Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da. Mada sam od ranije čuo da su to prepakovane Midea klime. Da li je to Midea 1/1 ili nije, saznaćemo kada neko kupi :D
Na koje se misli da su prepakovane Midea klime na Habitat ili Beko?
Ne znam sto bi rizikovao sa Beko osim ako nije sigurno neka Midea, za taj novac uzmi neki Gree ako ima ili Mideu, za manje imas Vox koji je vec proveren.
Ja inace koristim i dalje samo Fujitsu LGC za hladjenje jer njima je skinuta ona prokleta zastitna zica pa mogu sam da je perem i dodjem do turbine bez rasklapanja.
Vox nisam probao na hladjenju ali na grejanju se odlicno pokazala, sama je grejala spavacu od 12m2, gasila se i na -10C jer lako postize naravno jer je mala kvadratura. Spoljnu nisam cuo unutra uopste, unutrasnja nam nije smetala da spavamo. Sezona grejanja sa 5 klima (2x Fujitsu 12LGC, 2x 09 LLCA i Vox IVA5-12JR) je izasla ravno 300e.
Drago nam je da ponovo pistete na forumu, neko vas vreme nije bilo i osetio se nedostatak.
 
Sta mislite dal je bolje uzeti IVA 5 ili 6. 32 hiljade VS 35? koliko vidim samo je razlika u wifi-u, nije da mi je neophodan ali zasto da ne.
 
Sta mislite dal je bolje uzeti IVA 5 ili 6. 32 hiljade VS 35? koliko vidim samo je razlika u wifi-u, nije da mi je neophodan ali zasto da ne.
Karakteristike su potpuno iste, razmisli vredi li ti wifi. Meni vredi tih par hiljada jer relativno često otputujem na par dana da ne mogu da ostavim klimu da radi, a da bude normalno ohlađeno kad dođem. Takođe, i da mogu da prilagodim temp zbog psa koji ostaje kod kuće ponekad. Nije krucijalno, ali ja sam doplatio.
 
Da ponovim pitanje, da li nekome nekada blago pištala unutrašnja jedinica? :) IVA5 je u pitanju.
 
Ne znam sto bi rizikovao sa Beko osim ako nije sigurno neka Midea, za taj novac uzmi neki Gree ako ima ili Mideu, za manje imas Vox koji je vec proveren.
Ja inace koristim i dalje samo Fujitsu LGC za hladjenje jer njima je skinuta ona prokleta zastitna zica pa mogu sam da je perem i dodjem do turbine bez rasklapanja.
Vox nisam probao na hladjenju ali na grejanju se odlicno pokazala, sama je grejala spavacu od 12m2, gasila se i na -10C jer lako postize naravno jer je mala kvadratura. Spoljnu nisam cuo unutra uopste, unutrasnja nam nije smetala da spavamo. Sezona grejanja sa 5 klima (2x Fujitsu 12LGC, 2x 09 LLCA i Vox IVA5-12JR) je izasla ravno 300e.
Izmedju Midea i Vox klime je razlika u ceni oko 100e sa R32 gasom, sta dobijam ako uzmem Mideu u odnosu na Vox?
 
Iskreno, ne znam, jedino ako je Midea nesto jaca ali oba brenda nemaju neko ozbiljno testiranje ili sertifikat kao Eurovent da bi znali neku razliku. Ja sam sa Voxom zadovoljan mada ne greje veliku kvadraturu. Bilo koja skuplja klima bi bila overkill za 12m2 jer se iz dnevne moze grejati LGC-om ali je ipak ovako komfor bolji.
Na mom Voxu nisam cuo pistanje, bilo je nekog zujanja plastike koje prestane kada pretisnem kuciste unutrasnje jedinice i onda se nije pojavljivalo par nedelja. Verovatno preko cevi prenosi vibracije spoljne jedinice mada je moja na drugom zidu nekih 4 metara udaljena.
Sto se tice wifi IVA5 je Wifi ready, samo se dokupi usb modul koji je 1500din.
 
Zdravo!
Planiram da ubacim jedan inverter u prostoriju od 32 kvadrata. Solidna je izolacija, prozori bi mogli biti bolji (boljka pola Srbije) :) ali je podnošljivo. Elem, uzeo bih obavezno inverter od nekih "japanaca", znam da i ostali napreduju ali ipak.. definitivno "japanac".:)
Prelistavao sam danas ovaj forum i neke klime na netu, no da budem iskren, pogubih se sa svim onim karakteristikama.
Odabrah ove tri, koja je od njih najbolja za moju kvadraturu (cena, karakteristike i kapacitet za moju kvadraturu), i da li ima neki drugi inverter od "japanaca" koji bi mi pokrio taj prostor, pogotovo za grejanje? Mada, kako su krenule ove ludačke vreline, u Srbij biće veći problem hlađenje.:))
  • Mitsubishi klima uređaj MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE
  • Fujitsu inverter klima uređaj ASYG12KMTA
  • FUJITSU ASYG12KETA / AOYG12KETA
  • Mitsubishi klima uređaj-inverter DXK15Z5-S/DXC15Z5-S
  • Mitsubishi klima uređaj MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VEA
 
Iscitao sam poslednjih 10+ stranica teme i dalje nisam pametan sta je najbolji izbor, pa da probam i ovako.

Preporuka za mali prostor, 18m2 sa hodnikom, prvenstveno za hladjenje (mozda malo dogrevanja pre pocetka sezone), najbitnije je da bude tiha i da “prijatno” duva.

Koliko vidim najvise se pominju VOX IVA1/5/6, Hisense Energy Pro HiNano, Midea Breezeless…

Da li je za ovako nesto dovoljno uzeti VOX od 30k ili ici na nesto skuplje?

Takodje ako neko ima preporuku za dobar servis, moze PM.
 
Mozes i Vox slobodno.
 
Iscitao sam poslednjih 10+ stranica teme i dalje nisam pametan sta je najbolji izbor, pa da probam i ovako.

Preporuka za mali prostor, 18m2 sa hodnikom, prvenstveno za hladjenje (mozda malo dogrevanja pre pocetka sezone), najbitnije je da bude tiha i da “prijatno” duva.

Koliko vidim najvise se pominju VOX IVA1/5/6, Hisense Energy Pro HiNano, Midea Breezeless…

Da li je za ovako nesto dovoljno uzeti VOX od 30k ili ici na nesto skuplje?

Takodje ako neko ima preporuku za dobar servis, moze PM.

Zavisi koliko para hoces da das.
Energy pro Hinano je tih, ali mislim da Breezeless prijatnije duva hladno, jer je Hinano tu prilicno klasicna prica.
S obzirom da je soba mala i ne mozes da se sklonis od klime, uzeo bih Breezeless.
 
@mixy. Ja ne bih uzeo vox ako ti je bitno da duva prijatno jer nema quiet brzinu ventulatora kao malo skuplje klime.
Sve ostalo je ok, tj snaga, toplo hladno itd ... ali ako hoces prijatnost idi na nesto sto ima neki quiet mod ili kako se to vec opisuje. Uglavnom brzinu manju od"prve".
Mozda ove nove vox iva 6, 7 itd imaju ovo ...to vec ne znam
 
Hvala puno @Xepoj87 @nemanjabgd84 @kidu_moc na odgovorima!

Sve vise naginjem ka Breezeless bas zbog te "prijatnosti", mali je prostor, klima duva direktno u sofu/krevet i radni sto pored, kako god okrenes direktno si na udaru klime. Procitao sam iskustva sa foruma, vidim da su ljudi bas zadovoljni, da je tiha i ta Breezeless funkcija zapravo radi to za sta se reklamira.

E sada pitanje je da li 12ica moze na bilo koji nacin da bude overkill za tako mali prostor? Ili ako se dovoljno smanji "brzina" tu nema problema? Vidim da postoji i 9ka, ali je kod nas nema...

Da dodam jos da svi prozori u stanu gledaju na jug/jugozapad, tako da ima dosta sunca tokom celog dana, cim se iskljuci trenutna klima na onih 35+ prostor pocne da se greje.
 
Nije, fino modulira(spusta snagu) Midea.
Breezeless ti je onda svakako najbolji izbor.
 
Ne moze da duva u plafon, vec svakako duva od sebe, tako da moras da biras gde ti odgovara da ide taj hladan vazduh. Meni je uperen ka krevetu gde sam pokriven, da mi ne bi duvalo za vrat za kompom. Cak i na najslabijoj brzini koja je na Luca zaista slaba i necujna, vazduh dopire do 4m.
 
Zato što se usmerivač vazduha ne može postaviti u takav položaj (izuzev ručnog nameštanja). Maksimalan gornji položaj je paralelan za plafonom.

Za sve one koji se plaše da je 12 overkill za mali prostor, ako klima ima eko mod (ili bilo koji od modova kojima se limitira snaga uređaja), takva klima će biti sasvim ok za mali prostor.
 
Većina klima ne može da duva u plafon, jer im je izduv na donjoj strani i otvara se tako da duva na dole.

41383-klima-uredjaj.jpg


Breezeless može da duva praktično u plafon, jer joj je izduv više bočno. A i ona klapna, ili kako se već zove je takvog oblika da usmerava vazuh na gore.

hqdefault.jpg
 
Ni ona ne duva u plafon. Bilo bi i kontraproduktivno jer uvlaci topao vazduh odozgo.
Samo Ururu Sarara moze da duva ka gore koliko znam.
 
Ne znas kako radi, pa si duhovit 😉 Ururu Sarara moze da uvlaci vazduh sa dve strane:


Cista fizika, nema poente da klima duva gore i uvlaci odozgo isti taj vazduh...
 
Ni ona ne duva u plafon. Bilo bi i kontraproduktivno jer uvlaci topao vazduh odozgo.
Samo Ururu Sarara moze da duva ka gore koliko znam.
Ma nisam ni mislio da Breezeless duva stvarno na gore, ali ne duva ni toliko na dole kao klime koje imaju izduv na donjoj strani. Evo jedan video gde se vide ta 3 Breezeless moda i kako se razlikuju od klasičnog moda hlađenja.

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=9Y7FV5aEflc
 
Pitanje za vlasnike Mission II klime - Jel vam malo bucna spoljasnja jedinica? U smislu da se cuje kao tajfun, i ako nije opterecena? Sve sam mislio da tako treba, ali sada kada obracam paznju kako se cuju druge klime u okruzenju, ova je bas bucna.
 
Evo da uradim jedan mali update za klimu (Mission II MB-12N8D6.WIK) i problem sa probijanjem struje na spoljnoj. Serviser je zaboravio da sam uopšte i zvao. Došao je i prekontrolisao, utvrdio da je u utičnici problem (uzemljenje), posle toga je usledila intervencija električara koji je sanirao taj problem. Garancija je ispravljena, napisano rukom koji je model, udaren pečat i to je to.

E sad, brujanje, zujanje, bagovanje klime i zaglupljivanje ako se ne koristi više od dva dana kao i sama dijagostika od strane "servisera" je izgleda uzaludan posao. Mogu ja da pričam koliko hoću, a odgovor je "Iščupaj kabl iz utičnice i sačekaj par minuta, pa ponovo uključi" i ona onda radi, doduše dok je ne ugasite, a kad je ugasite ako imate sreće ona će raditi, ako ne, onda ponovite postupak i tako u krugu. Sleep mod iz aplikacije (android) i sleep mod na daljinskom poptuno različito reaguju. Iz aplikacija podigne temp na 26, prebaci vent na auto i bude baš tiho, na daljinskom se ništa ne dešava. WiFi sam pokušao da ugasim, nema šanse, šta god sam probao neće da reaguje, ostane na AP modu i moram da čupam kabl iz struje.

U svakom slučaju, čim prođe ova gužva sa navalom na ugradnju klima uređaja, pozvaću uvoznika da mi da broj stručnog lica i koji se razume u tematiku, više neću da trošim reči i živce, lepo platim dijagnostiku klime i znam gde je problem, vađenje kabla iz zida sigurno nije trajno rešenje, nego privremeno. Taj problem mi se isto desio odmah kad je prvi put uključena.

*Ovo što sam napisao "ako imam sreće da radi", radi se o hlađenju, jer kad se "zaglupi" izbacuje mlak vazduh i nema snage na hlađenju, kao da ste pustili fen, samo meša vazduh, a tek kada se iključi iz zida i ostavi par minuta i ponovo uključi onda krene da izbacuje hladan vazduh i ima snage da ohladi više od 20 kvadrata.

Hvala svima na forumu koji su pomogli savetima.
 
Poslednja izmena:
Za buku mora neko da pogleda a što se tiče struje, može da "probija" samo zbog lošeg uzemljenja u instalaciji ili produžnom kablu ako se koristi.
Kao što sam i napisao. Bitno da je rešeno.

Još jedna stvar, softverski bagovi takođe mogu da budu uzrok tog "probijanja struje" tj indukcije
 
Malopre sam primetio da je cev sa unutrasnje strane vlazna, i da je sam zid na tom mestu takodje vlazan.
Jel imao neko slican problem?


 
Da negde nije pocepana izolacija? Normalno je da cevi budu vlažne.
Je l ova cev u opšte ima izolaciju ili ja ne vidim dobro?
 
Nazad
Vrh Dno