Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Displayspecification greši i to ne samo u ovom slučaju. Dešavalo mi se da sam nailazio na razlike u specifikacijama kod njih i na sajtu proizvodjača.
Inače LG ugradjuje samo IPS panele pošto ih on i proizvodi.
 
Ja sam kupio Sony 49XD70 juce i mogu da ga preporucim svima koji kupuju nesto u opsegu 600-700e. Slika full, android radi super, sada je verzija 7 stigla, samo sto mi je 49" prevelik za sobu u kojoj mi stoji, a nije mi delovao tako u prodavnici :D (inace uzeo sam ga od madjara za 620e)
 
Ja sam kupio Sony 49XD70 juce i mogu da ga preporucim svima koji kupuju nesto u opsegu 600-700e. Slika full, android radi super, sada je verzija 7 stigla, samo sto mi je 49" prevelik za sobu u kojoj mi stoji, a nije mi delovao tako u prodavnici :D (inace uzeo sam ga od madjara za 620e)

Jel to 49XD7005 sa IPS panelom?
 
kontrast 4000:1 vs 6000:1
odziv 15ms vs 12 ms
noviji tv, noviji os, duza podrska za firmware (ako uopste tako nesto radi samsung)

nove MU serije su malo osakacene u odnosu na proslogodisnje KS serije.
MU8000 se nalazi izmedju KS7000 i Ks8000 po spec a cenovno je isti kao KS7000
Bar sam ja takav utisak stekao.
 
Mislim da je KS klasa iznad MU, KS je quantum dot, tj njegov naslednik je Q serija a MU je nasledila KU. Samsug namerno komplikuje sa oznakama, unosi zabunu razlicitim oznakama za razlicito trziste ( npr on sto je kod nas KS7000 u americi je KS8000, kod nas MU8000 a u americi MU9000 itd). Ako si gledao americke reviewe trebalo je da poredis

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000
i
http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000

Mislim da nisi pogresio, MU ima brzi odziv nego KS, po testovima Q7 serija( direktni naslednik KS7000) je korak unazad, cak toliko da se ne isplati uzeti Q7 pored MU8. KS7000 ima par izuzetnih karakteristika (motheye filter, black frame insertion) koje mislim da nemaju uticaja za "igracke" namene, jedino gde je KS ipak neprevazidjen je peak brigthness koji na manjim povrsinama ide i do 1500 cd/m2, u prevodu kad na ekranu zasija sunce stvarno ZASIJA, pretpostavljam da je bas u igricama taj efekat vidljiv. Sa druge strane, starija smart platforma, problemi sa plasticnim poklopcem kod KS serije koji zna da se otkazi i slicno, sve ima svoje za i protiv.

U svakom slucaju, dugo i dobro da te sluzi, nadji vremena da nam napises utiske kad ti bude stigao.


Mali offtopic za kraj: znate kako se nekad formirao ekran na plazma TV-ima, ono 100 sati rada sa slikom koje se stalno menja?
Evo procedure za formiranje najnovije serije Samsung LCD-ova

https://www.youtube.com/watch?v=_DBzfkP9w0s
 
Poslednja izmena:
Mali offtopic za kraj: znate kako se nekad formirao ekran na plazma TV-ima, ono 100 sati rada sa slikom koje se stalno menja?
Evo procedure za formiranje najnovije serije Samsung LCD-ova

https://www.youtube.com/watch?v=_DBzfkP9w0s

ahahahahhaaha svaka cast za video, slatko me nasmeja :D

inace da, proslogodinja ks serija je zamenjena ovogodisnjoj q, a ku sa mu. I tacno je to sa oznakama. Kada se gledaju reviewi za samsung onda se gleda i poreklo sajta jer je ks8000 u us kod nas ks7000 tako da iako je ks proslogodisnji opet je bolji od ovogodisnje osim odziva.
 
Kako uraditi ili kome platiti da uradi kalibraciju 55x8507 sonija? Tv je u subotici :)

Hvala
 
55mu8002 je danas stigao :)

TV je privremeno postavljen na policu dok se ne okaci na zid.
Veoma kratko sto se tice utisaka..
4k preko Youtube je zadivljujuc :)
Plastika koja pokriva prikljucke otpada i na najmanje pomeranje ;)
U mracnoj prostoriji vidi se probijanje na donjoj crnoj liniji jer su led sa te strane.
Aktivirao netfilx mesec dana besplatno da probamo i to...
Od ponedeljka nabavljam sbb karticu za TV i xbox.
Za sada ga koristim za vremensku prognozu netflix i par 1080 filmova sa extr hdd :) :) :)
 
Cekamo detaljan izvestaj :D

Inace, koliko sam uspeo da saznam 55MU8002 ima 120Hz panel ali je zato 49MU8002 60HZ ?!?!?!? Ovih dana Samsug TV mora da se bira gledanjem u pasulj.
 
Cekamo detaljan izvestaj :D

Inace, koliko sam uspeo da saznam 55MU8002 ima 120Hz panel ali je zato 49MU8002 60HZ ?!?!?!? Ovih dana Samsug TV mora da se bira gledanjem u pasulj.

Ništa strano kod njih, vec par godina u nazad rade slične stvari i recimo ista serija televizora a svaka dijagonala drugačiji panel. Srećom pa im marketing radi odlično posao ali kod mene su odavno izbačeni iz stana ;)
 
Kako ste zadovoljni sa Samsung 49K6400 ko ga ima, ovde u Fr ima da se naruci za 580e, sto mi deluje kao dobra ponuda za 4k tv te dijagonale. Nije bas dobar za hdr materijal, ali kad se uzme u obzir cena... Skroz sam ispao iz ove price oko televizora, moram malo da se ukljucim opet :)
 
Drustvo zanima me trenutno koja je najbolja kupovina po pitanju 1080p televizora..? Dijagonala 40-49 otprilike.. Razmisljao sam dugo da li da se otvorim za 4K i ostala nova cuda, ali mislim i mnogi me savetuju da ne bacam pare. Em kablovska jedva kubori sa digitalnim signalom, em HD kanala na kasicicu, gaming mozda bude neki PS4 Slim za sport i to je to.. Ali bitno mi je da tv bude kvalitetan, slika itd. Moze i KP a i ovde kod nas, osim ako se nisu bas ugradili..

Nadam se da imate neke sugestije, hvala.
 
Да ли је ова тема само за скупе телевизоре или може да се пита и за оне који то нису? ;)

Мислим да сам близу одлуке да после дуго времена опет имам телевизор у соби (мада ћу морати још да размислим) па бих за почетак узео нешто јефтиније. Углавном сам се одвикао од тога, понекад (на монитору) погледам који спорт или филм па не бих много трошио паре којих баш и немам.

Можда би ми и 32" било довољно, то ћу да проверим касније, занима ме колико вреди додавати пара за сам бренд. Другар који је овлашћени сервисер за многе фирме каже да је то краткотрајна роба и да углавном сви брзо страдају па је гаранција битан детаљ и предлаже ми неки од јефтинијих, нарочито зато што немам неке захтеве, не играм игрице, не занимају ме превише филмови а нарочито не ови нови са ефектима који чине 90% филма ... углавном ме занима садржај а не технички детаљи.

Другар каже да осим пар брендова остале праве Турци па нема разлике у односу на ове нове фирме које ничу на све стране.
 
Jos par utisaka za samsung 55mu8002
Trenutni mod za sliku je Normal. Dynamic je previse pojacan kontrast.
Cekam da mi SBB donese karticu da bih mogao nesto o Tv kanalima da napisem. TV mi sluzi za Netflix, youtube i filmovi sa externog HDDa. Netflix filmovi izgledaju odlicno ali ne znam da li je do mene ili do TVa ali sada svi filmovi izgledaju kao B produkcija :D :zgran:
Da li sada vidimo toliko sitnih detalja tj mana koje nismo videli na manjim dijagonalama ili je do mene ali imam takav utisak. Gledao sam Pacific Rim i Alien Covenant.
Fudbal mi deluje kao jedino sa cime mozda cu morati da se pozabavim detaljnije. Preko youtuba kada pustam utakmice javlja se blure prilikom brzih pasova izmadju igraca, mozda je do youtube tj interneta... cekam sbb da vidim sta se tu (fudbal) desava. Nisam radio nikakva podesavanja slike sto se toga tice tj sve sam ukljucio ili stavio na auto. Igrice tj klipovi igrica preko Youtuba u 4k izgledaju odlicno i bez ikakvog zamucenja prilikom brzih scena. Xbox tek treba da uzmem da bi dao svoj sud o tome.
Za povezivanje sa zvucnicima imate samo optiku. Nema 3.5. Mozda neko hoce da kaci na postojece zvucnike pa mu znaci taj info.
Kroz meni se krece zadovoljavajucom brzinom. Ali kao svaki samsung ume nekada da zakoci. Prevod treba da je istog imena kao film da bi se ucitao.
Toliko za sada...
Bice jos utisaka kada mi donesu karticu iz SBBa.
 
Treba do petka da kupim tv, mislio sam 49" ali budzet je 600e koji tv za te pare? KP dolazi u obzir.

LG49uh603v
LG49uh6207

Ili da gledam neki drugi model ali ogranicen sam na tih 600e
 
Treba do petka da kupim tv, mislio sam 49" ali budzet je 600e koji tv za te pare? KP dolazi u obzir.

LG49uh603v
LG49uh6207

Ili da gledam neki drugi model ali ogranicen sam na tih 600e

Ja sam uzeo UH603V za 500e. Nemam nikakve zamerke. Svestan sam da nije top 4K model ali za taj novac nećeš naći bolje.
Oba su ti prošlogodišnji modeli i razlikuju se u sitnicama (https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e60180bd). Tipa kod 6207 je metalni okvir, kod 603 je plastični plus skuplji model ima još neke opcije procesiranja slike. Mene to lično nije interesovalo jer sam ručno podesio sliku prema ovom upustvu http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh6100/settings.
Sliku na TV nisam proverio pošto još nisam uveo SBB. Najbitnije mi je da je slika na filmovima i serijama odlična.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno