Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako juris sto veću dijagonalu za sto manje para mislim da ćeš teško naći kvalitetan tv. Ta tri zajedno ne idu, necega ćeš morati da se odrekneš.

Najbolje da se odrekne para ....

to je dugovorcno jednio ispravno resenje
i najmanji kompromis sa sobom samim
 
Poslednja izmena:
Misliš da se odreknem plastike:D
Da li neko zna koji je tip panela u Philipsu PFT 4100?
Idem sutra u Tehnomaniju da ga pogledam.
 
Poslednja izmena:
5 recenzija 1 zvezda , uf ovi su ga bas nagrdili. Nije pisano nista o samom tv u vec o smart/android funkcijama.
 
slazem se , to sam isto i ja pomislio . jedan covek koga je strasno pogodilo to sto mu neradi SMART funkcija :D
inace Sony 55 inch nema nigde za normalnu cenu vec samo derachi u alti grupi, ne pada mi napamet da platim 150.000 za nesto sto se prodaje u evropi za 850 eur.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
55w75 nema nigde , ja zvao danas na 100 mesta. Nema kod uvoznika i neznaju kad ce doci. Veze nemam ni ja. Nista drugo mi ne pada napamet. Zapeo sam za 55 a necu da dam 35% vise njima za marzu za 805
 
I jel ima neko savet sta onda raditi? Samsung ili Lg od ona dva nabrojana modela? WebOs vs Tizen. 4k vs Curved? Ips vs ono drugo na samsungu? :)

Kao prvo_Odabrao si dva različita modela,jedan je 4k, a jedan fullhd.Moraš odlučiti šta ti treba više.Što se tiče operatiovnog sistema.Za mene radi webos bolje, nego tizen.Što se tiče panela va iili ips,onda stvari stoje tako.Va ima bolji kontrast i ostrinu,a ips ima bolju reprodukcijo boja i širi kut gledanja.Što se tiče curved panela,je samo marketing.Bolji je ravan panel.Kao drugo.Samsunga bih ti odsvetovao.Što se tiče lg televizora.
Kao prvo:Za takve pare, ne dobiješ ništa pametno.Za kvalitetan 4k televizor, prosječne veličine, treba odvojit barem 1500-2000 evra.Kao drugo:4K televizor,moraš da gledaš jedan put bliže, nego fullhd televizore,da bi slika stvarno došla do izraza.
Zato treba,za prosječno daljinu gledanja, to je oko 3 metara,kupiti televizor barem 75 incha.A takav televizor košta oko 5000 evra.A mislim,da ih malo ko ima.Kao treče:Nema još skoro ,ništa 4k materiala,osim nešto na youtubu i netflixu.Ali to opet nije kvaliteta,koja mora ,da bude.To su sve online streamingi,to znači,da to nije standartan 4k.
Ti malo razmisli,pa javi kako si odlučio.
 
Poslednja izmena:
Hvala za savete, sve mi je jasno. Problem je sto u tom cenovnom rangu u winwinu nema bas 50 modela da se bira nego svega 5-6 komada.
Apsolutno mi je nebitan 4k kao ni zakrivljenost, ali mi ni ne smeta da to imam. Gledam tv sa oko 3m.
Ono sto mi je bitno je da je bar 55 inca.
Tako sam j izbor sveo na ova dva modela.
Kao sto sam u prvom postu napisao najradije bih sonija w75, ali na zalost ne moze da se nabavi.
 
Pa najbolje da sacekas malo sa kupovinom.Meni su na uscu u sony centru rekli da sredinom meseca treba da im stignu televizori i ostala oprema.Kazu da su dosta prodali oko nove godine i da im je lager bas tanak.
I ja bih isao na sony model,odnosno resio sam da kupim tv i odlucio se za sony.Samo je pitanje da li da uzmem seriju w 7 ili w 8?55-ca je u pitanju.
Pitanje je samo da li mi treba 3d kod serije 8 ili ne?Kazu mi u radnji da su to potpuno isti televizori samo je razlika sto w805 ima i 3d.A kazu uz njega se ne dobijaju aktivne 3d naocare pa ako se odlucim za w805 moram racunati na dodatni trosak za cvike.A u sony centru u uscu one kostaju 8 soma 1 komad.
Tako da se jos lomim da li da kupim sony 55w805c/809 ili sony 55w755/756?
Za sada koristim samsung LE40F86BDX i slika je stvarno odlicna sa sbb-ovog d3 2.0 hd risivera,ali hteo bih veci tv i onda se izbor sveo na 55 incha.
 
Што те чуди?
Није филипс, то сасвим довољан разлог. ;)
 
isto razmisljam kao i bojke1. Apsolutno isto. Drago mi je da si dobio informaciju da ce sredinom meseca pojacati uvoz. Znaci treba sacekati sledecu nedelju. Pada sony 55w755 ili 55w805 . Sto se tice 3d a. Ako se odlucis za to ima naocare samsung 2 u pakovanju za 30e. Na kupujem prodajem. Kolko sam citao po forumima pashu i na sony. Jos nisam siguran da ocu i da mi treba 3d. Jer kolko sam razumeo svi polako odustaju od 3d forsiranja. Zbam samo da nemam pare za 65 4k ili jos bolje 75 4k televizor. Uzimati 4k u manjoj dimenziji i u ovom trenutku sad je potpuno suludo.
 
Što se tiče panela va iili ips,onda stvari stoje tako.Va ima bolji kontrast i ostrinu,a ips ima bolju reprodukcijo boja i širi kut gledanja.
Cela Dell Ultrasharp serija monitora koristi IPS panele.

Naravno, ovo ne znaci da VA paneli nisu ostri (naravno da jesu), vec samo da dumper u svojim postovima pise nesto koliko da bi napisao. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno