Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Crklo mi je napajanje, pa sam u potrazi za novim. Ovakav nigde ne mogu da nađem, ima li možda neko (ili negde) ovih dimenzija koji bi obavljao funkciju, može i jače snage, polovan, da nije previše skup? Ovaj PC je za najosnovnije potrebe pa i nije potrebno neko snažno napajanje.

InShot_20231030_180733526.jpg
 
Crklo mi je napajanje, pa sam u potrazi za novim. Ovakav nigde ne mogu da nađem, ima li možda neko (ili negde) ovih dimenzija koji bi obavljao funkciju, može i jače snage, polovan, da nije previše skup? Ovaj PC je za najosnovnije potrebe pa i nije potrebno neko snažno napajanje.

Pogledajte prilog 411179
Баш такво да нађеш, мало теже. Ја бих пробао овим LC380, само прво провери конекторе и димензије.
 
Ovaj je većih dimenzija, ne bi stao u kućište, jer je kućište malo. Ove dimenzije i oblik na slici su maltene maksimum neki
Онда је просто, купујем-продајем/лимундо, Алиекспрес или половно у неком сервису.
 
Kupujem prodajem i ako tu nema, piši propalo.
To je brend napajanje, specifično, ne samo oblikom već i konektorima, pa ne može bilo šta. Znači juriš nešto što izgleda 99% ka tvoje sa oglasa polovno. Naravno, takve stvari su i jedan od razloga što su brend mašine jeftinije u startu jer je popravka neretko cimanje.
 
PSU ово је ризик, али не видим неко друго "оригинално" решење...
Евентуално, нека буџевина типа напајање ван кућишта...
 
Ništa, uzmeš obično napajanje koje stigneš i nalepiš na/pored kućišta (imaš eksterno napajanje). :)
Imam jedno od 500w koje bi mozda posluzilo, mada nema ovaj drugi (tanak crni) konektor, ima neki drugačiji..

@Darko95 To je nesto malo vece od FLEX standarda, bilo koje FLEX napajanje klasicnih dimenzija ce stari. Sad jedino sto nema jeftinih da se uzme kod nas 😅
Jbm li ga, bas je nestandardan PSU

PSU ово је ризик, али не видим неко друго "оригинално" решење...
Евентуално, нека буџевина типа напајање ван кућишта...
Nisam uspeo da nadjem na Aliju, hvala, mada uz carinu i PDV ovo izadje minimum 7500.. A taj PC je bas star i ceo ne vredi toliko
 
Je l' to TFX standard...? Ne vidim lepo debljinu.

Nah, nije...TFX je 175x85x65mm. Ovo je neka njihova custom budalaština.
Što reče čovek, ili juri takvo iz slične mašine po oglasima ili uzmi normalno ako uopšte pasuju konektori na ploči, što je upitno jer majmuni vole i to da menjaju u svoje...
 
Poslednja izmena:
Jbm li ga, bas je nestandardan PSU
Nije to problem, uglavio bi Flex/1U napajanje bez problema, samo sa zip-ties, najlonskim vezicama malo da se pricvrsti gde ne pasu srafovi.

Ima milion napajanja koja ulaze u te dimenzije.

Problem je sto kod nas/madjara, najeftinije krsteno Flex od FSP-a je 10900 din u domacoj firmi, ...
 
Poslednja izmena:
Sad vidim da nije napisao model tog Dell brend racunara, mozda pasuje ovo


Pitaj coveka sta pise na etiketi, mozda pasuje.
Pisao sam mu, cekam da odgovori, deluje kao ovo sto meni treba, samo da su ok dimenzije..

Inace ovaj PC je Dell Optiplex GX620 ali napajanja koja sam našao za ovaj model su klasična kockasta.. Ovakav PC imam

dell-optiplex-gx620-refurbished.jpg
 
Pisao sam mu, cekam da odgovori, deluje kao ovo sto meni treba, samo da su ok dimenzije..

Inace ovaj PC je Dell Optiplex GX620 ali napajanja koja sam našao za ovaj model su klasična kockasta.. Ovakav PC imam

Pogledajte prilog 411275
Optiplex Gx620 nije ni C2D, tako da tu nema nikakvog smisla apsolutno nista ulagati.
Ako nisi pri parama, za 50-60e imas pristojne brand masine sa i5 2400 ili 3470 i 8GB DDR3, jos ako ima 120GB SSD dobices svemirski brod u odnosu na Gx620.
 
Optiplex Gx620 nije ni C2D, tako da tu nema nikakvog smisla apsolutno nista ulagati.
Ako nisi pri parama, za 50-60e imas pristojne brand masine sa i5 2400 ili 3470 i 8GB DDR3, jos ako ima 120GB SSD dobices svemirski brod u odnosu na Gx620.
Ima na KP onih mini računara za nekih 8000-9000 dinara (i to imaju SSD, DDR3 itd.), završilo bi posao, jer se ovaj računar koristi za Office i surf samo. Plus bih mogao ovaj SSD koji trenutno imam u starom da iskoristim za taj nov, mada nisam siguran da može da se nadogradi sa dodatnim SSD-om,tj. da taj nov ima 2 SSD-a istovremeno

Da li je neko pogledao to napajanje? Možda se isplati popravka.
IMG_20231031_134338.jpg
IMG_20231031_134933.jpg

Otvarao sam ga, mislim da se ne isplati
 
Konacno posle godinu dana, Intel je ponovo istestirao Corsair HX1500i (2022) i HX1000i (2022) Napajanja kao sto su obecali jonnyGURU-u iz Corsair-a da ce odraditi za par nedelja.

I kao sto je jonnyGURU rekao davno u aprilu 2022, napajanja su ATX 3.0 i PCIe Gen 5 kompatibilna, i to ne samo 3.0, nego i 3.1 i to bez ikakvih promena od strane Corsair-a xD

Tako da svi koji su se brinuli o njima, kad sam pricao o njima i savetovao da se kupuju, mogu da "zvanicno" odahnu xD I nadam se da niko sledeci put nece brzopletno jurniti na inferniornija Seasonic, Be Quiet! i druga napajanja, nego ostatiti pri Corsair kupovini, ...

 
Treba mi napajanje.

Pre nekog vremena - vise od 6 meseci, citajuci ovu temu kao i sve ostale teme vezane za napajanje, svedoh izbor na FSP Hydro M Pro 800W i FSP Hydro K PRO 850W. Cena (oko 10000) i duzina garancije bili su faktori za odlucivanje. Oba FSP-a jos uvek isto kostaju.

Napajanje treba da bude 750-850W, garancija sto duza i pozeljno je da bude modularno.
Cena - sto blize ceni navedenih FSP-a. I naravno, da je dostupno u radnji.

Ima li u medjuvremenu novih/drugih preporuka?
 
Thermaltake Toughpower GF3 A3 850W, mišljenja? Gledao neko ATX 3.0 napajanje, white, njega trenutno mogu jedino da dobavim kod mog dobavljača?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno