Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

1. Sistem:
  • Pojacalo: FineArts by Grundig V3
  • CD-Player: FineArts by Grundig CD 11
  • Gramofon DUAL 606 Direct Drive made by Ortofon ULM 55E
  • Kablovi - Čist bakar, original Ei Niš, posrebreni konektori "tačka crta"
  • Zvucnici: HZK 12031 Perless 12" Ei Niš (skretnice obnovljene)

2. Sistem:
  • Pojacalo: Grundig R2000-2 Silver
  • CD-Player: u potrazi...
  • Gramofon: u potrazi...
  • Kablovi - Čist bakar, original Ei Niš, posrebreni "tačka crta"
  • Zvucnici: HZK 12032 Ei Niš 8" (skretnice obnovljene)

3. Sistem:
  • HSR 70 Ei - samo pojačalo bez FM-a spakovano u kutiji od Kenwood mini linije. :)
  • Zvucnici: HZK 12032 Ei Niš 8" (skretnice obnovljene)
  • Ostalo čeka na nabavku, videćemo šta će biti ako bude bilo, ali vintage će biti šta god da je. :)

Postavi neku sliku
 
Skidam kapu za prvi sistem, naročito za Niške zvucnike 12031.
 
Skidam kapu za prvi sistem, naročito za Niške zvucnike 12031.
Hvala! :)
To stvarno radi mnogo dobro, mekano i prirodno kako sam i hteo da bude... Ja sam ih jedva našao te 12031 u fabričkom stanju bukvalno ne taknute, tako se pogodilo. E sad, ne mogu da kažem ništa loše i za 12034 imam ih x2, da napomenem da su u istom stanju i te kutije, samo sam obnovio po instrukciji prijatelja koji je tamo po programu video kako da "poboljšamo" skretnice, sa njima sam takođe prezadovoljan, one rade sa vintaž Grundig-a R2000-2 iz 1981god. i baš rade odlično u paru. :)
 
Da li ti je osvetljenje na Grunding receivery originalno ili si morao da popravljaš?
 
Ne mogu da slikam ali evo sta ja imam. Nije bog zna sta.
-Yamaha RX-396RDS (tu sam se presao jer kada sam kupio trebalo je da uzmem integralnog Rotela zbog zvucnika)
-Technics SL-PG5 CD player
-zvucne kutije B&W DM 303
Mozda kupim neki gramofon videcu. Nije pod moranjem. Ali bilo bi lepo.
 
Ne mogu da slikam ali evo sta ja imam. Nije bog zna sta.
-Yamaha RX-396RDS (tu sam se presao jer kada sam kupio trebalo je da uzmem integralnog Rotela zbog zvucnika)
-Technics SL-PG5 CD player
-zvucne kutije B&W DM 303
Mozda kupim neki gramofon videcu. Nije pod moranjem. Ali bilo bi lepo.
Ne treba ti jače pojačalo za ove kutije što imaš, samo ako mene pitaš dvosistemske kutije nikad ne mogu biti kao trosistemske, to je neko moje mišljenje i zaključak, svakako ukusi nisu isti.
Ja imam DUAL CS 606 direct drive sa ortofon zvučnicu i iglu i modu da ti kažem da sam prezadovoljan kako to radi, hteo sam da ti kažem da ne mora da bude gramofon papreno skup da bi dobio dobar zvuk...
 
Meni ovi zvucnici rade radnju. Za moje neke potrebe su ok.
 
Погледај неки Маранц уз Бовере.
 
Ajde da se i ja ubacim u temu, trenutno Koristim AV Onkyo TX-SR506 7.1 a od kutija guram Magnat MOTION 1000 3way bass reflex I 2 kutije takođe Magnat takođe bass reflex 2.0(visokotonac i bass 20cm). Za muziku koristim laptop, tako da je to za sada.
 

Prilozi

  • IMG_20240122_183152.jpg
    IMG_20240122_183152.jpg
    202.5 KB · Pregleda: 71
  • IMG_20240122_183220.jpg
    IMG_20240122_183220.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 68
  • IMG_20240122_183240.jpg
    IMG_20240122_183240.jpg
    126 KB · Pregleda: 89
Jesu li ti obrnuti zadnji levi i zadnji desni kada pustas PCM? 508 je imala tu gresku pa sam se ganjao sa nemcima da posalju firmware.
 
Nisam primetio tu grešku, skoro sam ga uzeo pa još nisam probao ni hdmi, optical audio cu probati čim mi stigne kabl.
 
Ja sam svojevremeno primetio dok sam igrao Assasins Creed kad sam ga uzeo 2011, ali resava novi firmware. Sad ga vise tako ni ne koristim pa mi je nebitno ali tad me bas zacudilo.
 
Skoro dam ga uzeo, pre toga sam imao Philips 5.1 ali mi je bio slab kada sam uzeo ove Magnat MOTION, tako da me je izašao veoma povoljno a zvuk između njega i Philips-a je nebo i zemlja, tek sa Onkyo sam dobio čist zvuk kako visokih tako i niskih tonova.
 
Онкио је познат по прегревању и само спаљивању хдми плоче. Најпаментије би било да га извучеш одатле и поставиш негде где ће имати пристојно хлађење.
Ако желиш добру звучну слику мораш извући кутије напред, ако желиш слепљени звучни зид, позиција је добра.
 
Tako je, čuo sam i ja da imaju problem sa hdmi pločom i kada ona crkne ceo uređaj je mrtav, zato i ne koristim hdmi izlaze a iskreno mi i ne trebaju. Znam d amu treba bolje hlađenje tako da radim na boljem mestu za AV.
 
Тако кажу, лично никад нисам чуо такву добру комбинацију. Увек нешто фали, али може да се проба.
 
Tako je, čuo sam i ja da imaju problem sa hdmi pločom i kada ona crkne ceo uređaj je mrtav, zato i ne koristim hdmi izlaze a iskreno mi i ne trebaju. Znam d amu treba bolje hlađenje tako da radim na boljem mestu za AV.
Meni je komp relativno blizu pa sam na usb spojio 12 vent i stavio na Onkyo da izvlaci toplotu.
 
Skoro dam ga uzeo, pre toga sam imao Philips 5.1 ali mi je bio slab kada sam uzeo ove Magnat MOTION, tako da me je izašao veoma povoljno a zvuk između njega i Philips-a je nebo i zemlja, tek sa Onkyo sam dobio čist zvuk kako visokih tako i niskih tonova.
Не треба ти хдми? За шта користиш авр?
Meni je komp relativno blizu pa sam na usb spojio 12 vent i stavio na Onkyo da izvlaci toplotu.
Немој директ на авр, уносиш сметње у уређај.
 
AVR koristim isključivo za muziku zato i kažem da nisam ni probao hdmi izlaze niti mi trebaju, jedino sto cu da povežem tv sa njim optičkim i to je to.
 
Онда ти је авр непотребан. Бољи квалитет дају стерео појачало и дак. Купио си камион да идеш до пијаце. :)
 
Онда ти је авр непотребан. Бољи квалитет дају стерео појачало и дак. Купио си камион да идеш до пијаце. :)
Znam ali mi je izašao jeftino, zbog toga sam ga uzeo. Možda ga i prodam pa uzmem integralac i tjuner ili samo stereo risiver.
 
Znam ali mi je izašao jeftino, zbog toga sam ga uzeo. Možda ga i prodam pa uzmem integralac i tjuner ili samo stereo risiver.
Svakako stereo risiver ili stereo pojačalo ako mene pitaš.

Vidi ja sam probao svašta nešto, i koristim sad nešto od opreme kad neko čuje sa strane će kaže šta je bre ovo ne valja ništa itd... :)

Ako mene pitaš stereo risiver ili stereo pojačalo SABA, Grundig, Telefunken, FineArts by Grundig (ja ovo koristim trenutno u jedan sistem) DENON možeš, AKAI takođe iz vremena kad su vredeli.

Mnogo su uložili u taj rad, kako god zvučalo drugome ja sam isprobavao kod mene. I došao do nekih zaključaka i sad imam Grundig R2000-2 iz 1979, FineArts V3 oko 1992 i AKAI AM-32 iz 1988. :)

Na sva 3 sistema idu kutije Ei Niš.
 
Da se upisem i ja uzet Denon avr-1906 7.1 i kutije Magnat art nr. 144108 trosistemske i skoro uzet centralni magnat vector needle 10, ostaje mi jos zadnje da uzmem planiram isto magnat da bude u kompletu i woofer.
Jedino avr nisam mogao naci crn u dobrom stanju a na ovaj sam naleteo od prvog vlasnika. Inace u odnosu na neki komplet logitech koji sam imao zvuk je nebo i zemlja i uzivanje u muzici je potpuno.
Sledi renoviranje dnevnog boravka komplet sa instalacijama u buduce vreme pa planiram 4 zvucnika u plafon za atmos 5.4.1 varijantu , do tada uzivacemo u 5.1 zao mi je samo sto ne uzeh pojacalo sa true hd ali resicemo to posle renoviranja.
 

Prilozi

  • PXL_20240128_100108442.jpg
    PXL_20240128_100108442.jpg
    263 KB · Pregleda: 55
  • PXL_20240128_100149287.jpg
    PXL_20240128_100149287.jpg
    140.5 KB · Pregleda: 50
  • PXL_20240128_100040466.jpg
    PXL_20240128_100040466.jpg
    137.3 KB · Pregleda: 35
  • PXL_20240128_100116609.jpg
    PXL_20240128_100116609.jpg
    300.8 KB · Pregleda: 35
Da se upisem i ja uzet Denon avr-1906 7.1 i kutije Magnat art nr. 144108 trosistemske i skoro uzet centralni magnat vector needle 10, ostaje mi jos zadnje da uzmem planiram isto magnat da bude u kompletu i woofer.
Jedino avr nisam mogao naci crn u dobrom stanju a na ovaj sam naleteo od prvog vlasnika. Inace u odnosu na neki komplet logitech koji sam imao zvuk je nebo i zemlja i uzivanje u muzici je potpuno.
Sledi renoviranje dnevnog boravka komplet sa instalacijama u buduce vreme pa planiram 4 zvucnika u plafon za atmos 5.4.1 varijantu , do tada uzivacemo u 5.1 zao mi je samo sto ne uzeh pojacalo sa true hd ali resicemo to posle renoviranja.
Mislim da sa tim risiverom nema nista od Atmosa. Ako sam dobro video spec,ne podrzava ni True HD/DTS-HD....
 
Naravno da ce se zameniti resiver a ceka ugradnju zvucnika u plafon a muziku ne bih mogao slusati na 5.1 stereo modu ili bilo kako sem 2.0 tj prebacim stereo na avr-u i rade samo prednja 2 zvucnika i woofer smeta ako me razumete.
Dok nabavim 2 zadnja zvucnika neko vreme do renoviranja ostajem na 5.1
 
Nazad
Vrh Dno