Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da li hisens energy pro i gree gtech mogu da se uporede?
Bio sam prelomio na hisens, medjutim sad mi i ova gree usla u razmtranje. Bolje da nisam citao forum jos, kad sam vec bio presekao :D
 
Pozdrav ljudi, stigla Panasonic Z25 Etherea, ovih dana ide ugradnja. Uzeta je primarno za grejanje i hladjenje oko 40m2 prostora, za sada imam jednu Fujitsa luca sa njom grejem oko 35m2 i prezadovoljan sam. Javljam se kad se montira i kad testiram potrošnju modulaciju i ostalo.
 

Prilozi

  • 20210708_115926.jpg
    20210708_115926.jpg
    393.4 KB · Pregleda: 85
  • 20210708_115936.jpg
    20210708_115936.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 89
  • 20210708_120029.jpg
    20210708_120029.jpg
    266.7 KB · Pregleda: 93
Jel to Panasonic napokon napravio lep daljinski, hvala Bogu :)
Imam neki malo stariji Panasonic, krijem ga od ostalih, da ne crknu od straha :)

Javi kako radi, mada za Panasonic samo reci hvale do sada.
Mada 9ka za 40m2...bas ne volis svez vazduh :D
 
Daljinski ko daljinski predpostavljam da cu vise koristiti aplikaciju za podesavanje.
Klima ce biti u sobi od 16m2 i odatle grejati hodnik i kupatilo, ukupno oko 40, u planu je jos jedna klima u spavacoj sobi koja ce joj pomagati u grejanju hodnika.
Tako da ce biti svezeg vazduha ;)
 
Znas kako, iscitao sam ceo forum, pitao ovde ljude, onda malo promislio da li su neke moje potrebe specificne i na kraju, uzeo gole brojeve i uporedio koliko, cega za koliko para.
Lozio sam se na Breezeless zbog sistema hladjenja, ali Hisense na papiru ima bolje karakteristike tipa jacina, energetska efikasnost, grejac spoljne jedinice, bolje filtere vazduha... Neke stvari koje su meni na kraju ispale bitne, sto nikako ne znaci da sam u pravu ili da ce tebi znaciti. Videh i garancija na kompresor 7 god, ispalo me je 100e jeftinije nego Midea, posto sam uzeo dva komada...
Musu sam otpisao, citajuci komentare, LG mi je dosta ljudi nagrdilo elektroniku, a kod mene cesce nestaje struja na blic...
U toj klasi su Gree i Midea poznatija imena, proverenija, pa i oni zajebu, a na papiru slabiji, skuplji. Naravno, papir nije praksa.
Sve u svemu, mislim da ce od Hisensa biti vise muzike za te pare, jer se jos nisu pozicionirali na trzistu.
Jedini vlasnik ovde na forumu je zadovoljan, pa ono, imacemo valjda i mi srece.
Komsinica mi je uzela 18 Hisense i kaze njen cale da su prezadovoljni, a imali su valjda Fuji pre toga, koji je ovde na glasu...



Danas je stiglo, jurim ko da ugradi. Uvoznik kaze da ne mora njihov servis, nego bilo koji registrovani koji ce izdati racun. Njihiv servis cekam da se jave, iskulirase me, da vidim koliko traze.
Meni treba i grejanje i hladjenje, ali kako nisam probao jos da ne lupetaram bezveze.
Imam poverenje u to sto sma kupio, zato sam uzeo dva komada, iako sam se lomio da uzmem bar jednu Mideu ili Gree za slucaj da je zajeb.

Mogu samo da primetim da su kutije masivne i klime teske, sto je dobar znak :))
Sve ista stvar... Na kraju sam okrenuo par servisera (po preporukama - onaj radio onom, ovaj zna ovog..), i svi su rekli Gree Muse.. Pogotovo ako je za grejanje i svi kazu nema greske.. a na forumima smo citali drugacije... Ostale: LG nije za preporuku-elektronika, Bosch isto nije previse dobra za grejanje, Brezles je kao fensi ali Gree bolje za grejanje, Hisense nikome nije previse poznata... Tako da cu ja najverovatnije Gree Muse..
Moram da prelomim do veceras, da bi uspeo da zakazem u neko dogledno vreme.. :)))
 
Jel to Panasonic napokon napravio lep daljinski, hvala Bogu :)
Imam neki malo stariji Panasonic, krijem ga od ostalih, da ne crknu od straha :)

Javi kako radi, mada za Panasonic samo reci hvale do sada.
Mada 9ka za 40m2...bas ne volis svez vazduh :D

Meni ovo uopste nije lepo a nije ni prakticno.

1595230097-9984_0.jpg
 
Sve ista stvar... Na kraju sam okrenuo par servisera (po preporukama - onaj radio onom, ovaj zna ovog..), i svi su rekli Gree Muse.. Pogotovo ako je za grejanje i svi kazu nema greske.. a na forumima smo citali drugacije... Ostale: LG nije za preporuku-elektronika, Bosch isto nije previse dobra za grejanje, Brezles je kao fensi ali Gree bolje za grejanje, Hisense nikome nije previse poznata... Tako da cu ja najverovatnije Gree Muse..
Moram da prelomim do veceras, da bi uspeo da zakazem u neko dogledno vreme.. :)))
Bas tako, meni svi govore gree Muse, skroz suprotno od ovog na forumu.
I verovatno zbog toga se iskomplikuje kupovina.
 
Pozdrav kolege 😊
Ako može preporuka za neki normalan servis za montiranje inverter klime?
Šaljite na pm.
Hvala unapred.
 
Meni ovo uopste nije lepo a nije ni prakticno.
Tako sam i ja mislio za daljinski od 12LMCE, ali dobro su procenili. Isto ima to powerfull (koje koristim ponekad), on/off, gore/dole temp i zaista to i koristim. Krilca sam jednom namestio, fan na auto, tajmer koristim nikad, temperaturu podesio na 22C i zaboravio...
 
Sve ista stvar... Na kraju sam okrenuo par servisera (po preporukama - onaj radio onom, ovaj zna ovog..), i svi su rekli Gree Muse.. Pogotovo ako je za grejanje i svi kazu nema greske.. a na forumima smo citali drugacije... Ostale: LG nije za preporuku-elektronika, Bosch isto nije previse dobra za grejanje, Brezles je kao fensi ali Gree bolje za grejanje, Hisense nikome nije previse poznata... Tako da cu ja najverovatnije Gree Muse..
Moram da prelomim do veceras, da bi uspeo da zakazem u neko dogledno vreme.. :)))

Više korisnika je imalo primedbe na rad tog modela. Ako ne verujete njima, možete se i sami uveriti za svoje pare 😁
Nama ostalima je svejedno.
 
Od tih "vise korisnika", velika vecina je MUSE videla samo na slici... takvima verovati je isto kao verovati @proleteru kada prica o svojim iskustvima sa KMTA na onim forumima gde pise da je ima, dok se recimo na ovom forumu izjasnio da je ipak nema. ;)
 
Poslednja izmena:
Kako radi tvoj Muse😁
 
Ah, ti opet ne kapiras poentu, pa da uprostim... za razliku od forumskih preporuka, serviseri (u svakom pogledu) odgovaraju za ono sto preporuce. Jasnije?
 
Videćemo tu odgovornost na delu ili smo beše i videli kakva je bila odgovornost u ovom slučaju.
Svakako, za nas ovde je dobro da učesnici ovog foruma svoj novac investiraju kako hoće pa da ostave neku lepu ili ružnu reč.
 
Za ucesnike je najpogubnije da svoj novac investiraju verujuci virtuelnim forumskim no-name likovima, ucesnicima koji pisu recenzije o uredjajima koje nemaju, ili koji poput (recimo) djalfa imaju duple naloge pa se igraju "dobrog i loseg policajca", proletera koji svaki cas laze imam/nemam klimu, ili onoga koji je MUSE stavio u spavacu sobu od 12m2 (sa sve plocicama na podu), i ocekuje "kulturni" spektakl itd, itd... apsolutno je za ovu pricu nebitan i model i brend, sustina je prosta... veruj onome ko ce stati iza svoje preporuke, i ko ce u slucaju bilo kakvih problema biti (fizicki) tu i snositi konsekvence, za razliku od gore pomenutih, kojima je dovoljno da nestanu (kao proleter) ili promene nick, i nastave dalje svoju nesuvislu pricu. Razumes?
 
Za ucesnike je najpogubnije da svoj novac investiraju verujuci virtuelnim forumskim no-name likovima, ucesnicima koji pisu recenzije o uredjajima koje nemaju, ili koji poput (recimo) djalfa imaju duple naloge pa se igraju "dobrog i loseg policajca", proletera koji svaki cas laze imam/nemam klimu, ili onoga koji je MUSE stavio u spavacu sobu od 12m2 (sa sve plocicama na podu), i ocekuje "kulturni" spektakl itd, itd... apsolutno je za ovu pricu nebitan i model i brend, sustina je prosta... veruj onome ko ce stati iza svoje preporuke, i ko ce u slucaju bilo kakvih problema biti (fizicki) tu i snositi konsekvence, za razliku od gore pomenutih, kojima je dovoljno da nestanu (kao proleter) ili promene nick, i nastave dalje svoju nesuvislu pricu. Razumes?

Jesi ti svestan sta si napisao? Virtuelnim forumskim no-name likovima. Svako iza svog nick-a je jedna osoba sa ip adresom i pojedini pisu svoje vidjenje neke klime zato sto su se suretali sa njome pa imaju iskustva a neki opet pisu samo iskustva svoje klime.

Kao za sve u zivotu tako i za kupovinu treba traziti uvek drugo misljenje pa i trece da budes kao 100% siguran ali ni tada nisi 100% siguran, jer ako od lekara trazimo jedno pa od drugog lekara trazimo opet novo misljenje tako treba da se vladamo i prlikom kupovine stvari. U zivotu postoji jedna izreka a to je tri puta meri jednom seci.

Na kraju samo osoba koja je dosla po misljenje odgovara za ucinjeno, njegovo je da saslusa savete i predloge i da na osnovu dobijenih informacija dalje se sam jos vise informise o proizvodu koji kupuje. Ja obicno kada nesto kupujem gledam da je to nesto gde ima brdo pozitivnih komentara i gde mogu na internetu da procitam utiske o artiklu koji me zanima. Artikli koji nemaju pozitivna iskustva i utiske na netu to ne znaci da su striktno losi ali takav smo narod da se vatamo za proverene stvari jer necemo da gubilmo previse vremena istrazivajuci i trazeci informacije da li to da kupimo ili ne. I kada se na kraju pogresi onda su drugi krivi, nema drugi nego sami samo zato sto smo bili lenji i nismo hteli da cujemo dodatna misljenja o nekom artiklu ili da procitamo.
 
Ja se sećam pre nekoliko godina u ovoj temi je VOX IVA bila pljuvana na svakom koraku. Bio sam među prvima koji je uzeo tu skalameriju a sad eto čuda skoro u svakom trećem komentaru preporuka. Realno sve je to individualna stvar i tako gledam...prosto uzdam se u sebe a komentare koristim informativno, nikako za donošenje konačne odluke.
 
Za ucesnike je najpogubnije da svoj novac investiraju verujuci virtuelnim forumskim no-name likovima, ucesnicima koji pisu recenzije o uredjajima koje nemaju, ili koji poput (recimo) djalfa imaju duple naloge pa se igraju "dobrog i loseg policajca", proletera koji svaki cas laze imam/nemam klimu, ili onoga koji je MUSE stavio u spavacu sobu od 12m2 (sa sve plocicama na podu), i ocekuje "kulturni" spektakl itd, itd... apsolutno je za ovu pricu nebitan i model i brend, sustina je prosta... veruj onome ko ce stati iza svoje preporuke, i ko ce u slucaju bilo kakvih problema biti (fizicki) tu i snositi konsekvence, za razliku od gore pomenutih, kojima je dovoljno da nestanu (kao proleter) ili promene nick, i nastave dalje svoju nesuvislu pricu. Razumes?
A kako ce servis koji ti je dao preporuku za klimu da stane iza svoje preporuke i da ti nadoknadi eventualne probleme?? Nikako druze, imace 1001 izgovor...
I te preporuke i ovo pisanije na forumu je samo pomocni alat za odluku koju moramo doneti sami i koja ce nas kostati, a ne nekoga drugog.
Pri tome, svaki cigo svoga konja hvali, sto jer je njegovo uvek najbolje, sto jer ima direktan materijalni interes, sto jer je dokon itd, a ima i patoloskih slucajeva....
Ukrstis vise izvora, malo sam mucnes glavom jer nemamo svi iste potrebe i prioritete i na kraju se opet pomolis Bogu da ti ne zapadne feler, problem u montazi itd.
E onda kad sve zavrsis i to iole radi, mozes da se bacis na forumsku patkometriju ciji bolje modulira itd
 
Ja se sećam pre nekoliko godina u ovoj temi je VOX IVA bila pljuvana na svakom koraku. Bio sam među prvima koji je uzeo tu skalameriju a sad eto čuda skoro u svakom trećem komentaru preporuka. Realno sve je to individualna stvar i tako gledam...prosto uzdam se u sebe a komentare koristim informativno, nikako za donošenje konačne odluke.
Niko je nije pljuvao, uvek se preporucivala, ali je problem nastao kada je jedan "domacin" krenuo da prica da mu greju neke silne kvadrature i da je bacanje para kupiti bilo sta skuplje. Nije niko rekao da je Vox los, preporucuje se on ovde vec godinama, vec da ima zasto recimo Mission 2 kosta vise i da nije svako ko kupi skuplji i bolji uredjaj naivko koji pada na marketing.

Naravno, takvi obicno sa klimama imaju iskustva sa eventualno 1-2 on/off koje su koristili ranije, a mozda i samo videli kod drugih, pa im je Vox najbolji i "sve je to isto", jer naravno mora srbendina kupovina biti najpametnija i mora Srbin zeznuti sistem.
 
Svako od nas zna koliko mu je dubok džep i koliko može da se prostire.
Najgore je kada neko zacrta nešto i onda traži podršku od drugih a posle priča kako ga je neko "navukao".
Hoćeš Muse za 15m2 zato što ti je lepa, uzmi Muse. Hoćeš Vox 12 za 50m2 zato što je svi preporučuju, uzmi je.
Samo posle nemoj da kukaš da su te ljudi sa foruma slagali i da ti klima ne radi posao (loše modulira, prejaka, preslaba...) ili da su majstori zeznuli pa nisu vakumirali, ukrali metar creva i zaboravili na gumene podloške...
 
Svako od nas zna koliko mu je dubok džep i koliko može da se prostire.
Najgore je kada neko zacrta nešto i onda traži podršku od drugih a posle priča kako ga je neko "navukao".
Hoćeš Muse za 15m2 zato što ti je lepa, uzmi Muse. Hoćeš Vox 12 za 50m2 zato što je svi preporučuju, uzmi je.
Samo posle nemoj da kukaš da su te ljudi sa foruma slagali i da ti klima ne radi posao (loše modulira, prejaka, preslaba...) ili da su majstori zeznuli pa nisu vakumirali, ukrali metar creva i zaboravili na gumene podloške...
Ja iskreno imam problem u odabiru klime za deciju sobu. U poslednjih mesec dana kontaktirano cetiri razlicite firme,receno da je potrebna klima za grejanje sobe od 12 kvadrata,dobro izolovane i ususkane. Svi do jednog su mi rekli da mora Gree Muse. Jedino ona moze da greje taj prostor. Sve cetiri firme dugo posluju i rade u mom gradu. Vec imam u stanu jedan GTech i treba mi jos jedna za deciju sobu. Vec imam nesto u planu ali posto imam vremena,interesovalo me je sta strucni ljudi preporucuju i dobio sam na sve cetiri meste za Muse u 12 kvadrata. Imao sam lose iskustvo sa njom i sigurno je necu uzeti.
 
Sve ista stvar... Na kraju sam okrenuo par servisera (po preporukama - onaj radio onom, ovaj zna ovog..), i svi su rekli Gree Muse.. Pogotovo ako je za grejanje i svi kazu nema greske.. a na forumima smo citali drugacije... Ostale: LG nije za preporuku-elektronika, Bosch isto nije previse dobra za grejanje, Brezles je kao fensi ali Gree bolje za grejanje, Hisense nikome nije previse poznata... Tako da cu ja najverovatnije Gree Muse..
Moram da prelomim do veceras, da bi uspeo da zakazem u neko dogledno vreme.. :)))
Bosch je Midea, cak su im i daljinci identicni.
Ne znam kakav je Muse ali Viola je meni fantasticno sluzila za grejanje.
 
Viola je super klima, meni 4 komada rade bez greske, radi grejanje na do 300W. Muse je problem sto ne modulira nisko. Dakle, verujem da je dobra klima, ali ce u manjim prostorijama raditi kao on/off. A sustina invertera je da pirka lagano i sto manje primetno, pa se zato cesto i preporucuju malo predimenzionisani uredjaji, da ne bi bio uragan u prostoriji.
 
Evo i jq da napisem svoje negativno iskustvo sa HISENSE klimom, kupio sam na krjau jer sam imao dobru neku ponudu na rate Hisense inventer energy Se 18ticu , radila je citavih 6 dana i crkao motor ventilatora unutrasnje jedinice.. Cekao sam majstora 8 dana is Hisenswe i danas su mi zamenili motor i izgleda da im je to cest kvar.. Iz mog iskustva ne bih opet uzeo hisense. Ali inace odlicno hladi
 
Pozdrav, da li mogu da zamolim ljude koji imaju Midea Mission 2 da prenseu svoja lična iskustva sa spoljnom jedinicom. Mislim da kod mene nešto nije uredu, jer spoljna na nosačima se trese, vidi se golim okom, a proizvodi takođe neku čudnu buku, da definišem da je to glasno brujanje, kao da je klima stara 5 godina tako radi, inače nije :) ugrađena je skoro.

I nešto najvažnije što sam primetio, možda je glupo što kažem, verovatno iz nepoznavanje materije, a ipak da pitam :) na spoljnoj jedinici kao da probija struja, glimarica reaguje tačnije svetli kada prislonim na šraf i metal. Slučajno sam primetio da nešto pecka kad prislonim ruku, kad ono lepo cima, to se dešava kad je ugašena i kad je u radu (povremeno), ugašena ne mislim iz struje. Da li je normalno i koji savet imate?

Unapred hvala svima na odgovorima.
 
Nije normalno, da probija struja na spoljoj.

Moja je tako reci necujna a posavljena je na stare nosace od klime i mislim da cak nisu posavljene antivibracione gume ispod nje. I da bude jos smesnike pricvrcena je sa dva srafa. Ali za sada nema vibracija, buka samo se cuje kao strujanje vazduha.

Zovi ti te koji su ti to radili i ulozi primedbu i da dodju da to poprave.
 
@bSecurity
Klima je u kvaru, ima negde oštećenje izolacije ili nešto tako. Instalacija ti je možda neispravna jer bi trebalo da reaguje osigurač u tom slučaju. Fid bi svakako isključio izvod.
 
@mitar1982 @BobRock9x Hvala vam na odgovorima, mnogo mi znači, jer od samog početka kao da nešto nije uredu sa klimom, to je moj neki subjektivni osećaj. Sutra ću nazvati majstora da dođe i kompletnu instalaciju kao i samu klimu prekontroliše, verovatno je došlo do propusta prilikom ugradnje, jer ona kao da nema tu snagu za hlađenje. Prvi put kad sam rekao da klima slabije hladi, majstor me uputi i kaže "vidiš da je povrat hladan" i to je argument da je sve uredu sa klimom.

Izboriću se nekako sa majstorom :D Hvala još jednom na savetima i pomoći.
 
Ne znam da li sam nesto umislio, ali imam osecaj kao da klima bolje hladi od kada sam ukljucio Follow me opciju....
 
Nazad
Vrh Dno