Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Bas sam malo pre u selu video jedan Prestigi-o doduse 17inc-a i ono OGROMAN zeleni pixen na centru ekrana, ma vidi se sa 10m od monitora da je moj ja bi ga momentalno razbio...... ali vlasnik kupio klincima pa ga bas puno i nije briga ;)
LOl pa zar nije pixel iste velicine kao svaki drugi na tom monitoru,kako moze da bude ogroman? :p
 
shta mislite o samsungu t220, razmishljam da kupim njega je ne mogu da nadjem Asus VW222U
 
shta mislite o samsungu t220, razmishljam da kupim njega je ne mogu da nadjem Asus VW222U


Odlican dizajn, monitor jako jako lepo izgleda, ali iskreno nista vise od toga nema u poredjenju sa 2232BW koji je jedno 3 - 4 hiljade dinara jeftiniji. (cak 2232bw ima malo bolji ugao vidljivosti).

Upravo taj 2232BW ti je moja preporuka. Monitor kosta 20 000 dinara. Ubedljivo najbolji monitor sto se tice odnosa cena/performanse, a i generalno ne gledajuci cenu, jedan od najboljih je 22" monitora. Benchmarkov izbor za najbolji monitor 2007dme godine.


Uzmi taj umesto t220, i za pare koje ustedis kupi sebi jos jedan hard disk ili tako nesto. Ja sam bio u istoj dilemi, uzeo sam 2232bw, i prezadovoljan sam.
 
Odlican dizajn, monitor jako jako lepo izgleda, ali iskreno nista vise od toga nema u poredjenju sa 2232BW koji je jedno 3 - 4 hiljade dinara jeftiniji. (cak 2232bw ima malo bolji ugao vidljivosti).

Upravo taj 2232BW ti je moja preporuka. Monitor kosta 20 000 dinara. Ubedljivo najbolji monitor sto se tice odnosa cena/performanse, a i generalno ne gledajuci cenu, jedan od najboljih je 22" monitora.

T220 najlepsi monitor ikada, subjektivno al' sigurno je lepsi od tog
2232bw svemirca ;)
Ugao vidljivosti je identican(jedino se u specifikacijama razlikuje), a T220 ima
za 15-ak% lepsu i ostriju sliku od 2232bw i uvek dolazi sa s-panelom.
I pozadinsko probijanje je svakako manje u odnosu na 2232bw, na mom primerku
je vidljivo samo sa donje strane i to ne po celoj duzini.
 
T220 najlepsi monitor ikada, subjektivno al' sigurno je lepsi od tog
2232bw svemirca ;)
Ugao vidljivosti je identican(jedino se u specifikacijama razlikuje), a T220 ima
za 15-ak% lepsu i ostriju sliku od 2232bw i uvek dolazi sa s-panelom.
I pozadinsko probijanje je svakako manje u odnosu na 2232bw, na mom primerku
je vidljivo samo sa donje strane i to ne po celoj duzini.


Nedaje 15ak% lepsiju sliku, daje identicnu sliku kao 2232bw.

Pozadinsko probijanje ne znam kome smeta. Meni ne probija nista posebno, i ne smeta mi ni u jednom jedinom trenutku, uopste mi ni ne pada na pamet dok mi neko ne spomene.

Panel nije tesko proveriti, I vecina njih su sa S panelom.

Ugao vidljivost ne mozes da kazes da je isti, ako za t220 pise 160 stepeni, a za 2232bw 170. Koliko je sad to realnosti nebitno, ali ocigledno da razlike ima. Da nema, na oba bi bilo 160 ili 170.


Jedino sto je pozitivno kod T220 je dizajn. Mada i 2232BW je meni izuzetno lep.


Ja sam posao da kupim T220 u imtelovoj radnji pre 10ak dana, i stojali su izlozeni jedan pored drugog. Kad sam video kako je lep 2232BW uzivo, odlucio sam se za taj, jer T220 uopste nije toliko lepsi. Jednostavno je novija serija (T serija), i lepsi dizajn, u specifikacijama mislim da ne vredi davati vise para.


I razlika nije 2000 dinara, vec minimum 3000 pa i do 5000. T220 za 20 000 nema nigde da se nadje.

Ne kazem ni da ce neko pogresiti ako uzme T220. Odlican je i to monitor. Ako nista drugo novija je serija, ali vise savetujem 2232bw, i za ustedjene pare neka kupi sebi neki bolji mis recimo, vise ram memorije, jos jedan hard disk, brdo dvd-ova praznih itd... moze da bira.
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam kupovao Asus mw221u video sam u radnji i 2232BW i T220,ne secam se tacno cena ali znam da razlika nije bila veca od 2.5k Din.
 
Poslednja izmena:
Kako možete Samsunge da preporučujete, pa jel znate vi kakve su garancije za te Samsunge?
 
Ljudi šta mislite o ovom modelu link
Mislim da je u pitanju greska, i da ovaj monitor nema dvi, kao sto pise na itsvetu; tako da tesko da ima razloga uzeti njega, umesto viewsonic-a 2216w ili asus-a 222s, recimo.
A mislim da nema dvi iz vise razloga:
1. Kada monitor stvarno ima dvi, na it svetu pise: analogni, DVI, a za ovaj pise samo dvi
2. Na ostalim domacim sajtovima pise samo analog.
...
 
Zbunjen sam, na pakomovom sajtu su dve razlicite monitora samsung t220, jedna je oko 21.000 din dok je druga oko 27.600 din, poptuno isti na papiru, samo je ovaj jeftiniji ima oznaku "rose black" ??

Dakle razmisljam se da uzem ovaj t220 ako je ok ova cena od 21k, tj ako nije neka "osakacena" verzija. Tu su jos i Viewsonic VA2226w koji je oko 18.500 din, ne znam, sto vise trazim teze mi je da se odlucim... pomozite :) Dakle treba mi neki 22" wide monitor.
 
Poslednja izmena:
Achilles82;1535334]Pozadinsko probijanje ne znam kome smeta. Meni ne probija nista posebno, i ne smeta mi ni u jednom jedinom trenutku, uopste mi ni ne pada na pamet dok mi neko ne spomene.

Pa malcice kad padne noc filmovi malcice losije izgledaju :)

Panel nije tesko proveriti, I vecina njih su sa S panelom.

Tacno, uvek treba proveriti i daleko od toga da je vecina
2232bw sa S-panelom. ;)

Ugao vidljivost ne mozes da kazes da je isti, ako za t220 pise 160 stepeni, a za 2232bw 170. Koliko je sad to realnosti nebitno, ali ocigledno da razlike ima. Da nema, na oba bi bilo 160 ili 170.

dogovori se sa sobom..

Ne kazem ni da ce neko pogresiti ako uzme T220. Odlican je i to monitor. Ako nista drugo novija je serija, ali vise savetujem 2232bw

Ako su oba odlicna (a i sam kazes da je T220 lepsi), sto savetujes stariji monitor
sa vise pozadinskog probijanja?
 
Ako su oba odlicna (a i sam kazes da je T220 lepsi), sto savetujes stariji monitor
sa vise pozadinskog probijanja?



Ne smeta kad padne noc, to preteruju ljudi, ima pozadinsko probijanje kao kod svakog TFT monitora. To probijanje smeta samo picajzlama. Meni ne smeta ama bas ni malo. Bukvalno nisam ranije ni znao da to ljudi smatraju kao problem. Kao sad kad bi rekao "kad upalim kompjuter, cuje se zvuk kako radi". Jednostavno je tako kako je i nije nikakav problem.


Ako je stariji model ne znaci da je los model. Pa nisam ga savetovao da kupi ne znam ni ja tamo neki CRT iz pre pizde materine.


Cinjenica je samo jedna. Da je T220 jedino bolji zbog dizajna i nista drugo. Ja mu i jesam rekao ako voli dizajn, neka ga uzme onda, ali po meni je i 2232BW izuzetno lep. T220 uopste nije opravdao "novu T seriju", jer gotovo i da nema poboljsanja izuzev dizajna.


To me podseca kao kad je izasla 8800GT, i posle toga 8800GTS 512, koja je 80 evra bila skuplja (35%) a brza 5%. (ironicno ja bas tu 8800GTS 512 imam lol, ali zato sto nije bilo 8800GT koji je bio moj prvi izbor).


Kako god, savetujem da uzme monitor 2232BW jer je jeftiniji, a izuzev dizajna gotovo da ima identicne performanse, i izuzev tog probijanja koje stvarno nije nista posebno. Kad tako pricate pomislece covek da je to ko zna koliko. Minimalno je totalno...


I stvarno nema potrebe vise da diskutujemo o ovome, vec ajde jednostavno da se slozimo da ne mozemo da se slozimo. Ja kazem da se ne isplati dati 2 - 3 - 4 hiljade dinara vise za T220, ti kazes da se isplati. Ja kazem da probijanje svetlosti ne znaci nista posebno i jedva da se primecuje, ti kazes da se primecuje. I tu da zavrsimo pricu. Moja preporuka je 2232BW, tvoja T220 i kraj price.
 
Kako god, savetujem da uzme monitor 2232BW jer je jeftiniji, a izuzev dizajna gotovo da ima identicne performanse, i izuzev tog probijanja koje stvarno nije nista posebno. Kad tako pricate pomislece covek da je to ko zna koliko. Minimalno je totalno...
probijanja ima, kako na 2232bw, tako i na t220, a prica da na jednom ima a na drugom nema ili da je na jednom mnogo vise u odnosu na drugi model je glupost (probijanje mnogo vise zavisi od konkretnog primerka monitora).
 
Ja bi preporucio BENQ FP222wa, imam ga vec oko godinu dana i nikakvih problema nisam imao, a drugari su kupovali Lg-eve i svaki ako nije imao bar jedan mrtav pixel.
Kad bi uporedio sa samsungom, benq ima malo neutralnije boje i moze da se sedi satima i gleda a da ne ides kod ocnog. :)
 
Au al si se "zayebo"... :d ;)
:wave:
 
Troumim se izmedju:

Samsung 2253BW
ViewSonic VX2262wm
Asus VW222U

Sva tri su priblizne cene.

Najvishe bi me interesovala misljenja o ViewSonic-u i Asus-u... Koji je vas predlog?
 
Troumim se izmedju:

Samsung 2253BW
ViewSonic VX2262wm
Asus VW222U

Sva tri su priblizne cene.

Najvishe bi me interesovala misljenja o ViewSonic-u i Asus-u... Koji je vas predlog?


Stvarno ne znam kojom logikom razmisljas. Kupi jednostavno 2232BW i kraj priche. Samo pazi da bude samsungov ili AU Optronics panel . Mozes i T220 za malo skuplje pare (2000 din vise), taj model se samo pravi sa samsungovim panelima, nije nista specijalno bolji od 2232BW, ali je izuzetno lep.
 
Stvarno ne znam kojom logikom razmisljas. Kupi jednostavno 2232BW i kraj priche. Samo pazi da bude samsungov ili AU Optronics panel . Mozes i T220 za malo skuplje pare (2000 din vise), taj model se samo pravi sa samsungovim panelima, nije nista specijalno bolji od 2232BW, ali je izuzetno lep.

Kojom ti logikom razmišljaš?
Logikom distributera Samsunga? :zgran:

I pored toga što treba da pazi da mu ne uvale smeće za Istočnu Evropu nego nešto što su pravili za buržoazijski zapad, šta da radi kad mu se pojave mrtvi ili zaglavljenji pixell-i?!? :wall:
 
Hehe, ma da nemam ogranicenja zvano VESA uzeo bih T220 jos danas, ali krastavac. jako mi je vazno da ima VESA podrsku (koju naravno ni T220 ni 2232BW nemaju). Imam vrh LCD arm i siguran sam da cete se sloziti da bi bilo steta ne iskoristiti takvu udobnost.

Dakle sada bi ponovio pitanje. S tim sto vidim ovaj LG W2252TQ takodje daje lepe rezultate a tu je u okolini 20k din.

Znaci:

Samsung 2253BW
ViewSonic VX2262wm
Asus VW222U
LG W2252TQ

?
Ako neko zna za bolji u cenovnom okviru oko 20k din. a da podrzava VESA 100x100, molim za predlog. Mislim da pitanje nije nimalo naivno...

thnx
 
Nazad
Vrh Dno