Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 

dobra cena mislim da je korektno
 
Jel moze preporuka za napajanje za Ryzen 5 5600/RX6600/32GB/1TB(m.2)
Ne verujem da ova konfa previse trosi ali hocu tiho, stabilno napajanje da stavim klincu. Budzet oko 10K, moze i gore/dole 2K ako je potrebno.
Unapred hvala!
 
Za to G12 sam negde našao da je "kinez". Focus seriju treba gledati.
 
Za to G12 sam negde našao da je "kinez". Focus seriju treba gledati.
Sve je Kinez, Sve se pravi (do sad pravilo u istim fabrikama, samo su nalepnice drugacije), samo je pitanje kontrole kvaliteta i kontrole procesa dizajna. Helly je skoro pa sestrinska firma/fabrika od Seasonic-a, ...

+ sto Seasonic nikad nije stvarno bio da sam pravi sve svoje, to je samo mit, Seasonic je premala firma, ne prave svoje PCB-ove (i zavisi na milost i nemilost sta uspe da nabavi, kolikog je to kvaliteta, i koliko je dobra Seasonic-ova provera kvaliteta), za razliku od drugih vecih fabrika

Budzet jeftina Focus GM/GC/GX su zavrsena, nece ih vise proizvoditi, ovi G12/B12 su "duhovni naslednici". A druga Focus ne mogu da se gledaju ni da hoces, ogroman skok u ceni je za njih, ... Absolutno se slazem da ima starih Focus GM za 9000-10000 din, da, naravno bila bi bolja kupovina, al nema vise
 
Poslednja izmena:
asus 850
corsair rm750x
svasta nesto, al ne to gore nabrojano :)
 
Je l' to ona nova platforma...?
Helly fabrika, ista platforma kao Seasonic G12, B12

Thermaltake GF1 je CWT fabrika, GPR platforma, Chieftec Powerplay isto CWT fabrika, GPR platforma

@Milos82

Od svih navedenih najtisa su Corsair RMx sto @isnogood spomenu i Seasonix GX. Sledece najblize je Chieftec Powerplay

Ali iskreno pre bih uzeo ovo, Be Quiet Straight Power 11 650W Platinum BN306 u domacim firmama (18330 din)

ili eventualno Corsair RM750 ili RM750x preko Madjara



Ovo je be quiet! preko Madjara je isto odlicna opcija:


 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ako mozes da cekas bice za BF <16k
 
Koje je najtise i najkvalitetnije napajanje koje moze da se uzme kod nas u rangu 1000-1200w???(malo sam prelistao unazad deluje mi da je to FSP Hydro Ti 1000 ali cisto da pitam pre nego sto se odlucim 100% )napajlo bi 4080 i 14700k uz neku high end plocu
 
Imam Seasonic G-450 napajanje koje dobro radi ali napunilo 6 godina.
kontam više se ne proizvodi ova serija ili je prilično skuplja u odnosu na nekad.

Jedva da sam casual gamer, grafička 1050ti. Planiram da pređem na rx 6600 (obična, ne XT).
Bez namere da klokujem postojeći cpu (stari ryzen 2600) ili gpu pa mislim da čak i postojeće napajanje može biti dovoljno. Problem je kao što rekoh ipak mu je 6 godina.

Šta nabaviti za relativno manje para (tipa stvarnih 550w), što kod nas ili mađara? Duže vreme razmišljao o Corsair CX550F (mađar) ali ako ima nešto slično sa domaćom garancijom...
 
Pozdrav svima!
Razmišljam da menjam napajanje da bi imao neku osnovu za mogući upgrade kasnije grafike.

Trenutna konfiguracija je:
i5-10400k
4x8 gb DDR4 3200mhz
GTX 1660 Ti
1x m.2 nvme 1TB
1x m2 preko PCI adaptera
2x SSD
1x HDD

Razmišljam o FSP Hydro gsm lite pro 650 i o FSP Hydro G Pro.
Oba kroz varijante prekogranične saradnje, pošto su cene kod nas koliko vidim malo jače ili nema u ponudi uopšte.
Review-i su dobri, naročito ovi domaći, pa rekoh da pitam i ovde.
 
Razmišljam o FSP Hydro gsm lite pro 650 i o FSP Hydro G Pro.
Oba kroz varijante prekogranične saradnje, pošto su cene kod nas koliko vidim malo jače ili nema u ponudi uopšte.
Nema GSM lite 650W modela ni kod nas ni preko Madjara.

Najbolje gledaj BE QUIET! Pure Power 12 M 650W da uzmes za 110-120 eur
Duže vreme razmišljao o Corsair CX550F (mađar) a
Corsair CX-F serije nema vise da se kupi u ovom delu Evropu, i nece ga ni biti, odavno je Corsair odustao od njega.

A za 2600 + RX 6600 450W je sasvim dovoljno ne treba ti novo napajanje jos barem 5-6 godina xD

A trenutno neka optimalna kupovina je FSP Hydro M PRO 600W za 7380 din u domacoj firmi
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno