Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Od danas sam proširio familiju klima u kući :)
sa Daikinom FTXB50 ....
instalirana po svim propisima 3m cevi
nečujna ... al duva baš obziljno

ove 12-ce Daikin mi deluju pored ove kao igračkice

nego koliko je realno da se naplati postavljanje 18-ce sa novim pocinkovanim jačim nosačima i ovih 3m instalacije ?
16.000
Hajde neko da mi kaže da li bi za mene bila dobra ova klima ukoliko uspem da izvučem pare koje sam dao za Mideu:

Soba je, kao što znate, otprilike 10ak kvadrata, možda koji kvadrat više. Ne bih uzimao ništa jače od 9ke.

Ja sad kao optimista, sve se nadam vratiće mi pare...
Ozbiljna klima,puno para...12kvadrata... dobro je kad se ima viska novca ako me razumes...uzmi je ...nema tu greske ipak je to sensira. trebalo bi da je top!
 
Ne treba štedeti na klimi posebno kada su u pitanju manje prostorije kao što je ovde slučaj.Kultura rada i modulacija tu dolaze do punog izražaja.
 
Da ali te ne boli glava od toga kako radi klima i ne dolaziš u situaciju da je polomiš na primer.Mislim da bi član foruma fatza gledajući sa ove distance kroz kakve probleme prolazi sa klimom koju ima bez razmišljanja dao 71k za dobar uređaj.
 
Nema to veze sa klimom, i moja hisense ne prebacuje temperaturu. Vec idući logikom, senzor se tvornicki nalazi unutar unutrasnje jedinice i to malte ne priljubljen uz ono saće (kako li se već zove taj dio klime...) Koji kad klima radi ima bar 40-50-60 stepeni (lupam stepene ali je sigurno daleko toplije od vazduha koji se nalazi oko a posebno ispod klime gdje se planira senzor spustiti). Ne mogu da zamislim drugaciji scenario osim da ce to zbunjivati klimu jer ce biti bar 10 steoeni razlika u odnosu da je senzor unutra.
Za te stvari postoji ifeel i senzor u daljincui ne mogu vjerovati da nema tu opciju
A ja druže ne mogu da verujem da klimi uopšte treba ifeel opcija na daljincu jer je koliko ja znam ni jedna japanska klima nema ;)
Ne znam dali je tačno da daljinac mora biti uperen u pravcu klime i u njenom dometu inače ništa od toga. E sad dal je tako.....
A i mene čudi da je novi kinez a nema ifeel, ja sam mislio da svi novi imaju. U teoriji to bi trebalo biti solidno rešenje za neke probleme.
 
A ja druže ne mogu da verujem da klimi uopšte treba ifeel opcija na daljincu jer je koliko ja znam ni jedna japanska klima nema ;)
Ne znam dali je tačno da daljinac mora biti uperen u pravcu klime i u njenom dometu inače ništa od toga. E sad dal je tako.....
A i mene čudi da je novi kinez a nema ifeel, ja sam mislio da svi novi imaju. U teoriji to bi trebalo biti solidno rešenje za neke probleme.
Pa i ja to mislim, mislio sam da sve "novije" to imaju....
I da mora biti daljinac uperen u klimu i imati domet....
 
50m2

extra lepo radi
kulturica
velika unutrašnja jedinica
modulacija fina
 
A ja druže ne mogu da verujem da klimi uopšte treba ifeel opcija na daljincu jer je koliko ja znam ni jedna japanska klima nema ;)
Ne znam dali je tačno da daljinac mora biti uperen u pravcu klime i u njenom dometu inače ništa od toga. E sad dal je tako.....
A i mene čudi da je novi kinez a nema ifeel, ja sam mislio da svi novi imaju. U teoriji to bi trebalo biti solidno rešenje za neke probleme.
Da,daljinac mora biti uperen u UJ kroz otvorena vrata i zagreje i drugu prostoriju ravnomerno.
Nemaju svi kinezi i-feel opciju.
 
16.000

Ozbiljna klima,puno para...12kvadrata... dobro je kad se ima viska novca ako me razumes...uzmi je ...nema tu greske ipak je to sensira. trebalo bi da je top!

Niko nema viška novca već razmišljam kroz kakav pakao bih mogao ponovo da prođem ako uzmem npr. Vox, Hisense ili nešto treće...
 
Ima ona stara poslovica.."Koga zmija ujede...i gustera.se plasi.."Fatza da je znao koju ce muku da ima..dao.bi jos 20.000 vise..barem ja.tako razmisljam..Mada zamalo.da.se predjem i uzmem dva Bergena..Sreca pa nisam..pitanje kako bi prosao...
 
A pazi uvijek se potkrade koji falerican uredjaj, sad ko je baksuz a ko nije.... :ROFLMAO:
 
Ja i dalje nemam primedbu na mideu a imam baš tu devetku kao i @fatza.
Postoji taj bug u sofveru sa random defrostom, ali sam ga ja primetio manje od deset puta za celu sezonu, i meni nije smetalo nimalo samo je, eto, bilo malo čudno. Sve ostalo što se tiče klime je sasvim solidno.

Imam i vox ivu jr 12ticu, i ona je solidna, ali ne modulira ispod 450w i nema quiet režim.

Obe klime kod mene lepo rade, bez pregrejavanja, random pauza, ne duvaju hladno i tako to.
Pozitivno iskustvo sa obe...
 
Izveštaj: posle jučerašnje neprijatnosti sa službenicom koja radi u Elcomu, naknadno mi se juče javila druga osoba, izvinila se i zakazala dolazak majstora danas u 8.

Prijatno iznenađenje: majstori su se pojavili tačno u 8:00.

Nakon što sam im rekao da klima često ide u defrost, pa čak i na temperaturama u debelom plusu, majstor mi kaže "to je normalno". :ROFLMAO: Pitam ga kod koje klime je to normalno, kaže "kod svih". :ROFLMAO: Tačno sam znao šta će da bude. E, onda sam krenuo u ofanzivu sa onim što sam čuo od ljudi ovde i što sam usput naučio i krenuo sa rafalnom paljbom, da to nije normalno, da nijedna klima to ne radi, da moraju da se stvore uslovi sa defrost, itd. itd. Tu je već malo spustio loptu jer je video i on da sam poludeo. :ROFLMAO: Izmerili su ponovo pritisak, sve ono što mi je uradio i majstor koji je ugrađivao klimu i sve je što se toga tiče normalno. Klimu sam uključio jutros u sedam, oni su došli u 8 i kao za baksuz nijedan defrost. Onda su oni nagarili klimu na 30 stepeni, da vide pritisak i da vide šta se dešava na usisu i izduvu i sve je bilo ok što se toga tiče. Opet mi je on krenuo sa pričom kako je normalno zbog gasa da uradi defrost, na šta sam mu ja odgovorio da za mene to nije normalno. I taman što su se već spremali da krenu, spustili su temperaturu na normalu, 24 stepena, klima se skoro zaustavila jer je bila postignuta temperatura i kada je posle desetak minuta ponovo pokrenula kompresor i krenula da duva topao vazduh, odmah je otišla u defrost, a napolju jebenih 12 stepeni. :ROFLMAO: Eeeeeeeeeee, rekoh, evo vam, rekao sam im tačan momenat kada će da ode u dF. Videli su i uverili se da ne umišljam. Napravio sam čak i tabelu u Wordu gde tačno piše kada je ulazila u dF, na koliko stepeni, kolika je bila vlažnost vazduha, itd.

Mislim da su skontali da nešto nije u redu i na odlasku mi rekoše da će pričati sa glavnim majstorom, preneće mu sve pa će videti kako da se reši problem.

Ponovio sam im nekoliko puta da ne želim da se ovo sranje od klime popravlja, jer nije prošlo 6 meseci od kupovine, a druga stvar, šta ako zamene neki deo, pa ono opet bude isto, pa onda daj neki treći deo i tako u krug...Ne želim to. Rekao sam im da želim da mi skinu ovo ***** od klime, da uzmem ja lepo drugu krštenu klimu, a oni sa ovom neka rade šta hoće, ne zanima me.

Bili su majstori ok na kraju, ne mogu da kažem, tako da ćemo videti kako će se ova priča završiti...
Jel su ti rekli da je normalno da duva hladno i kada je prestala da greje?
 
Ja i dalje nemam primedbu na mideu a imam baš tu devetku kao i @fatza.
Postoji taj bug u sofveru sa random defrostom, ali sam ga ja primetio manje od deset puta za celu sezonu, i meni nije smetalo nimalo samo je, eto, bilo malo čudno. Sve ostalo što se tiče klime je sasvim solidno.

Imam i vox ivu jr 12ticu, i ona je solidna, ali ne modulira ispod 450w i nema quiet režim.

Obe klime kod mene lepo rade, bez pregrejavanja, random pauza, ne duvaju hladno i tako to.
Pozitivno iskustvo sa obe...
Moja 12-ica takođe nije ušla u defrost više od 10-15 puta, a da sam ja video. Tog random defrosta skoro i da nema. Na 9ki užas živi. Ne može da se živi od dF!
Izvini, ali taj bug u softveru je vrlo ozbiljna stvar. Tako nešto jednostavno ne sme da se dešava.
Jel su ti rekli da je normalno da duva hladno i kada je prestala da greje?
Ne duva ona hladno već ugasi kompresor i radi samo ventilator, što znači da vrti taj sobni vazduh, i da - izgleda da je hladan, ali je zapravo to sobna temperatura. Ako postaviš na "follow me" funkciju onda će ređe to raditi, bar se meni tako čini.
 
Napravio sam u Wordu tabelu kada, na kojoj temperaturi i koliko puta je Midea Xtreme išla u defrost. Ovo je samo delić, jer sam evidenciju počeo da vodim od 17.02.2023., znajući da nekako moram da dokažem da je klima neispravna. Zamislite samo koliko je to bilo intenzivno kada su bile niže temperature. Naravno, nisam mogao uvek da je uhvatim u defrostu, zato i kažem da je ovo samo delić...
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    347.4 KB · Pregleda: 77
Napravio sam u Wordu tabelu kada, na kojoj temperaturi i koliko puta je Midea Xtreme išla u defrost. Ovo je samo delić, jer sam evidenciju počeo da vodim od 17.02.2023., znajući da nekako moram da dokažem da je klima neispravna. Zamislite samo koliko je to bilo intenzivno kada su bile niže temperature. Naravno, nisam mogao uvek da je uhvatim u defrostu, zato i kažem da je ovo samo delić...
Kod tebe je obrnuto, sto je toplije vise defrosta. Na hladnom ga nije ni bilo :LOL:
Kako skontas da je defrost a da se samo ne ugasi zbog dostignute temperature ? Da li blinka ikonica ili pise df ili nesto tako
 
sta znaci ovo crveno ... stalno je upaljeno a klima radi normalno
Upozorenje da treba očistiti filtere.To sigurno može da se isključi po defoltu fabrički to upozorenje je neaktivno.Pogledaj uputstvo mora da piše nešto.

This RED Light indicator will glow to indicate that it is time to clean your after filter. After cleaning just press filter button of your AC remote so that this indicator will turn off and again glow when your AC filter gets dirty again. No need to press reset button.
 
Poslednja izmena:
Kod tebe je obrnuto, sto je toplije vise defrosta. Na hladnom ga nije ni bilo :LOL:
Kako skontas da je defrost a da se samo ne ugasi zbog dostignute temperature ? Da li blinka ikonica ili pise df ili nesto tako
Bilo ga je, nego nisam vodio evidenciju onda kada su bili mrazevi, da kažeš da je i normalno da ode u defrost kada su hladniji dani.

Pa znam da je defrost jer ispiše "dF" na displeju. Nije onaj pravi defrost već verovatno taj kontrolni, ali svejedno, ne bi smelo da se pali non stop.
 
Evo da malo pohvalim moj LG s18eq, klima od 5 kw moze modulirat manje od 150 w ako je potrebno. Preporuke za kupnju svima koji ne zele davati novce za japance ali zele klimu koja lijepo radi.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230309_141445_Nedis SmartLife.jpg
    Screenshot_20230309_141445_Nedis SmartLife.jpg
    107.3 KB · Pregleda: 59
Nazad
Vrh Dno