Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Da li si nesto instalirao, updejtovao, podesavao kodi ili sam firestik prethodnih dana. Vidim imas instaliran MAgisk manager (igrao si se sistemskim postavkama). Verovatno je tu negde problem.
 
I mene je nešto počeo zezati kodi kad gledam 4K i to na pravom boxu- shield. Nisam se patio sa rješavanjem problema, samo sam se prebacio na SPMC koji radi bez greške. Kad malo bolje razmislim sve što imam u kodi radi mi super i u SPMC. Instaliraš i njega pored kodija i miran si.
 
Pozdrav svima, kodi koristim od nedavno... procitao sam 20-ak stranica unazad i moram da pitam... vidim da pominjete Elementum.. instalirao sam ga i pustio jedan film. Koliko sam shvatio, on ga direktno pusta sa torenta.. e sad, videh da je velicina filma 890mb.. sad me zanima da film downloaduje doslovno, tj. da li se popunjava neka memorija na mom andorid boxu... ako nastavim da gledam filmove na ovaj nacin, da li ce u jednom trenutku da nestati mesta?
 
Pozdrav svima, kodi koristim od nedavno... procitao sam 20-ak stranica unazad i moram da pitam... vidim da pominjete Elementum.. instalirao sam ga i pustio jedan film. Koliko sam shvatio, on ga direktno pusta sa torenta.. e sad, videh da je velicina filma 890mb.. sad me zanima da film downloaduje doslovno, tj. da li se popunjava neka memorija na mom andorid boxu... ako nastavim da gledam filmove na ovaj nacin, da li ce u jednom trenutku da nestati mesta?
Ne znam jesi li podesio malo elementum, obzirom da si pustio film id 890Mb rekao bih da nisi.

Elementum kotisti torrent kao izvor, u toku reprodukcije elementum brise oni sto si odgledao tako da nemas brige za memoriju.

Moras da poresis malo elementum, za pocetak kao izbore da stavis rutor i rutracker jer su od ovih javnih tamo brzine najvece.. kada imas nekoliko izvora, pre reprodukcije elementum ce te pitati koji torrent ds koristi tako da ces moci da gledas i neki jako kvalitetne rip-ove.

Koju brzinu neta imas posto je i to bitno?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozdrav svima, kodi koristim od nedavno... procitao sam 20-ak stranica unazad i moram da pitam... vidim da pominjete Elementum.. instalirao sam ga i pustio jedan film. Koliko sam shvatio, on ga direktno pusta sa torenta.. e sad, videh da je velicina filma 890mb.. sad me zanima da film downloaduje doslovno, tj. da li se popunjava neka memorija na mom andorid boxu... ako nastavim da gledam filmove na ovaj nacin, da li ce u jednom trenutku da nestati mesta?

U setingu elementuma namesti da te svaki put kad prekineš sa gledanjem upita dal ćeš ga zadržati ili obrisati. A možeš i vidjeti šta ti je ostavio (ako je ostavio) pod torrents -. Tako da se memorija privremeno popunjava dok gledaš, kad završiš obriše se ako ne pamtiš.
 
Hvala na odgovorima. Provalio sam da u history ostane ono sto sam pustio, pa ga ja obrisem rucno.
Kada udjem u podesavanja, sve je prazno, ne postoje nikakve opcije, samo OK, Cancel i Default.

Sto se brzine tice, ide sasvim solidno. Inace je oko 60mbs.
 
@masada


Evo ti podesavanja za elementum, postovi 2771 i 2772.

https://forum.benchmark.rs/showthre...ddonovi-za-Kodi/page185&p=5758158#post5758158


Podesi prema ovome i nema zime

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pazi, kada udjem u podesavanja Elementuma, to izgleda ovako

IMG-20201213-215546.jpg


Nema nikakvih opcija.

Takodje u opciji, Settings Elementum Burst je isto ovako.
 
Poslednja izmena:
Pazi, kada udjem u podesavanja Elementuma, to izgleda ovako

IMG-20201213-215546.jpg


Nema nikakvih opcija.

Takodje u opciji, Settings Elementum Burst je isto ovako.
Ovako, udji u podesavanje samog kodi-ja, pa system ( moze i player, media...) i skroz levo dole u opcijama klikni na basic, i klikci dok ne stavis na expert. Vrati se u elementum imaces sve opcije.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
7317e425f0c9814f534d4b20a2567c81.jpg
 
Poslednja izmena:
To je to. Hvala ti. Nisi morao da se cimas i slikas :)
Pronasao bih i bez toga. :)
Podesicu kao sto je na onim slikama gore.

Dakle, sve dok ne obrisem torent iz istorije ili se ne obrise automatski, on ce zauzimati odredjeni prostor?
 
Pazi, kada udjem u podesavanja Elementuma, to izgleda ovako

IMG-20201213-215546.jpg


Nema nikakvih opcija.

Takodje u opciji, Settings Elementum Burst je isto ovako.
Kolega je bio brzi. Jesi li podesio titlove? Ako imas naloge na titlovi.com i na opensubtitles.org, intwgrisi ta dva naloga u kofi, pa ces jednostavnim klikom na taster prevodi imati sve prevode sa ova dva sajta, kodi ce automatski da pretrazuje prema nazivu fajla koji pustas.

Evo podesavanja i samog kodija koja je isto pozeljno da obavis.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?394281-Kodi-i-addonovi-za-Kodi/page254

Post 3799.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jesam, titlove sam sredio odmah.

Puno hvala na pomoci. Prijatno sam iznenadjen da vidim ljude kojima nije tesko iscimati se. :)
 
To je to. Hvala ti. Nisi morao da se cimas i slikas :)
Pronasao bih i bez toga. :)
Podesicu kao sto je na onim slikama gore.

Dakle, sve dok ne obrisem torent iz istorije ili se ne obrise automatski, on ce zauzimati odredjeni prostor?
Ne druze, kodi sam brise, koliko je znam u istoriji su samo torrent fajlovi koji su jako mali, samo ostavi da elementum automatski brise ono sto si odgledao, ja na mom boxu gledam filmove od 40GB i nikada nemam problema sa prostorom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je to. Hvala ti. Nisi morao da se cimas i slikas :)
Pronasao bih i bez toga. :)
Podesicu kao sto je na onim slikama gore.

Dakle, sve dok ne obrisem torent iz istorije ili se ne obrise automatski, on ce zauzimati odredjeni prostor?
Ne zauzima nista na boxu ako ti je u podesavanjima (a verovatno jeste) general/download storage type na Use memory. Iako imas dobar net povecaj u opcijama kod bittorrenta buffer size na 100-150Mb za malo vece torente mozes live gledati i 1080p ripove i od 30gb. Kao sto su kolege predlozile koristi ruske provajdere rutor, rutracker megapeer (audio tih torrenata je ruski, pa ili menjaj svaki put kad pustis film na engleski audio ili to odmah promeni u podesavanjima samog kodija) daju dobre brzine, moze i rarbg, 1337x. Ako imas trakt uradi sinhronizaciju sa elementumom. Uostalom sam prodji kroz opcije samog kodija i prilagodi ga svojim potrebama.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari, ako može mala pomoć... Instalirao sam Elementum, sve podesio po uputstvima odavde i radi odlično, osim što imam problem sa zvukom, šta god da pustim čini mi se da zvuk malo žuri da tako kažem... Nije strašno, ali bih to da sredim ako može. Koristim Firestick 4K ako to ima neke veze, pretpostavljam da ne.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Samo Elementum, sve ostalo radi kako treba. Kodi isključivo za to i koristim, ne puštam ništa sa mreže, pa da mogu tako da proverim da li se isto dešava.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da je sada kako treba, odlično. Hvala ti puno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam još jedno pitanje. Koristim Elementum preko Balkan green a. Da li može da se podesi da titlovi nemaju crnu pozadinu?

Edit: ipak su dva pitanja. Da li su ove PVR liste sa stotinama kanala nestale sa BGa?
Hvala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes da podesavas pozadinu iza slova po volji. Odes u podesavanja samog Kodia, ides na plejer, regional i dole gde su titlovi imas razna podesavanja. Transparetnost stavis na 0 ako neces pozadinu ili stelujes kako ti treba. Ja licno drzim na 38 ner mi se tako svidja. Mozes da biras i velicinu fonta kao i boju.
 
Da li ima neki dodatak za Kodi sa kojim mogu gledati Novu S i srpske Sport Klubove? Live TV Serbia već imam i tu nemam Novu S a i SK ne radi uvek..
 
Mozes da podesavas pozadinu iza slova po volji. Odes u podesavanja samog Kodia, ides na plejer, regional i dole gde su titlovi imas razna podesavanja. Transparetnost stavis na 0 ako neces pozadinu ili stelujes kako ti treba. Ja licno drzim na 38 ner mi se tako svidja. Mozes da biras i velicinu fonta kao i boju.
Hvala, namestio.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Imam pitanje za elementum. Nikada me ne pita sto ce da uradi sa fajlom, iako pise za sve: ask for.
 
Molim nekog da mi napoiše adresu za hbo go eu addon repository. Hvala unaprijed

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa dostupan je i na "golom" Kodi-ju
https://arvvoid.github.io/plugin.video.hbogoeu/

Install instructions

Works on Kodi 18 (Leia), Kodi 19 (Matrix) or later

A valid HBO[emoji2400] Go account is needed for the add-on to work

Simply install from the Kodi add-on repository (search hgo or hbo to find quickly or browse under the video category)

Follow the setup wizard at first add-on run

The add-on should install the inputstreamhelper add-on which will help with inputstream.adaptive and DRM setup if needed

The add-on will auto-update from repository as soon as a stable release is available

OPTIONAL: Configure additional preferences in the add-on config



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala kolega, sad ću da probam. A imam onaj balkan green, pa možda zato ne mogu da nadjem


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Neče mi ovaj repository za hbo go

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno