Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Addon je dostupan u okviru zvaničnog Kodi repository. Ali ne pod "HBO Go" imenom već "HGO EU". Instaliraj ga iz repo-a da bi se u buduće automatski update-ovao a ne da peške proveravaš Github.
 
Addon je dostupan u okviru zvaničnog Kodi repository. Ali ne pod "HBO Go" imenom već "HGO EU". Instaliraj ga iz repo-a da bi se u buduće automatski update-ovao a ne da peške proveravaš Github.
Našao sam ga pod tim imenom, ali instaliram ali ne mogu da konfiguripem. Gdje griješim?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo instalirao, ubacio username pasword, pustim film, okreće, pijavi se ikonica play i izbaci me. Šta može bit?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Instaliraj ako već nisi "Inputstream Adaptive" iz kategorije "VideoPlayer Inputstream" pošto je to addon koji radi samu video reprodukciju :D Ne samo za HBO Go već za bilo koji drugi video streaming servis koji koristi Widevine DRM zaštitu (Netflix, Prime Video, Disney+ ....). I sa InputstreamHelper addon (koji bi trebalo da se instalirao automatski kad si instalirao hGO EU) treba da skineš/instaliraš widevine DLL. Tek je onda sve spremno za deDRM i video reprodukciju :D
 
Radi li na ovaj način i netflix?tj zaobilazi li drm da može da se gleda u fhd?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Netflix može fullHD u Coreelec u koliko tv box nema potrebne sertifikate, inače samo SD

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@nmld: Nema zaobilaženja DRM, koristi se Widevine DLL "pozajmljen" od Chrome browser-a (na ne-Android uređajima, na Android se ne skida widevine library od browser-a već widevine implementacija koja je deo samog Android firmware) i onda se stream deDRM-uje i dekriptuje kao što bi i u browser-u i dalje Kodi reprodukuje to dekriptovano kao da je u pitanju bilo koji drugi video sadržaj. Restrikcije su iste kao što ih ima Chrome browser i hardverski zahtevi i limiti su isti... kinezara koja nema odgovarajuću widevine implementaciju ne može da pušta ono što (na Android OS zahteva Widevine L1.

Jedino što restrikcije nisu iste za HBO Go i za Netflix pa na HBO Go dobiješ 1080p stream a na Netflix SD. Takođe nisu iste restikcije za kad se koristi Widevine i kad se koristi PlayReady DRM.. ali ako se ne varam Kodi tj inpustream adaptive addon PlayReady nudi samo na Android uređjima a na Windows-u i ostalima je Widevine only dostupan kao metoda dobavljanja ključa za dekripciju videa.

CoreELEC "fora" je da je Linux ne-Android varijante pa ima luksuz da se lažno identifikuje kao Chrome OS uređaj (koji je isto Linux OS u suštini) i tako dobije nešto viši kvalitet uz restrikciju da ne dozvoljava hardversku akceleraciju nego to mora da uradi CPU pa ko ima dovoljno jak hardware gleda 1080p a ko nema mora spušta kvalitet na ono što CPU uređaja može da postigne da dekodira.

Dok kršten Widevine level 1 Android uređaj pušta i to i 4K koristeći hardversku akceleraciju i ne siluje CPU za bzvz i ne greje uređaj.
 
Poslednja izmena:
[emoji106] Šta sve čovek zna. Samo napred, što više postova.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Instaliraj ako već nisi "Inputstream Adaptive" iz kategorije "VideoPlayer Inputstream" pošto je to addon koji radi samu video reprodukciju :D Ne samo za HBO Go već za bilo koji drugi video streaming servis koji koristi Widevine DRM zaštitu (Netflix, Prime Video, Disney+ ....). I sa InputstreamHelper addon (koji bi trebalo da se instalirao automatski kad si instalirao hGO EU) treba da skineš/instaliraš widevine DLL. Tek je onda sve spremno za deDRM i video reprodukciju :D
Možeš li mi pomoć gdje da nadjem ovo video player inpiutstream? Izvini, molim te, sve sam pretražio. Ako može pomoć

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
evo
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-12-18 at 20.43.12.png
    Screen Shot 2020-12-18 at 20.43.12.png
    310.2 KB · Pregleda: 147
  • Screen Shot 2020-12-18 at 20.43.26.png
    Screen Shot 2020-12-18 at 20.43.26.png
    344.7 KB · Pregleda: 136
@6pack: Pa nema ga u "My Addons" dok ga ne instaliraš :D

@dr sabo: Settings (zupčanik ikonica na početnom ekranu) > Add-ons > Install from repository > Kodi add-ons repository > VideoPlayer Iputstream > tu su Inpustream Adaptive i RTMP Input.
Ti treba da instaliraš Inputstream adaptive. Ako već nije.

Na kom OS koristiš Kodi? Android, Windows?
 
Na Balkan greenu ne moze da se instalira input strim. Jednoatavno pravi problem build. Znam to jer sam ga koristio dugo. Sad koristim samo Kodi, Elementum, Netflix a i balkan green addon(ne build) zbog domacih zerija i filmova koje moji ukucani nekad gledaju.
 
Opet ću ja! Sklonite taj Balkan green!
Instalirajte neki Kodi derivat (SPMC) i u njemu ubacite BG, a na čist Kodi HBO, mora da radi!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, u potpunosti si u pravu, ja sam skinuo balkan green, sad sve radi. Hvala svima. Pozdrav iz CG

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Dakle kao sto su napisali ljudi, forkove imate, nodi, spmc za balkan grin. Na cisti kodi elementum. To jr najbolje.
 
@shamanNS
Hvala na iscrpnom odgovoru. Nisam baš upućen što se tiče hbo i netflix servisa jer mi za sad ,pored elementuma, drugo i ne treba. A to ne znači da ne priželjkujem [emoji16]

Ovo što si malopre napisao je jedan od najboljih postova koje sam pročitao na ovom podforumu. Još jednom, hvala za trud.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ako u Elementum označim nešto kao odgledano da li to treba da se pojavi i na Trakt.tv ili neće?

Ubi me Trakt i Elememtum... Malo pre odgledao epizodu serije a na Trakt ništa... Kad u podešavanjima --> Connected Apps vidim "Elementum (Disabled)", autorizijem ga ponovo, za sad vidim da ne kapira da sam išta gledao.

Ja više ručno dodajem na Trakt nego što Elementim radi....... :D Za mene trakt beskorisna stvar unazad par meseci a nekad i doda nešto, nije da ne radi nikad.
 
Evo sad gledam Fargo S4E5, baš da vidim hoće li se pojaviti na Trakt. S4E4 sam morao ručno da dodam, jer u Kodi iako je S4E4 označen kao odgledan ne pojavljuje se na Trakt tj. nije se pojavio.

TqpXxpn.png
 
Ako u Elementum označim nešto kao odgledano da li to treba da se pojavi i na Trakt.tv ili neće?

Ubi me Trakt i Elememtum... Malo pre odgledao epizodu serije a na Trakt ništa... Kad u podešavanjima --> Connected Apps vidim "Elementum (Disabled)", autorizijem ga ponovo, za sad vidim da ne kapira da sam išta gledao.

Ja više ručno dodajem na Trakt nego što Elementim radi....... :D Za mene trakt beskorisna stvar unazad par meseci a nekad i doda nešto, nije da ne radi nikad.
На тракт обележим филмове и серије које желим да погледам. Чим одгледам епизоду, у тракт налогу је обележена, а у елементуму када идем у серије па напредак ( докле сам дошао са епизодама ), чим изађе нова за гледање - ту стоји.

Послато са Nova 5T
 
Ja Trakt nisam pipao do pre jedno godinu dana kada sam video koliko je to ustvari jedna super stvarcica. :D Samo zavisi sa nekim addonovima bolje radi, sa nekima losije. I ja sam imao problema sa Elementumom kada sam ga koristio da bude azuran sa Traktom i morao sam dosta da se cimam oko njega pa me smorilo. Trakt, uz pravu kombinaciju skin + adon, zapravo radi pravi Netflix-ovski posao. Pokazuje najpopularnije trenutno i sam menja, mogucnot ubacivanja raznih nekih lista u vase widgete koje se automatski vode ili mozee vi sami (nesto tipa kao sto ja imam za filmove "based on true story"), bira za vas sta bi ste gledali na osnovu vec odgledanih filmova/serija, i naravno pamti i belezi sta ste gledali, dokle ste stigli, i ako recimo prekinete neki film, nestane vam struja ili net, obelezi dokle ste stali sa filmom pa nastavite kad mozete.

Sada stvarno vise ne mogu da zamislim Kodi bez njega ali da radi kako treba kao sto mi sada radi sa Serenom, a ne hit or miss kao sa Elementumom.
 
Poslednja izmena:
Meni trakt radi sjajno sa Elementumom, vec godinama :)

Naravno, cist Kodi build i Elementum. Ne koristim custom Kodi builds.
 
Jel još nekome ne radi YY Add-on?

Podešavanja izgledaju ovako...

Više verzija sam probao, 6.6.1 gde piše "Balkan Green", 6.8.8 "Kodi Add-on Repository", instalirao sam i 6.8.9 Beta odavde: https://github.com/anxdpanic/plugin.video.youtube/wiki/Installation

Čak sam i obrisao ceo YouTube folder iz Kodi --> addons jer se ne može obrisati iz Kodi standardnim putem jer zavise ostali Addon-ovi od YT.

I podešavanja opet izgledaju ovako...
451dad51112961de82dc2e37c3777c3b.jpg


Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 
Елементум верзија 0.1.64
Вероватно нешто није било како треба у 0.1.63 [emoji16]

Послато са Nova 5T
 
Da li moze confulence skin da se ubaci u 18.9 verziju?Kad odem na get more skin ne nalazim confulence.
 
Nazad
Vrh Dno