Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za 90.000 imas ASYG12KGTA, mislim da bi ti vredelo te doplate. Ona bi trebalo da je naslednik LUCA-e, inace malo stedljivija od nje, ali izgleda i nesto slabija i sto je najbitnije nema "cuveni" plasticni zupcanik.
Hvale je na Bugarskom forumu, a i ja sam se lomio dal da je uzmem kad sam pre dva meseca kupovao klimu, al ipak nisam, ne sto mislim da nije dobra, nego sam ipak izabrao nesto jacu ali i skuplju klimu.
 
I japanci imaju Nordic modele koje imaju fabricke grejace. Na nasem trzistu ih nema i manje vise nisu ni potrebni.

Tapatalk from Poco loco
 
Prodaje se Heatcharge i u Srbiji. Valjda ovo može da prođe kao 'Japanac'.
477c6bc1c2588b67a6a487a766fb641a.jpg
 
Kupljena i postavljena: Gree Lomo Economical 12 R32 WI-FI
Oznake: GWH12QB-K6DNB4I/I unutrašnja i GWH12QB-K6DNB8I/O spoljna jedinica, proizvedena 04/2020.
Cena sa montažom 57.000 dinara, 5 godina garancije. Prvi utisci su više nego dobri, videćemo za dalje.
Hvala svima na savetima!
 
Poslednja izmena:
Zasto ne Gree g-tech ?
 
Mišljenje za Haier Tundra AS35TADHRA-CL/1U35MEEFRA

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Na papiru malo ispod proseka, a u praksi niko na forumu ne zna. Deluje da je u klasi klima do 50k. Možda bih se pre odlučio za Muse, nije neka doplata.
 
Aj da nema limita koja klima bi bila best buy? To sto nema novcanog limita ne znaci da treba da se uzima neka perverzija od klime vec da se uzme ona koja ce najduze trajati, koja daje najbolji ugodjaj i koja ume da potegne kada zatreba. Znaci nesto sto ne primecujes da radi u normalnim uslovima ali kada zima zagudi nece posustati. Tako nekako. Prostor je normalno izolovan a povrsina je idealna za prosecnu 12cu.
 
Prodaje se Heatcharge i u Srbiji. Valjda ovo može da prođe kao 'Japanac'.
477c6bc1c2588b67a6a487a766fb641a.jpg
Cijena kod nas, prava sitnica.Skoro tri tisuće evrića.
Za te pare, strpam migranta unutri, da mi greje kompresor na nekom raspalom Vivaksu.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po vašem iskustvu, do koje spoljašnje temp ne treba grejač u cevi za odvod kondenzata? Treba da postavim pvc cev za odvod zimskog kondenzata iz LT-a. Cev će biti izolovana, dužine 2-2,5m. Hoće li lediti zimi? Dakle iz tri lule (LT ima tri rupe u sredini) rebrastim crevima sve zajedno u pvc cev.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ipak je Lomo lclh
 
Po vašem iskustvu, do koje spoljašnje temp ne treba grejač u cevi za odvod kondenzata? Treba da postavim pvc cev za odvod zimskog kondenzata iz LT-a. Cev će biti izolovana, dužine 2-2,5m. Hoće li lediti zimi? Dakle iz tri lule (LT ima tri rupe u sredini) rebrastim crevima sve zajedno u pvc cev.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Nema pravila. Zimus kada su bile one magle oko 0 C smrzla su creva, a zna i da bude -10 C pa da ne smrznu kada nema vlage.
 
Po vašem iskustvu, do koje spoljašnje temp ne treba grejač u cevi za odvod kondenzata? Treba da postavim pvc cev za odvod zimskog kondenzata iz LT-a. Cev će biti izolovana, dužine 2-2,5m. Hoće li lediti zimi? Dakle iz tri lule (LT ima tri rupe u sredini) rebrastim crevima sve zajedno u pvc cev.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Pa otprilike kad padnu temperature ispod 0°C ali preko celog dana. Dok preko dana ima temperatura u plusu mozda i nema potrebe.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neka preporuka za grejač? Da to napravim dok je toplo vreme. Treba mi samo za crevo/cev. Tacna je ionako uvek bila bez leda, iako nema grejač

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kupljena i postavljena: Gree Lomo Economical 12 R32 WI-FI
Oznake: GWH12QB-K6DNB4I/I unutrašnja i GWH12QB-K6DNB8I/O spoljna jedinica, proizvedena 04/2020.
Cena sa montažom 57.000 dinara, 5 godina garancije. Prvi utisci su više nego dobri, videćemo za dalje.
Hvala svima na savetima!
U kom mestu je montirana i jel je planirate za grejanje? Bas me interesuje kako se pokazao taj gree iz nize cenovnog opsega? Nazalost ne mozemo svi da priustimo jace modele, ali ako bi jedan takav model zavrsavao vecim delom zime posao, onda bi nam se isplatio.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Neka preporuka za grejač? Da to napravim dok je toplo vreme. Treba mi samo za crevo/cev. Tacna je ionako uvek bila bez leda, iako nema grejač

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Pitanje je duzine i naravno cene.
Imas po prodavnicama za frigo alat/materijal grejace relativno jeftino uglavnom su 50W po metru (mislim da ima od 1 do 6m mozda i duze) ali ima i nekih koji su duzi a manje su snage (6m 200W)
Imas i one "profi" koji se naruce po snazi duzini i naponu ali su osetno skuplji a pretpostavljam i kvalitetniji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Na kupujem prodajem

Grejni kabal 2m 80w 650 dinara
Grejni kabal 3m 120w 750 dinara
Grejni kabal 4m 160w 900 dinara
Grejni kabal 5m 200w 1.150 dinara
Grejni kabal 6m 240w 1.300 dinara
Grejni kabal 7m 280w 1.450 dinara
Grejni kabal 8m 320w 1.650 dinara
Grejni kabal 10m 400w 2.250 dinara
Grejni kabal 1,5m 45w 800 dinara CAROLFLEX
Grejni kabal 3m 96w 1.000 dinara CAROLFLEX
Grejni kabal 6.5m 208w 1.650 dinara CAROLFLEX
 
Ne bih najjeftiniji da ne bude dima. Neki samoregulišući, tj kome snaga varira po spoljnoj temp

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Može li neko pojašnjenje kapaciteta Fujitsu KGTA klime:

Iz design i technical manuala tabela:



Eurovent:



Postoji velika razlika u kapacitetu. Moze neko pojasnjenje?

Po ovoj tabeli ako ne gresim KGTA je jaca od LUCA?

 
Poslednja izmena:
Tako mu dođe, računajući napamet @-15°C je ~5% jača od LUCA, i ~6% efikasnija. DakleM dostojan naslednik
PS: još samo da vidimo neki test u uslovima surove zime, najbitnije je koliko dugo greje bez da ide u defrost, i koliko dugo traje defrost. Ako je tu ista kao LU, onda je ovo vrlo dobra klima.
Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Neozbiljno je Lucu sa jednocilindričnim kompresorom stavljati u istu rečenicu sa KGTA sa twin kompresorom
 
Poslednja izmena:
A sta onda znace ove brojke sa Eurovent-a gde na - 7 daje 2,2 kW. To ne mogu da shvatim. Ako je jaca od LUCA onda je to best buy klima ispod 100000 kome treba jaka klima

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Eurovent kontroliše podatke za određivanje SCOP pre svega. Fujitsu, kao i ostali proizvođači, je definisao prilično nizak Pdesignh (2,5 kW na -10 C) za taj model, što rezultuje da potrebna snaga na navedenim temperaturama (Eurovent podaci) nije ni blizu onoga što klima može da isporuči (tabela proizvođača). Zbog toga je COP na navedenim temperaturama, kao i rezultujući SCOP visok, i pozicionira klimu u odgovarajuću (A+++) klasu. Igra brojevima.
 
Koja je razlika KGTA vs KGTB?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno