Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvo da vas sve pozdravim i da vam se zahvalim na edukaciji glede LCD televizora. Elem, planiram za nepar dana uzeti TV, pa bih zamolio za pomoć u rješavanju (minimum) trileme. Dakle, poslije čitanja 200+ postova iz ove teme, izbor sam nekako sveo na tri modela i to ovim redom: Sony KDL 49WD755BAEP (560 EUR), LG 49LH590V (535 EUR) i LG LF630V (510 EUR). Televizor je namijenjen za dnevni boravak a udaljenost je 4,5 m.

Da slučajno ne ispadnem nezahvalan, samo bih da prijavim malu promjenu plana. Ukoliko budem uzimao nov TV to će biti ovaj Sony 755. Međutim, iskrsla mi je opcija da popravim svoju drugu plazmu Panasonic46GT30 koja je kupljena prije 7 mjeseci ali je odmah otišla u večna lovišta. Nisam ovo spominjao jer sam fakat ispao zadivljujuće glup kad sam kupio TV od lika koji uz televizore prodaje ćilime,bicikle i kosilice. Pošto sam se kockao sad ću pokušati da se vadim, što će reći da je novi gubitak na vidiku (TV kupljen za 220 EUR, popravak će biti 80-90 EUR). Kad/ako kupim Sony, javljam se sa utiscima... Do tada, pratim thread, pa se čitamo...
 
Treba mi preporuka za 55", ali Philips da bude. Ili trenutno ima nešto bolje?
Cijena Max 850€. Zbog uglova gledanja IPS je jedina opcija.
 
@Dizastor, ako popravis plazmu ovi drugi ti i ne trebaju, jer su svi gori od nje po slici. Ali eto prosetaj do neke radnje pa pogledaj csto da uporedis. Ja licno imam panasonic 42s20 i lg 43lh630v, i pri uporedjivanju - meni se vise svidja plazma. A tvoj model je jos bolji sa slikom.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, jer ih ima previse sa istim nazivom...koji bi vi TV preporucili za 25000-30000 din? Moze u prodavnicama, a moze i od "Mađara".
TV je za moju majku, koja gleda samo par programa rts, pink, prva...
Signal je analogni sa SBB-a.

Послато са LG-H870DS
 
Par kratkih zapazanja posle par dana koriscenja 49XE9005

- Mogu bez problemda se syncuju BT slusalice sa njim [godsend za PS4 korisnike, posto konzola moze da se syncuje samo sa oficijelnim Sony sluskama]
- Ethernet port je samo 100mbit, sto znaci DLNA streaming HQ 4K contenta ce biti docekan sa stuteringom prilikom bitrate spike-ova [sve naravno radi ok ako se pusti preko USB storage-a]
- Tesko meni, vec sam se navikao na 49" prilikom PC use-a. I'm doomed. :D
 
@Dizastor, ako popravis plazmu ovi drugi ti i ne trebaju, jer su svi gori od nje po slici. Ali eto prosetaj do neke radnje pa pogledaj csto da uporedis. Ja licno imam panasonic 42s20 i lg 43lh630v, i pri uporedjivanju - meni se vise svidja plazma. A tvoj model je jos bolji sa slikom.

Prije punih 7 godina kupio sam G20 i stvarno šljaka savršeno. Uvijek sam se šprdao sa zaluđenicima koji forsiraju samo jedan brand ili proizvođača, ali, eto, ja sam takav kad su panasonic plazme u pitanju. Čak mi je padalo na pamet da kupim 50VT20 ili 50V20 i pored fail-a sa ovom drugom plazmom. U jednom od prethodnih mail-ova napisah da bih volio kupiti i LCD, čisto da uporedim sliku. A s druge strane, ako popravim GT30, onda sam miran do trenutka kad OLED bude stigao među široke narodne mase...
 
Treba mi savet o velicini ekrana. Jeste, ima raznih tabela po netu ali i raznih prica i iskustava, bez obzira na tabele.
Za daljinu od 3-3,5 m i IPTV koja velicina ekrana bi po Vama trebala? Tabele kazu i 48 i 50, onda drugi kazu da je to ogromno...
 
Par kratkih zapazanja posle par dana koriscenja 49XE9005

- Mogu bez problemda se syncuju BT slusalice sa njim [godsend za PS4 korisnike, posto konzola moze da se syncuje samo sa oficijelnim Sony sluskama]
- Ethernet port je samo 100mbit, sto znaci DLNA streaming HQ 4K contenta ce biti docekan sa stuteringom prilikom bitrate spike-ova [sve naravno radi ok ako se pusti preko USB storage-a]
- Tesko meni, vec sam se navikao na 49" prilikom PC use-a. I'm doomed. :D

Uf, nisam ni primetio to za 100mbit lan. U specifikacijama nigde ne pise o brzini porta. Moracu da probam preko wireless-a onda.
 
Zavisi od rezolucije i od toga sta zelis da gledas. Ako je 4K, sto veci to bolje. Ako je 1080p, rekao bih da je za 3,5m 50" ok.
 
Da ne otvaram novu temu, jer ih ima previse sa istim nazivom...koji bi vi TV preporucili za 25000-30000 din? Moze u prodavnicama, a moze i od "Mađara".
TV je za moju majku, koja gleda samo par programa rts, pink, prva...
Signal je analogni sa SBB-a.

Послато са LG-H870DS

Zivi li ona sama ili si i ti s njom pa gulis sbb net?
Ako je sama onda je iskljuci sa sbb-a i uzmi tv sa dvb-t2 i eto ustede, pa nek gleda te domace kanale iz etra...
 
Treba mi savet o velicini ekrana. Jeste, ima raznih tabela po netu ali i raznih prica i iskustava, bez obzira na tabele.
Za daljinu od 3-3,5 m i IPTV koja velicina ekrana bi po Vama trebala? Tabele kazu i 48 i 50, onda drugi kazu da je to ogromno...

Ja na otprilike toj razdaljini gledam 48" i mogu ti reći da lupetaju ti što ti kažu da je ogromno :)... Slobodno uzmi 50".

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk
 
Mi gledamo 49" sa metar i po
 
Uf, nisam ni primetio to za 100mbit lan. U specifikacijama nigde ne pise o brzini porta.
Pise i full manualu samo [bigass book koji dolazi sa TV-om], plus nakacio sam bio TV direkt na PC gde imam gigabit LAN. DLNA je radio isto kao i kada je TV nakacen na mrezu preko mog 100mbit rutera.

Moracu da probam preko wireless-a onda.
Probaj ako imas WiFi AC router. Posto ja imam bas mator ADSL modem&router mislim da cu morati da iskopam negde USB>GigabitEthernet dongle adapter i da se molim da ce ga Android TV prepoznati.
 
Poslednja izmena:
Pise i full manualu samo [bigass book koji dolazi sa TV-om], plus nakacio sam bio TV direkt na PC gde imam gigabit LAN. DLNA je radio isto kao i kada je TV nakacen na mrezu preko mog 100mbit rutera.


Probaj ako imas WiFi AC router. Posto ja imam bas mator ADSL modem&router mislim da cu morati da iskopam negde USB>GigabitEthernet dongle adapter i da se molim da ce ga Android TV prepoznati.


Probacu (imam hAP AC) samo sto trenutno imam samo jedan 4k film i on radi dobro preko 100Mb eterneta. Moracu da nadjem nesto vece. Samo sto ja imam file server pa sa njega pustam direktno kao network stream.
 
Koji samsungovi modeli od 55 incha imaju panele na 100hz?Ako moze neka preporuka?
Brat dosta prati sportske sadrzaje pa zato juri panele koji imaju pravih 100hz.
 
Poslao sam preko LG sajta pitanje koliko Hz je ekran na LG UH668V i kao odgovor sam dobio da svi LG Full HD i svi UHD rade na 100Hz do serije 77 a od te serije na gore na 200Hz.
Medjutim gde god da citam ili gledam neke testove svugde stoji da su monitori na 50Hz.
Cisto me interesuje ako neko moze da mi pojasni jer me interesuje kao i da li to igra ulogu prilikom gledanja sporta (fudbal...)?
 
Poslao sam preko LG sajta pitanje koliko Hz je ekran na LG UH668V i kao odgovor sam dobio da svi LG Full HD i svi UHD rade na 100Hz do serije 77 a od te serije na gore na 200Hz.
Medjutim gde god da citam ili gledam neke testove svugde stoji da su monitori na 50Hz.
Cisto me interesuje ako neko moze da mi pojasni jer me interesuje kao i da li to igra ulogu prilikom gledanja sporta (fudbal...)?

Što se tiče osvežavanja panela, imaju svi do modela UH770 50 Hz osvežavanje..A ti Hz 200 i 100, su Hz pokretne resolucije..A što se tiče 50Hz i 100Hz osvežavanja je naravno razlika". Za sam sport, je pored osvežavanja i važan sam odaziv panela, i malo zamućenje panela.Tu su veoma dobri IPS paneli. A važan je i sam procesor. Sve je važno pomalo, ali naravno najviše osvežavanje panela.
 
Procitao sam poslednjih 100 strana, ali i dalje ne mogu da odlucim.

Treba mi FullHD TV 49" do 55" za gledanje filmova. Za generalno, mracnu, man-cave prostoriju. Max 700e.

UHD bih izbegao ako moze, radije bih platio za dobar panel i sliku.
Ako je UHD onda mi treba neki sa punom rezolucijom i odlicnim upscalingom 1080p signala, posto bih 99.99% vremena gledao FullHD. Mada bi mi UHD probio budzet.

TV program ne gledam.

Smart funkcije mi realno ne trebaju ali webos 3 + magic remote mi se dopadaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno