Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Koji monitor za PS3?

Ne vredi moram da kupim monitor posto u kuci nema mesta a ni reda za mene a o buci da ne pricam kad pocnem da igram igrice.Zato sam odlucio monitor interesuje me neka srednja klasa sto povoljnija velicine 22.Dakle posto ja nisam u toku sa monitorima potrebno je da ima na sebi ulaz hdmi ili dvi za prikaz 1080p ili nanize uglavnom visoka rezolucija,pa sta mi predlazete i sta mislite za koje se pare se takav moze naci i konkretno gde,a moga sonija cu da penzionisem ili ako znate postoji li dvi zenski sa ulazom na monitor mislim na adapter jer imam kabal hdmi dvi ali muski na kraju kabla.Kad bi imao taj adapter da li bi onda imao sliku i na obicnom starom monitoru.Da li je to opste moguce kada bi postojao taj adapter?
 
Planiram da uzmem monitor LG L222WS-BN. Ali jedna stvar mi nije najjasnija.

Kad u svom kompjuteru udjem u Properties - Setings - Scrren Resolution, maksimalna rezolucija koju mogu da podesim je 1280 x 1024 (dok LG L222WS-BN ima rezoluciju 1680 x 1050). Da li ova rezolucija ima veze samo sa monitor koji trenutno koristim (LG 700s) ili i sa grafickom karticom koju posedujem, posto iznad odredjivanja rezolucije pise - Plug and Play Monitor on MSI MS-StarForce GeForce FX 5200.

Unapred zahvalan na odgovoru.

P.S. Ako je potrebna nova graficka kartica. Koju graficku karticu bi mi preporucili do 50£?
Imam plocu ASUS A7V8X-X (AGP slot).

To je max rezolucija za tvoj monitor. Tvoja graficka moze da izgura 1680 x 1050.
 
Pojavio se i nov Samsungov model 226CW sa pozadinskim LED osvetljenjem itd.
http://www.bench-market.com/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=13830
Da li ga ima kod nas u prodaji i koja mu je cena ?

Nije to monitor sa LED pozadinskim osvetljenjem vec i dalje monitor sa CCFL. SyncMaster XL20 je sa LED-om.
Kad covek vidi na netu ovaj XL20, i kakvu sliku ima, prosto mu bedak sada da kupuje CCFL TFT. Ko zna kada ce se LED spustiti u mase.
 
pozz svima dobri ljudi :)
trebalo bi da kupim tft LG L225WT (22") u ponedeljak. E sad, sta vi znate o ovom modelu, vredi li tih 23.100,00din? ima DVI!
imam graficku FX 5900ZT, e sad nisam siguran da li je ona dovoljno dobra za monitor 22"???
 
pozz svima dobri ljudi :)
trebalo bi da kupim tft LG L225WT (22") u ponedeljak. E sad, sta vi znate o ovom modelu, vredi li tih 23.100,00din? ima DVI!
imam graficku FX 5900ZT, e sad nisam siguran da li je ona dovoljno dobra za monitor 22"???

Bolje pogledaj Samsung 223bw. Kosta 310 eura i svi ga hvale. Procitaj ovaj thread
 
Bolje pogledaj Samsung 223bw. Kosta 310 eura i svi ga hvale. Procitaj ovaj thread

pa nemam 310e
znaci max mogu da dam 23.000 a za te pare sam nasao ovaj 22"
evo i njegovih karakteristika:

Naziv
Proizvodjaca : LG
Model : L225WT
Ekran
Tip : TFT
Dijagonala : 22 "
Rezolucija : 1680x1050 px
Osvetljenje : 300 cd/m2
Kontrast : 3000 :1
Vreme odziva : 5 ms
Ugao vidljivosti : 170/170 °
Ostalo
Ulaz : Analogni, DVI,

deluje mi sasvim ok...
 
Planiram da uzmem monitor LG L222WS-BN. Ali jedna stvar mi nije najjasnija.

Kad u svom kompjuteru udjem u Properties - Setings - Scrren Resolution, maksimalna rezolucija koju mogu da podesim je 1280 x 1024 (dok LG L222WS-BN ima rezoluciju 1680 x 1050). Da li ova rezolucija ima veze samo sa monitor koji trenutno koristim (LG 700s) ili i sa grafickom karticom koju posedujem, posto iznad odredjivanja rezolucije pise - Plug and Play Monitor on MSI MS-StarForce GeForce FX 5200.

Unapred zahvalan na odgovoru.

P.S. Ako je potrebna nova graficka kartica. Koju graficku karticu bi mi preporucili do 50£?
Imam plocu ASUS A7V8X-X (AGP slot).

Ta rezolucija je maximalna koju monitor moze da pokaze,nema veze sa grafickom,e sad nisam bas siguran da li fx5200 moze 1680 x 1050.... gde si nasao LG L222WS-BN i po kojoj ceni???odg. na PM.
 
22" TFT sa DVI za <300€

Posto su se pojavili 22" TFT monitori sa DVI prikljuckom za ispod 300€, ajde neka iznesu iskustva ljudi koji su ih probali. Verovatno je BestBuy Samsung 223BW, koji ima svoju temu, pa mozda i neko poredjenje sa njim.

Koliko vidim za sada mogu da se nadju Acer AL2216WSd, Asus MW221U, LG 225WT.
 
Moj drug je uzeo 223BW za 305 evra, za kesh! U Ercu. Mislim da je to optimalna kupovina!
 
Ljudi ajde mi recite da li vredi pazariti LG222WS model, meni je za posao idealan ali nisam sam u kuci:D...elem, klinka se neskida sa obliviona pa me zanima kakva ssu vasa iskustva i po pitanju igara

U obzir dolazi i 225 model sa i li bez DVI, pa ako moze neko poredjenje bilo bi:guitar:
 
Evo iz erc cenovnika:
22" SyncMaster 223 BW AKCIJA!!! 275 286.11 8% 309.00 glossy black 1680x1050 5ms 1000:1 (DC 3000:1) 300 cd/m2 170°/160° +


Krajnja cena 309e <286.11 + PDV>
 
To je prijateljska cena, ali sa PDV-om. Malo su je korigovali, ne mnogo. Da sam za sebe uzimao, uzeo bih po još boljoj. Kako ti zvuči 244T za 980 evra kad mu je dilerska bila 1368 evra :D
 
Lepo... ali malo je bezveze sto se hvalis time...
koliko ja znam oni npr iz buga ne placaju hw uopste... isto tako mislim da oni iz PC pressa nisu nikad nista platili, pa su zato trubili o legalizaciji windowsa kad je prosecna plata u srbiji bila 100eu...

treba ipak gledati neke prosecne cene dostupne vecini i upucivati ljude gde da ih dobiju...
 
@byMax: :mad: Pa dobro sada i ja se sisam kod moje frizerke za 150 kinti, a svima naplacuje po 200 :p

Nemoguce da niko nije video ili probao nijedan od gore navedenih moitora, na koju foru onda svi pricaju da je Samsung bolji, samo to mi nije jasno?
 
Lepo... ali malo je bezveze sto se hvalis time...
koliko ja znam oni npr iz buga ne placaju hw uopste... isto tako mislim da oni iz PC pressa nisu nikad nista platili, pa su zato trubili o legalizaciji windowsa kad je prosecna plata u srbiji bila 100eu...

treba ipak gledati neke prosecne cene dostupne vecini i upucivati ljude gde da ih dobiju...

Hahaha, nemaš pojma koliko grešiš, ali ajde... nema potrebe da ti ja pričam kako je zapravo...

@byMax: :mad: Pa dobro sada i ja se sisam kod moje frizerke za 150 kinti, a svima naplacuje po 200 :p

Nemoguce da niko nije video ili probao nijedan od gore navedenih moitora, na koju foru onda svi pricaju da je Samsung bolji, samo to mi nije jasno?

Uh, ubo si opet lošu temu. Vidiš, moja snaja (od daleko starijeg brata) ima frizerski salon i ja se šišam za dž od kad znam za sebe...:D Aj, nećemo više...:wave:
 
Poslednja izmena:
To je prijateljska cena, ali sa PDV-om. Malo su je korigovali, ne mnogo. Da sam za sebe uzimao, uzeo bih po još boljoj. Kako ti zvuči 244T za 980 evra kad mu je dilerska bila 1368 evra :D

Ze nešto manje pare imam ove nove 24" Benq monitore (BenQ FP 241 VW i BenQ FP 241 WZ). Još ih niste testirali. Valjaju li nešto? Po stranim sajtovima ih hvale extra.:D
Pozdrav.:wave:
 
Nazad
Vrh Dno