Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Kupujemo klimu, jos jednom sta je najbolje uzeti, mislim da Ddee i Djaf imaju Fujitsu i Proleter pa su iskustva iz prve ruke, LMCE 07 uzeo bi ali ih nema i pitanje da li ce ih biti pa ne bi bas da cekam ionako smo preterali :), mozda su cene malo vece jer se uzima na rate, cekovi...ali to nije ni bitno toliko.
Fujitsu LMCE (74000rsd)
Fujitsu LLCE (63000)
Daikin FTXC 25 (74000)
LG S12 EG (62000)
Pa ne znam da li sam ispratio
Kupujemo klimu, jos jednom sta je najbolje uzeti, mislim da Ddee i Djaf imaju Fujitsu i Proleter pa su iskustva iz prve ruke, LMCE 07 uzeo bi ali ih nema i pitanje da li ce ih biti pa ne bi bas da cekam ionako smo preterali :), mozda su cene malo vece jer se uzima na rate, cekovi...ali to nije ni bitno toliko.
Fujitsu LMCE (74000rsd)
Fujitsu LLCE (63000)
Daikin FTXC 25 (74000)
LG S12 EG (62000)
Nisam ispratio koja kvadratura je u pitanju,soba,dnevna?
 
Bilo je prvenstveno (trpezarija+kuhinja - 24 kvadrata) ali sam doneo odluku da iz dnevne prebacim Voxa 12 tamo a u dnevnoj da kupim novu, tako da da dnevna soba je u pitanju (20 kvadrata), izolacija 10cm spolja, ploca 5cm stiropor, PVC stolarija.
 
Bilo je prvenstveno (trpezarija+kuhinja - 24 kvadrata) ali sam doneo odluku da iz dnevne prebacim Voxa 12 tamo a u dnevnoj da kupim novu, tako da da dnevna soba je u pitanju (20 kvadrata), izolacija 10cm spolja, ploca 5cm stiropor, PVC stolarija.
12 llce
 
Reci mi samo sto se tice rada LLCE ukoliko imas nju, da li je bucna na nekoj srednjoj brzini, ja sam Voxa uvek drzao prosle godine na min ili low modu jer nije bilo potrebe na high.
Nemam,imam lmce meni njen rad ne smeta,auto fan i peglaj,llce je jeftinija od lmce, gde ne vidim razlog uzeti skuplji lmce naspram llce za 20m2,a llce je stari proveren model gde se desavala problematika sa elektronikom u retkim slucajevima,dakin nemam.
 
Poslednja izmena:
Da li moze spoljasnja jedinica klime pod terasu? Terasa je ustakljena, nista specijalno smao da stiti od kise, staklo klasika tanko jednoslojno. Nije skroz zatvorena, donji deo terase ima otvore pa je i vrucina i hladno u sezoni.

Mislim da grunem spoljasnu pod terasu.

Cons/Pros?
 
Pozdrav, treba da kupim inverter klimu za 35m2 (jednosoban stan) prvenstveno za grejanje a moze hladjenje. Budzet je 500-600€ ali obavezna kontrola preko wifi (daljinsko upravljanje). Dal je Midea Breezles ili Midea Extreme best buy?
Edit: stan je izolovan i do sada se koristio gas za grejanje ali bih da to iskljucim da bude kao pomocno ako bas napolju bude hladno (-15c).

Hvala puno na pomoci unapred.
 
Pozdrav, treba da kupim inverter klimu za 35m2 (jednosoban stan) prvenstveno za grejanje a moze hladjenje. Budzet je 500-600€ ali obavezna kontrola preko wifi (daljinsko upravljanje). Dal je Midea Breezles ili Midea Extreme best buy?
Edit: stan je izolovan i do sada se koristio gas za grejanje ali bih da to iskljucim da bude kao pomocno ako bas napolju bude hladno (-15c).

Hvala puno na pomoci unapred.
Koliko je bio racun za gas za taj izolovan stan ?
 
Evo potrosnja Daikin ftxm 42 sinoc,temp je bila napolje 10 stepeni,radila je 3 sata potrosila ni ceo kilovat,to sam je sinoc prvi put upalio i odmah merio ...Pogledajte prilog 407769
Kad se kupi prava stvar pa hajde izmjeriš par puta koliko troši bilo da je u pitanju hlađenje ili grijanje, ali ako nastavite ti i Huho da to radite, majke mi tužit ću vas ili ću vam izaći na teren kući u inspekcijski nadzor. Ima da vam složimo takvu kaznu.
 
Kad se kupi prava stvar pa hajde izmjeriš par puta koliko troši bilo da je u pitanju hlađenje ili grijanje, ali ako nastavite ti i Huho da to radite, majke mi tužit ću vas ili ću vam izaći na teren kući u inspekcijski nadzor. Ima da vam složimo takvu kaznu.
Da cujes ti samo koliko moj Golf trosi, veruj mi da bi se tek iznenadio :) ali bolje da cutim.
 
Da cujes ti samo koliko moj Golf trosi, veruj mi da bi se tek iznenadio :) ali bolje da cutim.
to koliko trosi po kompjuteru tj po aplikaciji.. 😅

Da, ako da proizvodjaci mozda malo ne smanjuju kao sto se zna da board komp na kolima uglavnom malo laze...tako i app za struju pogotovo..
Dok ne stavite posaeban uredjaj za potrosnju..pitanje koliko je to sve relevantno..mogu samo da se porede modeli istog proizvodjaca jer je ista app.. ali o onda dolazi ono gde je klima postavljena, kakva je tu klima..ma milion faktora koji mogu da uticu na 50-100w vecu potrosnju
 
Da li moze brza preporuka za inventer klimu, za prostoriju 18m2+35m2. Prostorija od 18m2 je kuhinja sa trpezarijom, a 35m2 je dnevna soba. Kuca je u pitanju, prvi sprat, prostor ispod se greje, spoljasnji zidovi nisu izlolovani. Izmedju dve prostorije postoje vrata klizna koja se po potrebi otvaraju. Pozicija klime je oznacena crveno. Znaci potrebna je klima koja moze da zagreje oba prostora zajedno, ali i samo manju porstoriju, kada su klizna vrata zatvorena.

Da li uzeti 12 ili je potrebna 18-tica. Ako moze preporuka za model.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-10-10 142939.jpg
    Screenshot 2023-10-10 142939.jpg
    24.9 KB · Pregleda: 86
Koliki je budzet?Tu je potrebna 18-icali neka jaca 12 poput gree amber ultra ili Lg F12MT.
 
Pozdrav. Hocu da kupim inverter klimu za grejanje. Povrsina stana je 42m2, kuca nema izolaciju, samo je omalterisana. Zanima me misljenje ljudi koji koriste Midea klime da li se isplate? S obzirom da su nekih 600-700e 18000btu. Konkretno me zanima misljenje za

MIDEA AG-18NXD0.WIK INVERTER​

 
Da li moze brza preporuka za inventer klimu, za prostoriju 18m2+35m2. Prostorija od 18m2 je kuhinja sa trpezarijom, a 35m2 je dnevna soba. Kuca je u pitanju, prvi sprat, prostor ispod se greje, spoljasnji zidovi nisu izlolovani. Izmedju dve prostorije postoje vrata klizna koja se po potrebi otvaraju. Pozicija klime je oznacena crveno. Znaci potrebna je klima koja moze da zagreje oba prostora zajedno, ali i samo manju porstoriju, kada su klizna vrata zatvorena.

Da li uzeti 12 ili je potrebna 18-tica. Ako moze preporuka za model.
Bolje rešenje je da se ugradi klima u većoj prostoriji i da duva ka manjoj.
 
Bolje rešenje je da se ugradi klima u većoj prostoriji i da duva ka manjoj.
u vecoj prostoriji vec ima klima na zidu preko puta ove oznacene crveno, ali ta klima je stara ugradjena pre 10+godina i ne greje.

Kakva je ova:

Gree Comfort Muse Evo 18k Wi-Fi GWH18ACD-K6DNA​

ima je za 96 000
 
Kad se kupi prava stvar pa hajde izmjeriš par puta koliko troši bilo da je u pitanju hlađenje ili grijanje, ali ako nastavite ti i Huho da to radite, majke mi tužit ću vas ili ću vam izaći na teren kući u inspekcijski nadzor. Ima da vam složimo takvu kaznu.
Au brate pa nemoj tako ,ja se kunem u tebe 😄
 
Jel' iko do sad provalio kako naterati prethodne Gree modele da moduliraju što niže na grejanju, bez pauzi? Može li neko da me obraduje😂
Prelazni period sa gree je ubitačan
 
Nema ftxf. Kaze mi uvoznik da je ftxc18 novi model iz 2023. i da ima nesto prefinjeniji rad za rad u stanovima i kaze da japanci nisu ludi da ne znaju sto rade. Ftxc daje 6,6kw na grijanju. Amber premium 7,2kw. Tako da nije to neka razlika valjda. Ftxc moze da povuce struje do 1,85kw. Na hladjenju vuce do 2,11kw. Suprotno od amber premium, sto mi mozda i odgovara, tople zime a vruca ljeta (na hladjenju amber premium 5.0kw - ftxc 6.2kw).
Imam u ponudi flexis plus 18 koji je moderniji i grije 6,9kw. Ali valjda je bolje uzeti Daikin.
Takodje rece mi za Haier Expert Nordic 12 na grijanju daje 7,9kw 🤯Pogledajte prilog 407511
Huho koja je cena za Haier Nordic 12-ca i za 9-ku, ako je imaju u ponudi?
Ја сам се нагледао разних клима овде, али на Хајера Нордика још нисам налетео.
Koliko sam ja uspeo da iskopam neki info o njoj, u Skandinaviji se pojavila prošle godine, ali ne tvrdim, možda su to bili člnaci samo najve za nju za ovu godinu.
 
Poslednja izmena:
Jel' iko do sad provalio kako naterati prethodne Gree modele da moduliraju što niže na grejanju, bez pauzi? Može li neko da me obraduje😂
Prelazni period sa gree je ubitačan
Nema načina. Navikni se ili menjaj klimu, meni se gree pular najtačnije pokazala na i feel funkciji merenja temperature (najmanje maši zadatu temperaturu), ali u prelaznom periodu kada je temperatura 10+ ne spušta ispod 500w potrošnju.
 
Nema načina. Navikni se ili menjaj klimu, meni se gree pular najtačnije pokazala na i feel funkciji merenja temperature (najmanje maši zadatu temperaturu), ali u prelaznom periodu kada je temperatura 10+ ne spušta ispod 500w potrošnju.
Ja imam nesto poput prvih Muse modela. Ne spusta ispod 800W dok napolju ne zahladi ispod 5-6C a ni tad nije sjajno.

Ovamo na drugom kraju stana je Daikin FTXF35D i potpuno druga prica. Da imam para za bacanje skinuo bih Gree i stavio Daikina umesto nje. krastavac ko ce menjati potpuno ‘ispravnu’ klimu
 
Nazad
Vrh Dno