Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
???

Moj pušta. Što ne znači da svaki LG pušta.

Pa generalno Lg pusta ali sam mislio konkretno na lb55oo i lb 5610 na sajtu proizvodjaca nema podrzanog DTS, a interesuje me samo za pomenuta dva modela jer ako je to uspelo da se resi i pusta DTS onda je to best buy

Evo sada pronadjoh da pusta, stvarno sam slepac :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam sto se tice razlike,ali filmovi i titlovi rade ekstra,nisam imao problema do sad.

Uvek sam za vecu dijagonalu tv-a ,kada su u istom rangu ,ali mislim da su to sa dts sredili,nisam siguran jer uopste ne koristim usb,odgovorice ti neko ko koristi.

Uf nisam znao da to uopste moze da se sredi ako jesu onda lg bez razmisljanja, ajde neko od vlasnika da potvrdi da li pusta DTs ili ne.

Pa generalno Lg pusta ali sam mislio konkretno na lb55oo i lb 5610 na sajtu proizvodjaca nema podrzanog DTS, a interesuje me samo za pomenuta dva modela jer ako je to uspelo da se resi i pusta DTS onda je to best buy

Evo sada pronadjoh da pusta, stvarno sam slepac :D

Samo da dodam, da se ne isplati uzimati TV bez DTS podrške, ako se pušta s njega. Jer je to praktično standard danas za BluRay.

Pala je odluka i naručen je LG 42LB5610 za 330e, valjda će se dobro pokazati. Hvala svima.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, treba i preporuka za tv, 32"-42", nikakav SMART, 3D, niti bilo kakve posebne funkcije. Sluzio bi mi kao "sekundarni" tv u spavacoj sobi, znaci da se gleda malo pred spavanje i to je to. Naravno neka jeftinija varijanta... :)
 
Imam i ja slično pitanje - Šta je najbolji izbor od 32" za oko 25.000 rsd? Glavna namena je sklanjanje stare CRT kutije i ušteda prostora. Uglavnom će služiti za gledanje fudbala vikendom i državnog posla, slagalice i drugog dnevnika radnim danom. Preko HDMI-a ću ga povezati sa kompom kako bih gledao filmove (720p, 1080p, svejedno mi je), možda 2-3 puta nedeljno.
Nedoumice koje imam su digitalni tuner, frekvencija osvežavanja i rezolucija

1.) Nisam siguran da li mi treba DVB-C tuner - računam da će me bilo koji domaći kablovski operater usloviti uzimanjem njihovog risivera. Pretpostavljam da je isto i sa IPTV-om?
2.) Video sam u jednoj prodavnici 2 Toshiba TV-a, jedan sa 50Hz, drugi sa 100Hz, i nisam primetio razliku. U kojim situacijama se može videti razlika?
3.) Vidam da kineski proizvođači nude Full HD po ceni za koju ozbiljniji nude HD ready. Da li je velika razlika na 32" i oko 2,5m udaljenosti? Kako izgleda puštati 1080p filmove na TV-u sa 1366x768 rezolucijom?

Prvi na listi mi je TELEFUNKEN T32TX189DLBP, tako da tražim nešto u tom rangu za ± 2.000 rsd
 
Matorcima riknuo stari CRT pa umiru od dosade. Pošto je kod mene u porodici sezona rođendana, odlučio sam da ih o jednom trošku sve darujem novim TV-om. Smeši nam se i digitalizacija pa sam gledao modele koji imaju odgovarajuć tuner da ne bih posle morao da kupujem set-top box. Kapiram i da bi Smart TV bio zanimljiv matorcima. Mogu da gledaju Youtube i da Skype-uju a da kompjuter bude slobodan. Izbor se nekako sveo na LG 32LB580V (32 inča). Za veći TV nema mesta.

Zanima me da li neko poseduje LG 32LB580V ili je negde imao priliku da ga vidi i isproba funkcije? Kakvi su utisci? Da li stvarno podržava digitalni signal kod nas (po specifikacijama bi trebalo, ali ...)? Da li ima neka bolja anternativa u ovom cenovnom rangu (oko 450 evra)? Ima li smisla uzimati Smart TV ili uzeti "Dumb TV" i kombinovati ga sa nekim HTPC-om ili nekim set-top box-om sličnih mogućnosti?
 
Немој да се везујеш за двбт2, нема га пуно модела. Радије бих узео бољи ТВ без двбт2. Смарт је ***** осим овог LG WebOS. За сада само њега или андроид ТВ бокс.
 
Matorcima riknuo stari CRT pa umiru od dosade. Pošto je kod mene u porodici sezona rođendana, odlučio sam da ih o jednom trošku sve darujem novim TV-om. Smeši nam se i digitalizacija pa sam gledao modele koji imaju odgovarajuć tuner da ne bih posle morao da kupujem set-top box. Kapiram i da bi Smart TV bio zanimljiv matorcima. Mogu da gledaju Youtube i da Skype-uju a da kompjuter bude slobodan. Izbor se nekako sveo na LG 32LB580V (32 inča). Za veći TV nema mesta.

Zanima me da li neko poseduje LG 32LB580V ili je negde imao priliku da ga vidi i isproba funkcije? Kakvi su utisci? Da li stvarno podržava digitalni signal kod nas (po specifikacijama bi trebalo, ali ...)? Da li ima neka bolja anternativa u ovom cenovnom rangu (oko 450 evra)? Ima li smisla uzimati Smart TV ili uzeti "Dumb TV" i kombinovati ga sa nekim HTPC-om ili nekim set-top box-om sličnih mogućnosti?
Sony 32R415B ili 32R435B, slika preko DVBT2 tunera odlicna, imaju i DVBS2 tuner ako zatreba. Prvi moze da se kaci na klasican LAN, drugi je WIFI ready. Na toj dijagonali FullHD nema neku narocitu svrhu. Ja sam poredio 32R415B sa LG561V koji je sa slicnim specifikacijama, ali Full HD. Vise mi se svideo Sony po prikazu i fluidnosti slike.
 
Išao bih ipak na Full HD rezoluciju jer će se TV gledati sa relativno male udaljenosti (1.5 do 2 m). Bolje je da pikseli budu sitniji. Pošto nameravam da ga povežem i sa kompjuterom iz susedne sobe koji ima monitor sa istom rezolucijom, onda Clone mode može da radi 1:1. LG 32LB580V bi bio savršen, samo da ima webOS. Razmatram i LG 32LB561V koji bi trebalo da bude to isto samo bez Smart mogućnosti, pa da ga onda kombinujem sa nekim Android box-om.
 
Išao bih ipak na Full HD rezoluciju jer će se TV gledati sa relativno male udaljenosti (1.5 do 2 m). Bolje je da pikseli budu sitniji. Pošto nameravam da ga povežem i sa kompjuterom iz susedne sobe koji ima monitor sa istom rezolucijom, onda Clone mode može da radi 1:1. LG 32LB580V bi bio savršen, samo da ima webOS. Razmatram i LG 32LB561V koji bi trebalo da bude to isto samo bez Smart mogućnosti, pa da ga onda kombinujem sa nekim Android box-om.
Pod tim okolnostima ima smisla ici na full HD (clone sa PC-ja), ali za 1.5 do 2m i dalje ne :). Meni je slika na Soniju izgledala bolje od LG 32LB561V, no svakako je i on dobar izbor.
 
Ovo je takav detektivski posao da otkrijes koja je razlika medju modellima, verovatno to namerno rade. Jel zna neko koja je razlika izmedju ovih modela LG 42LB5820 (400e) i LG 42LB630 (410e)?

ps. Da li je bolja nova Samsung H serija ili LG LB?
 
Sta preporucujete za velicinu oko 50" za dnevnu sobu? Bitno je da bude smart, 3D me ne zanima...do sada sam imao LG 42570LS sa kojim sam zadovoljan..hvala.
 
moze neko da mi pomogne,kupio sam fles 16g u kompu pokazuje 14g,kada ga stavim u ntfs format da bi ubacio film blu rey od 7 ili vise giga onda nece da mi pusta zvuk filma sta da radim?a i secka film zasto to?
to je ovaj fles http://www.winwin.rs/usb-flash-disk-16gb-kingston-data-travel-dtig4-16gb-usb-3-0-1184019.html
Poduži spisak...pa da krenemo.
Prijavljuje manju veličinu, to je uvek tako.
Film ti secka pod
a) TV ne može da ga pusti
b) Manje verovatno ne može da očita dovoljno brzo sa USB-a
Zvuk, koji zvuk ima film, DTS verovatno, a ako ne pušta zvuk, TV verovatno ne dekoduje DTS.
I sve bi bilo mnogo lakše i bitnije da navedeš TV.
 
Poslednja izmena:
moze li pomoc oko odabira? :)

SHARP 39" LC-39LD145V - 410e
SHARP 39" LC-39LE350V-BK - 425e
SHARP 42" LC-42LD265E - 390e
SHARP 39" LC-39LE651V - 457e
LG LED TV 42LN5400 - 445e

ps. koristio bi se za povremeni gejming (PES, FIFA) povezivanjem sa PC-em. hvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno