Šta je novo?

Koji kuler?

The PunisheR

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruke
7,888
Poena
495
Moja oprema  
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro, iPhone 13
Pametni uređaji
Huawei GT3 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Koji kuler mi preporučujete za procesor iz opisa(AMD Phenom II X4 955 Black Edition) ? Ja opasno merkam cooler master hyper 212 evo, i do te cene bi max išao (4000din).
Sada imam stock kuler i opasno se dere do te mere da mi je keva koja apsolutno ne zna ništa oko kompova predložila da kupim neki tiši "ventilator" za hlađenje.

Znači treba mi da bude pre svega tih.
Jednom davno su mi iz ww-a rekli da ovaj kuler ne može da stane u moj komp al spakovao bih ga ja nekako, malo lim secnem ili ako imate neki predlog? Verujem da je vrlo blizu da stane.
Edit: Širina celog kućišta mereno spolja je 18cm, a iz unutra (od procesora do poklopca) me mrzelo da merim sad.
 
Poslednja izmena:
Što su mi poznate te muke. :D

Za taj iznos 212 EVO je i dalje best-buy. Kao alternativu pogledaj Raijintek Themis EVO.
 
Hyper 212 evo je odlican izbor. Ja sam sa Hyper 212+ na mom starom 955 dogurao do 4,0GHz i mnoogo je tisi od stock Delta venta koji radi na 7000 rpm i meni se cuo do drugog sprata.
 
Slobodno uzimaj 212icu, mozes i hyper t4, opet sve zavisi da li ces da radis neki OC, ili neki jaci ali polovan, moze za 4k da se nadje opasan polovan kuler samo treba strpljenja... Mozes i ThermalTake Contac, mada mislim da je od svih preporuka Themis Evo najbolji...
 
Poslednja izmena:
Ja bih išao na nov. Znači 212 evo je tih? To mi je isto bitno. Mah, overclock mi je poslednji na umu, naaaaj bitniji mi je zvuk kulera sada.
Sa stock kulerom kada je toplo vreme, a i hladno, i ja upalim malo zahtevniju igricu opušteno budim sve u kući.
 
Poslednja izmena:
Znam kako je, imao sam PII 965icu, bice ti tih 212, jos ako stavis push pull, onda mozes jos da oboris obrtaje, recimo na 800rpm i bice necujan bukvalno, mada zavisi i od ventilatora naravno...
 
A šta mu dođe push pull?
Gledam ovaj themis evo nije loš.. Nisam ni znao da postoji xD
 
Da, ali koliko to onda povećava buku? Jer nije isto čuti jedan kuler i dva :D
 
Nece povecati buku, to sve zavisi od kvaliteta ventilatora, ali u toj situaciji mozes da spustis znatno nivo obrtaja, i tako dodatno smanjis buku, ja sam imao scythe mugen 3 u push pull varijanti, sa njegovim fabrickim ventovima koji rade na max 1000rpm, bukvalno necujan je bio, a hladio je tada Phenom II 965 na 4GHZ...
 
Sad opet dilema. Ići na ovaj tvoj predlog za themis ili na cooler master.
Pre svega koji je tiši, to mi je najvažnije.
 
Ja bih isao na Themis Evo, masivniji je, ali opet koji god uzeo neces da pogresis...
 
Moram sutra da izmerim unutrašnjost kućišta, pa ću da se javim za dalja uputstva.
 
Themis je za nijansu glasniji jer se okreće na većem broju obrtaja, ali su mu zato temperature koji stepen niže.
 
Pa nece se vrteti kuleri na max broj obrtaja,i 212 evo je bucan na max broj obrtaja kod mene je radio na 700-800 rpm.Ja bih ti preporucio themis evo,a ako neces da radis oc samo tisina raijintek aidos bolje nemas za te pare.I ja planiram njega da uzmem.
 
E sad ono pitanje, gde to uzeti?
Nemam baš neki izbor ovde.
A sad čitam da je aidos malo bučniji ako npr igraš igricu pa se zagreje procesor i on počne da se vrti brže?
 
Poslednja izmena:
Imam ponudu od lika što drži servis blizu mene da za 3900 uzmem hyper 212 evo.
 
U kojoj? U winwin-u i gigatronu ovde kod mene u Valjevu je 4300, možda i koji dinar više.
 
Nov je 3750 u emmi,u monitoru 3800 tako nesto...ako je polovan za 3900 ne isplati se jer se prodaju od 2500-3000,ako je nov isplati se ali sa garancijom jer i ovde da narucis za 3750 + postarina isto te dodje.
 
Kontaktiraj ovu radnju na E, i kazi im da si nasao povoljnije u Monito* radnji. Dobijas po ceni iz Monito* a besplatna je postarina. Tako ti se najvise isplati. Ovi na E imaju neku akciju da ako nadjes jeftinije kod drugih dobijas po istoj ili nizoj ceni kod njih.
Znaci za 3760 dobijas kuler iz radnje na slovo E sa placenom postarinom. Tako bi trebalo. cheers
 
Nemoj ni jednu drugu radnju da gledas osim ove na "E", najpovoljniji su a postarina je placena za sve artikle preko 1000din, tako da nemas brige...
 
Nekako mi opet ispadne bolje da uzmem od ovog čoveka jer sa njim mogu da se lako dogovorim šta kako ako ne bude mogao kuler da stane.
 
Znam, ali opet 150 din razlika, i jos ovde ne cekam nista nego ga odmah nosim kuci.. Jos cu vrv njemu da ostavim da mi namesti jer mene mrzi kuci da cackam.

Super, meni je vazno da ste mi potvrdili da je dobar izbor i da ce biti tih.. jos mogu da ga malo kloknem i super :)
 
Ma ne, čitaj pažljivije. Nov sa garancijom, pouzdan lik, svi ga hvale ovde.
 
Nazad
Vrh Dno