Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da li postoji mogucnost skidanja cele prednje maske kako bih prisao lakse situaciji citavoj?
Naravno da moze ali moras videti semu kako se skida.

Opet kazem bolje pozovi servis da ti to urade nego da te posle zezaju za garanciju i kazu sami ste otvarali klimu vise vam garancija ne vazi.
 
Mom poznaniku su zvali komunalnu policiju i morao serviser da izadje na teren zbog buke.
Verovatno gumice na kojima je ili su srafovi popustili od vibracija. Ni ja ne volim kada tandrce, posebno ne nocu.

Ne postoje na toj klimi gumice pod jedinicom na nosacu, vec je direktno sraf i klima na nosacu.
Otisao lezaj na venitlatoru ili je sam kompresor zatandrkao konstantno, vibracije se prenose na zid i sve brunda i tandrče.
Klima je krš, stara, vidi slike...

Zna li neko koja od jeftinijih inverter klima ima tihu-tišu-manje bučnu spoljnju jedinicu?
 
Naravno da moze ali moras videti semu kako se skida.

Opet kazem bolje pozovi servis da ti to urade nego da te posle zezaju za garanciju i kazu sami ste otvarali klimu vise vam garancija ne vazi.
Pokusao skinuti ali zeznuto je, bojim se da nesto ne slomim moram sutra u toku dana da pogledam jos jednom da nije nastavak/prikljucak zapao negde dok je majstor postavljao klimu, inace setio sam se malopre, kad sam kupio klimu i doneo kuci otvorio sam kutiju unutrasnje jedinice i otvorio deo gde je elektronika kako bi proverio da li je slucajno nekom silom dosao i wifi modul, naravno nije, ali je tu bio prikljucak koji na nista nije bio spojen, sada vidim da je dosta slican ali malko siri prikljucak od ovog wifi modula spojen sa displejom gde temp. pokazuje... pa kontam da taj sto sam video majstor u medjuvremenu spojio za displej, opet ponavljam slican je kao prikljucku na wifi modulu, samo sto je siri za par pinova.. tako da to nije taj... :( Moracu zvati servis izgleda, ne mogu verovati da je meni dosla klima sa fabrickom greskom tj. zaboravljenim prikljuckom za wifi...
 
Ne postoje na toj klimi gumice pod jedinicom na nosacu, vec je direktno sraf i klima na nosacu.
Otisao lezaj na venitlatoru ili je sam kompresor zatandrkao konstantno, vibracije se prenose na zid i sve brunda i tandrče.
Klima je krš, stara, vidi slike...

Zna li neko koja od jeftinijih inverter klima ima tihu-tišu-manje bučnu spoljnju jedinicu?
Hisense bas tihe
 
Jedno kratko pitanje - planiram inverter klimu za prostoriju kvadratnog oblika, oko 54 kvadrata. Klima će se koristiti najviše za hlađenje, a grejanja neće biti uopšte ili sasvim malo. U pitanju je poslovni prostor.
Da li da uzmem
Midea klima MB-12N8D6 12000 BTU
Midea MB-18N8D0 Super DC inverter 18000 BTU
ili nešto treće?

Buka, težina spoljne jedinice i ostalo nisu uopšte relevantni. I cena nije problem, ali gledam da bude u rangu 50 - 80 hiljada.

Imam već desetak Midea MB12N1D0, sve su mi povezane na WiFi pa iz tog razloga gledam Midea brend.
 
Ne postoje na toj klimi gumice pod jedinicom na nosacu, vec je direktno sraf i klima na nosacu.
Otisao lezaj na venitlatoru ili je sam kompresor zatandrkao konstantno, vibracije se prenose na zid i sve brunda i tandrče.
Klima je krš, stara, vidi slike...

Zna li neko koja od jeftinijih inverter klima ima tihu-tišu-manje bučnu spoljnju jedinicu?
U tom slucaju, svaka nova ce biti tisa od te "krntije".

Evo moje preporuke. 36.500 din
 
Jedno kratko pitanje - planiram inverter klimu za prostoriju kvadratnog oblika, oko 54 kvadrata. Klima će se koristiti najviše za hlađenje, a grejanja neće biti uopšte ili sasvim malo. U pitanju je poslovni prostor.
Da li da uzmem
Midea klima MB-12N8D6 12000 BTU
Midea MB-18N8D0 Super DC inverter 18000 BTU
ili nešto treće?

Buka, težina spoljne jedinice i ostalo nisu uopšte relevantni. I cena nije problem, ali gledam da bude u rangu 50 - 80 hiljada.

Imam već desetak Midea MB12N1D0, sve su mi povezane na WiFi pa iz tog razloga gledam Midea brend.
Na mom radnom mestu u kancelariji od 50-ak kvadrata imamo dve klime, jedna 12-ica, jedna 18-ica. 18-ica je vivax inverter. Kancelarija je tako koncipirana da neko mora da sedi na pravcu gde ona duva, i bukvalno se pobismo da upalimo tu klimu na velikim vrućinama (pošto obična 12-ica Vivax ne može sama da ohladi ceo prostor), dok kolega koji tu sedi nju gasi.

Poenta priče, potpuno je nesnosna ta klima, em urliče kao luda, na najmanjoj brzini previše jako duva, a da hladi, hladi. Po mom mišljenju, i po nekom predlogu kad se bude sređivala kancelarija, treba da se zameni za neku ozbiljniju 12-icu. U tvom slučaju gledaj najbolju i najjaču Midea 12-icu, i 99% će sasvim fino hladiti. Ako sumnjaš, stavite dve dvanaestice tako da ne duvaju u isto mesto (istog čoveka), i onda će biti najkomfornije.
 
Ne postoje na toj klimi gumice pod jedinicom na nosacu, vec je direktno sraf i klima na nosacu.
Otisao lezaj na venitlatoru ili je sam kompresor zatandrkao konstantno, vibracije se prenose na zid i sve brunda i tandrče.
Klima je krš, stara, vidi slike...

Zna li neko koja od jeftinijih inverter klima ima tihu-tišu-manje bučnu spoljnju jedinicu?
Na sta god se odlucis, prvo trazi dobre gumene amortizere na koje ce se namontirati SJ. Ja imam Vox Iva5 i Gree Lomo 12, i kada pocnu da modulisu kompresor da radi na nizoj frekvenciji, citav zid je brundao, culo se u celom stanu.

Dok nisam stavio debele gumene amortizere, nisam mogao nocu da ih drzim upaljene.

On/off klime nemaju taj problem, jer komrpesor uvek radi na max, vibracije ne putuju daleko, za razliku od invertera.
 
Kako koja on/off :D
Ova kod mene na poslu trese i roletne :D
 
... Ja imam Vox Iva5 ... i kada pocnu da modulisu kompresor da radi na nizoj frekvenciji, citav zid je brundao, culo se u celom stanu.

Dok nisam stavio debele gumene amortizere, nisam mogao nocu da ih drzim upaljene.

Kako inace radi po pitanju buke SJ na tom VOX Iva5?
Sem tih vibracija u moduliranju, od kad su stavljene gumice, da li ima buke, cuje li se nocu SJ, može li se spavati od nje, ima li drndanja, klepetanja, zujanja, cičanja, zavijanja, vibracije zida ... ?
Unuitrasnja me ne zanima samo rad SJ i njen uticaj na okolinu i komsije (mene)...
 
Kod mene situacija sa vox-om skroz suprotna. Tisa je od obe LLCE spoljne jedinice. Bez da zvuci kao preterano hvaljenje vox-a ali ja tu klimu ne cujem dok LLCE ume da zabrunda solidno, hladio ili grejao.
Tako da za jeftinije tihe varijante, u mom slucaju IVA1 12IR i ako se dobro secam, @djalf se zacudio za njegovu IVA5 12JR da je solidno tiha, mada sam mozda i pomesao sa nekim drugim.
 
Da li neko zna kako se skida prednja maska Vox VSA9-12B klime? Odvrnuo sam tri srafa ali nikako nece da se skine... hvala!
 
Ne znam za konkretan model ali sam siguran da ima još koji šraf kad digneš poklopac, na malom poklopcu kod elektronike sigurno
 
Sta valja od jeftinijih invertera?
Najvise se lomim izmedju:

Vivax ACP-12CH35REII
i
beko BEHPI 120/ BEHPI 121
Koji je bolji od ta dva uredjaja?
 
Sta valja od jeftinijih invertera?
Najvise se lomim izmedju:

Vivax ACP-12CH35REII
i
beko BEHPI 120/ BEHPI 121
Koji je bolji od ta dva uredjaja?
Ako je samo za hladjenje bilo koja je ok.
Za grejanje VOX ili Vivax ACP-12CH35AERI sa ugradjenim grejacem.
Imam oba, Vox je bolji ali nema grejac SJ.
 
O voxu nisam ni razmisljao, bas cu i njega da istrazim.
Vivax ACP-12CH35AERI mi je malo skup, onda bi radije dodao jos malo i kupio mideu ili gree, to vec imam.

Uglavnom treba za hladjenje.

beko, niko nema iskustvo?
 
Na mom radnom mestu u kancelariji od 50-ak kvadrata imamo dve klime, jedna 12-ica, jedna 18-ica. 18-ica je vivax inverter. Kancelarija je tako koncipirana da neko mora da sedi na pravcu gde ona duva, i bukvalno se pobismo da upalimo tu klimu na velikim vrućinama (pošto obična 12-ica Vivax ne može sama da ohladi ceo prostor), dok kolega koji tu sedi nju gasi.

Poenta priče, potpuno je nesnosna ta klima, em urliče kao luda, na najmanjoj brzini previše jako duva, a da hladi, hladi. Po mom mišljenju, i po nekom predlogu kad se bude sređivala kancelarija, treba da se zameni za neku ozbiljniju 12-icu. U tvom slučaju gledaj najbolju i najjaču Midea 12-icu, i 99% će sasvim fino hladiti. Ako sumnjaš, stavite dve dvanaestice tako da ne duvaju u isto mesto (istog čoveka), i onda će biti najkomfornije.
Hvala ti na odgovoru :)
 
Na mom radnom mestu u kancelariji od 50-ak kvadrata imamo dve klime, jedna 12-ica, jedna 18-ica. 18-ica je vivax inverter. Kancelarija je tako koncipirana da neko mora da sedi na pravcu gde ona duva, i bukvalno se pobismo da upalimo tu klimu na velikim vrućinama (pošto obična 12-ica Vivax ne može sama da ohladi ceo prostor), dok kolega koji tu sedi nju gasi.

Poenta priče, potpuno je nesnosna ta klima, em urliče kao luda, na najmanjoj brzini previše jako duva, a da hladi, hladi. Po mom mišljenju, i po nekom predlogu kad se bude sređivala kancelarija, treba da se zameni za neku ozbiljniju 12-icu. U tvom slučaju gledaj najbolju i najjaču Midea 12-icu, i 99% će sasvim fino hladiti. Ako sumnjaš, stavite dve dvanaestice tako da ne duvaju u isto mesto (istog čoveka), i onda će biti najkomfornije.

Meni je majstor predlozio da stavim jednu 18 i jednu 12 da mogu da grejem ceo stan. Rekao je da bi mi mozda i 2 12ke radile posao, ali bi pre isao na varijantu 18+12 posto mi je losa stolarija i izolacija i imacu dosta gubitaka.
Ali sad si me ti malo zabrinuo sa tim da 18 "neprijatno" jako duva.

18ku bih stavio u sobu od 30m2. 12ku bih stavio u sobu u 20m2. Sobe su na krajevima, a izmedju ima hodnik, kuhinja i kupatilo.
 
Poslednja izmena:
On mi preporucuje MITSUBISHI i DAIKIN, danas ce mi poslati konkretne modele. Rekao mi je samo da je 18 oko 104k, a 12 oko 66k. Sad gledam po netu, nesto mi se nista ne svidja sto je u tom cenovnom rangu, al svakako cu pogledati tacno koji su modeli kad mi posalje. On kao ima jako dobra iskustva sa ta dva proizvodjaca.

@bombaš imas neki predlog?
 
Gree Amber bi bile za grejanje ok ali je to vec jako ozbiljno ulaganje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa spreman sam da ulozim koliko treba, ali da imam pravu stvar. Nije mi cilj da ustedim 50k i da budem nezadovoljan.
@BobRock3x mislis da bi 2 gree amber 12BTU radile posao?
 
Pa spreman sam da ulozim koliko treba, ali da imam pravu stvar. Nije mi cilj da ustedim 50k i da budem nezadovoljan.
@BobRock3x mislis da bi 2 gree amber 12BTU radile posao?

Mislim da bi bile i previse ali nas narod voli da kaze od viska glava ne boli ali od manja itekako da hoce da boli.

Ali sacekaj da cujes jos neke predloge, mozda da ides na varijantu jedna dvanestica u tu vecu sobu a u tu manju da ides jednu devetku. Ja sa Midea Mission 2 planiram oko 30 kvadrata da grejem, sada sa hladjenjem sam prezadovoljan kako za par minuta ohladi obe prostorije, ali su prostorije povezane pa iz jedne direkt duva u drugu.
 
Nije 20 kvm malo, a pogotovu što nije izolovano.. samo ne mora tu ići amber. Može neki ulazni fujitsu 12 ili daikin.

Amber 12 je ozbiljna klima, velikog kapaciteta.
E sad'.. nije da ti je majstor predložio šta bilo. Jedino ne znamo da li neko ima 18-icu od tih japanaca, pa da kaže može li to da radi fino.
 
Nazad
Vrh Dno