Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Drugari komsija je na tavansku plocu poslagao kamenu vunu,hteo je kamenu 10cm i mineralnu 15cm ali na kraju je ispalo 20 cm kamene da li to nesto menja ko ima iskustva sa tim stvarima ,ispod membrana preko paropropusna,
 
Drugari komsija je na tavansku plocu poslagao kamenu vunu,hteo je kamenu 10cm i mineralnu 15cm ali na kraju je ispalo 20 cm kamene da li to nesto menja ko ima iskustva sa tim stvarima ,ispod membrana preko paropropusna,
Ne baš previše. Po kvalitetu izolacije kamena vuna je ispred mineralne i stiropora. Pošto je on planirao 10cm kamene+15cm mineralne, ali je postavio 20cm kamene - što se tiče izolacje otprilike je isto. Samo je malo teže ali neznatno, a i tako je preko ploče postavljeno.
Što više izolacije tavanskog prostora to će mu biti veće uštede kod grejanja i hlađenja sutra.

Ja imam 30cm mineralne vune ispod krova i zadovoljan sam (kuća je useljena pre 6 godina). Meni je spušten plafon rigipsom, nema ploče gore. Sa pločom će mu biti još bolje , samo je bitno da se lepo sve ušuška i izoluje.
 
Danas su mi montirali klimu. Stavljena 3 metra instalacije i uradjeno vakumiranje bez potrebe da uopste pominjem bilo sta.
Sto se tice onih gumica za smanjenje vibracije, covek me pitao da li zelim to i objasnio mi prednosti i mane. Prednost vec znamo svi. Medjutim postoji i mana: te gumice nakon godinu-dve ce vrlo verovatno da popucaju od vremenskih uslova (voda, mraz, led, sunce) i onda dolazi do efekta da klima pocinje da landara od nosac i pravi veliku buku, pa je potrebno zvati majstora da se to sredi (sto naravno kosta). Ja sam za sada odlucio da idem bez toga, pa ako budem imao zamerki tokom rada, platicu da dodju da mi stave to.

Ukupni troskovi:
  • Midea Breezeless 12 (610 evra),
  • Demontaza stare klime plus montaza nove (160 evra)
 
jos jedna pohvala za momke koji ugradjuju mideu breezeless. meni se koncept bas svidja, samo ne znam sta ciniti kad temperatura ode ispod -20 i one prestanu da greju. samo da kukas u glas...
 
Miran si do -19. Ako oseti da je -20 napolju, iskljucuje se na 10 dana preventivno.
 
Hahahahahhaa
 
Danas su mi montirali klimu. Stavljena 3 metra instalacije i uradjeno vakumiranje bez potrebe da uopste pominjem bilo sta.
Sto se tice onih gumica za smanjenje vibracije, covek me pitao da li zelim to i objasnio mi prednosti i mane. Prednost vec znamo svi. Medjutim postoji i mana: te gumice nakon godinu-dve ce vrlo verovatno da popucaju od vremenskih uslova (voda, mraz, led, sunce) i onda dolazi do efekta da klima pocinje da landara od nosac i pravi veliku buku, pa je potrebno zvati majstora da se to sredi (sto naravno kosta). Ja sam za sada odlucio da idem bez toga, pa ako budem imao zamerki tokom rada, platicu da dodju da mi stave to.

Ukupni troskovi:
  • Midea Breezeless 12 (610 evra),
  • Demontaza stare klime plus montaza nove (160 evra)
Zavisno gde je montirana klima, nije tesko zameniti te gume. Olabavis srafove, i radis jedan po jedan cosak.

Ja sam sebi na obe spoljnje jedinice psotavio propisne antivibracione gume i to je banja. Neki nemaju problema i bez tih guma ali meni je bas bubnjilo pa je guma bila neizbezna.

Svakako, dobro da te sluzi :)
 
Nece da popucaju, a i da puknu nije strasno, zamenices samo da je dostupno.

ja sam cak stavljao na staru klimu parce stare isecene na komade gumene patosnice iz kola i to tako stoji godinama.

mada po mom iskustvu najcesce drce prednji i bocni limovi spoljnje jedinice, i nije mi jasno zasto proizvodjaci te delove na ivicama spojeva ne oblazu nekom gumom.
 
Ma da, najmanji je problem da se to doda ako bude buke. Videcu tokom leta kako ce biti. Ako se ne bude cula necu nista dodavati. A ako se bude cula onda cu staviti gume :)
 
Vivax Inverter klima ACP-12CH35AEMI
Je l ima neko iskustva sa ovom klimom, radila bi u sobi od 25kv?
 
Imam je 4 godine grejem sa njom ok je osim softwera,ponekad zaboravi da iskljuci,ukljuci itd pa sledi cupanje iz struje.
Za iste pare imas Vox koji nikad ne gresi,dobar softwer.
Ovu imam za 40k novu, a treba mi za hlađenje samo. Je l ima neki mod da noću održava temp a da se ne oseti da duva pošto će biti iznad kreveta?
 
Nema klime koja nikada ne greši. Moja isto nekad zabode al se to reši isključivanjem ili prohlađivanjem prostorije. Al to se desi samo kad radi na više prostorija, kad radi na jednu prostoriju sve je skoro pa savršeno, baš onako kako treba. U zadnje vreme u jednoj prostoriji radi na 180w i u prvoj ili drugoj brzini, setovana na 24. Kad je toplo napolje radi pali gasi a uveče radi u kontinuitetu.
Klima Fujitsu KMTA 12, 16kvadrata.
 
Evo Tesla 12 greje 45m2, radi od letos i nijednom nije pogresila (nikad je nisam cupao iz struje i sta joj kazem ona uradi).
 
Miran si do -19. Ako oseti da je -20 napolju, iskljucuje se na 10 dana preventivno.
aaaaaAAAAAA ahahhahha.. crko sam od smeha...

Pa ljudi, sad kad sam zavrsio sa neispravnom/fabrickom greskom Gree Muse, vratili pare, sta sada da kupim? Gree Pular, pa jovo nanovo?
Sta predlazete? Ili drva pa lozi na pec, i a u pm... :D
Ali inverter mora da ima WiFi pod OBAVEZNO, ili nista.
Moze malo detaljnije o

MIDEA Breezeless MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW​

??
Ako ti nije problem?
Kakva je wi fi aplikacija imas li screen shot> I dal radi uospte ili trenira zivce, koji su vec slabi zbog Gree app?
 
Poslednja izmena:
Ima li trenutno na tržištu neka 7 ili 9btu klima za malu sobu da je do 50.000?
 
Skočile su cene,bilo je dobrih klima za te novce.
 
aaaaaAAAAAA ahahhahha.. crko sam od smeha...

Pa ljudi, sad kad sam zavrsio sa neispravnom/fabrickom greskom Gree Muse, vratili pare, sta sada da kupim? Gree Pular, pa jovo nanovo?
Sta predlazete? Ili drva pa lozi na pec, i a u pm... :D
Ali inverter mora da ima WiFi pod OBAVEZNO, ili nista.
Moze malo detaljnije o

MIDEA Breezeless MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW​

??
Ako ti nije problem?
Kakva je wi fi aplikacija imas li screen shot> I dal radi uospte ili trenira zivce, koji su vec slabi zbog Gree app?
postoji cela tema posvecena midei breezeless, puna hvalospeva o svemu. meni se jako svidja, ali opet - sta ako se preventivno iskljuci na 10 dana? :D salim se, nesigurno mi je to da imam klimu koja ce da mi zakaze i onda sedim u ladnom a napolju -25.
 
Druze,gde ti zivis kad ocekujes toliko niske temper?! Evo ja imam gree lomo i bergen r32 deklarisane na -15. Zimus kod mene bilo -14 a one grejale... tako da previse brines.Screenshot_20220125-074548_Weather.jpg20220125_065818.jpg20220125_065533.jpg
 
A gde živiš kad misliš će biti -25?
u beogradu je bilo -25. sto je bilp jednom - bice opet. neozbiljno je izabrati neki vid grejanja i nadati se "ma nece biti ladno". naravno ni jedan inverter a/c nece biti efikasan na tako niskim temperaturama, ali postoji razlika izmedju onih koji rade i onih koji ne rade.... :/

takodje, ne vidim nista cudno u tome da ako je klima deklarisana na -15 i radi na -14. to je normalno, i za ocekivati je. pitanje je sta ce ta klima da radi na -27?
 
Kao sto toplotne pumpe imaju elektricne grejace kao rezervu u slucaju da sam mehanizam toplotne pumpe ne moze da generise dovoljno toplote (ne znam da li svi modeli imaju), tako i za klimu treba imati neku vrstu rezerve. Obicna grejalica za "ne daj Boze", nije je lose imati koji god vid grejanja da koristis :)

Ko razmislja o takvim uslovima svakako ima modele klima koje bi trebalo da gleda, a to nisu entry level klime.
 
u beogradu je bilo -25. sto je bilp jednom - bice opet. neozbiljno je izabrati neki vid grejanja i nadati se "ma nece biti ladno". naravno ni jedan inverter a/c nece biti efikasan na tako niskim temperaturama, ali postoji razlika izmedju onih koji rade i onih koji ne rade.... :/

takodje, ne vidim nista cudno u tome da ako je klima deklarisana na -15 i radi na -14. to je normalno, i za ocekivati je. pitanje je sta ce ta klima da radi na -27?
E na -27 svi mi će da ložimo cipele! Jer je verovatno došlo do nuklearne zime....
 
Moze savet, dvoumim se izmedju ova dva modela:

Midea Ag.12nxd1.wik
Hisense energy pro hiNano 12kbqe35xv0eg

Planiram da je ne gasim celu zimu. Vec imam na zalost grejanje na pelet, koje bi zbog cenebistog sluzilo za dogrevanje. Deluje smesno ofc. Bitna mi je potrosnja struje jer kao sto rekoh,vec imam pelet i obicnu klimu koja ide skroz dijagonalno na drugi kraj kuce i ova nova kao trece grejno telo, moze se reci i glavno. Planiram kada je jaka zima da grejem na klimu (klime), plus pelet centralno.

Hvala.
 
Ja imam tu Mideu i super radi za sada. Na -10 koliko je najniže bilo od kada sam ih ugradio, sve je super radilo. Jako tiha unutrašnja i spoljna jedinica, ništa ne krcka u radu, dobra modulacija, prezadovoljan sam odnosom dobijeno/uloženo.
 
Moze savet, dvoumim se izmedju ova dva modela:

Midea Ag.12nxd1.wik
Hisense energy pro hiNano 12kbqe35xv0eg
Imam tu istu Hisense, ima kapacitet i dobro grije. Imas temu o istoj i savjetujem ti da je procitas, Ja nemam izolovanu kucu i imam plocu iznad isto neizilovanu, Pretpostavljam da imam dobre toplotne gubitke. Grijao sam se na atlantik radijator i ova klima mi daleko vise trosi od njega,
Kad su temperature iznad nule, radi pristojno i potrosnja ide ispod 1kw, znaci od 400w do 700w, Ovo mi je prihvatljivo,
Temperature ispod nule, sto veci minus potrosnja ide preko 1300w po satu, na podesavanju od 20stepeni, Zadavanje vece temperature, povecava i potrosnju, Kod mene ide dobro iznad 1500w,
Kad su temperature oko nule -2 i +2, a pada snjeg ili velika vlaga, ide cesto u defrost, svakih 45 do 50 minuta, i to traje najvise 10 minuta.
Ova klima je kazu veca od klasicne 12ke i navodno ima vece mogucnosti. Iskreno ja sam razocaran, uzeo sam klimu bas zbog pomenute potrosnje.
Opet ovo je moje iskustvo.
 
Pa to je ta potrosnja, ali za klimu mora izolovan prostor.
Ja sam dobro izolovan, ali imam 11 prozora i ulazna vrata na 45m2 (sam objekat u vetrovitom podrucju, bez komsija) i morao sam Teslu celu zimu da gazim pun gas ( tad trosi 1650W), a u stanu je bilo izmedju 21-23C (21 je bilo u ćošku 9m od klime).
Verovatno cu da ubacim jos jednu, kontra ove, da rasteretim postojecu i ocekujem slicnu potrosnju, a bolji komfor.
 
sad cu ja ko ovi: pa gde ti zivis? :D 11 prozora na 45 kvadrata? ja bih tu stavio tacno 0 :D u zivotu prozor nisam otvorio niti mi treba :D
 
Mozda nekome pomogne... Dvoumio sam se imedju Midee i Fujitsu i nakon price sa serviserom (ovlasceni servis, sad vec bivsi) koji je otkazao Fujitsu zbog cekanja na deo duze od 45 dana odabrao sam Mideu. A i Gree rezervne delove su povalili da se dugo ceka.

Ne bih bas vole da cekam gumu na turbini, motor ili plocu za klimu 45 dana, malo bi trebali da se uozbilje kad su ovakve stvari upitanju. Izgleda da je vise kome sta zapadne fazon pa sta nam visa sila da...
 
Nazad
Vrh Dno