Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Scheilinkin,bio sam u frci ovi dana pa ti nisam odgovorio na PM.U tehnomarketu nisu normalni sa cenama,skoknucu do metro-a, iako nikad nisam mislio da cu tamo uzimati tehniku ali se ispostavilo da je isto kao i kod ovih drugih a 20% jeftinije,samo si mi rekao za ovaj 42XV550P da treba digitalni signal, a ja necu uzimati D3, iptv i ta sranja tj hocu ali za godinu dve pa sad jedno glupo pitanje jel ce biti frke da ovaj model sljaka na obicnoj kabloskoj,hvala ti jos jednom a i gizmoru da se zahvalim jos jednom :) mozda padne jos neki savet ili novost pa se cujemo pozz
 
Hvala Scheilinkin,bio sam u frci ovi dana pa ti nisam odgovorio na PM.U tehnomarketu nisu normalni sa cenama,skoknucu do metro-a, iako nikad nisam mislio da cu tamo uzimati tehniku ali se ispostavilo da je isto kao i kod ovih drugih a 20% jeftinije,samo si mi rekao za ovaj 42XV550P da treba digitalni signal, a ja necu uzimati D3, iptv i ta sranja tj hocu ali za godinu dve pa sad jedno glupo pitanje jel ce biti frke da ovaj model sljaka na obicnoj kabloskoj,hvala ti jos jednom a i gizmoru da se zahvalim jos jednom :) mozda padne jos neki savet ili novost pa se cujemo pozz

Nema na cemu, stojimo ti na usluzi :)
 
U cemu je ustvari problem. 24p je zapravo 23.976. Kada se 23.976fps filmovi gledaju (a 99% bluray materijala ima tu brojku) na 24hz, desava se da se dropuje poneki frame u toku filma ali nije strasno. Ima ovde resenje. Instalira se Power strip i napravi custom refresh rate koji bi iznosio 23.976hz. Nece sve graficke da rade lepo sa gledanjem HD materijala u 24p, nekom se desava "stutter" pri gledanju.

Nema veze s tim uopste.
http://www.highdefdigest.com/news/s...ef_FAQ:_Whats_the_Big_Deal_About_1080p24/1015
http://www.projectorcentral.com/judder_24p.htm
 
Hvala Scheilinkin,bio sam u frci ovi dana pa ti nisam odgovorio na PM.U tehnomarketu nisu normalni sa cenama,skoknucu do metro-a, iako nikad nisam mislio da cu tamo uzimati tehniku ali se ispostavilo da je isto kao i kod ovih drugih a 20% jeftinije,samo si mi rekao za ovaj 42XV550P da treba digitalni signal, a ja necu uzimati D3, iptv i ta sranja tj hocu ali za godinu dve pa sad jedno glupo pitanje jel ce biti frke da ovaj model sljaka na obicnoj kabloskoj,hvala ti jos jednom a i gizmoru da se zahvalim jos jednom :) mozda padne jos neki savet ili novost pa se cujemo pozz

neće biti problema nikakvih naravno, u NS metrou je i spojen na običnu antenu i slika je dobra. jedan savet za kupovinu u metrou, tj. ako tamo kupiš ni slučajno nemoj nešto da baciš što je došlo sa tv-om(pa čak ni one male plastificirane žice što drže kablove. to ako bude nešto (ne daj bože) sa tv-om, praviće ti sranja oko garancije neviđena. kupio kingstona 16GB i bacio onu plastiku od pakovanja, memorija bila neispravna :mad: . dve nedelje sam se zahebavao sa njima da mi zamene.

a oko cena je najbolje što na kutiji svakog televizora piše da je uvoznik K&K Electronics (TM). a ja kad sam uzimao, tv je bio 20000 skuplji u TM-u.
 
Poslednja izmena:

Sta nema veze sa cim? Ovo sto sam pricao za 23.976fps i 23.976hz se samo odnosilo na taj droped frame,nigde nisam rekao da ovo stvara motion judder.

Prica za graficke je bila kako handluju 24p output. Nece sve graficke da rade perfektno sa njim, i desava se da i one stvaraju problem sa judderom.
 
Hvala Scheilinkin,bio sam u frci ovi dana pa ti nisam odgovorio na PM.U tehnomarketu nisu normalni sa cenama,skoknucu do metro-a, iako nikad nisam mislio da cu tamo uzimati tehniku ali se ispostavilo da je isto kao i kod ovih drugih a 20% jeftinije,samo si mi rekao za ovaj 42XV550P da treba digitalni signal, a ja necu uzimati D3, iptv i ta sranja tj hocu ali za godinu dve pa sad jedno glupo pitanje jel ce biti frke da ovaj model sljaka na obicnoj kabloskoj,hvala ti jos jednom a i gizmoru da se zahvalim jos jednom :) mozda padne jos neki savet ili novost pa se cujemo pozz

Za zimski skolski raspust kupio sam doticni TV u TM po ceni od 50000 din,mana je sto je garancija 1 godinu i neznam kako da smanjim sharpness koji je na maximalnoj vrednosti pa to malo bode oci mnogo je preostro, mana je kod losih divx snimaka koji jedino moze da smanji Crystal player koji ima softversko smanjivanje sharpness_a.Sto se tice kablovske imam i ICOM i PTT slika je indenticno ruzna ali zato je HD savrsen!!!
 
Da li mozda neko poseduje doticnu Toshibu i ps3? Koji su utisci tada? Ja isto trebam da kupim tv (prvenstveno za ps3). Planiram da ga uzmem za mesec dana. Budzet je od nekih 40k do mozda 60k (potrudio bi se za tu toshibu za 64k :D), daljina gledanja je izmedju 1,5 - 2m, ne planiram plazmu i da bude diagonale od 32" ili 40/42" (deluje mi kao da se ne isplati preterano uzimati 37"). Dosta sam citao na netu, pa mi je malo puna glava parametara i modela. Pa sam mislio da prodiskutujem sa vama dok ne dodje sudnji dan kupovine :). Napravio sam spisak televizora koje sam video na 2 poznatija sajta:

40"42"
Lg 42g3000 - 66000
Toshiba 40XV550PR - 64000
Philips 42PFL3403/12 - 60000
Samsung 40a430 50000
Acoustic solution LCD40F1080P full hd, 480eur - 45000 ? => Nisam nasao sajt proizvodjaca i pomesani su utisci na internetu.

32"
Telefunken TH-32HD857L Full hd - 40000 - Trenutno na akciji i jako malo ima o njemu na internetu. Barem koliko sam ja nasao.
Lg 32g3000 - 43000
Panasonic TX-32LX700P - 45000
Toshiba 32XV550PG - 46000
Sharp LC-32SB25E - 43000

Ovi televizori su mi delovali ok po ceni. Vecina je dno ponude proizvodjaca, ali takva mi je situacija. Bilo kakav odgovor je dobrodosao :).

Pozdrav.
 
LG LCD TV - 32LG5700 - 55.000 (51.000 u Tehnomaniji ali da se naruči-sumnjam u cenu)
SAMSUNG LE-32A656 - 64.000 100Hz
SAMSUNG LE-32A557 - 59.000
LG LCD TV -37LG5000 - 63.400

Možda je ovo zanimljivo za razmatranje za PSX3 i gledanje tv-a sa male razdaljine.:)
 
LG LCD TV - 32LG5700 - 55.000 (51.000 u Tehnomaniji ali da se naruči-sumnjam u cenu)
SAMSUNG LE-32A656 - 64.000 100Hz
SAMSUNG LE-32A557 - 59.000
LG LCD TV -37LG5000 - 63.400

Možda je ovo zanimljivo za razmatranje za PS3 i gledanje tv-a sa male razdaljine.:)

To su sve dobri televizori, ali nekako mi je previse da dajem iznad 50k za 32" tv. Nekako mi nema smisla. A naveo sam u prethodnom postu da ne bih 37". Od televizora koje sam naveo (to sam zaboravio da napisem), najvise me vuce Toshiba 40XV550PR i Panasonic TX-32LX700P. Dosta mi je cena bitna, tako da ne bih preterano varirao iznad cene ove Toshibe.

Poz.
 
Chao :)

Sestri treba neki lcd 32`, kablovska u spavacoj sobi...Sta preporucujete? Cena je faktor, ima li nesto ok do 35 `iljada, ili neka aktuelna akcija? :)
 
Ima li neko iskustva sa ovim modelom:

http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09040324

Gledao sam ga pre koji dan u TM, jako mi se svidela slika, veličina, a i cena, a pogledao sam otprilike svih 100 izloženih komada... Naravno da ima mnogo boljih, ali je ovo za 65k dinara bilo nekako najveće a najjeftinije, a opet da ima te sve moguće tjunere, priključke i gluposti i da nije Vivax/WEG/Crypton... Jedino što nije fullHD, ali su mi oni stvarno skupi, i ovih 65k ne znam kako ću da navučem, baš ću se iscediti totalno, tako da ništa skuplje ni ne dolazi u obzir...
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa ovim modelom:

http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09040324

Gledao sam ga pre koji dan u TM, jako mi se svidela slika, veličina, a i cena, a pogledao sam otprilike svih 100 izloženih komada... Naravno da ima mnogo boljih, ali je ovo za 65k dinara bilo nekako najveće a najjeftinije, a opet da ima te sve moguće tjunere, priključke i gluposti i da nije Vivax/WEG/Crypton... Jedino što nije fullHD, ali su mi oni stvarno skupi, i ovih 65k ne znam kako ću da navučem, baš ću se iscediti totalno, tako da ništa skuplje ni ne dolazi u obzir...

Koji su likovi ovi iz tehnomarketa, ladno im pise plazma u opisu tv-a :D

Preskoci LG, ima lose crne. Inace za sta ces koristiti tv najvise, nisi nam rekao.

Sad bas gledam i za te pare mozda ovaj Toshke http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09048554 . Cak je i full hd, ali mi je malo sumnjivo s obzirom na cenu.
 
Hhehee onda sorry stvarno....

Sto se kvaliteta tice tu si u pravu da je sumnjivo. Mada za te pare... 32" XV sa K ili S oznakom ima S-PVA panel i nije mu losa elektronika.

E sad naravno zavisi sta kome treba - tek nove serije XV635 imaju 5:5 pulldown, neki su se zalili za ranije serije da se televizori gase sami od sebe tokom rada (pogotovu kod AV serije). 37" i 42" nemaju S-PVA panele, za 40" ne znam sigurno ali 90% da ima S-PVA panel.
 
moze li preporuka za LCD tv, gledam ga sa 3-4m udaljenosti tako da mislim da ce mi 42'' biti dovoljna. na raspolaganju imam 700e i sad ocekujem da mi predlozite nesto sto vredi uzeti pa da ga kupujem
 
moze li preporuka za LCD tv, gledam ga sa 3-4m udaljenosti tako da mislim da ce mi 42'' biti dovoljna. na raspolaganju imam 700e i sad ocekujem da mi predlozite nesto sto vredi uzeti pa da ga kupujem
Posle celog onog posta, ti i dalje trazis LCD:smash:
Samo napred ali za te pare najbolje sto mozes da kupis je Samsung A656, jedino njega mogu da ti preporucim.
 
prvi moj razlog za lcd je taj sto u tehnomarketu nemaju ni jedan u kutiju nego samo one izlozene prodaju koji vec rade tako da mi se oni ne uzimaju bas, drugi razlog je sto je u sapcu (odakle sam ja) ponuda ne bas neka sto se tice plazmia treca stvar koliko sam shvatio iz svih postova na ovom forumu generalni neki zakljucak je da su plazme kvarljivije od lcd-a
 
prvi moj razlog za lcd je taj sto u tehnomarketu nemaju ni jedan u kutiju nego samo one izlozene prodaju koji vec rade tako da mi se oni ne uzimaju bas, drugi razlog je sto je u sapcu (odakle sam ja) ponuda ne bas neka sto se tice plazmia treca stvar koliko sam shvatio iz svih postova na ovom forumu generalni neki zakljucak je da su plazme kvarljivije od lcd-a

1. Onda lepo narucis u tehnomarketu da ti donesu nov ili da naruce iz Beograda ili ti na kraju sednes u auto i dodjes do BG-a jer ne kupuje se TV svaki dan
2. Procitati pod 1
3. Totalna glupost i NIJE ISTINA! Ne znam na osnovu cega si izvela taj zakljucak?
 
Kako god, ostajem pri svojoj teoriji - uvek pre Plazma, nego lcd;)

Sve je to OK ali covek/zena (whatever) trazi LCD, zato je i postovao u temi Koji LCD TV. Da je hteo plazmu pitao bi u Plazma vs LCD.
Stvarno mi nikad nije bilo jasno zasto kad neko trazi jednu stvar, iz bilo kog razloga uvek se nadje neko koji mu savetuje nesto drugo sto covek uopste nije trazio.
 
Mozda zato sto kaze da bu gledao uglavnom kablovsku a zna se ko bolje prikazuje SD materijal. Sto se mene tice moze da kupi lcd nemam nista protiv. To sto neko nesto zeli ne znaci da je to i najbolje resenje za njega.
 
Sve je to OK ali covek/zena (whatever) trazi LCD, zato je i postovao u temi Koji LCD TV. Da je hteo plazmu pitao bi u Plazma vs LCD.
Stvarno mi nikad nije bilo jasno zasto kad neko trazi jednu stvar, iz bilo kog razloga uvek se nadje neko koji mu savetuje nesto drugo sto covek uopste nije trazio.

Zato sto se dvoumi izmedju dve tehnologije pa ga savetujemo sta je najbolje za njega.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno