Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Ne verujem da je to do nekog konkretnog problema, mora da je nešto do same konfiguracije, ako imaš baš velikih problema, ako te ne mrzi, ppbrisi sve pa iz početka instal kodi I dodaj samo neophodno da ga ne zagusis, jer mora da je nešto negde zeznulo pa loše radi...
 
Instalirao sam ovu nighttly verziju 19.4 koju je postavio kolega Stock, izbacio Green addon i ono autmatsko ciscen je kes memorije, za sada extra radi, a radi i ono EXIT normalno, videcemo, ali ogromna razlika za sada. Fen, Seren rade extra, jedino sto mi Seren ne izbacuje listu svih strimova vec samo jedan i automatski ga pusta. Verovatno je nesto do podesavanja.
 
Ne radite poslednji update za Fen, Kodi trokira posle toga i gasi se. Ako se pak zeznete 👇
Disable Fen. Long press Fen and click Settings.
4. In Results tab, under General, change "Ignore All Filters When No Results Available" to anything other than the default.
 
jeli netko pošavao, da stavi linkove sa EasyNewsa u strm fajlove u libraryju pa da mu to proradi.... i još pitanje koliko strimova u isto vrijeme možeš da gledaš...jeli 2 kao kod RealDebrida....
I za kraj: kopirao sam bar 200 linkova direktno u PotPlayer i sve je radilo ali je trebalo od nekih 40 sekundi do 3 minuta da startuje....
 
.strm fajlovi očekuju ili http(s) linkove ili "plugin://" (koji se dalje na kraju priče kod većine addons završavaju kao http streamovi) linkove.
 
zadnja verzija umbrelle bukvalno preslikan fen ali sa jos dodatih opcija..sada se podesava sve u coco scrapers setings...prvi utisci su vrlo dobri
 
jeli netko pošavao, da stavi linkove sa EasyNewsa u strm fajlove u libraryju pa da mu to proradi.... i još pitanje koliko strimova u isto vrijeme možeš da gledaš...jeli 2 kao kod RealDebrida....
I za kraj: kopirao sam bar 200 linkova direktno u PotPlayer i sve je radilo ali je trebalo od nekih 40 sekundi do 3 minuta da startuje....
Što se tiče koliko možeš odjednom da gledaš.. pa dok je god sa iste IP adrese mislim da možeš i više od 2 odjednom, mada nisam probao, ali trebalo bi da može tj. da je dozvoljeno.

A ovo za neki direktni strm file u biblioteku to nisam probao. Ja sam preko TMDb Helpera ubaciovao u biblioteku.

I na kraju ovo treće. Verovatno zbog toga i treba da se pukne dva, tri ili više puta na isti link sa EN-a da bi radilo u Kodiju. Mislim meni i nije neki problem kad znam da će sigurno raditi. Ako imaš bolju opciju na EN-u od RD-a svakako da je dobra stvar, pa makar morao lupiti play na isti link 5x :)
 
Poslednja izmena:
I na kraju ovo treće. Verovatno zbog toga i treba da se pukne dva, tri ili više puta na isti link sa EN-a da bi radilo u Kodiju. Mislim meni i nije neki problem kad znam da će sigurno raditi. Ako imaš bolju opciju na EN-u od RD-a svakako da je dobra stvar, pa makar morao lupiti play na isti link 5x :)
cek, ja nikad nisam probao da vise puta pokusam sa otvaranjem linka ali ti si siguran da ce otvoriti iz vise pokusaja svaki link na EN ? malo mi to ide na zivce ali za neke rare stvari nije problem se malo i pomuciti
 
cek, ja nikad nisam probao da vise puta pokusam sa otvaranjem linka ali ti si siguran da ce otvoriti iz vise pokusaja svaki link na EN ? malo mi to ide na zivce ali za neke rare stvari nije problem se malo i pomuciti
Da, i meni se to dešava ponekad. Radi posle par puta.
 
cek, ja nikad nisam probao da vise puta pokusam sa otvaranjem linka ali ti si siguran da ce otvoriti iz vise pokusaja svaki link na EN ? malo mi to ide na zivce ali za neke rare stvari nije problem se malo i pomuciti
Radi sigurno. Nekad iz dva puta, a nekada iz šest, sedam... ali radi svaki link sa EN-a. Jeste glupo u odnosu na debrid ali tako je kako je sa njim. Meni to ne smeta ni malo, nekome smeta, zavisi od korisnika.
 
baš zato sam ja hteo, da stavim direkt linkove u strm fajl u library ... ali ne ide... možda zbog toga štu su kriptirani linkovi ... a PotPlayer radi bez problema ali treba mu od 1.40 do 3 minuta da otvori a otvori uvijek...
 
Zna li neko sto ne rade titlovi na Amazon prime addonu .
Stalno mi javlja gresku dok kod netflix addona nađe i skine film normalno.
 
Mislim da niko nije uspeo ni da namesti...

Koliko vidim beta 3 je i dalje zadnja verzija:

 
Poslednja izmena:
Probah i taj Stremio na kraju sad kad je izašla apk za androidtv i mogu reći da nije loše. Nisam nešto puno testirao ali probah Fury, Northman i Avatar u torentio addon-u uglavnom ove preko 60GB i fino radi. Interfejs je malo osiromašen i smara ovo što moraš da podesiš pa sync addons. Sortira ko zna kako iako sam podesio na quality pa seed. Takođe nemam sve moje liste iz Trakta nego samo neke. Ima li neko dugme za video/audio info? Ovo nije loše za nekoga ko neće da se cima sa Kodi pogotovo je dobro za matorce.
 
probao i ja isto na android tv-u i radi odlično,probao i avatar od stotinjak giga i radi bez problema dok mi isti u kodiju štuca,također mi titlove sa opensubtitles i titlovi.com puno brže učitava od kodija,općenito je brži i fluidniji interfejs,kodijeva prednost je i dalje fleksibilnost ali sa stremiom si gotov u par minuta,povežeš torrentio addon sa rd,uvezeš trakt i dodaš gore spomenuta dva addona za titlove i vozi,sve radi,app je nova i sigurno će ju poboljšavati još...
i mene je zezao torrentio settings,nije mi prihvatio od prve postavke za RD koje sam mu zadao,onda sam ga maknuo pa preko linka instalirao sa postavkama quality pa size i dalje sve je prihvatio kako sam stavio(bez sd,cam sourceva itd.) i sada radi tako i jako brz mu je scraping.

što se tiče kodija prošli tjedan sam testirao hrpu novijih fork addonova sa RD-om(ezra,umbrella,homelander,ghost itd. ni sjećam se više...) i svaki ima neke prednosti i mane, kišobran mi je na kraju još i najbolji,ima full integraciju sa kodi library i kad podesiš sve sa bingie skinom izgleda odlično(praktički sve kao netflix app) ali me muči to štucanje sa velikim fajlovima,nekad čak zeza i sa epizodom od samo 10ak giga a probam u stremiu radi bez problema tako da sam sad na vagi šta da koristim
prednost stremia je i jednostavno ubacivanje naslova u library preko moba ili web browsera dok kod kodija moram preko trakta pa onda tek ide u library ali u zadnje vrijeme me još najviše nerviraju titlovi na kodiju,koristim titlovi.com, titlovi unofficial i open subtitles i koji god stavim kao defaultni jako dugo traje učitavanje...
 
I ja sam sve više na Stremiu, na kodiju sad samo gledam ono što mi je u lokalnoj mreži.
Obzirom na situaciju sa streaming servisima i najave šta će se dešavati, izgleda ću ostati samo na RD pretplati...
 
Kod Ubrella addon-a, vezano za integraciju u kodi library, sta sravite za lokaciju gde čuva podatke o filmovima. (ostavite po default-u na boxu ili promenite na nekom extern om HD ili Nas-u)
 
probao i ja isto na android tv-u i radi odlično,probao i avatar od stotinjak giga i radi bez problema dok mi isti u kodiju štuca,također mi titlove sa opensubtitles i titlovi.com puno brže učitava od kodija,općenito je brži i fluidniji interfejs,kodijeva prednost je i dalje fleksibilnost ali sa stremiom si gotov u par minuta,povežeš torrentio addon sa rd,uvezeš trakt i dodaš gore spomenuta dva addona za titlove i vozi,sve radi,app je nova i sigurno će ju poboljšavati još...
i mene je zezao torrentio settings,nije mi prihvatio od prve postavke za RD koje sam mu zadao,onda sam ga maknuo pa preko linka instalirao sa postavkama quality pa size i dalje sve je prihvatio kako sam stavio(bez sd,cam sourceva itd.) i sada radi tako i jako brz mu je scraping.

što se tiče kodija prošli tjedan sam testirao hrpu novijih fork addonova sa RD-om(ezra,umbrella,homelander,ghost itd. ni sjećam se više...) i svaki ima neke prednosti i mane, kišobran mi je na kraju još i najbolji,ima full integraciju sa kodi library i kad podesiš sve sa bingie skinom izgleda odlično(praktički sve kao netflix app) ali me muči to štucanje sa velikim fajlovima,nekad čak zeza i sa epizodom od samo 10ak giga a probam u stremiu radi bez problema tako da sam sad na vagi šta da koristim
prednost stremia je i jednostavno ubacivanje naslova u library preko moba ili web browsera dok kod kodija moram preko trakta pa onda tek ide u library ali u zadnje vrijeme me još najviše nerviraju titlovi na kodiju,koristim titlovi.com, titlovi unofficial i open subtitles i koji god stavim kao defaultni jako dugo traje učitavanje...
Kako si podesio Titlovi.com ?
Instalirao i ne desava se nista,povlaci samo sa opensubtitles

Imam nalog na titlovi.com,radi sa Kodi

Probao northman 4k 60gb ,TVision hub,radi perfektno

Screenshot 2022-08-11 134725.png
 
probao i ja isto na android tv-u i radi odlično,probao i avatar od stotinjak giga i radi bez problema dok mi isti u kodiju štuca,također mi titlove sa opensubtitles i titlovi.com puno brže učitava od kodija,općenito je brži i fluidniji interfejs,kodijeva prednost je i dalje fleksibilnost ali sa stremiom si gotov u par minuta,povežeš torrentio addon sa rd,uvezeš trakt i dodaš gore spomenuta dva addona za titlove i vozi,sve radi,app je nova i sigurno će ju poboljšavati još...
i mene je zezao torrentio settings,nije mi prihvatio od prve postavke za RD koje sam mu zadao,onda sam ga maknuo pa preko linka instalirao sa postavkama quality pa size i dalje sve je prihvatio kako sam stavio(bez sd,cam sourceva itd.) i sada radi tako i jako brz mu je scraping.

što se tiče kodija prošli tjedan sam testirao hrpu novijih fork addonova sa RD-om(ezra,umbrella,homelander,ghost itd. ni sjećam se više...) i svaki ima neke prednosti i mane, kišobran mi je na kraju još i najbolji,ima full integraciju sa kodi library i kad podesiš sve sa bingie skinom izgleda odlično(praktički sve kao netflix app) ali me muči to štucanje sa velikim fajlovima,nekad čak zeza i sa epizodom od samo 10ak giga a probam u stremiu radi bez problema tako da sam sad na vagi šta da koristim
prednost stremia je i jednostavno ubacivanje naslova u library preko moba ili web browsera dok kod kodija moram preko trakta pa onda tek ide u library ali u zadnje vrijeme me još najviše nerviraju titlovi na kodiju,koristim titlovi.com, titlovi unofficial i open subtitles i koji god stavim kao defaultni jako dugo traje učitavanje...
Brže Stremio učitava to je definitivno, ali ja mislim da je za tu "brzinu" i štucanje definitivno kriva Kodi aplikacija na androidu os-u i pojedini linkovi RD/EN. Jer neki rade fantastično brzo i glatko dok nekima kao da treba buffer. Meni titlovi rade odlično u Kodi.
Odakle Stremio vuče scraping? Baš to brzo ide.
 
Kod Ubrella addon-a, vezano za integraciju u kodi library, sta sravite za lokaciju gde čuva podatke o filmovima. (ostavite po default-u na boxu ili promenite na nekom extern om HD ili Nas-u)
ja sam mu stavio na usb stick koji je formatiran tako da ga tv koristi kao integralnu memoriju ali nije ti previše bitno jer on tu sprema samo strm fajlove koji su mali
Reseno,mora se deinstalirati opensubtitles da bi radili titlovi.com

meni rade oba, prvo su mi ponuđeni titlovi sa opensubtitles a onda sa titlovi.com(piše sa strane titla u zagradi)
 
Brže Stremio učitava to je definitivno, ali ja mislim da je za tu "brzinu" i štucanje definitivno kriva Kodi aplikacija na androidu os-u i pojedini linkovi RD/EN. Jer neki rade fantastično brzo i glatko dok nekima kao da treba buffer. Meni titlovi rade odlično u Kodi.
Odakle Stremio vuče scraping? Baš to brzo ide.
stremio koristi samo torrentio scraper koji koriste između ostalih i razni kodi addonovi ali zanimljivo je da,mislim da sam već pisao tu, preko stremia mi povuče brže i više linkova nego kroz kodi, npr. srpska serija klan preko ezre/umbrelle 0 rezultata,preko stremia ima

da, izgleda da je kombinacija kodi/android problematična u tim situacijama,draži mi je kodi ali me žulja što me zezaju ti veliki fajlovi,pokušavao sam isto povećavati buffer u kodiju i ništa,stremio ima u postavkama isto podešavanja buffera i kako ga god stavim radi odlično
a kodi ko kodi, podesiš sve, radi neko vrijeme i onda počne nešto zezati, npr. sad ti titlovi,imam naloge i na opensubtitles i titlovi.com,sve podešeno i radilo do nedavno kako treba,sad ih užasno sporo povlači a zanimljivo kad uključim automatske titlove od umbrelle idu brzo a ona koristi isto opensubtitles...
 
Da nisam ovde video taj podatak, ne bih ni znao da Stremio pruža mogućnost povezivanja sa RD nalogom, zato hvala na informaciji koja pomaže.

I zaista Stremio mnogo bolje cepa ogromne 4k fajlove, za razliku od Kodija, gde sam jurio one između 10 i 25 giga jer mi je preko toga nekad seckalo. Evo, sad mi ide poslednji test film, i to Fury zbog preporuke odavde - nije ni namignuo, a kamoli štucnuo.

Pa se tako okončala akcija isprobavanja RD na svemu i svačemu, što me ostavlja sa samo još jednim i po problemom. A to je neka IPTV lista sa američkim sportovima, za koju ću zamoliti nekoga od ovdašnje fine gospode koja na taj način čini dobro zajednici, i kupovina televizora koji ima obilje nitsa, za šta sam takođe ovde naučio da je presudno za brightness.

Još jednom hvala za, sve uzevši u obzir, korisne savete.
 
Kodi je i dalje majka mara za Stremio😉. Ovo je samo bila proba da vidim kako radi i ako nekog od mojih bude zanimalo.
 
je slažem se,osim za reprodukciju velikih 4k fajlova na androidu,tu je edo majka 😉
 
Nazad
Vrh Dno