Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Kako najpametnije i lepo estetski staviti neku zaštitu da se ne raseče glava kad se udari u nosač od klime?
 
Pozdrav svima. Zanima me misljenje ljudi koje poseduju ovu inverter klimu .u pitanju je gree eko plus pular 12k .Kako se pokazala ? Planiram da je ugradim da greje prostor od 19 kvadrata plus hodnik 4kvadrata ,izolaciju nemam,kuca je zidana od cigle,stolarija je odlicna ,plafoni su visine 2,8(spusteni sa 3,4m) . Da li moze da izgura to ,da bude toplo i na vecem minusu napolju . Unapred hvala
 
@Jovandeka da se nadovežem - za to što ti hoćeš nikad ti se ta razlika u uštedi biomase neće isplatiti...
Ja imam gas ali imam i 1 inverter klimu(doduše stan je 50m2)
Sa njom se grejem do decembra, kada palim gas ali na nižu temperaturu i gasim ga uveče jer je je jeftina struja pa tad inverter koliko toliko održava

Realno ti wifi ne treba jer klima može da ostane svo vreme upaljena, pa kako ti budeš grejao ona će tako manje da radi
Klima (radi uštede treba obavezno da radi uveče tokom jeftine struje)
Koliko je sve to ekonomično, zavisi i od toga u kojoj si zoni po potrošnji struje i koliko košta to grejanje na biomasu, ako je relativno isplativo, ja bih možda stavio samo 1 klimu ili eventualno 2 pa držao otvorena vrata (tako je kod nas)

Što više klima kupuješ, veći je komfor ali i potrošnja i manje ti se isplati da koristiš druge izvore grejanja

Tako da, evo konkretnog predloga, ako je samo budžet u pitanju i ako grejanje na biomasu nije skupo (ne znam) za dogrevanje možeš 1 klimu u dnevnu sobu da duva ka vratima dečije sobe... ako je izolacija ok, biće u dečijim sobama 2-3 stepena manje dok su otvorena vrata...
Ja bih npr uzeo fujitsu kmta 18, ali imaš dosta izbora
Sa jednom klimom ćeš se grejati do nekih 5 stepeni i nećeš u crvenu zonu, a posle toga možeš taj kotao na neku manju temperaturu
Ako ti se svidi, onda kupi još klima i pređi skroz, mada je uvek dobro imati backup za teški mraz ako naiđe.
Захваљујем на савету. Идеја ми је била да комбинујем повољну цену (биомаса) са комфором (инвертер климе), али изгледа да то баш и није тек тако изводљиво.... Проблем са биомасом је велики посао, недостатак радне снаге, пепео... Вероватно ћу ићи на једну 18-ицу, да презимим ову зиму, а догодине ћу видети још шта и како...
 
Pozdrav svima
imam jedan wi fi stik sk103 od midea klime u višku. Pitam se da li bi mogao da radi na vivaw AERI klimi koja je nedavno ugrađena kod mojih. Možda je neko probao ili ima znanje o tome.
 
Pozdrav svima
imam jedan wi fi stik sk103 od midea klime u višku. Pitam se da li bi mogao da radi na vivaw AERI klimi koja je nedavno ugrađena kod mojih. Možda je neko probao ili ima znanje o tome.
Trebalo da može. Midea app radi bez problema sa Vivax klimom
 
moze jedno pitanjce,trebaju mi dve klime za grejanje 60 m2, nemojte o rasporedu,izolaciji(nema je,blok cigla,fasada i fasadna cigla),...dakle da prvenstveno greje svaka po 30m2,suzavam neki izbor pa me zanima fujitsu lmce,midea extreme,i kakve su ove dve haier flexsis plus i haier tundra plus,bitno mi je dal bi dve klime nabutale mesecno 600-700 kw ili vise jer nas je dvoje na brojilu,sibao sam pelet 6 god i necu vise bandi da placam duplo nesto sto ne vredi pa ko prezivi,hvala
 
Poredio sam "papirološke" vrednosti par klima uređaja; kao "početni" sam postavio Mitsubishi SRC35ZS-W i uporedio sam ga sa Fujitsu 12LT, Gree Amber Premium i Mitsubishi SRC35ZSX, Ubacio sam i Ururu Sarara tek onako.
Uporedio sam max. kapacitete i potrošnje pri max.kapacitetima.
E sad, ne znam jeli to poređenje dobro, prosto ne znam kako klime rade, a brojevi su u tabeli u prilogu.

Po tome ispada da SRC35ZS ima maks. kapacitet grejanja 5kW i pri tome ima potrošnju 1.45kW.

U odnosu na njega ostali:
Fujitsu 12LT max.kapacitet 6.50kW (veći za 30%) i utrošak 2.62kW (veće za 80%)
Gree 7.20kW (veće za 44%) i utrošak 2.60kW (veće za 80%)
SRC35ZSX 6.80kW (veće za 36%) i utrošak 1.87kW (veće za 30%)
Ururu Sarara 9.0kW (veće za 80%) i utrošak 2.53kW (veće za 75%)

Ako ne grešim; u odnosu na SRC35ZX, Fujitsu i GREE mogu da daju dosta veći kapacitet grejanja kada to zatreba, ali uz nesrazmerno veću potrošnju?
Dok kod SRC35ZSX je potrošnja daleko srazmernija kapacitetu čak i pri maksimalnom opterećenju?

Gledam ovako jer klima neće stalno da radi zimi, već samo kada zatreba, pa očekujem da će onda raditi češće mak.snagom nego kada je stalno uključena.
Da li ovo što sam ispisao ima logike ili ne??
Ururu Sarara je daleko van budžeta i o njoj ni ne razmišljam.

Hvala.
 

Prilozi

  • KLM.png
    KLM.png
    28.7 KB · Pregleda: 36
Nov sam na Forumu,ne mogu fizički da pročitam sve u vezi onoga zbog čega sam se i učlanio a nastaviću sigurno u buduće isčitavanje. Stan je P=60m2, do prošle sezone etažno grejanje na drva, prelazim na inverter klime zbog godina starosti i dr. da ne nabrajam. Površina koju nameravam da grejem kao primarno (hlađenje je sekundarno) je 20m2 dnevni boravak (+ 3m2 + 18m2 po potrebi), znači oko 40m2. Ispod stana podrumske prostorije,iznad godinama prazan stan. Izolacija 5cm, stolarija vremešna ponegde izvitoperena, zaštićena, dodate alu lajsne. Mnogo pregledano proizvođača i modela, upita i odgovora (saveta i predloga) i svedeno na (po mom mišljenju): MIDEA AG-12NXD1.WIK, MIDEA BREEZELESS MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW, MIDEA XTREME Save MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW, GREE LOMO REGULAR GWH12QC/GWH12 ne vidim ga kod nas, GREE G-TECH High TECH, GREE Amber 12k Wi-Fi, GREE AMBER PREMIUM 12K GWH12YD-S6DBA2A, GREE ECO PLUS PULAR 12k HISENSE ENERGY PRO12K QE35XV0A
FUJITSU ASYG 12LTCA, FUJITSU ASYG12KGTB/AOG12KGCA, FUJITSU ASYG 14 LUC, SAMSUNG AR12TXCAAWKNEU – Wind Free Elite, MITSUBISHI MSZ-BT35VG/MUZ-BT35VG

Ako hoces bas dobru klimu onda:Gree U Crown, Amber, Mitsubishi Kieria ima siva ili bela boja ili Fujitsu Ltca. Jeftinija: Fujitsu Luca ili Lmce jos jeftinija:Midea Breezeless Hisense Energy Pro HiNano, Apple Pie Pro HiNano. (kopiran citat sa drugog Foruma,nisam član istog)
Kom se carstvu prikloniti ? Želim da kupim i koristim inverter klimu kvalitetnu, da je redovno servisiram, sa produženom garancijom, da greje napred navedeni prostor, cenovni rang namerno ne spominjem jer želim da mi i Midea ... završi uspešno grejne sezone kao i FUJITSU ... GREE ... SAMSUNG ... MITSUBISHI ... ili bilo kaji drugi proizvođač. Želeo bih samo nepristrastan odgovor (KAO ZA SEBE). Odgovori mogu i na pp email
 
Dok ne zamenis stolariju drzi se peletavinace ti ne gine neki LT ili amber premium. Nema slike po meni tebi treba 2 x amber nordic 9.
 
Pozdrav za sve, treba da kupim Gree klimu za grejanje, grejao bih oko 75m2 kupio bih 18icu. Interesuje me koji je model najbolji.
Interesuje me znaci samo Gree ništa drugo, jer imamo samo taj ovlašćeni servis?
 
Pozdrav, treba mi savet koju inverter klimu uzeti, Neophodna mi je 18000BTU.
U igri su Hisense Wings HiNano 18k KB50XS1E ili Midea AG-18NXD0.WIK.
Moze preporuka i razlog zasto izabratu neku. Jedina primetna razlika je sti Hisense ima
grejac spoljne jedinice, pa je do -20, a Midea do -15.
Hvala za svaki savet.
 
Pozdrav za sve, treba da kupim Gree klimu za grejanje, grejao bih oko 75m2 kupio bih 18icu. Interesuje me koji je model najbolji.
Interesuje me znaci samo Gree ništa drugo, jer imamo samo taj ovlašćeni servis?
Pa to je bar lako, da si otišao/la (šta li si već) na bilo koji sajt za prodaju klima sam/a bi dobio/la odgovor na osnovu cene.
Da si pitao/la za konkretan model pa da očekuješ odgovor, da ti zajednica odgovori, to da. A vako nakskuplje je najbolje a dali je baš toliko bolje od onog modela ispod njega da vredi razlike u novcu je već tema za diskusuju...pozz
 
Pa to je bar lako, da si otišao/la (šta li si već) na bilo koji sajt za prodaju klima sam/a bi dobio/la odgovor na osnovu cene.
Da si pitao/la za konkretan model pa da očekuješ odgovor, da ti zajednica odgovori, to da. A vako nakskuplje je najbolje a dali je baš toliko bolje od onog modela ispod njega da vredi razlike u novcu je već tema za diskusuju...pozz
Muse ili Pular eco+
Pa evo konkretno ove dve imaju pa koja je bolja?
 
Nijedna. Pular 18 je slab za 70 kvadrata, Muse isto nisam nesto impresioniram sa 18kom od 30 kg.
Radije Amber Premium 12ka (jaca od obe navedene 18ke koliko hoces)
 
Kakvih 55 kvadrata? Stan/kuca, izolacija, visina, itd. Malo vise detalja treba
 
PVC Stolarija , izolacija 10ka stiropor, otvoren prostor. Kuca je na nivo, gornji nivo se greje, dole su sobe tu će jedna Ta peć de se spava ostale sobe neće grejati
 
Pozdrav ljudi, sta mislite o ovoj klimi, asyg12kgtb? Potrebna mi je za grijanje 50-tak kvadrata ususkanog stana u Umagu, znaci nikad ne ide ispod nule, a u stanu kad ne grijem nicim bude 14-15 stepeni, moze li ova 12-ska ili neka druga to da postigne? Koja je razlika izmedju ova dva modela u linkovima?
Moze naravno i preporuka za neku 12-sku koja moze grijati tih 50-tak kvadrata na nekih 22-23 stepena.
dnevna 18 i dve sobice po 12m2 .
Dolaze u obzir samo Mitshubishi ili Fujitsu.

ili
 
KGTB ima više snage nego KMTA.Spoljna jedinica je teža zatim ima jači kompresor i jedna i druga klima koriste R32 gas.Ja bi za taj stan pogledao klimu ASYG14KMC snaga grejanja 5.4kw.Verovatno bi klimu kupio u Hrvatskoj tamo je u klimakonceptu 1190e.Možda bi odgovarala i KGTB ali opet zbog površine stana bolja je 14Btu.
 
Potrebna klima za primarno grejanje 25 kvadrata, kuća, izolovano, danju dnevna noću spavaća soba, dva spoljna zida, pod na tlu. Samo japanski brend, budžet od 70-120 000 dinara, bez ugradnje naravno znam da se to posebno plaća.
Edit, poželjan rad klime bi uglavnom bio na prvom, drugom i eventualno trećen stepenu duvanja zbog buke koja je u ovom slučaju nepoželjna.
 
KGTB ima više snage nego KMTA.Spoljna jedinica je teža zatim ima jači kompresor i jedna i druga klima koriste R32 gas.Ja bi za taj stan pogledao klimu ASYG14KMC snaga grejanja 5.4kw.Verovatno bi klimu kupio u Hrvatskoj tamo je u klimakonceptu 1190e.Možda bi odgovarala i KGTB ali opet zbog površine stana bolja je 14Btu.
Imam kombinaciju da Asyg12kgtb za 820€ uzmem, a Asyg14kmcc je kao sto tece oko 1200€, vredi li razlike tih para? Lp
 
I jedna i druga klima imaju isti kompresor ako uzmemo u obzir klimatsko područje gde se nalazi stan mogla bi i KGTB12 ali mora da radi stalno bez gašenja.Ta klima KGTB može nisko da modulira na grejanju ide ispod 120w ili niže u nekom prelaznom periodu ili kada ima potrebe za takvom modulacijom.To klima sama podešava.Nema problema što se tiče hladnog izduva iz klime kod niske modulacije zato što Fujitsu klime imaju softver koji to ne dozvoljava.
 
I jedna i druga klima imaju isti kompresor ako uzmemo u obzir klimatsko područje gde se nalazi stan mogla bi i KGTB12 ali mora da radi stalno bez gašenja.Ta klima KGTB može nisko da modulira na grejanju ide ispod 120w ili niže u nekom prelaznom periodu ili kada ima potrebe za takvom modulacijom.To klima sama podešava.Nema problema što se tiče hladnog izduva iz klime kod niske modulacije zato što Fujitsu klime imaju softver koji to ne dozvoljava.
Klimu planiram da upalim i da ne gasim nikako dok ne prodje hladnije vreme, tj zimski period,mada daleko sam ja od "nase" zime :D]
Znaci mogao bih ici na tu KGTB varijantu, gledao sam i AP35VGK od Mitshua ali 70-tak eura mi je skuplji, a pretpostavljam da dobijam isto?
 
Težine UJ i SJ su iste kod obe klime ali KGTB ima +++ na grejanju a Mitsubishi ++ nemam informacije o kompresoru i modulaciji.
 
Nazad
Vrh Dno