Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Zavisi od spoljne temperature i koliki prostor se greje. Ja se ne bih usrećio sa Quiet režimom uz trenutnih - 4 °C.
 
Mislim da ispod 0 ne treba taj rezim,sinoc je relativno bilo oko 0.
 
Meni ispod 0c najvise i treba taj rezim da se ne zalecu nepotrebno posle defrosta. Ne kazem da ne greju, stavi se za jedan stepen vise po uputstvu i one odrzavaju ali brzina turbine je manja nego bez Economy moda. Pricam o LGC i LLCA (koje sad imaju LLCE maticne ploce u unutrasnjoj jedinici zbog cuvenog baga u LLCA modelu) i Economy moda.
 
Luca,lmce kod mene i rekao sam za lownoise rezim.
 
Drugari moze malo da duskutujemo,potrebna preporuka za dnevnu + trpezarija 39m2,trpezarija(16m2) odvojena zidom sa vratima . Dogrevanje,prelazni period inace se greju na gas. Da li midea brez moze da odradi to ? Mislio sam da im preporucim amber pa da gas nikad ne ukljucuju :D
 
Zdravo, zamolio bih vas za pomoć oko odabira inverter klima uredjaja za prostoriju od oko 25 kvadrata, ne bih se preterano koristila za grejanje uglavnom za hladjenje. Do sada sam imao običnu Housel klimu i trajala je nešto više od 10ak godina, tako da bih sada išao na kvalitetnije i proverene proizvodjače da traje isto toliko. Gledao sam Daikin ftxc35c/rxc35c i ovde sam pročitao za Fujitsu ASYG12LLCE/AOYG12LLCE ili preporučite nešto bolje u tom cenovnom rangu (do 65 000). Hvala unapred.
 
Za te pare trebalo bi novija klima sa novijim gasom.
 
Ево мало да допринесем
Midea Mission II 18k btu
Грејање простора од 41m² на 25°C и 22 ноћу.
Паметна утичница и мерач потрошње саме Midea aplikacije не одступају у бројкама.
Просек потрошње око 10kwh.
Највише 13.5kwh потрошено за дан, када смо држали цело вече отворене прозоре због гостију који пуше.
Радимо од куће, не спуштамо температуру. Стан у добро изолованој згради
 

Prilozi

  • IMG_20211129_133310.jpg
    IMG_20211129_133310.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 93
Ево мало да допринесем
Midea Mission II 18k btu
Грејање простора од 41m² на 25°C и 22 ноћу.
Паметна утичница и мерач потрошње саме Midea aplikacije не одступају у бројкама.
Просек потрошње око 10kwh.
Највише 13.5kwh потрошено за дан, када смо држали цело вече отворене прозоре због гостију који пуше.
Радимо од куће, не спуштамо температуру. Стаn

Ево мало да допринесем
Midea Mission II 18k btu
Грејање простора од 41m² на 25°C и 22 ноћу.
Паметна утичница и мерач потрошње саме Midea aplikacije не одступају у бројкама.
Просек потрошње око 10kwh.
Највише 13.5kwh потрошено за дан, када смо држали цело вече отворене прозоре због гостију који пуше.
Радимо од куће, не спуштамо температуру. Стан у добро изолованој згради
Gde ste našli ovu klimu. Ne mogu
Ево мало да допринесем
Midea Mission II 18k btu
Грејање простора од 41m² на 25°C и 22 ноћу.
Паметна утичница и мерач потрошње саме Midea aplikacije не одступају у бројкама.
Просек потрошње око 10kwh.
Највише 13.5kwh потрошено за дан, када смо држали цело вече отворене прозоре због гостију који пуше.
Радимо од куће, не спуштамо температуру. Стан у добро изолованој згради
Gde ste kupili klimu,ne mogu nikako da nadjem ovaj model. Pozz
 
Za te pare trebalo bi novija klima sa novijim gasom.
Šta biste onda preporučili? Hteo bih neku kvalitetnu da traje, da ne moram za 5 godina opet da kupujem. I uglavnom se koristi za grejanje u prelaznim periodima i povremeno zimi, nije baš da se ne koristi.
 
Poslednja izmena:
Gde ste kupili klimu,ne mogu nikako da nadjem ovaj model. Pozz
Искрено не знам где је има у слободној продаји.Ово нам је предложено као варијанта уз доплату при куповини стана. Претпостављам да је на стању код добављача.
 
Poštovani forumaši šta bi mi preporučili za prostoriju od 45 kvadrata,dnevna soba 30 plus kuhinja 15. Spoljna vrata u dnevnoj i malo veca visina 2,8. Stolarija pvc,5cm stiropora. Da li uzeti neku bolju 12 ili slabiju 18. Imam centralno pa bi malo da smanjim loženje kad god je moguće. Pozz
 
Oda ajde dalje da vidim i pogledam eurovent i sokiram se na sta to lici tamo. Ubedljivo najslabija je na grejanju od svih klima koje sam gledao, a grejanje me zulja, jer da hlade mogu i jeftinije klime...
Kao da su nesto naopako uradili, jer LU i LT bas i nisu dobili naslednike.
LT je, ako se dobro secam, odrzavao neke ludacke snage na minusu, a KG mi deluje kao promasaj u tom delu...
Dzabe im a+++ kada tu nema snage i kada ce na kraju za zagrevanje prostorije da potrosi i vise nego neka klima koja je npr. a+....E to im je bas marketing, gde bih se i ja polakomio da nisam istrazio.
A odakle tebi ideja da podaci sa Euroventa znače maksimalnu snagu na grejanju? To su forumske nebuloze kojima se služio jedan trgovac klimama.
Druže, moj KMTA ubija kako greje. A za grejanje po stoti put ponavljamo pravilo: jedna klima jedna prostorija. Ne da duva na vrata već da u unutrašnja duva duž spoljnog zida i prozora. Sto puta ponovljeno sto puta te lažu da jedna klima može da zagreje i druge prostorije, može ako je još jedna manja u pravcu duvanja. Đaf je u pravu što ima 5 klima. I još nešto, kad greje on i troši, ako greje jednu prostoriju onda je to manja potrošnja a ako greje dve sobe onda ide u veliku potrošnju reda 500-700w/h. Klima kad spušta potrošnju greje sve manje, nemoj da te neko loži da na maloj potrošnji bljuje vatru, to su budalaštine. Ajd u zdravlje.
 
Poštovani forumaši šta bi mi preporučili za prostoriju od 45 kvadrata,dnevna soba 30 plus kuhinja 15. Spoljna vrata u dnevnoj i malo veca visina 2,8. Stolarija pvc,5cm stiropora. Da li uzeti neku bolju 12 ili slabiju 18. Imam centralno pa bi malo da smanjim loženje kad god je moguće. Pozz
@Ddee ti je preporučio klimu na koju ja grejem 80ak m2. To je ozbiljna klima i jako dobra za grejanje.
Ako gledaš da bude niska potrošnja onda gledaj druge modele.
Jel to ceo objekat ili ima još prostorija koje se greju na centralno? Daj i neku skicu da ostali imaju uvid zbog mogućih preporuka.
 
Zeka druze nez da li si se krivo izrazio sa ovim niska potrosnja. Amber ne trosi nista vise od neke druge klime samo za to sto ne ide nisko. S obzirom na ogromnu povrsinu izmjenjivaca na unutrasnjoj i vanjskoj jedinici trebao bi da bude efikasni od vecine klima.
Ako mislis na nisku modulaciju onda izvini na korekciji.
Moj forumski poznanik ima u istom prostoru 2 klime. Jedna ide nisko druga ne. Kaze nema neke osjetne razlike u potrosnji, cak sta vise kaze da mu je "niskomodulirajuca" nesto vise potrosila.

Potrosnja ovisi o toplotnim gubicima objekta, ostalo je to sve u pet deka kad se sracuna sezonska potrosnja.

Da dodam ne volim te diakusije o modulaciji. Neko voli ovako neko onako. Ja ne volim nikako grijanje na klime(zbog gibanja zraka) ali topli ispuh i mogu tolerisat. Prohladni/mlaki ne.
A eto sjedio sam kod druga gdje klima nisko modulira, grije ona ali meni se ne svidja. A on prezadovoljan. Sve je oko klima pomalo subjektivno :)
Da dodam jos: jedini nacin gdje bih ja licno uzeo u razmatranje klime koje nisko moduliraju je Zoxorov. Koji je nazalost skup za vecinu.
U svaku sobu klima, postavljena da ne ouse direkt gdje se boravi, krilca skroz u pod i minimalan fan. Tako bi msm i moglo.
Izvinite na dugom postu
 
Poslednja izmena:
@EmaXx
Na modulaciju sam mislio. Hvala druže. 👍
I kao što sam već spomenuo, gledao sam snažnu klimu u okviru budžeta kojim sam raspolagao, zato sam i uzeo Amber. Modu ili mudolacija (kako je već neko prekrstio) mi nije bila parametar u odabiru klime.
 
100 žena 200 s*sa ,tako i sa klimama. Kod mene su klime direkt u pod ,ne osetim niti prohladno niti kad bljuje vatru,posle 3 god navikao sam se kao i deca da ih uopste nit cujem niti primecujem u smislu da se brinem dal da stavim m na fixfan,ili na trecu brzinu,ili da pratim koliko nisko moduliraju da ih 'hvatam" na pola minute/minut ,dva ...klima je obican uređaj bele tehnike.
 
Jel neko od vas sa Fujitsu kupovao wifi module?
Preko je neka uzas cena...Kako je kod nas?
 
Verovatno slicno, bas deru na tim dodacima.
Kod mene danas bilo do 5c napolju, prosek kuca trosila 1,5kW/h, klasicni uredjaji, mali bojler 10l kod sudopere mozda kratko radio, veliki ukljucujem samo u nizoj tarifi, svih 5 klima rade naravno, sve na 21C osim Voxa koji je na 20c, svuda 22,5 do 23C. 90m2, kuca, 5cm stiropor fasada i tavan, drveni prozori sa duplim staklom.
 
Iva1 12, Vox inverter, za protekli mjesec utrošeno oko 100 kW više u odnosu na 10-i mjesec, kada nije ni korišten,
Stan od 39 m2 ali nezgodne distribucije - duva s kraja dnevne ravno ka hodniku i ulaznim vratima koja su "šuplja", a lijevo i desno u hodniku su vrata od sobe/toaleta.
To mu po našem cjenovniku el.en. dođe oko sedam i po eura za grijanje, što je odlično, vidjećemo kako će povući u decembru.
Ovo nije kod mene, već u stanu kod punice. Nema izolaciju vanjsku, ima neki prejeftini turski pvc od prije desetak godina, ali ima sreću da se svi stanovi oko nje koriste, a ispod čak i lože, pa dimnjak prolazi kroz dnevnu i pomaže solidno.
 
Zdravo ljudi 😁
Od skoro imam Galanz, aus-12h53r150P9 kad vec pisem i da napisem. Super greje, zaista. Greje se prostorija od recimo 25m2. Nova je, namestili perfektno majstori.
Malo je bucna ali vec sam navikla. Kuca je izolovana, 10ka stiropor, prizemlje je u pitanju.
Desava se sledeca stvar… Bude mi recimo remperatura na 24 postavljena. Izlazim iz kuce, pre toga je smanjujem na 20. Ona se gasi jer je temperatura viša, logicno. Vracam se u stan, temperatura unutra 18, ona ne radi. Povecavam temperaturu, ona se pali, odnosno odmah pocinje spoljna jedinica da radi, a grejanje malko kasnije (minut otprilike), i zagreje normalno.
Zbog cega se ne pali u toku dana iako je temperatura pala?
 
Zdravo ljudi 😁
Od skoro imam Galanz, aus-12h53r150P9 kad vec pisem i da napisem. Super greje, zaista. Greje se prostorija od recimo 25m2. Nova je, namestili perfektno majstori.
Malo je bucna ali vec sam navikla. Kuca je izolovana, 10ka stiropor, prizemlje je u pitanju.
Desava se sledeca stvar… Bude mi recimo remperatura na 24 postavljena. Izlazim iz kuce, pre toga je smanjujem na 20. Ona se gasi jer je temperatura viša, logicno. Vracam se u stan, temperatura unutra 18, ona ne radi. Povecavam temperaturu, ona se pali, odnosno odmah pocinje spoljna jedinica da radi, a grejanje malko kasnije (minut otprilike), i zagreje normalno.
Zbog cega se ne pali u toku dana iako je temperatura pala?
Verovatno neregistruje dovoljan pad temperature tamo gde je ona meri ( na visini ispod plafona ). Probaj da ostaviš stepen ili dva više zadatu od 20C radi probe. Ja sam na mojoj staroj klimi morao da zadajem dva stepena više da bih postigao željenu temperaturu u prostoriji.
 
Dostigne ona temperaturu, nije to problem. Kad se ukljuci zagreje brzo i bude super. Cak i predje za pola stepena. Ali izgleda tako kad se smanjuje pali se tek na mozda 3 stepena ispod toga kada padne. Recimo ako sam spustila na 20, tek kad padne na 17 ukljuci se i posle sve normalno.
 
Evo izvoli, odgovor na sva tvoja pitanja: :)

Nadovezacu se na ovaj post.
Istrazujem slucaj KGTB i na Fujitsu sajtu postoji ovaj dokument, gde sam oznacio najvaznije.
Ovo su vrednosti koje je i Eurovent izbacio...
Koje su zapravo karakteristike ove klime?!
 

Prilozi

  • IMG_20211204_221419.jpg
    IMG_20211204_221419.jpg
    166.5 KB · Pregleda: 65
Procitao sam onu temu.
Tog dokumenta koji se tamo pominje nema na zvanicnom sajtu, ali ima ovog koji sam screenshotovao, zato imam dilemu sta je tacno.
Svaki manual koji imaju je manje sadrzajan od onih koje sam nalazio za Panasonic, oba Mitsubishija, tako da je nauka naci na jednom mestu sve lepo, od tacne specifikacije preko opisa kompresora itd
 
Zasto gledas Fujitsu si rekao da nece moci da greje kako treba tih 30+ kvadrata ? Uzmi jos jedan micubishi i cao?!
 
Nazad
Vrh Dno