Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa valjda znas da postoji i google (ili bilo koji drugi) translate :)
 
e sad poljaci su veci strucnjaci od ostalih, pa treba da citam njihove forume i jos se cimam sa google translate
ma ájte molim vas
 
Koji tv uzeti od ova 2 modela:

- Sharp LC-32CFE5111E ( 3 godine garancije i cena od 36000)
- LG 32LF561V (2 godine garancije i cena 41000)

Takodje da li Sharp stvarno ima Japanske panele u ovom modelu.

Zanima me koji ima bolji kvalitet slike i bolji panel. TV ce biti nakacen na komp i sluzice uglavnom za filmove, serije i retko igrice.
 
Koji tv uzeti od ova 2 modela:

- Sharp LC-32CFE5111E ( 3 godine garancije i cena od 36000)
- LG 32LF561V (2 godine garancije i cena 41000)

Takodje da li Sharp stvarno ima Japanske panele u ovom modelu.

Zanima me koji ima bolji kvalitet slike i bolji panel. TV ce biti nakacen na komp i sluzice uglavnom za filmove, serije i retko igrice.

Što se tiče Lg televizora,serije 5 nije baš najbolja, što se tiče kvalitet slike.A što se tiče Sharp televizora,ima AQUOS panele,koje proizvodi sam.I što se tiče same elektronike mislim,da među najboljima ,ako ne i najbolji.I što se tiče panela,veoma kvalitetan panel,tako da je kvalitet slike veoma dobar.
 
Poslednja izmena:
Oprezno sa Sharpom. U vecini jeftinijih modela ne ubacuje svoje panele. Neke modele cak i ne proizvodi uopste vec samo nalepi svoje ime.

Ako na kutiji pise Aquos to ne mora da znaci da ima Sharp panel.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam na kraju sony 48W705c za 600EUR. U uzem izboru su bili i neki LG modeli, ali ih trenutno nije bilo na stanju, Mislim da nisam pogresio, za dan dva stize, pacu malo detaljnije opisati taj model.
 
Uzeo sam na kraju sony 48W705c za 600EUR. U uzem izboru su bili i neki LG modeli, ali ih trenutno nije bilo na stanju, Mislim da nisam pogresio, za dan dva stize, pacu malo detaljnije opisati taj model.

extra si prosao
slikom ces sigurno biti zadovoljan

za 150 ojra vise dobio bi 50W809 i 3d ali ako ti je nepotreban onda ti je 48W705 extra izbor za te novce
za 50% vise para dobijas 55W809 ( 7 inca veca dijagonala, ali i 50% vise para )
 
Znas kako, pare su bile problem, planiram, da pored TV-a uzmem i neki Tv BOX kao i neku komodu za TV, a to kosta oko 100EUR-a, 3D mi ne treba, a ostatk para cu uloziti u ove dve stvari. Televizor od 55" mi je bio zelja, ali sa 650EUR-a nisam mogao to da priustim. Hvala svima koji su mi pomafali, narocito tebi i dumper-u. Uzeo sam ga preko lika sa KP, Covek se potrudio da mi nabavi sta hocu i do sada je bio dosta korektan,a ko nekome treba preporuka...
 
srecno da te sluzi , i ja sam blizu sony ju . Pare mi trenutno nisu problem pa cu juriti 55 i sacekati da ulovim 55w755 ili ,756 , nisam video 809 za 900e nigde. Nasi deraci drze neku potpunu nebulozu od cene po radnjama. Nadam se da ce ovaj skoriji uvoz promeniti stvari na bolje.
 
jel na KP ? Kolko si platio ako nije tajna ? Javljaj utiske
 
Ma nisam jos nista platio. U sustini ne kupujem na kp, vise volim kod ovih "nasih" od uvoznika. Imam neke dosta dobre nabavne cene tako da mi je isplativije nego kp. Ocekujem da ce biti manje od 120k ako bude sve u redu.
 
Ma nisam jos nista platio. U sustini ne kupujem na kp, vise volim kod ovih "nasih" od uvoznika. Imam neke dosta dobre nabavne cene tako da mi je isplativije nego kp. Ocekujem da ce biti manje od 120k ako bude sve u redu.

Jel postoji sansa da mi prosledis kontakt , preporucis . ili da mi bar das info na p.m. kad stignu televizori gde da idem :D

ovo su tri najjeftinije prodavnice koje sam ja pronasao za 55w755 i cene su od 119.999 do 125.500. al niko nema na lageru. imaju verovatno ovi sto prodaju za 129.999 a to je dobrih 80 e vise.
1.dsmarket
2.bcgroup
3.tehnomediacentar
 
Poslednja izmena:
Vrlo rado bih te spojio sa nekim, ali to su neke sheme preko firme, pa direktno od dobavljaca, tako da svakako nista ne mogu da izboksujem trecim licima.
Moguce da se krajem februara malo iznormalizuje stanje, pa svima bude dostupno po ovim lepsim cenama.
 
srecno da te sluzi , i ja sam blizu sony ju . Pare mi trenutno nisu problem pa cu juriti 55 i sacekati da ulovim 55w755 ili ,756 , nisam video 809 za 900e nigde. Nasi deraci drze neku potpunu nebulozu od cene po radnjama. Nadam se da ce ovaj skoriji uvoz promeniti stvari na bolje.
Hvala
Ako imas para onda 55". To je za nekih 4-5 metara idealno. Sto se tice samog TV-a, za filmove, sportske prenose sony je mozda i najbolje resenje, narocito za filmove zbog crne boje. Meni je LG bio u uzem izboru zbog cene i domace garancije, ali nije bilo na stanju tih par modela za koje sam bio zainteresovan, pa sam se na kraju odlucio za sony. Moj prvi izbor je bio 50W756C, ali ni njega nije bilo u ponudi, taj tv sam pre neki dan uzivo video u prodavnici tehnike i zaista lepo deluje, tanak ram, ostra slika, lep dizajn, ali na kraju sam kupio 48W705C jer nisam mogao vise da cekam. Zna li neko nesto o kalibraciji slike, da li je ovom TV-u to potrebno jer ssm negde proccitao da sony fabricki dobro podesava svoje televizore?

Tako sam i ja prolazio, gde god zovnem, nema na stanju, sve je pokupovano pre nove godine i tek krajem meseca ce biti bolje.
 
Poslednja izmena:
Vrlo rado bih te spojio sa nekim, ali to su neke sheme preko firme, pa direktno od dobavljaca, tako da svakako nista ne mogu da izboksujem trecim licima.
Moguce da se krajem februara malo iznormalizuje stanje, pa svima bude dostupno po ovim lepsim cenama.

Cool , nema frke . Javi samo kad dodju televizori u Srbiju da znam da pocnem da bunarim :D
 
Hvala
Ako imas para onda 55". To je za nekih 4-5 metara idealno. Sto se tice samog TV-a, za filmove, sportske prenose sony je mozda i najbolje resenje, narocito za filmove zbog crne boje. Meni je LG bio u uzem izboru zbog cene i domace garancije, ali nije bilo na stanju tih par modela za koje sam bio zainteresovan, pa sam se na kraju odlucio za sony. Moj prvi izbor je bio 50W756C, ali ni njega nije bilo u ponudi, taj tv sam pre neki dan uzivo video u prodavnici tehnike i zaista lepo deluje, tanak ram, ostra slika, lep dizajn, ali na kraju sam kupio 48W705C jer nisam mogao vise da cekam. Zna li neko nesto o kalibraciji slike, da li je ovom TV-u to potrebno jer ssm negde proccitao da sony fabricki dobro podesava svoje televizore?

Tako sam i ja prolazio, gde god zovnem, nema na stanju, sve je pokupovano pre nove godine i tek krajem meseca ce biti bolje.

Sto se tice podesavanja , evo linka za 805c kolko ja razumem to je isti panel kao i 755,756 i 48w705
https://www.youtube.com/watch?v=G_rVqwHdiV0
i ova sjajna tema koju sam ispratio
https://www.avforums.com/threads/sony-2015-full-hd-2015-w80-75-70c.1937303/
poz
 
Sta je ovo niko od madjara ne uvozi Soni?
 
Uvozi, ja sam nasao nekoliko njih koji uvoze. Ja mislim da je pojedincima lakse da ostvare garanciju kod nas, tj mrzi ih da se cimaju do Madjarske, da je to jedino razlog. Ovako ti da garanciju, pa ga ti sam nosi u ovlasceni servis...
 
Jel ima jos neko osim mene da misli da HD materijal na Sony televizorima ne izgleda dovoljno ostro ???

Boje su zaista odlicne, ali Full HD materijal deluje nekako nedovoljno ostro, cak i kada se sharpness stavi na maksimum.
 
Jel ima jos neko osim mene da misli da HD materijal na Sony televizorima ne izgleda dovoljno ostro ???

Boje su zaista odlicne, ali Full HD materijal deluje nekako nedovoljno ostro, cak i kada se sharpness stavi na maksimum.
Hahahaha, nemoj da me plasis, cekam da mi dodje sony [emoji28] [emoji28] [emoji28] . Uzeo sam ga uoravo zbog kontrasta [emoji1] .
Mozda ti je snimak los.
 
Isprobano sa vise snimaka i to extra kvaliteta. Ti isti snimci na vecini ostalih televizora izgledaju primetno ostrije, dok na Sonyju pomalo mutno. Kontrast i boje su na strani Sonija, naravno.

Isprobano na vise Sony televizora.
 
Sad sam totalno zbunjen. Da li zna neko nesto o sony KDL-55W807CBAEP. Da li je to ista serija kao i 55W809? Imam priliku da ga kupim poprilicno jeftino a bio sam se nameracio na 55W809 pa me zanima u cemu je razlika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno