Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da bi ohladile srednju sobu, moraćeš na obe da spustiš temperature solidno jer ni jedna direktno ne duva u tu srednju sobu. Teoretski, najbolja varijanta za poziciju druge klime je ova spavaća soba levo na nacrtu, tu bi 12ica pokrila sve tri prostorije bez problema

Da li raspored prostorija omogućava grejanje jednom klimom?
Da, raspored je takav da je jedna dovoljna
Da li raspored prostorija omogućava

Da li raspored prostorija omogućava grejanje jednom klimom?
Da, raspored je takav da je jedna dovoljna
Da li raspored prostorija omogućava

Da li raspored prostorija omogućava grejanje jednom klimom?
Da, raspored je takav da je jedna dovoljna
 
Poslednja izmena:
Ako raspored prostorija kao što kažeš odgovara grejanju jednom klimom onda Fujitsu LFCA18 ta klima je bolji izbor nego one koje si naveo za upoređenje.Klima ima najnižu modulaciju na grejanju 300w i dobru kulturu rada ja bi to više gledao nego da li ima plus manje ili više.Ima i jonizator.
 
Ok, hvala na odgovoru, gledam forum dosta njih hvale Fujitsu, da li Fujitsu18 LFCA ili Fujitsu 18KMTA nije velika razlika u ceni, jos jednom da greje dobro je primarno
 
Ogrejaće te i LF i KM.LF ima težu spoljnu jedinicu i manje košta tako da bi išao na tu klimu.
 
Pozdrav ljudi!

Krenuo sam u proceduru isključenja stana sa centralnog grejanja i nadam se da ću sve završiti do kraja septembra, ako ne i pre. Prikupio sam potpise 2/3 stanara zgrade, tako da mi preostaje, nadam se, lakši posao.

Prešao bih na grejanje inverter klimom pa mi treba pomoć u izboru. Klima bi primarno bila korišćena za grejanje stana od 51 m2. Ono što je problematično je raspored u stanu, tako da nisam siguran da bi jedna klima mogla da ugreje ceo stan, pa se razmišljam da li je bolja varijanta da uzmem dve devetke i stavim u odvojene sobe? Bitno mi je da je klima mali potrošač. Već imam dve on/off klime u dve različite sobe, tako da bi ih njih eventualno mogao da koristim za dogrevanje, ukoliko bude potrebe.

Šta mi savetujete? Koja klima se pokazala dobra za grejanje? Znam da su Fujitsu i Mitsubishi kvalitetne klime, ali isto tako i skuplje u odnosu na konkurenciju. Vidim dosta pohvala na račun Midea Breezeless klime, kakva je ona što se grejanja tiče?
Hvala svima na pomoći i savetima. :)
 
Pozdrav svima u grupi. Trebala bih pomoc... planiramo da kupimo klimu sa akcentom na grejanju u prelaznom periodu,posto imamo centralno grejanje. Prostorija je oko 60m2. Planiramo 18 i preporucili su nam Mideu. Da li su Mideine klime dobre, mislim na odnos cena- kvalitet.na sta bi trebalo da obratimo paznju u odnosu na druge proizvodjace. Gledala sam na netu neki model AG-18NXD0 WIK EXTREME...mada bas malo modela imaju. Mozda neko od vas ima iskustva sa ovim modelom? Vidim da im je cena oko 80.000 a mozda za taj novac mozemo kupiti nekog drugog proizvodjaca sa boljim karakteristikama ...
Svaki savet nam znaci. :giggle:
Unapred hvala.
 
Pozdrav ljudi!

Krenuo sam u proceduru isključenja stana sa centralnog grejanja i nadam se da ću sve završiti do kraja septembra, ako ne i pre. Prikupio sam potpise 2/3 stanara zgrade, tako da mi preostaje, nadam se, lakši posao.

Prešao bih na grejanje inverter klimom pa mi treba pomoć u izboru. Klima bi primarno bila korišćena za grejanje stana od 51 m2. Ono što je problematično je raspored u stanu, tako da nisam siguran da bi jedna klima mogla da ugreje ceo stan, pa se razmišljam da li je bolja varijanta da uzmem dve devetke i stavim u odvojene sobe? Bitno mi je da je klima mali potrošač. Već imam dve on/off klime u dve različite sobe, tako da bi ih njih eventualno mogao da koristim za dogrevanje, ukoliko bude potrebe.

Šta mi savetujete? Koja klima se pokazala dobra za grejanje? Znam da su Fujitsu i Mitsubishi kvalitetne klime, ali isto tako i skuplje u odnosu na konkurenciju. Vidim dosta pohvala na račun Midea Breezeless klime, kakva je ona što se grejanja tiče?
Hvala svima na pomoći i savetima. :)
Naravno da je bolje staviti dve klime manje snage 09 ako konfiguracija stana ne omogućava grejanje jednom klimom.Pogledaj šta ima u ponudi od devetki.Neki članovi foruma imaju Midea B klime ne znam da li su ih koristili za grejanje pa mogu da ti kažu iskustva.Evo na primer Midea 09 inverter https://www.coolshop.rs/midea-klima-uredjaj-ma-09nxd0
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, vlasnik sam mučenog Gree Muse 12 klima uređaja o kome je već dosta pisano na ovom forumu, elem istu koristim i za grejanje dnevne sobe i za hlađenje. Uprkos lošoj modulaciji, nije mi smetalo tokom zime jer je stan bio zaista topao a računi niski, međutim sada leti kada upalim hlađenje bukvalno nebitno koju sam temperaturu podesio, klima radi istim tempom i uopšte se ne oseća kao da pokušava da dostigne željenu temperaturu tako da postane veoma hladno veoma brzo.

Elem, planiram da uložim reklamaciju, koju biste klimu preporučili kao alternativu? Ista bi stajala u dnevnoj sobi i grejala bi površinu od oko 30mvk. Izolacija je stiropor 12-15cm, nizak plafon i pošto je klima uređaj plaćen oko 600 evra tada, to mi je neki budžet koji ne bih voleo da previše prekoračim.

Drugo pitanje, na drugom kraju stana imam spavaću sobu površine 12mkv. Planiram i tu da stavim klima uređaj, pre svega da hladi sobu u toku noći dok spavamo u njoj. Što se grejanja tiče, u sobi imam norveški radijator, a pošto se radi o spavaćoj sobi na drugom kraju stana u kojoj niko ne provodi vreme u toku dana (osim popodnevne dremke), grejanje bi se svodilo na održavanje temperature na 18-20C u toku dana i noći. Limitiran sam budžetom, ali mi Vox IVA1-09IR odgovara u smislu cene. Voleo bih i da ova klima bude inverter jer, kao što rekoh, grejem se pre svega na struju i mislim da je klima svakako bolja nego norveški radijator. Kakvi su utisci o ovom modelu? Ili biste mi preporučili nešto drugo?
 
Naravno da je bolje staviti dve klime manje snage 09 ako konfiguracija stana ne omogućava grejanje jednom klimom.Pogledaj šta ima u ponudi od devetki.Neki članovi foruma imaju Midea B klime ne znam da li su ih koristili za grejanje pa mogu da ti kažu iskustva.Evo na primer Midea 09 inverter https://www.coolshop.rs/midea-klima-uredjaj-ma-09nxd0

Razmišljam o toj varijanti, jer ako bih uzeo dvanaesticu, ona bi morala da stoji u trpezariji gde bi duvala ka ostale dve sobe, a onda kontam da bi u toj sobi bilo ili prevruće ili prehladno jer bih morao da spustim ili podignem temperaturu na maksimum da bi ohladila/zagrejala druge sobe. Hvala ti za preporuku, ova ne deluje loše. Vidim da ljudi hvale i VOX Iva klime, povoljnija joj je cena u odnosu na ovu, ali opet mi Midea uliva više poverenja.
 
Ljudi vi ste bas hrabri. Grejno telo treba da postoji u svakoj prostoriji. Probajte da ugasite radijator u jednoj sobi na celu zimsku sezonu pa ce vam biti jasnije. Mislite da ljudi vuku cevi u sve prostorije iz hobija i dosade?
 
Meni Amber 12 greje dnevnu, kuhinju i kupatilo. U kupatilu imam grejalicu koju ukljucujem po potrebi, normalno i kuhinja se dogreva od spremanja hrane, ali opet vecina toplote dolazi od klime iz dnevne u obe sobe.
 
Amber Premium 12, 43 kvadrata + dogreva sprat iznad jer nema izolacije za sada izmedju spratova, odlazi toplota kroz plocu. Izolacija je dobra doduse.
 
Amber Premium 12, 43 kvadrata + dogreva sprat iznad jer nema izolacije za sada izmedju spratova, odlazi toplota kroz plocu. Izolacija je dobra doduse.
Samostojeća kuća?i ja planiram amber,mada meni predlozili muse i polar dvanaestice za 56 kvadrata.solidna izolacija.pa jos nisam odlucio amber ili muse
 
Samostojeća kuća?i ja planiram amber,mada meni predlozili muse i polar dvanaestice za 56 kvadrata.solidna izolacija.pa jos nisam odlucio amber ili muse
Samostojeca kuca i to van grada, na brdu u Niskoj Banji. Zimi kad zahladi ujeda :D
 
Msm da clan Sex hoce Amber Comfort. Ivane tvoj Amber Premium je nordic model i neusporedivo je jaca od Amber Comforta. Mada kod njega u 56 kvadrata ce sa Pularom odradit posao
 
Ponovo ja za savet za konketnu klimu za grejanje.

Plan je da u startu bude tu gde je obelezno crvenim i da greje dnevnu prvenstveno a kuhinju s trpezarijom koliko zakaci.
Trpezarija i spavaca ce imati TA peci verovantno. Decija se ne greje uopste do daljnjeg. Za kupatilo cu se snaci nekako.
Prizemlje je u pitanju (podignuto 70ak cm od tla), na podu parket, bez podruma. Izolacija petica (mozda 10, nisam siguran), nova PVC stolarija, ploca iznad trenutno neizolovana, ali do pocetka zime planiram da stavim peticu stiropor verovatno.

Sta uzeti za neki 60ak hiljada, 70max?
Hteo sam Fujitsu LUCA ali definitivno mi je preko budzeta.

Razmatram:

Fujicu inverter klima uređaj ASYG 12 LLCE - 64000 rsd
General (jel ovo isto Fujitsu) ASHG 12 LMCA / AOHG 12 LMCA - 69000rsd
Hisense WINGS HINANO 12K - KB35YR3E - 57000 rsd
MIDEA Klima uređaj AG-12NXD1.WIK + SET za ugradnju i WiFi kontroler - 64000 rsd
HISENSE Klima uređaj Inverter Wings HiNano 12K KB35YR3E - 56000 rsd

ili nesto sasvim trece?
Najbitnije mi je da moze da zagreje i da ima sto manju potrosnju, naravno. Za hladjenje mi je i ladno pivo dovoljno.
E da, moze i savet za servis za ugradnju u Nisu? Hvala.
 

Prilozi

  • 2d plan sa klimom.jpg
    2d plan sa klimom.jpg
    141.7 KB · Pregleda: 27
General Fujitsu LMCA12 ima veće brzine izduva nego LLCE jedino im je quiet brzina ista.General Fujitsu i samo Fujitsu je jedna te ista firma.
 
Nemanja, kad već stavljaš stiropor na ploču iznad malo se protegni i ako možeš stavi 10 cm, isplatiće se ta razlika između 5 i 10 cm stiropora već u prvoj sezoni grijanja.
 
Da od klima koje si nabrojao preporučujem LMCA12.
 
Ponovo ja za savet za konketnu klimu za grejanje.

Plan je da u startu bude tu gde je obelezno crvenim i da greje dnevnu prvenstveno a kuhinju s trpezarijom koliko zakaci.
Trpezarija i spavaca ce imati TA peci verovantno. Decija se ne greje uopste do daljnjeg. Za kupatilo cu se snaci nekako.
Prizemlje je u pitanju (podignuto 70ak cm od tla), na podu parket, bez podruma. Izolacija petica (mozda 10, nisam siguran), nova PVC stolarija, ploca iznad trenutno neizolovana, ali do pocetka zime planiram da stavim peticu stiropor verovatno.

Sta uzeti za neki 60ak hiljada, 70max?
Hteo sam Fujitsu LUCA ali definitivno mi je preko budzeta.

Razmatram:

Fujicu inverter klima uređaj ASYG 12 LLCE - 64000 rsd
General (jel ovo isto Fujitsu) ASHG 12 LMCA / AOHG 12 LMCA - 69000rsd
Hisense WINGS HINANO 12K - KB35YR3E - 57000 rsd
MIDEA Klima uređaj AG-12NXD1.WIK + SET za ugradnju i WiFi kontroler - 64000 rsd
HISENSE Klima uređaj Inverter Wings HiNano 12K KB35YR3E - 56000 rsd

ili nesto sasvim trece?
Najbitnije mi je da moze da zagreje i da ima sto manju potrosnju, naravno. Za hladjenje mi je i ladno pivo dovoljno.
E da, moze i savet za servis za ugradnju u Nisu? Hvala.
Слично сам бирао и изабрао AG-12NXD1.WIK (имаш је и за око 61000). Дошао сам до података да је спољна јединица иста као код breezeless. По еуровенту одличне карактристике. Испрва сам хтео KMTA12 али собзиром да има GMCC компресор као и мидеа а слабије карактеристике притом осетно скупља, одлучио сам се ипак за мидеу. Иначе по таблицама снаге самог произвођача КМТА12 даје скоро идентичну максималну снагу на свим терпературама као и LMCA (и LMCE) само је штедљивија. Дакле мање ће повући струје а исто грејати. Овде је било приче да KMTA слабије греје, што по свему судећи није тачно, и да чешће одлази у дефрост - е то има логике јер пошто троши мање струје мора бити ефикаснија, дакле мора више да охлади спољну - или просто речено можемо тај вишак потрошене стује код LMCA посматрати као уграђен грејач у спољну јединицу.
 
^
Na kraju da li si zadovoljan uzetom Mideom za hlađenje i grejanje?
 
Иначе по таблицама снаге самог произвођача КМТА12 даје скоро идентичну максималну снагу на свим терпературама као и LMCA (и LMCE) само је штедљивија. Дакле мање ће повући струје а исто грејати. Овде је било приче да KMTA слабије греје, што по свему судећи није тачно, и да чешће одлази у дефрост - е то има логике јер пошто троши мање струје мора бити ефикаснија, дакле мора више да охлади спољну - или просто речено можемо тај вишак потрошене стује код LMCA посматрати као уграђен грејач у спољну јединицу.

Po ovome sto kazes, Midea je definitivno bolji izbor od LLCE a i malo je stedljivija od LMCA?
Sto se tice modulacije prilikom grejanja, na koliko spusti potrosnju prilikom odrzavanja temperature?
 
Drugari, treba mi preporuka za inverter klima uređaj(e) čija bi namena bila pre svega grejanje. U pitanju je stan od oko 51 m2, tri sobe, od kojih bi grejao samo dnevnu sobu i radnu sobu. Spavaća soba se trenutno ne koristi, tako da mi ona nije bitna. Ono što je bitno da napomenem je da se isključujem sa centralnog grejanja, tako da bi u svim sobama, osim u spavaćoj, ostale vertikale. Na slici sam obeležio pozicije trenutnih klima uređaja (on/off).

Moja ideja je da uzmem dve inverter klime, devetke i da jednu stavim u dnevnu sobu, recimo na zid u trpezariji, koja bi duvala pravo ka predsoblju, a da drugu devetku stavim u radnu sobu, s tim što bih morao da skinem on/off klimu koja je trenutno tu. Stari klima uređaj u dnevnoj sobi ne bih skidao, jer računam da bi nova klima mogla da se stavi na zid u trpezariji, ali o tom po tom.

Zanima me vaše mišljenje, koja pozicija bi bila dobra za nove klime i koju klimu za grejanje biste preporučili? Budžet bi mi bio do negde 800€, računam da za te pare mogu uzeti dve solidne devetke? Takođe mi je bitno da su mali potrošači i da nikako ne duvaju hladan vazduh kada postignu zadatu temperaturu, što inače radi jedna od ove dve klime koje trenutno imam.

Razmišljao sam da možda uzmem neku Mideu za dnevnu sobu, a čitam ovde da su se dobro pokazale Vox Iva klime, devetka je nešto oko 300€, a ima 5 godina garanciju, ali nigde ne piše do koje temperature može da greje?

Napominjem da ću imati u skoro celom stanu vertikale koje će koliko toliko grejati stan, sem spavaće sobe, tamo nema vertikale.

Hvala unapred svima na savetima i odgovorima! :)



Screenshot 2022-08-17 at 14-21-14 My home(1) - My home-extracted.pdf.png
 
Ako imas vertikale spoj radijatore.
 
Nazad
Vrh Dno