Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isprobano sa vise snimaka i to extra kvaliteta. Ti isti snimci na vecini ostalih televizora izgledaju primetno ostrije, dok na Sonyju pomalo mutno. Kontrast i boje su na strani Sonija, naravno.

Isprobano na vise Sony televizora.

Koje dijagonale su ti televizori i sa kojima je uporedjivano. I npr. tv od 32" 1080p rezolucije ima mnogo vecu gustinu piksela nego onaj velicine 55".
 
807 je silver boje , 809 ima onaj motion na 1000hz. U globalu isti tv. U madjarskoj u soniju je do skoro bio taj 809 na akciji . Davli su svucnik od 300 e gratis uz njega. Cena je bila 350.000 forinti.
Ja sam potucio 50w755 . Nije mi se davalo 350e vise za 807 , 5 inchi veci ekran i opcija aktivnog 3d . Javljam utiske kad stigne.
 
807 je silver boje , 809 ima onaj motion na 1000hz. U globalu isti tv. U madjarskoj u soniju je do skoro bio taj 809 na akciji . Davli su svucnik od 300 e gratis uz njega. Cena je bila 350.000 forinti.
Ja sam potucio 50w755 . Nije mi se davalo 350e vise za 807 , 5 inchi veci ekran i opcija aktivnog 3d . Javljam utiske kad stigne.

5 inca veruj mi znaci dosta

pre kupovine vise puta uporedjivao jedan pored drugog 50 i 55 inca
 
Jel ima jos neko osim mene da misli da HD materijal na Sony televizorima ne izgleda dovoljno ostro ???

Boje su zaista odlicne, ali Full HD materijal deluje nekako nedovoljno ostro, cak i kada se sharpness stavi na maksimum.

smesno
sta znaci ne izgleda dovoljno ostro
jesi nesto prchkao sa podesavanjima

evo ja tvrdim da 805, 809, 755 ima brutalno ostru HD sliku
 
I meni je ovo bilo cudno, jer ljudi kao glavnu vrlinu ovih televizora navode ostrinu, kontrast, crnu boju, a najvecu manu uglove gledanja. E sada, ako je dobar snimak, ne verujem da slika moze biti losa...
 
807 je silver boje , 809 ima onaj motion na 1000hz. U globalu isti tv. U madjarskoj u soniju je do skoro bio taj 809 na akciji . Davli su svucnik od 300 e gratis uz njega. Cena je bila 350.000 forinti.
Ja sam potucio 50w755 . Nije mi se davalo 350e vise za 807 , 5 inchi veci ekran i opcija aktivnog 3d . Javljam utiske kad stigne.

Dobro mene samo interesuje dal su isti paneli na 807 i 809 jer sam nasao u specifikacijama tu razliku u frkvenciji (mislim da je kod 807 800Hz a kod 809 1000Hz). ako su isti paneli onda nema problema.
 
20% ekrana vise
www.displaywars.com/50-inch-16x9-vs-55-inch-16x9
Imo ne isplati se dati skoro 50 % vise para.
Da smo u krstenoj zemlji gde je razlika razumljiva onda ok , al posto smo u srbiji ne isplati se.
Najjeftiniji 55 je 55w807 koji sam ja nasao je 135.500
A 50w755 je 95.000. To mu dodje 40.000 rsd razlike. Da ne pricam o trosku za 3d naocare koje bi sigurno zeleo da nabavim i ako znam da bi posle prvog filma zavrsile u fijoci zauvek. Minimum 3500 za par.
Ovako sam lakse opravdao kupovinu zeni
i ovako cu imati izgovor da uradim upgrade na 55 za koju godinu kad lepo zazivi uhd.
 
Na prosloj strani sam ostavio link prema oreginalnoj temi gde je objasnjeno sve. Cela W serija , W80, W75 i W70 su isti paneli. Razlikuju se sto w70 nije android niti 3d w 75 je android bez 3d . A W80 je i 3d i android. Tacno tako 809 je na 1000hz. 805 je na 800. Sada na par mesta za 807 pise da je 800 ali sam nasao i na dva tri mesta da pise da je 900hz. U svakom slucaju 756 i 807 su srebrni televizori. Kome je to OK.
 
sony je moja omiljena firma.,.jos cuvam moj walkmen. Krivo mi je bilo kad su posrnuli pre par godina ono kad su usli u koaliciju sa eriksonom. Tad su bili pred pucanjem. Drago mi je da su opet razvalili u svim kategorijama tv. A takodje se odlicno drze sa expiria telefonima, z5 kida
 
Vidim da sam udario u osinjak, izgleda da je Sony kult ovde veoma jak. :d

Ne radim ni za Samsung ni za LG, samo mi je cilj da se izjave tipa uzmi Sony to je vrh, extra, najbolje... ne uzimaju zdravo za gotovo. Ima Sony odlicnih televizora, ali ima i losih.

Npr. Sony R serija, nema veze sa Sonijem, njih pravi komplet neka druga fabrika i onda se samo stavlja natpis Sony na njima. Takodje, neki prilicno skupi modeli nemaju VA panele vec imaju inferiorne IPS panele.

Imao sam prilike da testiram 5 Sony televizora i to R430, R455, R555, W656 i W7xx ne mogu da se setim tacne oznake poslednjeg tva. R serija su bili B ili C generacije, W6 je A generacije, a W7 je C generacije.

Televizori su bili dijagonale do 42"

Ogradjujem se od serije W8 i W9 jer nisam imao prilike da ih testiram malo bolje.

Pod testiranjem podrazumevam pustanje vise razlicitih materijala Full HD obavezno, kao i detaljno podesavanje svih parametara slike.

Jedino na sta sam obracao paznju to je kvalitet slike Full HD filma pustenog preko usb fleshke.

Odgovorno tvrdim da Sony ima primetno mutniju sliku od vecine ostalih televizora (npr. Samsung i narocito LG ). Boje i kontrast su dobri, ali dzabe kada slike nije dovoljno ostra. To nije to.

Evo jedan od komentara sa jednog poznatog stranog foruma :

"Regardless the tv should not appear 'flat' on lowered settings. Even MAXED it looks drained of life. It has a soft look to the overall image & fancy colours & blacks doesn't paper over that. It maybe an AV panel thing I dunno or maybe I've been spoiled by the OLED on my Vita. Every detail from each HD source should 'pop' but it doesn't, it kinda looks blurred & washed out. " ....


Da ne bude samo da ovaj nedostatak spominju samo pojedinci po forumima, evo jednog dela teksta poznatog sajta koji se bavi testiranjem televizora :

" The only other negative point that struck us during our tests is that the 42W705B’s HD pictures don’t look quite as sharp and detailed as those of some more expensive rivals – including Sony’s excellent 50W829 "

Ceo test mozete procitati ovde:

http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-42w705b-review-picture-quality-page-2#tr-review-summary


-------------------------------------------------------------------------------

Jos jedna stvar koja se prozima stalno na forumu je ta da je Ulta HD skroz nepotreban i da nema vidljive razlike na dijagonali od 40"

Ovo je apsolutna neistina. Prvo, ova godina ce biti prekretnica za UHD materijal jer je tek sada donet zvanican format za izdavanje UHD filmova na br diskovima. Sto znaci da ce ih biti u masovnom broju vec sredinom godine.

Drugo, razlika izmedju UHD i Full HD je itekako vidljiva na dijagonali od samo 40" gledano sa 2.5-3m.

Ukoliko neko voli da gleda filmove i kupuje tv od 1000e, a nije UHD mislim da je bacio novac, jer ce se kajati kada bude odgledao neki UHD film.

-------------------------------------------

EDIT:

Zaboravio sam da naglasim to da ukoliko neko ima takav raspored prostorije da ce deo ukucana gledati tv sa strane npr. kao na ovoj slici

soba.jpg

Onda nikako ne uzimati Sony jer su uglavo gledanja katastrofalno losi. Izuzetak u ovom slucaju je Sony sa IPS panelom.
 
Poslednja izmena:
Nema ti ovde kultova, samo do sada provejava misljenje da je slika najbolja na sony televizorima. Imas i dosta linkova sa raznoraznih testiranja gde generalno sony dominira,naravno u istoj klasi. Nisu to neke drasticne razlike, ali na primer filmofili redom favorizuju sony.
Mozda imas previse "precizno" i osetljivo oko, ne znam...

A sto se tice UHD, mislim da je jos uvek rano, jer dobar UHD televizor je dosya skup, za dve godine ce to biti dobra kupovina, a to da se primeti razlika si i pravu, samo sto jos uvek nema bikvalno sta da se gleda na takvom tv-u, osim neki snimaka na youtube..
Na ovom tvom testu kao jednu od glavnih vrlina navode odlican kvalitet slike.
 
Poslednja izmena:
Ja sam napisao :)

Ne znam zasto si se ohladio. To je zapravo odlicno. VA paneli daju bolju sliku od IPS panela.

LG ima odlicne televizore. Imao sam prilike da testiram onaj cuveni 650 model, ne secam se tacne oznake. Slika je bila fantasticna.

I on je uglavnom dolazio sa VA panelom iako su ga mnogi preporucivali kao IPS panel.


Apropo kvaliteta slike - Samsung daje ubedljivo najbolju sliku za ulozeni novac. Pored boja i kontrasta slika ima punu Full HD ostrinu ( za razliku od Sonija :D )
 
Poslednja izmena:
Ne znam, uvek sam skiptican kada proizvodjac daje lazne specifikacije, jer sam ja na sajtu LG-ja gledao specifikacije i uvek je pisalo IPS. Na kraju sam u uzi izbor bio uvrstio 630V ali nisu imali na stanju, da sam naleteo na neku nizu cenu mozda bih i njega uzeo, bio sam poprilicno ogranicen sa novcem na oko 600EUR. Iskreno, da su VA paneli bolji, zasto bi ih ubacivali za istocna trzista a na zapadu ostavljali IPS panele, meni je to nelogicno?
 
Ako se posmatra sa jednog sireg aspekta itekako ima logike. Da ne ulazimo sad u detalje poslovne politike firme, mogli bismo do jutra da diskutujemo o tome.

Treba znati da se televizor ne sastoji samo od panela vec i od elektronike, kao i to da nisu svi VA paneli isti. Isto vazi i za IPS panele.
 
sto se tice ostrine to ne mogu da komentarisem , kad se budem vise druzio sa tv om onda cu reci.
Sto se tice 4k neznam dal ne zelite da prithavite da vam treba 75 inch TV za 2m udaljenosti ! Da bi imali najoptimalniju vidljivu razliku . Da ne bude rekla kazala evo i linka.
www.rtings.com/tv/learn/size-to-distance-relationship
Razlika postoji i na 40 inci ali morate da se priblizite na 0.5m da je vidite.
Krsten 75uhd kosta 5.000e
I na stranu to sto svi ovi televizori imaju odlicne cipove za skaliranje slike , mi u srbiji nemamo dostupnost ni hd kako treba fhd misaona imenica a uhd je svetlosnim godinama daleko. Pravi Uhd materijal je dosta oskudan o na internetu i trenutno je u obliku propagandnog materijala. Netflix ima na streemu po nesto ali mora da se placa i kazu da to nije pravi uhd. Gaming u uhd zahteva masinu od 1k eura minimum.
Iskreno meni je zao sto je uhd usporio proboj oled ekrana i njihovu masovniju upotrebu i eventualnu nizu cenu, jer 4k izaziva ocigledno veliku histeriju.
Ja kolko sam procitao ovde mnogo ljudi gotivi LG , cak sta vise i ja sam do skoro razmatrao 55lf652v dok nisam prelomio za sony. Cak sam i razmisljao o 4k lgu jer su imali finu produzenu garanciju od 5god za uhd modele.
O samsungu su mnogi govorili, previse prituzbi na lose deleove , ceste kvarove. Moja samy plazma evo vec.7god radi perfektno, da kucnem u drvo , i sad se retko gasi jer se preselila u deciju sobu na crtace.
Izvinjavam se za wall of text
 
Covek baca hejt na soni i to je to, dobro je da postoji vise opcija ali moje oko vidi da i r serija ima znatno bolju sliku na istom testu u poredjenju sa npr lgjem...samsung ne bih ni da komentarishem...nemam razloga da budem fan boj bilo kog brenda jer sam ja samo kupac a ne placenik...ako ne bih soni onda bih jedino lg, MADA...svaki lg koji sam video (posedovao) novije generacije ima DOSLOVNO bele fleke duz celog ekrana, prevelik DSE zbog direct led-a, shto je za mene neizdrzivo.Naravno ima i soni ali ne merivo manje izrazen.Neka kupuje svako shta zeli...ali pre kupovine par "testova" na usb pa nek odluci u radnji na licu mesta.Ponavljam sonu je zaista br.1 sto se tv-a tiche.
 
Nemojte da razmisljate o ips kao "losijim panelima" Razlika je u tehnologijama. Va i IPS su dve potpuno razlicite tehnologije koje imaju svojim vrlina i mana. U obe katekorije ima vrhunslih televizora. Za vas je vazno da znate vrline i mane jedne i druge i da prema tome odlucite sta vam je prioritet. Ips daje bolju sliku pri velikim uglovima gledanja i prikazuje siri spektar boja.
Naravno treba biti objektivan ali nije uvek slucaj jer svako zeli najvise za svoj novac i onda ce braniti svoj izbor kakav god da je.
Da se razumemo , ljudi u srbiji vecinom kupuju televizore iz "budget " kategorije. Niko ovde nece dati 3500e za najbolje serije 55inch.
Interesantno je to kako "kupac" reaguje, i kako mu se moze prodati neka besmislena tehnologija (na pamet mi pada curved, pa cak i 3d ) za xxxx eura , a da primarne strane kupovine postaju zanemarene. Ovde pricamo o tv. Znaci primarno je kvalitet prikaza slike u 2d u realnom svetu Srbije (kablovska televizija d3 , torent, ps3 ili ps4, satelitska tv) ovo je vecini najvaznije. 
Kazu isto i da je velicina tv vazna , sto veci to bolje ali pod uslovima da mozete platiti kvalitet prikaza.
Kod kucam ovo pokusavam da vidim pojedinacni piksel na mom fhd telefonu od 5,5 inci . I to ne uspevam ni sa 7- 8 cm. 
Niko me nece naterati da kupim telefon vece rezolucije jer ce takav samo doneti vecu potrosnju baterije i zahtevniji procesor i graficki cip, a ja ne vidim piksel na fhd.
 
Za ovaj Sony ,ste zapeli kao naburek.:D
Moram,da vam kažem,da ima najbolju sliku,u svim segmentima Philips.To se vidi i na testovima, i na nagradama,i na mojim očima.
Philips serija 7600, best buy Evrope 2015.Philips 7150 najbolji televizor 2015 kod nas na testovima.Philips je za modele 2015,stavio najsnažniji chipset,i veoma dobru elektroniku.Posledično ovog, vrhunske slike.To vam pričam,što se tiče slike.Naravno i Sony,Panasonic,Lg svi so to vrhunski televizori.Izgleda,da niko ovdje,ne ide u prodaonico ,pa da vidi kvalitet slike,več je negdje čuo ,da je Sony najbolji.Pa zato za njih ,ne postoje drugi brendovi.Što se tiče,Sony,Panasonic Philips,to su sve takve male razlike,da svejedno što uzmeš.Jedino Lg malo zaostaje,zbog ips panela.Ali treba reči,da ima ips panel najbolju reprodukcijo boja,i kut gledanja,pa i to nešto znači.Znam,da čete sad svi, Sony pripadnici,da me linčujete..Ali takva je istina,pa je prihvatiš ili ne.
A pročitajte i ovo.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1453208271&rss
 
Koji TV uzeti, ista cena:
LG 49UF680v ili Sony 48w705c...

Dali ste imali prilike da vidite oba televizora uzivo u prikazu istog materijala?
Kakav materijal ce te gledati na tom tvu?
Jel su vam ponudili 5godina garancije za taj lg? U tom slucaju razmisljajte o njemu. U suprotnom uzmite 652v kao lg jevu najbolju fhd ponudu i porediti sa 705c.
Mozda jos bolje moze da vam pomogne Dark Angel, jer on ima pomenuti sony. Procitajte par postova gde sam pokusao da dam moje misljenje o 4k. Moze 4k al minimum 65inch srednje klase da se vidi lepo razlika u odnosu na fhd. Tipa 65x8508c koji kosta 3000e.
I u tom slucaju postavlja se isto pitanje , sta ce se gledati. Ako je odgovor kablovska onda ....
 
Za ovaj Sony ,ste zapeli kao naburek.:D
Moram,da vam kažem,da ima najbolju sliku,u svim segmentima Philips.To se vidi i na testovima, i na nagradama,i na mojim očima.
Philips serija 7600, best buy Evrope 2015.Philips 7150 najbolji televizor 2015 kod nas na testovima.Philips je za modele 2015,stavio najsnažniji chipset,i veoma dobru elektroniku.Posledično ovog, vrhunske slike.To vam pričam,što se tiče slike.Naravno i Sony,Panasonic,Lg svi so to vrhunski televizori.Izgleda,da niko ovdje,ne ide u prodaonico ,pa da vidi kvalitet slike,več je negdje čuo ,da je Sony najbolji.Pa zato za njih ,ne postoje drugi brendovi.Što se tiče,Sony,Panasonic Philips,to su sve takve male razlike,da svejedno što uzmeš.Jedino Lg malo zaostaje,zbog ips panela.Ali treba reči,da ima ips panel najbolju reprodukcijo boja,i kut gledanja,pa i to nešto znači.Znam,da čete sad svi, Sony pripadnici,da me linčujete..Ali takva je istina,pa je prihvatiš ili ne.
A pročitajte i ovo.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1453208271&rss

mislim da je pravi opis, koliko smo mi zapeli za Sony , isto toliko ste vi zapeli za Philips. Mislim da je ono o cemu sam pisao prethodno da svako brani svoju investiciju. Sto se tice Philipsa sve sto sam ja video za pomenuti brend su srednje ili lose kritike od pravih kupaca za pomenute modele koji imaju da se kupe u Srbiji. Tacnije televizori sa lagera. O drugim nisam ni razmisljao jer jednostavno ih ovde kod nas nema. Ne kazem da su losi , naprotiv samo ih nigde nema u ponudi i ne mogu se uporediti. Sto se tice kojekakvih nagrada , ko u to jos veruje. Placene kampanje , izbori itd. To se radi u svakoj industriji. Ulazi u godisnji budzet svake ozbiljne kompanije.
 
20% ekrana vise
www.displaywars.com/50-inch-16x9-vs-55-inch-16x9
Imo ne isplati se dati skoro 50 % vise para.
Da smo u krstenoj zemlji gde je razlika razumljiva onda ok , al posto smo u srbiji ne isplati se.
Najjeftiniji 55 je 55w807 koji sam ja nasao je 135.500
A 50w755 je 95.000. To mu dodje 40.000 rsd razlike. Da ne pricam o trosku za 3d naocare koje bi sigurno zeleo da nabavim i ako znam da bi posle prvog filma zavrsile u fijoci zauvek. Minimum 3500 za par.
Ovako sam lakse opravdao kupovinu zeni
i ovako cu imati izgovor da uradim upgrade na 55 za koju godinu kad lepo zazivi uhd.

meni kinta nije problem i ne kupujem tv svake godine tako da 20% ekrana meni licno znaci i primeti se ( narocito u velikoj dnevnoj sobi )
e sad... to sto tebi treba opravdanje pred zenom je drugi problem :)
 
@ dumper
Posto vidim da se razumes u Philips, sta mislis o modelu 55PFS6909. Mislim da je malo slabiji od ovih sto si ti naveo ali kakav je u poredjenju sa LG55lf652v i Sony 8 serijom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno