Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

@Sgt. Major Menjaj taj HK, bez ozbiljnog pojacala svaka kutija ce svirati nedovoljno dobro. Iz iskustva ti kazem, vidim da trazis nesto za metal.
 
Poslednja izmena:
HK6500 je bilo sjajno pojacalo za svoju cenu (1000 DEM) kada se pojavilo na trzistu, a i dan danas je vrlo solidno pojacalo ako je 100% ispravno.
 
Ovo radi normalno, kupio sam ga na forumu od jednog proverenog člana. U Playeru i na drugim mestima mi rekoše da je dobro za metal.

Otvoren sam za preporuke, ali ovo je moje prvo pojačalo, pa ću svakako da ga koristim neko vreme i da menjam samo ako zaključim da mi baš treba nešto drugačije.
 
Ne kazem da je lose pojacalo, ali moze daleko bolje, da ne skacem down the rabbit hole. Kazi mi kakva je dupla bas pedala na tvom sistemu sa recimo sirovijom produkcijom? Ima li ekstenzije, dubine, kakva je separacija, odnosno da li svira jedan ton? Pretpostavljam da se vrti thrash/death, nesto doom/BM-a?
 
Naravno da moze.

Ali...

Za to da hard rock i metal (u svim svojim oblicima, a ima ih gomila) zvuce kako Bog zapoveda - treba OZBILJAN sistem, a ne samo malo bolje pojacalo ili malo bolji zvucnici ili bilo sta "malo" bolje. Reeeetko koji Hi-Fi sistem to ume da odsvira kako treba.

Meni licno je bitnije da mi to svira kako treba, nego ultimativna rezolucija za neki predrkani jazz ili blues snimak, ali bitno je i ovo drugo.
 
Slazem se sa tobom, cisto da razjasnim, zapoceh temu jer videh da je poredio zvucnike, ali smatram da source i pre-amp/integralac, su jednako bitni. Opet licno iskustvo. Neki se nece sloziti, ali to je vec njihov problem.

Da ne bude da mi se dig'o sada pisem, preporucujem, jos gore da reklamiram nesto. Ali svakako jedno jedino pojacalo bih preporucio za metal. Dubina, sirina, lucious zvuk, istina nije neutralno samim tim, ali je po meni neprevazidjeno. Svaka kutija ce mu svirati bolje. Ipak je taj HK vec vintage, doduse amerikanac ume da ga "naduva", k'o sto svira JBL danas, covek pomisli, pa ovo dobro svira. Samo bass, nigde mid-basa ili je pokriven ili je mutan.

Slazem se, potreban je zaista ozbiljan sistem, i veoma je tesko naci tako nesto, ali britanska skola > americka > azijska (japan jelte).

@major, recimo hoces vise teksture generalno na frekvencijskom spektrumu, ubaci posrebrene kablove npr. Sinergija je bitna i zajebana stvar medj' opremom.
 
Poslednja izmena:
Ne videh da si negde pomenuo konkretno pojacalo koje bi preporucio. Shoot :)
 
:) Exposure...full stop. Nije bitan konkretan model, njihov signature zvuka je opisan gore. Ostalo zavisi od budzeta i sta moze polovno da nadje.
 
OK. Exposure ima "muda". Fali malo rafiniranost, ali ne moze sve za te pare.
 
Upravo, muda ili free spirited/pomalo sirov, bolje za te pare iskreno nisam slusao.
 
Predstavi sistem i zakaci koju sliku sistema ;)

(nadjoh samo neki matori post od pre 12 godina :) )
 
Nemam reprezentativnu fotku, a gde da ga merimo bez fotografije. Dodje jedna uskoro :cool:


Vise se i ne secam sta sam postovao, mada mogu da pretpostavim.
 
Edit-ovah post - posto sam nasao tvoj post u temi, ali pre skoro 12 godina.


BTW, ja jos uvek imam Xonar Essence STX :)
Nemam reprezentativnu fotku, a gde da ga merimo bez fotografije. Dodje jedna uskoro :cool:


Vise se i ne secam sta sam postovao, mada mogu da pretpostavim.


:)
 
Sjajno matori, kakva je to karta bila. Da je nisam prodao na zidu bi mi visila.
Arcam rDac sam imao posle nje, klasa, dve bolji zvuk.
Ajoj, Denon 700AE :sick: :ROFLMAO:|
Upravo zbog toga se ponovo ukljucih, razlika izmedju tog govanceta i Exposure-a koji sam imao je nebo i zemlja. Ti isti wharfedale-i prosvirali jbt, progledali. Moonsorrow - Havitetty, secam se..."leptira" u stomaku, cca 2013. godina :)
 
Poslednja izmena:
Da znas. Evo je i dalje u kompu, mada se ne koristi pitaj Boga otkad :)
 
Za tu klasu zvucnika mi HK6500 deluje kao sasvim ok resenje. Par godina mi je radio posao odlicno - dok nisam nabavio HK6950R. Pre bih izvor bolji uzeo od tog Sony CD plejera.

Sto se tice mog sistema - kad ne budem bio zadovoljan ili mi dosadi, menjacu ga bez pardona :)
 
@Erestun

Kao što rekoh, ovo mi je prvi sistem koji koristim. CD plejer sam kupio pre sedam godina, pa je stajao zapakovan i nekorišćen, pojačalo prošle godine ovde na forumu i zvučnike tek sad. Nisam imao vremena i živaca da se bavim time, tek sad oko praznika sam ga ugrabio, pa sam kompletirao. Plejer i pojačalo sam kupio za sitne pare, praktično probe radi pred neke ozbiljnije kupovine koje će uslediti ako budem imao strpljenja za ovo. Samom zvuku ništa ne fali i prilično sam zadovoljan, tako da u ovom trenutku nemam potrebu da menjam sistem.
 
Hoću malo da smanjim broj komponenti, da rasprodam Crescendo Elektor, Classe peticu, Miraudio DAC i da uzmem npr. Rotel 1572 mk2 ili nešto slično ako neko može da preporuči.
Da li je neko od vas čuo ovog Rotela?
 
Hoću malo da smanjim broj komponenti, da rasprodam Crescendo Elektor, Classe peticu, Miraudio DAC i da uzmem npr. Rotel 1572 mk2 ili nešto slično ako neko može da preporuči.
Da li je neko od vas čuo ovog Rotela?
Je li ga nema u Koratu da se vidi i posluša? Koliko se sećam oni su bili zastupnici.
 
Je li ga nema u Koratu da se vidi i posluša? Koliko se sećam oni su bili zastupnici.
Ima, Kosta kaže da je odličan, a ja imam taj problem da mi sve kad čujem prvi put zvuči ili potpuno grozno ili fenomenalno. Kasno dođem do prave slike.
 
U Koratu mozes djoku da cujes. Ne znam kako ikome prodaju nesto. 803 D3 su mi pustali u hodniku - ko je ikad bio, zna da tu RT60 tezi beskonacnosti. Horor.

Da ne pominjem da pustaju na svojim krsh spravama. Ni to mi tek nije jasno - ko kupuje te njihove sprave.
 
Problem u Koratu je prostor i kada nije u hodniku :), goli zidovi, staklo, sve odzvanja (kad se RT60 prevede na Srpski jezil). Stvarno je neverovatno da se za sve ove godine nisu potrudili ni najmanje da prilagode onaj prostor.
E sada, da li su im sprave krš, to ne znam, nisam proveravao. Kupci lampaša ionako to kupuju onako više subjektivno, nekome se verovatno sviđaju.
 
Kvalitet zvuka.
 
Ima, Kosta kaže da je odličan, a ja imam taj problem da mi sve kad čujem prvi put zvuči ili potpuno grozno ili fenomenalno. Kasno dođem do prave slike.
Da li postoji mogucnost dogovora sa Kostom i Tomketom da das neku kaparu i poneses pojacalo kuci da poslusas dan, dva.
 
Hoću malo da smanjim broj komponenti, da rasprodam Crescendo Elektor, Classe peticu, Miraudio DAC i da uzmem npr. Rotel 1572 mk2 ili nešto slično ako neko može da preporuči.
Da li je neko od vas čuo ovog Rotela?
Classe DR-5 preamp?
 
Imao sam ga i ja dugo vremena, pa sam ga prodao pre par godina.
Strašan preamp, pogotovo phono.
 
Odlicne su i nove Classe sprave, samo je cena sad momacka :)
 
Nazad
Vrh Dno