Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Koji tacno addon mi treba da bih imao iptv?
Za iptv instaliraš bt pvr ali mora da ima podržani biblioteku za taj OS, ima za osx, probaš njega, ako on neće, ne znam koji bi ti radio i da li ima uopšte...
Edit:
Ako možeš da instaliraš Stalker Client, onda možeš i bt pvr, ako ga nema za tvoj os, onda ne vredi...
 
Koliko sam čitao Bingie je dosta teži od AH2. Probaj. Nego što se bakćeš sa bibliotekom (5000 filmova😱)? Zar nije lakše sve iz memorije preko addon-a?
Ja od kada koristim addon-e + RD/EN sada mi download samo služi za seed 24/7.
Na početku leti kao zmaj, ali kako je teža biblioteka očigledno da to smeta.

Navikao sam bio na biblioteku, samo što nikada nisam došao do ovih brojki ni blizu pa nisam verovao da može baš ovoliko da krene da šteka. Bio sam spreman na manji lag, ali ovo je prosto neupotrebljivo.
 
Probaj sa backup addonom, generalno su fajlovi isti samo su im različite putanje...

Nego, malo više se igrah sa AH2 skinom, nerviralo me što u startu nema vidljivo addons, jer meni faktički samo to treba, ulazim u njih i odatle sve, ostale sekcije maltene pogasim.... E da bi se dobilo šta hoćeš treba malo cackati podešavanja I onda ispadne fino...
Ali me nervira jedna stvar, za titlove na srpskom daje neku bezveze zastavu, može li to da se ispravi nekako?
Ispravljeno u 0.2.53 update💪
screenshot00008.png
 
Dosegao sam limite mog Tanix TX5 izgleda po prvi put :ROFLMAO:

Počeo je Kodi ne samo da koči već i da bufferuje na svaki film ne bitno dal je 5 GB ili 30 GB fajl i ne bitno da li je RD ili EN.
Stigao sam do nekih 5000+ filmova i 300+ serija u biblioteci. Userdata folder mi je oko 15 GB a na boxu imam 24 GB ukupno. Ne znam da li to ima veze sa tim ili možda što je i procesor ili gpu na ovom boksu takav kakav je pa za sve ovo treba jača "mašina", ali doterao sam ga do toga da više ne može da se koristi. Jednostavno ni da skroluješ ni da gledaš ništa. Onaj Memory usage non stop zakuca na 100%

E baš mi je bezveze iskreno jer ovaj Bingie je fenomenalan skin, ali ću morati novo nešto da isprbavam. Kako me više smara da brišem i probam stalno nešto. Na umu imam Arctic Horizon 2 i Cosmic. Mislim da ću prvo isprobati Cosmic ali ovog puta neću da ubacujem ništa u biblioteku, samo vidžete preko adona da povezujem.
Обриши кеш од кодија. Непотребно се гомила.
 
Ipak sam shvatio da sav fenseraj ovih Netflix skinova tipa AH2 ipak nije za mene... Previše su zasnovani na grafičkom prikazu raznih lista, biblioteke i sl... I to im je prvenstva namena, a mnogo teža kretnja kroz sve ostale menije i takodje kod AH2 mi smeta previše bele...
Mnogo je brži i funkcionalniji osnovni skin, da se brzo kreće kroz addonove i eventualno za movies sekciju sam stavio iz tmdb helpera da mi prikazuje listu poslednjih releasova kako izlaze i ništa van toga mi ne treba...
Sami addonovi imaju svoje liste i menije koji su mi funkcionalni, a uvek imam svoju watch listu pa znam I šta cu da gledam, a ne da sad lutam po sarenisu thumbnailova raznoraznih...
Ko voli osnovni, Estuary, preporuka za malo dorađeni, a ne natrpan, Pkscout mod...
 
Slažem se dok se namesti oteliš se ali je meni ovo daleko bolje, brže i funkcionalnije. Tu je i backup. A i supruga može da pušta sada preko widgets laganica i traži šta je zanima.
 
To jeste, za nekog ko hoće na prvu nešto da pusti, a i da nema trakt nalog, jeste bolje... I ko voli šareno ;)
 
Обриши кеш од кодија. Непотребно се гомила.
To sam prvo uradio bio. Pobrisao sam sav keš i to na boksu u njegovim podešavanjima u aplikacijama. Ma ni da mrdne. Kod biblioteke najviše što kreće da zauzima prostor su slike glumaca i glumica. To ne može da stane bukvalno kada kreneš da ubacuješ nešto, a teške su ko tučak. Onaj folder Thumbnails postane prenatrpan i tu ga preoptereti i dođe u ovu situaciju kao kod mene. Cenim da bi neki jači uređaj od Tanixa bolje savladao to. Nije tu samo ni do memorije, i procesor pretpostavljam da igra ulogu?

Videću šta ću da radim kasnije. Sada sam skroz smoren i ne da mi se da čačkam ništa.

Vrlo je moguće da ću probati na PC-u sve isto kao na boksu da vidim kako će da se ponaša na njemu,
 
Imam problem sa instaliranjem green addona na apple tv 4k.Na njemu je kodi 19.4 i recimo The Crew radi odlicno,ali green nece pa nece.Zapravno kada hocu da ga instaliram izbaci mi gresku da ne moze da instalira BlueThunder PVR i samim tim ni green.Ima li neka opcija da se naknadno instalira BT PVR?
cek, kad vec imas apple tv 4k mozes li nam reci iskustva sa kodijem...radi li sve ili je to neka krnja verzija...jesi li probao neki od ovih filmskih addonsa i kako rade
 
Pravo pitanje je jel to instalirao baš Kodi ili je instalirao MrMC fork ;)
 
Instaliran kodi matrix 19.4 preko appdb,i radi ok sa the crew addonom.
Nasao sam i stalker client koji je instaliran i bio je samo na disabled,kako da dodam iptv kanale?
Bluethunder 20.0.0 osx nece da se instalira.
 
Vratio se originalni FEN. Upravo videh da su javili da je adon ažuriran i potvrđeno je da je od originalnog developera :)

Nisam probao, ali navodno izbačen je onaj My Accounts i kod adona je promenjen.
 
Vratio se originalni FEN. Upravo videh da su javili da je adon ažuriran i potvrđeno je da je od originalnog developera :)

Nisam probao, ali navodno izbačen je onaj My Accounts i kod adona je promenjen.
Kako onda čita accounte, mora da su ubačeni u njega... Ali to je šteta, generalno dobar koncept da jedan addon ima sve te potrebne podatke a da svi ostali čitaju iz njega, a ne da unosimo u svaki ponaosob, pa kad crkne opet u drugi i td.
Instaliran kodi matrix 19.4 preko appdb,i radi ok sa the crew addonom.
Nasao sam i stalker client koji je instaliran i bio je samo na disabled,kako da dodam iptv kanale?
Bluethunder 20.0.0 osx nece da se instalira.
Ako uspeš da pridjes folderu i nadjes gde je zip od stalkera, recimo ako ga apdejtujes njegov zip se nalazi u addons/packages, moguće u nekom skrivenom direktorijumu, ne znam tacno kakva je struktura na tvos-u, i pošalješ mi, trebalo bi da proradi sa BlueThunderom, pa ću da ga stavim za dl...
 
Poslednja izmena:
Zar nije sad samo potrebno editovati 5. portal u settings-u stalkera pa da se pojave kanali?
 
Uspeo sam da nadjem pvr.stalker settings.xml
To je u userdata, taj dir je vidljiv, zato si ga i našao... Ako imaš neki file manager koji vidi skrivene dir-ove i može da pristupi sistemskim fajlovima, tamo se nalaze instalirani addonovi...
Ako ne možeš, skini bilo koji bt pvr kod mene i prekopiraj settings.xml umesto tog kojeg si našao...
Naravno nemaš BT već stalker ti pravi kanale...
Restartuj se, I trebalo bi da proradi, samo neće da ti radi apdejt, koji I ne moraš da radiš...
Bar bi tako trebalo, ali ko će ga znati sa apple-om...
 
Pošto nema nijedne liste srpskog sadržaja na Traktu napravio sam dve uz pomoć mdblist i filtera:

Nisam proverio celokupan sadržaj, ali vidim da ima preko 400 filmova i 50 serija.
 
Vratio se originalni FEN. Upravo videh da su javili da je adon ažuriran i potvrđeno je da je od originalnog developera :)

Nisam probao, ali navodno izbačen je onaj My Accounts i kod adona je promenjen.
auu nisam ranije imao prilike da koristim FEN ali sad sam instalirao i ovo je extra...sve na jednom mjestu , brz i pregledan.
da, svi accounts se moraju rucno upisati ali to je 2 minuta ...
jedino za titlove ima mogucnost izbora samo jednog jezika...ali ok, nije to strasno..ako ne povuce automatski na srpskom uvijek mogu rucno download cro ili bos.
 
To na mdblist napraviš listu sa filterima pa sinhronizujes sa svojom traktom pa se ona sama apdejtuje vremenom?
Koje je ograničenje u broju lista kod oba, i da li tako napravljene liste ulaze u trakt free kvotu?
auu nisam ranije imao prilike da koristim FEN ali sad sam instalirao i ovo je extra...sve na jednom mjestu , brz i pregledan.
da, svi accounts se moraju rucno upisati ali to je 2 minuta ...
Gde ima taj novi? Stari repo?
 
To na mdblist napraviš listu sa filterima pa sinhronizujes sa svojom traktom pa se ona sama apdejtuje vremenom?
Koje je ograničenje u broju lista kod oba, i da li tako napravljene liste ulaze u trakt free kvotu?

Gde ima taj novi? Stari repo?
ne znam da li smije direkt link ovdje ali ako je protiv pravila editovacu
ovde imate
 
Sme, sve je to legalno... Našao, izbacio novu verziju repo-a...
Dodao sam ga i kod mene, za lakši instal, kome treba...
Pa da probamo, ja sve veran Serenu, jer mi se najviše sviđa raspored i količina menija, ali u poslednje vreme baš nervira sa trakt greškama i sporim obeležavanjem šta je gledano a nekad i ne obeleži...
 
To na mdblist napraviš listu sa filterima pa sinhronizujes sa svojom traktom pa se ona sama apdejtuje vremenom?
Koje je ograničenje u broju lista kod oba, i da li tako napravljene liste ulaze u trakt free kvotu?
Da nadam se da će se sama apdejtovati. Trakt ima 1000 filmova limit u jednoj listi, a free nalog 4 lične liste na mdblist možeš.
 
Radi sad I meni, pobrljavio kodi od nečega, samo ne znam šta, instalirao dva skina bio, bar samo to koliko mi se cini...
Nije hteo nista da pusti, izbacuje grešku u reprodukciji na svakom addonu, restart ne pomaze, a izmedju ostalog ni u taj repo nije hteo da udje...
Morao da brišem addons bazu, pa sve pojedinačno ponovo enejblovao sem određenih I proradi...
Eto kako se lako zezne nešto pa ne radi Kodi, mada mi I dalje nije jasno sta.
 
Drugari moze li pomoc, par puta instaliram green i svaki put izbacuje gresku kad pokrecem tv : the dependency on pvr.blue thunder version 0.0.0 could not be satisfied Vidim spominje se stalker iptv da ako ga nemam u ponudjenim instalacijama onda i ne moze da mi radi na Napominjem da ovo radim za Kodi Xbox series x
 
da li netko koristi umbrella addon? nikako mi ne radi resume preko njega iako sam uključio resume playback u postavkama, probao sam i preko trakta i kodi library i opet ne radi,koristim ga sa real debridom, preko ezre radi ali mi ne odgovara jer nema integriran library kao umbrella nego bi se morao zezati sa tmdb helperom,krajni cilj je da dobijem funkcionalni widget continue watching u netflix stilu sa sadržajem iz više izvora a to mogu jedino preko kodi library...
 
Уредно пита да ли желим да наставим репродукцију од одређеног минута, али и ако потврдим - почиње изпочетка.

ИЗМЕНА: Тасманијски ради нормално настављање 😁
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: gec
Venom je uvek imao problema sa tim. To se sećam. Tako da verovatno je potrebno sugerisati developeru Umbrella adona na tu grešku.

Ezra radi odlično to. I mogu da kažem da je to radilo fenomenalno na mom "pokojnom" setupu sa Bingie skinom.
 
  • Like
Reagovanja: gec
ako se koristi kao player za tmdb helper tada radi resume, inace ne...neko ovdje je imao kontakt pa mozda moze javiti da to isprave u nekom od sledecih update-a koji i inace izlaze gotovo svaki dan.
 
Nazad
Vrh Dno