Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Kao sto vidis na slici ima 3 stakla,sva su vezana silikonom i do sada se nisu pomerila i milimetar.Jedino prva trecina police nije zalepljena jer inace ne bi mogla da se nosi,preteska je.
 
da se vratimo na temu (nije kako napraviti nameštaj i gde naći šrafove). hvala na razumevanju
 
Вибрације. Немам ништа против и да ставиш авр у акваријум, само кажем шта ја не бих радио. Боље дупла иверица.
Најбоље полице за хифи су попут Фините Елементе Спајдер.

Nezvanično najbolje police su HRS - https://avisolation.com/. Srećom nisu mnogo skupe.
 
Спајдер је добар јер нема страница, ништа не утиче на звук а опет изолује од вибрација. Није једино решење, наравно.
 
Drugari,jedno pitanjce...koliko je optimalno za subwoofer da bude udaljen od zida? U pitanju je front ported-down firing sub (dva komada) koji su trenutno nekih 10tak cm odmaknuti od zida. Zadovoljan sam.kako zvuče trenutno,nego me samo zanima da li ima neko pravilo za odmicanje od zida kada su down-firing subovi u pitanju...
 

Prilozi

  • AGC_EGO_20240426_210521789.jpg
    AGC_EGO_20240426_210521789.jpg
    230.5 KB · Pregleda: 17
  • AGC_EGO_20240426_210625165.jpg
    AGC_EGO_20240426_210625165.jpg
    183.8 KB · Pregleda: 17
Kompleksna tema. Ako nemas merni mikrofon - stavis sub-ove tamo gde najbolje zvuce.
 
У принципу нема правила, треба експериментисати са разним позицијама и утврдити где најбоље звучи. Постоји старо правило, о коме је писано, суб где седиш а ти по поду где се најбоље чује.
 
Ok,hvala. U principu sam zadovoljan kako sada sve zvuči,nego me čisto zanimalo da li postoji neko pravilo po pitanju pozicioniranja u odnosu na zid sa zadnje strane.
 
Све те препоруке за позиционирање звучника су то, препоруке али не и строга правила. Свака просторија има другачију акустику а и људи различито чују и/или доживљавају звук. Скоро један каже како у истом систему, на истој позицији његов син има осећај много веће и дубље звучне позорнице него он (син боље чује).
 
Nazad
Vrh Dno