Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Za prvu ne znam šta da ti kažem, a za ovu drugu ja lično ne bih, jer LG ima samo dobar marketing. Budžet je taj koji sve diktira. Ima tu kvadrata i još je u pitanje grijanje. Ja bih tu išao na nekog Japanca ako novci dozvoljavaju.
 
Za prvu ne znam šta da ti kažem, a za ovu drugu ja lično ne bih, jer LG ima samo dobar marketing. Budžet je taj koji sve diktira. Ima tu kvadrata i još je u pitanje grijanje. Ja bih tu išao na nekog Japanca ako novci dozvoljavaju.
Gledao sam i fujitsu lfca 18.Dobra je samo mnogo bucna po specifikacijama
 
LFCA18 je bolji izbor klime nego Midea ili LG koje si naveo za upoređenje.
 
R410 nije nikakav problem.Ako želiš R32 onda gledaj KMTA18.U vezi maksimalne buke unutrašnje jedinice evo kako ide jačina buke unutrašnje jedinice: 43/37/33/26 dB.
 

Prilozi

  • 111.png
    111.png
    152.8 KB · Pregleda: 13
  • 444.png
    444.png
    46.3 KB · Pregleda: 12
Pogledaj i Mitsubishi AP 42.
Mica ubica. Dobra je samo iskupa. Do 1000e sam u mogucnosti trenutno da dam za inverter
Vidim da se razlikuju podatci na sajtovima buke unutrasnje jedinice. Ako je do 42 to je podnosljivo. Definitivno se odlucukem za nju. Samo mi kazite da li je ovaj sajt pouzdan da kupim preko njih
 
Ja sam kupio kod njih pouzećem nije bilo nikakvih problema.
 
Mica ubica. Dobra je samo iskupa. Do 1000e sam u mogucnosti trenutno da dam za inverter
Vidim da se razlikuju podatci na sajtovima buke unutrasnje jedinice. Ako je do 42 to je podnosljivo. Definitivno se odlucukem za nju. Samo mi kazite da li je ovaj sajt pouzdan da kupim preko njih
Druze,po meni je bolje uzeti dve klime nego jednu 18,uzmes jednu 12 ili dve, ako izlazi iz budzeta onda jednu 9(ja bi isao na 12llc i 12/9llc)
Bolje ce ugrejati taj prostor plus komfor zbog odmrzavanja i naravno tisi rad i lepse grejanje(pricam ovo iz iskustva jer se grejem na inverterke 8 godina i imam u svom posedu 5 komada i oko mene jos brdo ljudi isto)
 
Pozdrav svima,
Treba mi savet oko inverter klime za grejanje stana u kući 45m2 (dnevna sa kuhinjom, hodnik iz kojeg se ide u 2 sobe). Nalazi se na prvom spratu kuće, prizemlje se pola greje a pola garaža, na tavanu je staklena vuna 10cm, zidovi su od blokova malterisani, ali bez izolacije, stolarija je PVC. Planiram da jedna klima bude u dnevnoj sobi (22 m2), a druga u većoj spavaćoj (12 m2). Znači jedino je problem grejanje male dečje sobe koja treba da se greje preko hodnika iz dnevne ili spavaće.
  • Prodavac koji će da mi ugradi klime preporučuje mi 2kom Midea AG-12NXD1.WIK (po njemu najbolji odnos kvalitet/cena)
  • Da li ipak može da prođe kombinacija 12 i 9 na ovu površinu? Razmišljam da 12-ka bude Midea i manja 9-ka Hisense Expert Smart 9k, obe greju do -20.
  • Prodavac me ubeđuje da je bolje da uzmem dve 12-ke jer su skuplje samo 30e od 9-ke
  • Da li je bolje da klima ima specifikaciju da greje do -20 i COP 3,8 ili da bude što veća karakteristika COP a grejanje do -15?

Hvala unapred na pomoći :)
 
Malo mi je teško raščivijati, ima li bitno velike razlike između 14LUCA i 18KLCA, ako bi grijali istu površinu/zapreminu prostora?
KLCA je R32, deklarisana na 6,3 kW naspram 5,4 LU, povlači u grijanju 1,8 kW vs 1,38 kW LU, prometuje nešto manje vazduha od LU, unutrašnja jedinica je 8 cm uža,, vanjska 1 kg lakša, i po pisanju, raspon snage je od 0,6-7,6 kW, dok je kod lu 0,9-6,0 kW. Ovaj raspon koji starta od 0,6 bi mogao značiti baš nisku modulaciju ili?
 
Ponovo da postavim pitanje jer mi je hitno. Danas kupujem klimu. Koju od ove dve mi preporucujete? Ili neku trecu 18-icu koja je u tom cenovnom rangu. Hvala i pozdrav
MIDEA AG-18NXD0.WIK
Lg S18eq

Imam slicne potrebe kao ti, gledao sam tu Mideo kao i
Hisense Expert Smart 18K
Hisense wings 18k
Vox iva5 18 koji mnogi ovde hvale
Pa reko da pitam ovde sta je najbolje
 
Pozdrav svima,
Treba mi savet oko inverter klime za grejanje stana u kući 45m2 (dnevna sa kuhinjom, hodnik iz kojeg se ide u 2 sobe). Nalazi se na prvom spratu kuće, prizemlje se pola greje a pola garaža, na tavanu je staklena vuna 10cm, zidovi su od blokova malterisani, ali bez izolacije, stolarija je PVC. Planiram da jedna klima bude u dnevnoj sobi (22 m2), a druga u većoj spavaćoj (12 m2). Znači jedino je problem grejanje male dečje sobe koja treba da se greje preko hodnika iz dnevne ili spavaće.
  • Prodavac koji će da mi ugradi klime preporučuje mi 2kom Midea AG-12NXD1.WIK (po njemu najbolji odnos kvalitet/cena)
  • Da li ipak može da prođe kombinacija 12 i 9 na ovu površinu? Razmišljam da 12-ka bude Midea i manja 9-ka Hisense Expert Smart 9k, obe greju do -20.
  • Prodavac me ubeđuje da je bolje da uzmem dve 12-ke jer su skuplje samo 30e od 9-ke
  • Da li je bolje da klima ima specifikaciju da greje do -20 i COP 3,8 ili da bude što veća karakteristika COP a grejanje do -15?

Hvala unapred na pomoći :)
Otprilike je slična situacija i kod mene, što se tiče kvadrature i soba, s tim što ja živim u zgradi i imam vertikale od grejanja koje prolaze kroz moj stan (isključio sam se sa CG).

Uzeo sam dve Midea klime (preporučio mi je @proleter), isti ovaj model WIK 12ica i jedna 9ka (isto WIK). Ovu 12icu ću staviti u sobu koja je otprilike oko 25 m2, a ovu 9ku u sobu od 10 m2. Jedna soba koja se nalazi između ove dve biće bez klime i nadam se da će se koliko toliko ugrejati. Ako ne, rešiću grejanje za tu sobu drugačije, mada u njoj niko ne boravi tako da nije previše bitno.

Klime još nisu ugrađene, tako da nemam neposrednog iskustva, ali svi koji je imaju kažu da je odlična i za grejanje.
 
Otprilike je slična situacija i kod mene, što se tiče kvadrature i soba, s tim što ja živim u zgradi i imam vertikale od grejanja koje prolaze kroz moj stan (isključio sam se sa CG).

Uzeo sam dve Midea klime (preporučio mi je @proleter), isti ovaj model WIK 12ica i jedna 9ka (isto WIK). Ovu 12icu ću staviti u sobu koja je otprilike oko 25 m2, a ovu 9ku u sobu od 10 m2. Jedna soba koja se nalazi između ove dve biće bez klime i nadam se da će se koliko toliko ugrejati. Ako ne, rešiću grejanje za tu sobu drugačije, mada u njoj niko ne boravi tako da nije previše bitno.

Klime još nisu ugrađene, tako da nemam neposrednog iskustva, ali svi koji je imaju kažu da je odlična i za grejanje.
A spoljni zidovi jesu li izolovani kod tebe?
Ja imam 3 spoljna zida, tako da mi je najmanja soba ušuškana ima 1 spoljni zid (ta što neće imati klimu). Zato se i dvoumim da li da uzem dve 12-ke, zbog potrošnje struje....
Najbolje je ako ima neko da nam pomogne ko se već grejao na iverter, prodavci uvek hvale ono što prodaju :) Prodavac sa kojim ja pregovaram mi kaže da Midea više ne pravi 9-ke pa zato da uzmem dve 12-ke? Sad sam zbunjena
 
A spoljni zidovi jesu li izolovani kod tebe?
Ja imam 3 spoljna zida, tako da mi je najmanja soba ušuškana (ta što neće imati klimu), sa spoljnim spoljnim zidom. Zato se i dvoumim da li da uzem dve 12-ke, zbog potrošnje struje....
Najbolje je ako ima da nam pomogne ko se već grejao na iverter, prodavci uvek hvale ono što prodaju :)
Imam jedan spoljni zid koji nije izolovan, tu će biti 12ica. Stolariju u toj sobi sam zamenio, tako da ne duva, jedino je problematičan taj spoljni zid, tu nam je oduvek bilo hladno.

Pročitao sam celu ovu temu, veruj mi, i ljudi hvale ovu klimu, kažu da je mali potrošač. Imaš i na ovom linku iskustvo čoveka koji koristi ovu klimu:

Pročitaj komentare. :)
 
Hvala puno na linku, pogledaću!
Ti znači za 45m2 kombinuješ klimu 12 i 9 Midea. wik?

Meni prodavac kaže da nema Midea 9 wik
 
Hvala puno na linku, pogledaću!
Ti znači za 45m2 kombinuješ klimu 12 i 9 Midea. wik?

Meni prodavac kaže da nema Midea 9 wik
Kod mene je 51 m2 ceo stan, a grejaće se nekih 45 m2, ugrubo.

Razlika u ceni između 12 i 9 je 6.000,00. Nije zanemarljivo.

Ja sam klime kupio u jednoj prodavnici na Novom Beogradu, imali su i 12icu i 9ku na stanju. 12ica je bila 62.000,00, a 9ka 55,990 ako se ne varam.
Mogu da ti dam link u privatnoj, ne znam da li je dozvoljeno reklamiranje ovde.
 
Fujitsu General daje na ovom sajtu informacije o minimalnoj dužini instalacije koja treba da ide od 3 do 5 metra.Znači nikako nemoj da ideš na instalaciju ispod 3 metra zato što može da bude problema.
Hvala drug, instalacija ide naredne sedmice.
 
Pozdrav svima, potreban mi je savet oko izbora inverter klime prvenstveno za grejanje, stan je u pitanju, 90m2. Iznad i ispod su stanovi koji se takodje greju, pvc stolarija i izolacija sa spoljne strane 5cm. Gledao sam cene i uklapam se u proseku za jednu 18-icu i jednu 12-icu (gledaju neki prosek cena).
 
Imam jedan spoljni zid koji nije izolovan, tu će biti 12ica. Stolariju u toj sobi sam zamenio, tako da ne duva, jedino je problematičan taj spoljni zid, tu nam je oduvek bilo hladno.

Pročitao sam celu ovu temu, veruj mi, i ljudi hvale ovu klimu, kažu da je mali potrošač. Imaš i na ovom linku iskustvo čoveka koji koristi ovu klimu:

Pročitaj komentare. :)

To su moji klipovi. Ove godine ce biti korišćene tokom cele zime, pa cu okačiti još neke klipove kad stegne zima u decembru i januaru, vidim da ljude baš interesuje ovaj model klime.
 
Baš sam te pitao u temi da li si zadovoljan sa klimom i odgovorio si mi pre neki dan. :)

Ja još uvek čekam montažu...
 
Pozdrav svima, potreban mi je savet oko izbora inverter klime prvenstveno za grejanje, stan je u pitanju, 90m2. Iznad i ispod su stanovi koji se takodje greju, pvc stolarija i izolacija sa spoljne strane 5cm. Gledao sam cene i uklapam se u proseku za jednu 18-icu i jednu 12-icu (gledaju neki prosek cena).
Koliko bi maksimalno odvojio za klimu 18Btu i 12 da bi dobio što bolji i tačniji savet.
 
Potrošnja sinoć 00:00 - 08:00, vani se temperatura spuštala čini mi se do 6-7, unutra podešeno 22, grije se cca 60 kvadrata.

 
Nazad
Vrh Dno