Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ma japanci da nešto znaju napravili bi nuklearnu centralu koja izdrzava propast sveta...hahaha... Ma pored klime nama penzosima najbolji drug je ladno pivo... Živeli svima.
 
Ma radi će ti to! Meni stavili na 11cm, rekoh piše da treba min 15cm, kazu "majstori" ako ti stavimo nize ima da uradas glavu o nju! Sto jes jes, gradnja je takva da u jednom uglu imaš 260 cm visine a u drugom 248cm... Jbga drzavne firme pravile stanove a majstori izgleda imali puno para za pivo... Sve je krivo... A ne znaš koga da kriviš kao, kriv je zid, nista ispravi ce se malteracijom, krivo posle malteracije, nsita ispravice moler, dodje moler kaze ja mogu da ispravim 2mm... Standard gradnje drugovi ili gospodo, zavisi iz koje ste ere...


Morao sam :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Panasonic moze da kaze za Panasonic klime, ne za ostale. Svaka klima ima svoje inzenjere koji su sa razlogom izmerili i napisali da joj toliko prostora treba.
Vecina zahteva 12-15cm minimum. Opet, nije to smak sveta, samo strujanje vazduha moze biti malo bucnije na vecim brzinama i moze da bude manje precizna.
 
Pozdrav svima.
Treba mi klima 12ka, koliko vidim sve hlade dobro, ali me vise zanima pouzdanost grejanja i generalno pouzdanost.
Zapale su mi za oko:
  • Bosch climate 8500 - meni deluje ova kul, ima gomilu opcija + jonizator - vidim da je sa bosch bilo problema, ali ne znam sa ovim modelom?
  • LG S12eq -
  • Gree Muse Profi
  • Hisens Energ Pro Hinano - deluje kao ok kombinacija svega
-Midea Breezeless - koliko vidim najvise preporuka ima

Cene su tu negde.
Svaka pomoc je dobrodosla
 
Cisto da se bolje razume kada se spominju ti silni filteri i filterizacija, na sta se zabravo misli, a na vama je da prosudite koliko moze da "isfiltriraju" filteri koji pokrivaju oko 5% povrsine usisa vazduha. Evo slike "4D" filtera iz Hinano klime...to je ovo u boji.
energypro_banner3.jpg

Sve u svemu, deluje kao fin uredjaj, retko je da neki slicne cene ima elektronsko horizontalno pomeranje krilaca, samo je moje misljenje da ne treba kupovati zbog filtera.
 
ma na filter mozes od bake da ubacis jorgan od ciste runske vune i to filtrira.... xaxaxa...sala na
37stepeni
 
Pozdrav ljudi.Pokusavam da nadjem neko resenje za moj problem. Jel imao neko iskustva sa vibracijama klime?
 
Mozes staviti antivibracione gume, ali zavisi od zida i klime, moze biti da jednostavno mnogo prenosi vibracije.
 
Pade mi na pamet da proveriš da li cevi koje vode do unutrašnje jedinice vibriraju malo više. Imao sam problem sa Vivaxom jer su cevi kačile zid i pri radu su udarale po fasadi, pa je rezultat bio šuplje lupkanje (zbog stiropora u zidu).
 
SJ nema kontakta sa zidom sem sa cevima. Dok radi klima kada pipnem cevi koje idu u zid osete se vibracije.
 
Apropo malo prostora iznad klime:
Rasturanje i sklapanje jako otezano.
Pranje dela izmenjivaca koji se nalazi iza prednjeg (ako ga ima) nemoguca misija.
Inace radice.
 
Pozdrav svima.
Treba mi klima 12ka, koliko vidim sve hlade dobro, ali me vise zanima pouzdanost grejanja i generalno pouzdanost.
Zapale su mi za oko:
  • Bosch climate 8500 - meni deluje ova kul, ima gomilu opcija + jonizator - vidim da je sa bosch bilo problema, ali ne znam sa ovim modelom?
  • LG S12eq -
  • Gree Muse Profi
  • Hisens Energ Pro Hinano - deluje kao ok kombinacija svega
-Midea Breezeless - koliko vidim najvise preporuka ima

Cene su tu negde.
Svaka pomoc je dobrodosla

Sve nabrojane sam i ja razmatrao i porucio Hisense
 
Meni su momci u ACS rekli da HiNano bolje odrađuje grejanje od LOMO...mada ako bude grejala kao što hladi i radi, ja ću da pevam.
 
Može li neko da prokomentariše "VOX VSA7 12BE", prednosti i mane?

Treba da hladi jednu prostoriju od 12m2 (funkcija grejanja je nebitna).
 
Ohladiće je. Recenziju ovde nećeš naći. Klima je prejaka za taj prostor i komfor će biti loš. Za ovako male prostore savetovao bih pre neki budžet inverter sa ograničavanjem snage kompresora kako bi duvao sa nekih 150 W potrošnje. Svakako 9ka, a ne 12ica.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Videh Samsung inverter klimu sa R32 gasom za 46990 din, model: SAMSUNG Klima inverter ar3500 AR12TXHQASIEU, niska cena pobudjuje sumnju s obzirom da je renomiran brend ali je pitanje sta je unutra.

 
Samsung je uvek imao jeftine budžet klime (kao uostalom i ostalu raznu belu tehniku), ja sam svoju on-off svojevremeno platio manje od 200 evra. Unutra je verovatno Samsung, imaju sopstvenu proizvodnju za maltene sve, ne vidim zašto bi ovo bilo drugačije. Vidim da dizajn spoljne jedinice nisu menjali više od 10 godina.

1625734105026.png

1625734149279.png
 
U odnosu na Vox, za nekih 30-50 evra su skuplje Beko, Midea i sl. u osnovnoj ponudi. Da li je to sve isto ili ima razlike kada je "zvučnije" ime u pitanju?
 
Ja sam poceo da pratim tebe, posto sam u istom sosu :) Da li imas konkretne razloge zbog cega si se odlucio za hisense?

Znas kako, iscitao sam ceo forum, pitao ovde ljude, onda malo promislio da li su neke moje potrebe specificne i na kraju, uzeo gole brojeve i uporedio koliko, cega za koliko para.
Lozio sam se na Breezeless zbog sistema hladjenja, ali Hisense na papiru ima bolje karakteristike tipa jacina, energetska efikasnost, grejac spoljne jedinice, bolje filtere vazduha... Neke stvari koje su meni na kraju ispale bitne, sto nikako ne znaci da sam u pravu ili da ce tebi znaciti. Videh i garancija na kompresor 7 god, ispalo me je 100e jeftinije nego Midea, posto sam uzeo dva komada...
Musu sam otpisao, citajuci komentare, LG mi je dosta ljudi nagrdilo elektroniku, a kod mene cesce nestaje struja na blic...
U toj klasi su Gree i Midea poznatija imena, proverenija, pa i oni zajebu, a na papiru slabiji, skuplji. Naravno, papir nije praksa.
Sve u svemu, mislim da ce od Hisensa biti vise muzike za te pare, jer se jos nisu pozicionirali na trzistu.
Jedini vlasnik ovde na forumu je zadovoljan, pa ono, imacemo valjda i mi srece.
Komsinica mi je uzela 18 Hisense i kaze njen cale da su prezadovoljni, a imali su valjda Fuji pre toga, koji je ovde na glasu...

I kako si zadovoljan sa Hisenseom? verujem da dobro hladi... ali meni je prioritet grejanje... Jesi li dobio neku preporuku?

To stoji, ali neki rekose da nije losija od Miede Missn a nju su donekle hvalili..

Danas je stiglo, jurim ko da ugradi. Uvoznik kaze da ne mora njihov servis, nego bilo koji registrovani koji ce izdati racun. Njihiv servis cekam da se jave, iskulirase me, da vidim koliko traze.
Meni treba i grejanje i hladjenje, ali kako nisam probao jos da ne lupetaram bezveze.
Imam poverenje u to sto sma kupio, zato sam uzeo dva komada, iako sam se lomio da uzmem bar jednu Mideu ili Gree za slucaj da je zajeb.

Mogu samo da primetim da su kutije masivne i klime teske, sto je dobar znak :))
 
Kako su se pokazale Bosh klime? Gledam za mamu (k'o za baksuz otkazuje joj klima baš sada kada je vrelo). Mada ako su te budžet Hisense ok možda i one dođu u razmatranje. Naravno podrazumeva se da su inverter. Inače sam gledao Midea ili Gree klime.
 
Poslednja izmena:
Bosch=Midea
 
Za hladjenje uzmi Vox inverterza 30-35k dinara i ne razmisljaj.
 
Ja sa IV5-12JR prezadovoljan, odlicno je odradila grejnu sezonu, jeste u maloj sobi ali odlicno odrzava temperaturu, nema prevelikih oscilacija. Nisam je koristio za hladjenje jer mi to rade Fujitsu 12LGC.
 
Pozdrav drugari, evo ja upravo ovih dana se odjavljujem od gradske toplane, i planiram prelazak na Inverter klime. Na samoj temi se nije mnogo pisalo o ceni, pa nisam mogao ni da nesto uporedjujem sa trenutnim cenama, pretpostavljam da su trenutno klime skuplje nego npr.Oktobra-Novembra, interesuje me kolika je to razlika 5000-10000-15000?
 
Ja kod sebe u sobi mam General (Fujitsu) devetku. Ne znam sada napamet model. Inverter i dobra mi je i za hlađenje i grejanje. Ne smem ni da pomenem koliko je stara mamina klima. Krstili bi ste se ovde. :ROFLMAO:
 
Vrh Dno