Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ovakve vlage ne sme da bude, stvarno deluje kao da je gola cev ispod trake na ovom delu koji se presavija
 
Ladno nisam ni obracao paznju na to! Definitivno nema! Spolja su izolovane, ali ova je samo prekrivena trakom.
Pa jel moguce da na ovome pilicare?
 
Neverovatno ali izgleda da je moguće. Ovo mora da se reši
 
Nije mi jasno po cemu prosudjujete da nema izolacije.
Ne kazem da ga sigurno ima ali se jasno vidi samo kabal u sredini i kondenz crevo u donjoj zoni.
Inace ako je mali pad kondenz creva a ima mnogo kondenza moze i on da izazove po koju kap vlage.
 
Jel moze na to da utice i malo krivo postavljena unutrasnja jedinica?
225520848_212278240819249_4488234787147440199_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno po cemu prosudjujete da nema izolacije.
Ne kazem da ga sigurno ima ali se jasno vidi samo kabal u sredini i kondenz crevo u donjoj zoni.
Inace ako je mali pad kondenz creva a ima mnogo kondenza moze i on da izazove po koju kap vlage.
Vidi se samo mokar zid t to dosta, zbog toga treba proveriti.
Stvarno bi nelogično bilo da neko ostavi neizolovanu cev makar i slučajno, postoji mogućnost da je i kondenz crevo bušno, a možda i nije ništa
 
Moze svasta da bude.
Falicna izolacija negde pa podliva kondenz.
Busno kondenz crevo.
Itd
Ne bi trebalo da je zbog malo nakrive unutrasnje.
 
Ne treba, treba da stoji ravno. Da se ne vraćamo jer smo pisali, to što klima na oko stoji ukrivo, ne znači da je stvarno tako
 
Bezveze estetski, tehnički nema problema dokle god nije kontra nagib
 
Zvao sam servis jer me bas iritira, ali mi se cini da su zaboravili. Taman sutra ponovo da ih zovem zbog novog problema.
 
Kolika mi klima treba za 45 kvadrata, jedna otvorena prostorija dnevna, kuhinja i trpezarija?
Dobro je izolovana prostorija, ali ima 4 dvokrilna prozora i balkonska vrata.
 
Imam izvučenu struju samo na jednom mestu za klimu. Tako da 18.
Šta je dobro prvenstveno za hlađenje? Grejanje možda budem koristio u prelaznom periodu.
 
Ljudi, pojma nemam o klima uredjajima, a treba da kupim jedan. Pa.rekoh, da vidim , ima li ko neki savjet ? Sta treba da gledam?

Pretpostavljam, kad se kupuju ove za 350-400e da je bitno mozda garanciju gledati da je duza 😁😁😁
 
Vredi li ovo X :)
 
Pa nije ovo klima, ovo je ventilator. Ali lepo radi u principu, nije bucna, nisam probao da stavljam filter na led ili hladnu vodu.
 
@Nes* , linkovi do prodavnica ili KP nisu dozvoljeni izvan podforuma "Šta da kupim?" i "Gde da kupim?".
 
Da li neko ima ugradjen multi split klimu? Trazim klimu za 80 kvadrata. Opcija je 2x12000 btu, ili da dam vise para pa da uzmem jednu spoljnu jedinicu, i dve unutrasnje. Pa me zanima da li vredi dati toliko para za taj sistem. Koliko vidim, ispod 130000 ne moze da se nadje, mada i nije neka ponuda(bar ono sto sam ja uspeo naci) .
 
Zdravo svima kupio sam danas

TESLA SMART klima TT34EX81-1232IAW 12-ka-inverter WiFi Ready​


Imam problem sto cijeli dan pokusavam da povezem klimu na WiFi sa Tesla Smart Things Android aplikacijom, medjutim u uputstvima nije mi jasno sto aplikacija me non stop pita je li blinka blinker ali sve sto ja vidim je ovaj led displej koji pokazuje broj tj. Temperaturu, nista mi nije jasno da ne zna mozda neko neko rjesenje? :D
 
Nazad
Vrh Dno