove za HDR, pa onda za Dolby Vision, pa onda za PC, pa onda za PC HDR...da se oteli covek, jos ja imam svuda 3 setovana moda, pa zavisno od sadrzaja menjam.
To izlazi na ukupno 12 razlicitih modova slike koje sam morao da setujem, a svaki ima razlicita podesavanja, pa moras da vidis sta gde mozes i ne mozes da ukljucis i kako da dodjes do najbolje slike.
Isto tako i ti, imas razlicita podesavanja za HDR i bez HDR-a, ali si sigurno manje poremecen od mene :), pa izaberi recimo Cinema mod, koji je generalno najoptimalniji za vecinu sadrzaja i docackaj ga kada budes gledao neki standardan sadrzaj i docackaj cinema na HDR modu.
Eventualno mozes jos jedan mod da podesis za sport i slicne brze sadrzaje, ako ti bude nesto smetalo kod Cinema.
 
Danas sam bio poslovno u Samsung kancelarijama u Airport city-u, mogu vam reci da je nova serija, a posebeno 8K perverzija :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno