Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Procitao sam poslednjih 100 strana, ali i dalje ne mogu da odlucim.

Treba mi FullHD TV 49" do 55" za gledanje filmova. Za generalno, mracnu, man-cave prostoriju. Max 700e.

UHD bih izbegao ako moze, radije bih platio za dobar panel i sliku.
Ako je UHD onda mi treba neki sa punom rezolucijom i odlicnim upscalingom 1080p signala, posto bih 99.99% vremena gledao FullHD. Mada bi mi UHD probio budzet.

TV program ne gledam.

Smart funkcije mi realno ne trebaju ali webos 3 + magic remote mi se dopadaju.

Što se tiče FullHD televizora se ionako više ne isplati jer nisu ništa posebno jeftiniji..Ovdje imaš nekoliko veoma solidnih UHD modela.
Sony KD49XE7005B
Philips 49PUS6561/12
Samsung 49MU6452
 
Hvala.
Znao sam da ce ovako da ispadne. Resim da uzmem neki TV za 500e i da uzivam. Za jedno vece to postane 700e, s sad vidim da cu da cekam kraj godine i da potrosim 1000e smh
 
Hvala.
Znao sam da ce ovako da ispadne. Resim da uzmem neki TV za 500e i da uzivam. Za jedno vece to postane 700e, s sad vidim da cu da cekam kraj godine i da potrosim 1000e smh

Samo nemoj sam sebi da dajes "placebo", nemoj da se sikiriki i cekaj neke popuste ...
 
Prošlogodišnji KS modeli, ili ovogodišnji MU modeli 7000 i na više.

Ok.Sad koji model iz proslogodisnje serije je dobar?Mislim na KS seriju od 55-ce?
Jer samsung MU modeli od ove godine u seriji 7000 mu verovatno probijaju budzet od plafon soma eura za 55 incha.
 
Bio danas do LG prodavnice u Novom Sadu, i tražim preporuku za TV od 49". I kaže mi trgovac, ovo je trenutno najbolji TV za te pare, i pokaže na LG 49UH603V (69990), a ako hoćeš da uštediš nešto para onda LG 49LH570 (59990). I ja kažem kako sam čitao da je bolje za iste pare uzeti neki FHD neko UH. Kaže on, pa to ti je kao najbolji Fiat ili najlošiji BMW, pa kao šta bi ti uzeo, verovatno najlošiji BMW.
Baš ne znam šta da uzmem, još mi je jedan trgovac sa KP rekao da je po njemu bolje uzeti UH, jer imaju kvalitetnije panele, i valjda 1200 herca.

edit: Našao sam LG 49LH630v za 490 eura na KP. Šta mislite jel bolje da uzmem taj ili LG 49UH603V za 500 eura isto na KP?
edit2: Ne znam zašto sam se ja vezao za LG, ako ima nešto drugo bolje, neka me neko prosvetli :)
 
Poslednja izmena:
Ok.Sad koji model iz proslogodisnje serije je dobar?Mislim na KS seriju od 55-ce?
Jer samsung MU modeli od ove godine u seriji 7000 mu verovatno probijaju budzet od plafon soma eura za 55 incha.

OD KS serije 55KS7002 je moj favorit, ali obzirom da je u pitanju proslogodisnji model tesko ga je naci za povoljnu cenu. MU serija nije ekvivalent KS seriji, pa je MU7000 losiji tv od KS7000, MU je ustvari zamena za prologodisnju KU seriju, npr mu7xxx je naprednija verzija KU6xxx. Samsung namerno cudno obelezava modele, pravi zabunu a sve u cilju da ljudima izvuce pare, nadam se da ce im se to zestoko obiti o glavu.
Zalosna je stvar da je ove godine tesko naci kvalitetan TV 55 inca u rangu 1000-1500 evra. LG oled je preskup, IPS retko kome odgovara. Samsung je namerno unazadio ovogodisnju ponudu, Panasonic kuburi sa slabo upotrebljivom smart platformom, bukvalno ispade da jedino Sony XE9005 necemu vredi...
 
Par kratkih zapazanja posle par dana koriscenja 49XE9005

- Mogu bez problemda se syncuju BT slusalice sa njim [godsend za PS4 korisnike, posto konzola moze da se syncuje samo sa oficijelnim Sony sluskama]
- Ethernet port je samo 100mbit, sto znaci DLNA streaming HQ 4K contenta ce biti docekan sa stuteringom prilikom bitrate spike-ova [sve naravno radi ok ako se pusti preko USB storage-a]
- Tesko meni, vec sam se navikao na 49" prilikom PC use-a. I'm doomed.

Kako bi ocenio HDR vs non HDR dozivljaj slike?
Kako ti se cini prelazak sa Full HD na 4K generalno, u smislu subjektivnog dozivljaja kvaliteta i ostrine slike, na nekoj srednjoj udaljenosti? Zanima me iskljucivo za PS4 gaming.
 
Ja sam takodje u procesu nabavke i zaključio sam da ispod 1000e ne može da se nađe 49" 4K sa 10bit panelom. Ispravite me ako grešim.

Što se tiče HDR10 podrške neko je pominjao da je ona moguća samo na 10bit panelima a vidim po specifikacijama da se HDR10 navodi i za panele koji su 8bit+FCR. O čemu se ovde radi?

Tako da najverovatnije uzimam nešto oko 500e evra i skupljam pare za OLED.
 
Na Lg-ev smart tv, konkretno youtube, jel realno kad sa tastaturom hocu da ukucam u pretragu ime pjesme da sama aplikacija ne podrzava tastaturu (podrzava sve osim slova), vec moram da kuckam sa daljinskim slovo po slovo?
Da li postoji neka zamjena, ili ako postoji neko podesavanje posto ja ne mogu da ga nadjem? Hvala :)

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Pretražuješ preko smart fona, pa pustiš na tv-u
 
Na Lg-ev smart tv, konkretno youtube, jel realno kad sa tastaturom hocu da ukucam u pretragu ime pjesme da sama aplikacija ne podrzava tastaturu (podrzava sve osim slova), vec moram da kuckam sa daljinskim slovo po slovo?
Da li postoji neka zamjena, ili ako postoji neko podesavanje posto ja ne mogu da ga nadjem? Hvala :)

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Nažalost jeste :wall: svi se žale na to kod LG-a i isprobano je sa više različitih tastatura... to je izgleda neki bag kod LG-a koji nikako da isprave :mad:
 
Nije to bug kad imas magic remote, na aplikaciji imas touch pad, i na kraju browsujes iz YT aplikacije pa pustis na TV

U opste nije zamisljeno da kuckas klasicnim IR daljincem.
 
Poslednja izmena:
Jel moze mala pomoc? Dvoumim se izmedju sony 49" xd ili ovogodisnje xd serije. Zanima me da li xe ima android i da li vredi 100e vise

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno