Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Čitao sam nedavno da je bolja u grejanju LMCE. Da je KMTA dosta za nijansu bolja u modulaciji ali isto tako da dosta slabije greje.. Ne znam za iskustva kakva su kada se porede ova dva modela?
 
@acapn91

Iz Fujitsu-ovog manual-a:

12 LMCE, na zadatih 20 stepeni daje na:
-15 --- 2.80kW
-10 --- 3.55kW
-5 --- 4.19kW
0 --- 4.65kW
5 --- 5.11kW
7 --- 5.30kW

12 KMTA, na zadatih 20 stepeni daje na:
-15 --- 2.82kW
-10 --- 3.38kW
-5 --- 3.94kW
0 --- 4.51kW
5 --- 5.07kW
7 --- 5.30kW

Kao što vidiš, razlike u grejanju su minimalne. Kmta čak na -15 daje za nijansu više toplote.

Ali nevezano za sve ovo, za 12-13m2 mislim da su i jedna i druga prejake, i to poprilično.

Ako hoćeš Lmce, ja bih tu išao na sedmicu ili devetku.
 
Kumu juce riknula midea inverter i jutros je kupio Gree Muse. Jel sa njom bilo nekih softverskih problema? Cini mi se da sam nesto negde procitao o ovome.

EDIT: nasao sam.
 
Poslednja izmena:
Na blic sam pogledao lmce 07 50k lmce 09 60k ista klima a razlika 10k.
 
Da li je za grejanje bolje uzeti Gree muse 12 ili Mideu Breezeles? Znam da za taj novac postoje i druge marke, bolje za ovu namenu, ali ljudi iz objektivnih razloga imaju mogućnost za jednu od ove dve.
Uzeta je Midea Breezeles, ovo je bila drugarova kupovina. Voleo bih da čujem i mišljenje za izbor između sledećih klima, prevashodna namena je grejanje.

1. Fujitsu ASYG12KPCA / AOYG12KPCA Kapacitet grejanja: 0.9 - 4.8 kW cena 58 000
2.
Midea breezeles Kapacitet grejanja: 0.88 - 4.54 kW cena 60 000
3.
FUJITSU ASYG12KMTA/AOYG12KMTA Kapacitet grejanja: 0.90 - 5.30 cena 72 000
Da li ima svrhe dati blizu 15 000 više za kmta u odnosu na prethodne dve?
 
Kada bi znao toplotne gubitke, znao bi i odgovor.
 
Zna li neko sta je ispod lima ovaj Bergen Kron premium i valja li cemu?
Cak i Apollo ne deluje lose
 
Poslednja izmena:
Sve su one idealne na papiru međutim ako uzimas klimu,probaj da izaberes model koji je duze kod korisnika da bi mogao da izvuces neki zakljucak kakva je klima..Bergen je prepakovana...stao mi mozak,ali je prepakovana klima.
 
Ja imam pine best buy plus ( gree lomo best buy ) i zadovoljan sam sa njim ( za sada za 20 kvm je cak i prejak) apollo je izgleda novi naziv za pine pro ( gree lomo regular ), wifi radi odlicno aplikacija ne baguje potrosio mi je danas (7 do 10 C napolje, kisa ) , 3.82 Kw za 24 sata oko 23 C unutrasnja temp. modulacija najniza je drzala na 220 w ( hladnjikav izduv nesto jace od 30 C ) ali samo kada su krilca malo podignuta gore , kad su krilca normalno dole radi on/off 500/600 w u trajanju od par minuta pa pauza oko 20 minuta. Kron je isto mozda lomo regular ali sa dodatim raznim filterima ( anti covid itd ) koji mi kod klime nisu vazni ako ti treba zbog male dece onda bolje uzmi poseban kvalitetan precistac vazduha.
Apollo ima tisu unutrasnju jedinicu ( meni je i na best buy tiha ali ja spavam ko zaklan ) a spoljna je kod mene tiha.

Inace mislim da ti je onaj hisense sto imas sasvim dobar hardware, a bug u software-u ce valjda da poprave ( mada kinezi ce pre izbaciti novu klimu nego da poprave bug na postojecoj ).

Ako ipak odlucis da menjas idi na neki fujitsu ( moze i na onaj noviji kmta ) ne vredi isprobavati manje poznate brendove. WiFi ti i nije potreban posto je neko stalno kuci zbog dece.
 
Poslednja izmena:

Jesi video karakteristike, lici?!

Pre ce biti da je Lomo

Lomo.nije, definitivno. Jaci model je. Prvo sam pomislio na G tech, ali nema onaj sistem rasklapanja i ima cini mi se vise funkcija.
Ja imam pine best buy plus ( gree lomo best buy ) i zadovoljan sam sa njim ( za sada za 20 kvm je cak i prejak) apollo je izgleda novi naziv za pine pro ( gree lomo regular ), wifi radi odlicno aplikacija ne baguje potrosio mi je danas (7 do 10 C napolje, kisa ) , 3.82 Kw za 24 sata oko 23 C unutrasnja temp. modulacija najniza je drzala na 220 w ( hladnjikav izduv nesto jace od 30 C ) ali samo kada su krilca malo podignuta gore , kad su krilca normalno dole radi on/off 500/600 w u trajanju od par minuta pa pauza oko 20 minuta. Kron je isto mozda lomo regular ali sa dodatim raznim filterima ( anti covid itd ) koji mi kod klime nisu vazni ako ti treba zbog male dece onda bolje uzmi poseban kvalitetan precistac vazduha.
Apollo ima tisu unutrasnju jedinicu ( meni je i na best buy tiha ali ja spavam ko zaklan ) a spoljna je kod mene tiha.

Inace mislim da ti je onaj hisense sto imas sasvim dobar hardware, a bug u software-u ce valjda da poprave ( mada kinezi ce pre izbaciti novu klimu nego da poprave bug na postojecoj ).

Ako ipak odlucis da menjas idi na neki fujitsu ( moze i na onaj noviji kmta ) ne vredi isprobavati manje poznate brendove. WiFi ti i nije potreban posto je neko stalno kuci zbog dece.

Za Bergen sam pitao iz znatizelje trenutno, jer pravim varijante sta cu ako izvucem pare od ovoga sto imam.
Puklo me je da bih uzeo mozda i kredit i istresao se ljudski za nesto iz Japana ili J. Koreje. Samsung Wind free Elite i Panasonic Z35 XKE su mi trenutno prvi izbor, a onda Toshiba Shorai Premium i Mitsubishi SRC35.

Bebac ide u vrtic, tako da ni ona nije kuci jedno 9 sati...
A mnogo su nam veliki racuni za struju zimi, tako da bih gledao max da se ustedi, ali ne na usteb smrzavanja
 
Pogresan ofset verovatno, mozda moze da se podesi ali nisam se zezao sa tim, imam merace pa na osnovu njih podesavam.
Nestanci struje nisu cesti kod mene tako da to nije problem a imam kao backup centralno na ugalj, nisam koristio vec dve tri sezone uopste.
 
Poštovane kolege, da li može mala pomoć u vezi nabavke klima uređaja. Namena klime bi bila prevshodno grejanje, jer u sobi nema drugog grejnog tela. Soba se nalazi na I spratu privatne kuće, dimenzije sobe su 4.5m x 3.5m. (15.75m2). Visina plafona je oko 2.2m. Soba ima samo jedna vrata i ona vode u kujnu koja se greje. Jedini spoljni zid je onaj od 3.5m i tu su vrata i prozor ka terasi. Stolarija je PVC. Da li recimo klima uređaj Midea od 9000 BTU može da zagreje ovu sobu ili imate neki drugi predlog. Hvala svima unapred na pomoći.
 
Da li je montirana klima, ima li kakvih iskustava sa grejanjem?
Juče montirana i puštena u rad. Prostorija od oko 40 m2, klima je namenjena uglavnom hladjenju i kao bekap varijanta za grejanje, pošto su u kući već instalirani kotlovi na gas i čvrsto gorivo. Juče sam je pustio jedno četiri sata na grejanju. Soba je bila hladna, radijatori nisu grejali, napolju je bilo 8C. Klima je krenula sa 1200w, i polako spustala potrošnju, da bi kasnije radila stabilno bez gašenja na oko 400w, najniže se spustala do 390w, i nije se gasila.
 
Juče montirana i puštena u rad. Prostorija od oko 40 m2, klima je namenjena uglavnom hladjenju i kao bekap varijanta za grejanje, pošto su u kući već instalirani kotlovi na gas i čvrsto gorivo. Juče sam je pustio jedno četiri sata na grejanju. Soba je bila hladna, radijatori nisu grejali, napolju je bilo 8C. Klima je krenula sa 1200w, i polako spustala potrošnju, da bi kasnije radila stabilno bez gašenja na oko 400w, najniže se spustala do 390w, i nije se gasila.
Ok, otprilike i moja toliko spusta, najnize mozda izmedju 330-350W, piši kad radi nekoliko dana u kontinuitetu koliko najniže može da modulira.
 
Poštovane kolege, da li može mala pomoć u vezi nabavke klima uređaja. Namena klime bi bila prevshodno grejanje, jer u sobi nema drugog grejnog tela. Soba se nalazi na I spratu privatne kuće, dimenzije sobe su 4.5m x 3.5m. (15.75m2). Visina plafona je oko 2.2m. Soba ima samo jedna vrata i ona vode u kujnu koja se greje. Jedini spoljni zid je onaj od 3.5m i tu su vrata i prozor ka terasi. Stolarija je PVC. Da li recimo klima uređaj Midea od 9000 BTU može da zagreje ovu sobu ili imate neki drugi predlog. Hvala svima unapred na pomoći.

Ja bih uzeo ovo https://www.tehnoweb.rs/prodavnica/...mania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
 
Lmce odlican izbor,ako se spava u toj sobi isao bih na daikin zbog kulture rada,mozes da biras.
 
@acapn91

Iz Fujitsu-ovog manual-a:

12 LMCE, na zadatih 20 stepeni daje na:
-15 --- 2.80kW
-10 --- 3.55kW
-5 --- 4.19kW
0 --- 4.65kW
5 --- 5.11kW
7 --- 5.30kW

12 KMTA, na zadatih 20 stepeni daje na:
-15 --- 2.82kW
-10 --- 3.38kW
-5 --- 3.94kW
0 --- 4.51kW
5 --- 5.07kW
7 --- 5.30kW

Kao što vidiš, razlike u grejanju su minimalne. Kmta čak na -15 daje za nijansu više toplote.

Ali nevezano za sve ovo, za 12-13m2 mislim da su i jedna i druga prejake, i to poprilično.

Ako hoćeš Lmce, ja bih tu išao na sedmicu ili devetku.
Ne stigoh ranije da odgovorim. Hvala za ove informacije.

Ja planiram čitav stan kvadrature 50-ak kvadrata da grejem. Za sada mi je plan da uzmem jednu 12 koju bih postavio u dnevnom boravku usmerenu ka hodniku i jednu 9 koju bih postavio u kuhinji usmerenu isto ka hodniku. Čak se razamišaljem da postavim obe 9 jer je dnevni boravak izuetno topao čak i kad nema grejanja (uglavnom temperatura ne pada ispod 18 stepeni).

Evo plana stana ispod.
 

Prilozi

  • Stan.png
    Stan.png
    56.2 KB · Pregleda: 20
Моја Midea Mission II (MB-18N8D0 WIK) на 24C углавном ради неко време на око 600-700W, па пређе у режим у коме само дува (10W)..У пар наврата сам ухватио да спушта на 250W..
Нисам сигуран да ли је грешка апликације, али од како се користи грејање, не показује ми укупну дневну/месечну потрошњу, већ само тренутну.
Остале функције апликације раде добро.
Греје простор од 43квм са лакоћом и делује да ће тако бити и на минусима. Спољна јединица нам је на зиду терасе спаваће собе и стварно није бучна.
 
Poslednja izmena:
Ne stigoh ranije da odgovorim. Hvala za ove informacije.

Ja planiram čitav stan kvadrature 50-ak kvadrata da grejem. Za sada mi je plan da uzmem jednu 12 koju bih postavio u dnevnom boravku usmerenu ka hodniku i jednu 9 koju bih postavio u kuhinji usmerenu isto ka hodniku. Čak se razamišaljem da postavim obe 9 jer je dnevni boravak izuetno topao čak i kad nema grejanja (uglavnom temperatura ne pada ispod 18 stepeni).

Evo plana stana ispod.
07 Lmce x2 odradice posao
 
Nazad
Vrh Dno