Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Treba da priložiš reklamaciju u pisanom obliku a oni isto tako moraju da odgovore a ne ovako usmeno telefonom.Dobro je što si ih obavestio i rekli su da dolaze ali mora i tabak da se presavije.Pročitaj tekst na linku.
 
edit: malo pre je otišla u defrost, napolju je 12 stepeni, vlažnost vazduha 38%, sunčano. :rolleyes: :rolleyes: :ROFLMAO:
 
Drugi defrost upravo sad, posle 1h i 15 minuta. Spoljna temperatura 14 stepeni, vlažnost 33%. Jezivo!
 
Samo budi uporan i dosadan,moraju doci da te skinu s dnevnog reda. Malo iscitaj i zakon o kupcu ili kako se vec zove i tu ih docekaj pravno. Reci da imas drugara u novinama da ce objaviti kakva ste firma. Loša reklama je najgora reklama
 
Drugi defrost upravo sad, posle 1h i 15 minuta. Spoljna temperatura 14 stepeni, vlažnost 33%. Jezivo!
mislim da to nije defrost
nego Štrajkuje :)

to ti je kao kad ti ne dignu platu
a ti povučeš ručnu na treći zub pa lagano ....
 
"Inverter"
Ko ga izmislio nobelovu nagradu da mu dodele. 🍻
 
Možda nije do marke i modela klime jer znam sigurno za neke Midea klime koje rade već desetak godina bez problema. Možda je neka fabrička falinka ili otkaz nekog senzora.
E sad mislim da je Bergen 18-ca ne inverter koja radi godinama bez gašenja u jednoj prodavnici i hladi i malo greje 40 kvadrata. Ima leti toplotno opterećenje od frižidera jedno kilovat. Koji bi inverter tu preporučili? Iverter pre svega zbog potrošnje struje. Jel ima neko iskustva ili neka saznanja?
 
Pregradjivao sam vecu prostoriju i klima mi ostala zarobljena u sad novom hodniku sirine 110 x 200 cm, radi ok ali mi sada napravi i do 2C razlike jer brze ugreje sebi hodnicak.

Pitanje: da li je neko pokusao izmestiti termostat sa klime na 3m ? da li bi otpor kabla narusio merenje, itd.. ?
klimu ne bih zeleo pomerati ako bas bas ne mora, radila je i tako ako povecam za 1-2 C vise sa istom potrosnjom.
hvala
 
Pregradjivao sam vecu prostoriju i klima mi ostala zarobljena u sad novom hodniku sirine 110 x 200 cm, radi ok ali mi sada napravi i do 2C razlike jer brze ugreje sebi hodnicak.

Pitanje: da li je neko pokusao izmestiti termostat sa klime na 3m ? da li bi otpor kabla narusio merenje, itd.. ?
klimu ne bih zeleo pomerati ako bas bas ne mora, radila je i tako ako povecam za 1-2 C vise sa istom potrosnjom.
hvala
Sto ne isprobas sa I feel
 
Izveštaj: posle jučerašnje neprijatnosti sa službenicom koja radi u Elcomu, naknadno mi se juče javila druga osoba, izvinila se i zakazala dolazak majstora danas u 8.

Prijatno iznenađenje: majstori su se pojavili tačno u 8:00.

Nakon što sam im rekao da klima često ide u defrost, pa čak i na temperaturama u debelom plusu, majstor mi kaže "to je normalno". :ROFLMAO: Pitam ga kod koje klime je to normalno, kaže "kod svih". :ROFLMAO: Tačno sam znao šta će da bude. E, onda sam krenuo u ofanzivu sa onim što sam čuo od ljudi ovde i što sam usput naučio i krenuo sa rafalnom paljbom, da to nije normalno, da nijedna klima to ne radi, da moraju da se stvore uslovi sa defrost, itd. itd. Tu je već malo spustio loptu jer je video i on da sam poludeo. :ROFLMAO: Izmerili su ponovo pritisak, sve ono što mi je uradio i majstor koji je ugrađivao klimu i sve je što se toga tiče normalno. Klimu sam uključio jutros u sedam, oni su došli u 8 i kao za baksuz nijedan defrost. Onda su oni nagarili klimu na 30 stepeni, da vide pritisak i da vide šta se dešava na usisu i izduvu i sve je bilo ok što se toga tiče. Opet mi je on krenuo sa pričom kako je normalno zbog gasa da uradi defrost, na šta sam mu ja odgovorio da za mene to nije normalno. I taman što su se već spremali da krenu, spustili su temperaturu na normalu, 24 stepena, klima se skoro zaustavila jer je bila postignuta temperatura i kada je posle desetak minuta ponovo pokrenula kompresor i krenula da duva topao vazduh, odmah je otišla u defrost, a napolju jebenih 12 stepeni. :ROFLMAO: Eeeeeeeeeee, rekoh, evo vam, rekao sam im tačan momenat kada će da ode u dF. Videli su i uverili se da ne umišljam. Napravio sam čak i tabelu u Wordu gde tačno piše kada je ulazila u dF, na koliko stepeni, kolika je bila vlažnost vazduha, itd.

Mislim da su skontali da nešto nije u redu i na odlasku mi rekoše da će pričati sa glavnim majstorom, preneće mu sve pa će videti kako da se reši problem.

Ponovio sam im nekoliko puta da ne želim da se ovo sranje od klime popravlja, jer nije prošlo 6 meseci od kupovine, a druga stvar, šta ako zamene neki deo, pa ono opet bude isto, pa onda daj neki treći deo i tako u krug...Ne želim to. Rekao sam im da želim da mi skinu ovo ***** od klime, da uzmem ja lepo drugu krštenu klimu, a oni sa ovom neka rade šta hoće, ne zanima me.

Bili su majstori ok na kraju, ne mogu da kažem, tako da ćemo videti kako će se ova priča završiti...
 
Da li su napisali
Pregradjivao sam vecu prostoriju i klima mi ostala zarobljena u sad novom hodniku sirine 110 x 200 cm, radi ok ali mi sada napravi i do 2C razlike jer brze ugreje sebi hodnicak.

Pitanje: da li je neko pokusao izmestiti termostat sa klime na 3m ? da li bi otpor kabla narusio merenje, itd.. ?
klimu ne bih zeleo pomerati ako bas bas ne mora, radila je i tako ako povecam za 1-2 C vise sa istom potrosnjom.
hvala
Možeš da izmestiš termo senzor mala je to dužina žice da bi uticala na otpor.Odgovarala bi telefonska parica provodnik.Možeš da nabaviš i zaštitu za termo senzor posle dislociranja iz klime.
 
Izveštaj: posle jučerašnje neprijatnosti sa službenicom koja radi u Elcomu, naknadno mi se juče javila druga osoba, izvinila se i zakazala dolazak majstora danas u 8.

Prijatno iznenađenje: majstori su se pojavili tačno u 8:00.

Nakon što sam im rekao da klima često ide u defrost, pa čak i na temperaturama u debelom plusu, majstor mi kaže "to je normalno". :ROFLMAO: Pitam ga kod koje klime je to normalno, kaže "kod svih". :ROFLMAO: Tačno sam znao šta će da bude. E, onda sam krenuo u ofanzivu sa onim što sam čuo od ljudi ovde i što sam usput naučio i krenuo sa rafalnom paljbom, da to nije normalno, da nijedna klima to ne radi, da moraju da se stvore uslovi sa defrost, itd. itd. Tu je već malo spustio loptu jer je video i on da sam poludeo. :ROFLMAO: Izmerili su ponovo pritisak, sve ono što mi je uradio i majstor koji je ugrađivao klimu i sve je što se toga tiče normalno. Klimu sam uključio jutros u sedam, oni su došli u 8 i kao za baksuz nijedan defrost. Onda su oni nagarili klimu na 30 stepeni, da vide pritisak i da vide šta se dešava na usisu i izduvu i sve je bilo ok što se toga tiče. Opet mi je on krenuo sa pričom kako je normalno zbog gasa da uradi defrost, na šta sam mu ja odgovorio da za mene to nije normalno. I taman što su se već spremali da krenu, spustili su temperaturu na normalu, 24 stepena, klima se skoro zaustavila jer je bila postignuta temperatura i kada je posle desetak minuta ponovo pokrenula kompresor i krenula da duva topao vazduh, odmah je otišla u defrost, a napolju jebenih 12 stepeni. :ROFLMAO: Eeeeeeeeeee, rekoh, evo vam, rekao sam im tačan momenat kada će da ode u dF. Videli su i uverili se da ne umišljam. Napravio sam čak i tabelu u Wordu gde tačno piše kada je ulazila u dF, na koliko stepeni, kolika je bila vlažnost vazduha, itd.

Mislim da su skontali da nešto nije u redu i na odlasku mi rekoše da će pričati sa glavnim majstorom, preneće mu sve pa će videti kako da se reši problem.

Ponovio sam im nekoliko puta da ne želim da se ovo sranje od klime popravlja, jer nije prošlo 6 meseci od kupovine, a druga stvar, šta ako zamene neki deo, pa ono opet bude isto, pa onda daj neki treći deo i tako u krug...Ne želim to. Rekao sam im da želim da mi skinu ovo ***** od klime, da uzmem ja lepo drugu krštenu klimu, a oni sa ovom neka rade šta hoće, ne zanima me.

Bili su majstori ok na kraju, ne mogu da kažem, tako da ćemo videti kako će se ova priča završiti...
au brt kolkom maltretiranja

ne vredi to
zasto lepo ne prijavis trzisnoj inspekciji, udruzenju za zastitu potrosaca....
zasto bi se nervirao za pare koje si dao hoštoplerima
traži pare nazad i alarmiraj medije kako su prevranti i što uzimaju pare napaćenom narodu :O

samu udri i to jako
 
Ne vredi, ne možeš da ideš van procedure. Bitno je da su oni bili danas, da su videli da je klima neispravna, pa sad čekam da čujem odgovor. U svakom slučaju neću pristati na popravku jer i po zakonu imam pravo da tražim pare nazad.

Ne bih imao zašto da se obraćam inspekciji ili udruženju za zaštitu potrošača, jer mora da se ispoštuje procedura. Sad, koliko mi je poznato, imaju rok od osam dana da odgovore na reklamaciju, pa ćemo videti šta dalje.
 
teško ide sa tim procedurama u ovoj zemlji
iz iskustva
 
Fatza bas me zanima.sta.ce na kraj ispasti sa tom klimom...Znam da ce na sve nacine pokusati da te nagovore da je to kao ok.ali samo budi uporan i trazi novu klimu...Sreca pa je.otisla.u.defrost dok su bili tu..Ja mislim.da.si sa ovim ppstovima posteno naplasio sve buduce kupce Midea klime..sti opet ne moea da.znaći da.su lose..jer istu 12-cu imas u dnev.sobi..
 
Da li su napisali
Možeš da izmestiš termo senzor mala je to dužina žice da bi uticala na otpor.Odgovarala bi telefonska parica provodnik.Možeš da nabaviš i zaštitu za termo senzor posle dislociranja iz klime.
O kakvoj se zastiti radi za termo senzor ? Koristio bi ili orginalni ili neke koji nisu u kucistu pa da uporedim da bude isti otpor.
 
Poslednja izmena:
Mozda grijesim ali sam ja kao skontao da je senzor podesen (tj klima) da racuna na dosta vecu temperaturu koju ocitava senzor jer se nalazi u vrucem unutrasnjem dijelu klime, kontam da ovako izvadjen moze samo vise da brlja...
 
Mozda grijesim ali sam ja kao skontao da je senzor podesen (tj klima) da racuna na dosta vecu temperaturu koju ocitava senzor jer se nalazi u vrucem unutrasnjem dijelu klime, kontam da ovako izvadjen moze samo vise da brlja...
Tako nesto je i u mojoj Hisense, Igrao sam se sa ovim. Ne smijem udaljiti daleko senzor jer pretpostavljam da ima jos nesto u unutrasnjoj (vjerovatno jos jedan senzor) ili se orjentise prema razmjenjivacu.
Radi bolje sto se tice duvanja vrelog zraka, ali onda tesko postize balans, U mom slucaju imam samo povecanu potrosnju,
Ovo moze proci ako je sve to u tom senzoru.
 
Tako nesto je i u mojoj Hisense, Igrao sam se sa ovim. Ne smijem udaljiti daleko senzor jer pretpostavljam da ima jos nesto u unutrasnjoj (vjerovatno jos jedan senzor) ili se orjentise prema razmjenjivacu.
Radi bolje sto se tice duvanja vrelog zraka, ali onda tesko postize balans, U mom slucaju imam samo povecanu potrosnju,
Ovo moze proci ako je sve to u tom senzoru.
I ja sam isto vadio na svom hisense i nista nisam postigao
 
Klima kojoj je produžen senzor je Fujitsu, a klime na kojima to nije uspelo su Hisense. Ja bih ipak razmislio da nije do kvaliteta senzora. Moja Fujitsu radi precizno u pola stepena ispod zadate bez produžavanja znači kvalitetan senzor i pravilno postavljena UJ.
 
Od danas sam proširio familiju klima u kući :)
sa Daikinom FTXB50 ....
instalirana po svim propisima 3m cevi
nečujna ... al duva baš obziljno

ove 12-ce Daikin mi deluju pored ove kao igračkice

nego koliko je realno da se naplati postavljanje 18-ce sa novim pocinkovanim jačim nosačima i ovih 3m instalacije ?
 
Fatza bas me zanima.sta.ce na kraj ispasti sa tom klimom...Znam da ce na sve nacine pokusati da te nagovore da je to kao ok.ali samo budi uporan i trazi novu klimu...Sreca pa je.otisla.u.defrost dok su bili tu..Ja mislim.da.si sa ovim ppstovima posteno naplasio sve buduce kupce Midea klime..sti opet ne moea da.znaći da.su lose..jer istu 12-cu imas u dnev.sobi..
Nema šanse da me nagovore da je u redu, jer znam da nije u redu. Tražiću povraćaj novca i uzeću neku drugu.

Moje iskustvo sa ovom Mideom je katastrofalno, konkretno sa Mideom Xtreme, mada druga 12-ica koju imam radi ok. Ume i ona ponekad da ode u defrost kada je napolju debeo plus, ali jako retko. Iskreno, ne znam šta bih rekao onima koji planiraju da kupe Mideu, da mi je sad ova pamet ja bih je zaobišao. Možda može da bude ok onima koji se ne greju na nju i eventualno dogrevanje, ali moj iskren savet bi bio da je ne uzimaju u obzir.
 
Klima kojoj je produžen senzor je Fujitsu, a klime na kojima to nije uspelo su Hisense. Ja bih ipak razmislio da nije do kvaliteta senzora. Moja Fujitsu radi precizno u pola stepena ispod zadate bez produžavanja znači kvalitetan senzor i pravilno postavljena UJ.
Nema to veze sa klimom, i moja hisense ne prebacuje temperaturu. Vec idući logikom, senzor se tvornicki nalazi unutar unutrasnje jedinice i to malte ne priljubljen uz ono saće (kako li se već zove taj dio klime...) Koji kad klima radi ima bar 40-50-60 stepeni (lupam stepene ali je sigurno daleko toplije od vazduha koji se nalazi oko a posebno ispod klime gdje se planira senzor spustiti). Ne mogu da zamislim drugaciji scenario osim da ce to zbunjivati klimu jer ce biti bar 10 steoeni razlika u odnosu da je senzor unutra.
Za te stvari postoji ifeel i senzor u daljincui ne mogu vjerovati da nema tu opciju
 
Od danas sam proširio familiju klima u kući :)
sa Daikinom FTXB50 ....
instalirana po svim propisima 3m cevi
nečujna ... al duva baš obziljno

ove 12-ce Daikin mi deluju pored ove kao igračkice

nego koliko je realno da se naplati postavljanje 18-ce sa novim pocinkovanim jačim nosačima i ovih 3m instalacije ?
Koliki je velika prostorija u kojoj je ugrađena klimaFTXB50C.Ako je to model koji si kupio.Piše da ima A+ na grejanju.Da li je mogla i neki model 12Btu.Na primer Fujitsu KGTE 12ima A+++ na grejanju i hlađenju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno