Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

I opcija za komp uz malo vise inicijalnog cimanja - share-ovati neki folder, kreirati recimo zasebnog win lokalnog usera kojem treba dodeliti ili read ili write full control NTFS permisije (Security tab foldera, ne Sharing tab) i pristupati tom folderu sa boxa kroz x-plore file manager (navesti kredencijale lokalnog win usera prilikom pristupanja share-u). Tamo, naravno, trpati sve sto treba da se prebaci na box, ili po potrebi serovati vise foldera.
 
Ovaj Kodi će me ubiti. :D

Uđem u listu epizoda, redosled je tačan. Kad odgledam epizodu redosled se pokvari pa moram da gasim i palim Kodi ponovo. Sort opcija ne popravlja ništa kako god da je podešena, podrazumevano je Default>Ascending.

Koristim Eminence skin, da nije do skin-a ovaj idio*ski bug? Ustvari ovo mi se i na default skin-u dešava.

Posle prve epizode The Witcher-a... Totalno pokvaren redosled epizoda...
c33231c12f4ddae4dc2c787da5d39725.jpg
 
Аууу људи, ала ви компликујете једноставне ствари.
Скини на боксу елементум преко неког од браузера који користиш ( мозила, опера, хром... ), уђи у коди и инсталирај.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ovaj Kodi će me ubiti. :D

Uđem u listu epizoda, redosled je tačan. Kad odgledam epizodu redosled se pokvari pa moram da gasim i palim Kodi ponovo. Sort opcija ne popravlja ništa kako god da je podešena, podrazumevano je Default>Ascending.

Koristim Eminence skin, da nije do skin-a ovaj idio*ski bug? Ustvari ovo mi se i na default skin-u dešava.

Posle prve epizode The Witcher-a... Totalno pokvaren redosled epizoda...
c33231c12f4ddae4dc2c787da5d39725.jpg
Pored problema koji sam citirao imam još jedan problem.

Kad je Kodi na Srpskom (kako bi opisi bili na Srpskom) Elementum skroz pogrešno traži epizode serija i filmove takođe.

Evo npr. ovo su rezultati za The Witcher S01E02... Zbog "Вештац" je sve pokvareno.
57c5800b46fed8bcccb3f70b3a53cc07.jpg
 
Mozes da instaliras x-plore file manager na telwfon i na Mibox. Na boxu kad pokrenes program stavis da ti je server,na telefonu u istom programu izaberes da nadje server i prebacis sta ti treba kao u total comanderu. Ja tako radim i na Mibox i na oba Eon boxa koje imam. Navikao sam nekako na taj program.
To ili gdrive/dropbox pristupanje kroz x-plore. Kakav zaseban user account i cimanje...

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Kako ste onda uopšte dodali video foldere sa kompa u kodi library? Koliko shvatam, druga opcija je bila da grupi Everyone dam NTFS prava nad folderima sa filmovima koje šerujem preko SMBa, što je malo šuplje, zato sam kreirao kodi usera na kompu i dao mu određena prava.. Možda sam ja išao težim putem, ali dok nisam sredio NTFS permisije nisam mogao da dodam foldere u biblioteku.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zasto vec neko vreme nema dokumentarnih kanala ni na jednoj listi u green addon-u?
 
Kako ste onda uopšte dodali video foldere sa kompa u kodi library? Koliko shvatam, druga opcija je bila da grupi Everyone dam NTFS prava nad folderima sa filmovima koje šerujem preko SMBa, što je malo šuplje, zato sam kreirao kodi usera na kompu i dao mu određena prava.. Možda sam ja išao težim putem, ali dok nisam sredio NTFS permisije nisam mogao da dodam foldere u biblioteku.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ako je win10 u pitanju share foldera odradiš na tvom standardnom nalogu koji koristiš na kompu, dodaš putanju u Kodi-ju, uloguješ se sa tim nalogom i dodaš podeljene foldere. Nema potrebe novi nalog, everyone permisije itd.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Da ne idemo previse u offtopic.. ja imam malo specifican setup, koristim MS naloge za logovanje, tako klincima definisem screen time, allowed logon hours, produzavam screen time na zahtev i sl :) zato lokalni nalog za kodi.

@samanNS: u 8 i 8.1 radi bez problema, na w10 masinama u domenu takodje, reg fix je potreban samo za w10 masine u workgroupu.
I ja sam paranoik tako da su mi i kod kuce i na poslu disejblovani admin sherovi. :D
 
Beelink GT1 (star 2-3 godine), mislim da ima 2GB RAMa, Elementum na Kodi Leia 18.5.

Kad pustim neki film, dropuje frameove, slika se uspori, secka itd, ali samo kad se prikaže titl. Čim nema titla, radi normalno.

Pretpostavljam da je neka opcija za subtitle overlay koju treba da podesim. Da li zna neko?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Kroz maglu se sećam da je postojao problem sa Amlogic S912 SoC i titlovima (valjda i generalno bilo kakav OSD preko samog videa) u Kodi ali to bi valjda trebalo da je odavno rešeno?
 
Shaman, hvala na prisećanju, ali problem i dalje postoji. :) Stock ROM, ne nudi nikakav update.

Da se možda vratim na 17.5? Da li radi Elementum na njemu?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Da li je neoprimetio da Elementum nakon jednog od poslednjih azuriranja automatski skida sledecu epizodu neke serije?Bindzujem dok sam na odmoru neke serije i kad mi se zavrsi epizoda kad kliknem na sledecu on je vec izbaferovao 99% i pocne.emitovanje odmah. Koristim ram za Elementum,ne skidam na box ili fles(Eon box i Mi box 3). Doduse nisam gledao setovanja addona,da li ke tu nesto postavljeno,razlicito od onoga kako sam ja setovao prilikom instaliranja addona.
 
Da li je neoprimetio da Elementum nakon jednog od poslednjih azuriranja automatski skida sledecu epizodu neke serije?Bindzujem dok sam na odmoru neke serije i kad mi se zavrsi epizoda kad kliknem na sledecu on je vec izbaferovao 99% i pocne.emitovanje odmah. Koristim ram za Elementum,ne skidam na box ili fles(Eon box i Mi box 3). Doduse nisam gledao setovanja addona,da li ke tu nesto postavljeno,razlicito od onoga kako sam ja setovao prilikom instaliranja addona.
Ja primetio isto to sinoć. Instant je pustio drugu ep. serije.

Možeš u podešavanjima da isključiš to.
 
Pitanje za korisnike Elementuma,da li koristite HDT i FL kao provajdere,vidim da su na spisku ali meni ne polazi za rukom.HDT se pojavi ali kada ga izaberem ne može da se nakači.Ništa se ne dešava,ne kreće download?
 
Ja lično ne koristim jer ne znam da li bih time rizikovao ban. Mi Box mi nema externi storage, pa bi moglo da se posmatra kao hit and run.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pitanje za korisnike Elementuma,da li koristite HDT i FL kao provajdere,vidim da su na spisku ali meni ne polazi za rukom.HDT se pojavi ali kada ga izaberem ne može da se nakači.Ništa se ne dešava,ne kreće download?
Imaš na hdt i fl koji su ttorrent klijenti dozvoljeni. Elementum po defaultu ne može da skida ni sa hdt ni fl. Moraš u podešavanjima za elementum da promeniš da se elementum ponaša kao neki torrent klijent koji je podržan i na hdt i fl. Mislim da bi trebalo da radi ako staviš urorrent.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
E baš ti hvala,pokušaću sutra.
 
Ja lično ne koristim jer ne znam da li bih time rizikovao ban. Mi Box mi nema externi storage, pa bi moglo da se posmatra kao hit and run.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nećeš dobiti ban jer ja koristim ipt i FL tako. Samo se torrenti iz memorije gledaju kao hit&run.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Овде имате потребно подешавање за промену торент клијента, јер неки приватни трекери не дозвољавају елементум торент клијент да коеисти њихове торенте
e1777a88866bc4e6b8dddd392f6f0a31.jpg

Ја сам својевремено држао овако

cdd1c4a0c4d52823fcde35b8e9ffef02.jpg

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nećeš dobiti ban jer ja koristim ipt i FL tako. Samo se torrenti iz memorije gledaju kao hit&run.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Auuuuu...
Hvala za info ;)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kako treba da piše kod FL u Domain Alias,koja adresa?Još mi samo to pada na pamet.
 
Poslednja izmena:
Ako nemaš nijedan izlistan kao što ni ja nemam na IPT( a imao do skoro) onda ne pomaže ni manuelno ukucavanje u Domain alias.
@forum1nick Nije problem h&r samo zapnem sa poenima ionako ih imam na FL i IPT dosta ili ih skinem na kompu posle.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pitanje za korisnike Elementuma - koliko dobro i često skida titl na sr/hr jeziku za seriju?
 
Ovaj Kodi će me ubiti. :D

Uđem u listu epizoda, redosled je tačan. Kad odgledam epizodu redosled se pokvari pa moram da gasim i palim Kodi ponovo. Sort opcija ne popravlja ništa kako god da je podešena, podrazumevano je Default>Ascending.

Koristim Eminence skin, da nije do skin-a ovaj idio*ski bug? Ustvari ovo mi se i na default skin-u dešava.

Posle prve epizode The Witcher-a... Totalno pokvaren redosled epizoda...
c33231c12f4ddae4dc2c787da5d39725.jpg
E to i mene nervira,kako moze to da se resi?Jedino da trazim po datumima kad je koja epizoda izasla:)))
 
@FTN Lepo radi samo to ne zavisi od Elementuma gde možeš samo opensubtitles da ubaciš direkt. U Kodi dodaš ostale provajdere(titlovi, podnapisi, itd).
@simmke Meni isto nisu po redu. Imam app za to "Next episode".


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pitanje za korisnike Elementuma - koliko dobro i često skida titl na sr/hr jeziku za seriju?
Како мислиш колико често?
Једном на почетку одабереш сам титл. Можеш да подесиш и аутоматски да повлачи.
И као што је колега написао, у подешавањима кодија поставиш са којих сајтова повлачиш преводе и за које језике. За titlovi.com и open-subtitles.org мораш бити регистрован и у подешавањима адона уносиш своје податке. Такође, мораш скинути и официјелне адоне.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Izgleda da je opensubtitles.com adresa za ubuduće.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno