Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija


Ako ti odgovara velicina, posto je ovo devetka ali vrhunska klima. Koliko sam imao prilike da je koristim malo za hladjenje ovo je takoreci necujno, unutrasnja jedinica se ne cuje ali nisam verovo da kompresor moze da se tako necuje.
Mislim da mi treba 12ica, soba je oko 25-26m2 + sam hteo da koliko toliko spusti temp. u kuhinji koja je u produzetku. Vidim da ima 12ica za 47k u T*, budzet je bio do 40k, ali jos uvek razmisljam da li je bolje dodati jos 7k ili je "bacanje para" s obzirom da mi za grejanje ne treba uopste, a ni toliko za hladjenje, mozda 3-4h dnevno. Da li uzeti IVA5 za 32k i zavrsiti posao :cautious:
 

Ako ti odgovara velicina, posto je ovo devetka ali vrhunska klima. Koliko sam imao prilike da je koristim malo za hladjenje ovo je takoreci necujno, unutrasnja jedinica se ne cuje ali nisam verovo da kompresor moze da se tako necuje.
Da li bi ova klima mogla lepo da greje 18m2 delimično izolovane prostorije kada je debeo minus. Nekao mi je milije uzeti 9-ku nego 12-ticu.
 
Ne znam zasto bi uzimao devetku, obicno su razlike u ceni bas male i ne isplati se. Za taj prostor bolje 12-tica taj Kinez ili devetka neki Japanac.
 
Zasto bi uzimao 9ku, a da uzme 9ku Japanca? Svasta ce ovde covek procitati.

@gmlale
Uzmi 12icu svakako, nema razloga da uzmes 9ku.

@cakic91
Tesko da ti to neko moze reci, ja bih uvek isao na noviji model.
 
Ima li smisla danas uzimati Fujitsu 12lmca model, sa obzirom da je stari model i da ima gas r410. Znam da je hvaljen ovde i vidim ga po dobroj ceni.
 
Pored lmce(68k) ne vidim razlog da uzmes lmca, a za manje para imas i novi kpca(58k) model koji je takodje bolji od lmca. Imas i kpta(71k) za malo vise od lmce, ako hoces novi r32 model.
 
Mislio sam da su lmce i lmca isti.....u cemu je razlika ? Ovaj kpca, vidim da je noviji model i da je povoljniji od lmce i lmca, ali vidim da na primer ima nizi pdesign na grejanju od ove dve ?!u cemu je stos ?
 
Pardon, kpta je oko 10% slabija, ali je i jeftinija oko 10k. Ako se dobro secam, nisam bas mnogo pratio, LMCE je noviji model LMCA.
A svakako bih u toj ceni dodao tih par hiljada i uzeo novi KPTA model.
 
Oprah klimu danas. Prvo je palo usisavanje, pa iščetkavanje prašine uz usisavanje (neka mala fina četka iz IKEE), zatim je radio paročistač i na kraju hemija. Turbina tretirana paročistačem. Plastike oprane.
U klimi se nastanio pauk, pa se na mrežu nahvatala prašina i na prvi pogled je izgledalo užasno.
 
Pardon, kpta je oko 10% slabija, ali je i jeftinija oko 10k. Ako se dobro secam, nisam bas mnogo pratio, LMCE je noviji model LMCA.
A svakako bih u toj ceni dodao tih par hiljada i uzeo novi KPTA model.
Xeroj, ne mogu da nadjem kpta, da nisi mislio na kmta?
 
Da, kmta, ceo sam pogubljen danas.
 
Ma opušteno, težak dan danas😄nego i ovaj kmta ima manji pdesign nego lmce I lmca.
U čemu je štos, jel može neko da ovo malo objasni. Ovi novi imaju noviji gas, ali imaju manji pdesign. Jel onda bolje uzimati ove starije modele sa r410?
 
LMCE12 je jača klima nego KMTA12.KMTA ima nižu modulacuju u režimu grejanja nego LMCE.LLCE12 je jača u grejanju nego ove dve ali je LMCE12 tiša i ima po meni lepši dizajn unutrašnje jedinice.Ja nemam tu klimu KMTA ali oni koji je imaju kažu da je baš slaba u grejanju i kao rezultat forsiranog rada često ide u defrost na manje od sat vremena a ponekad i na 45 minuta.Ja mislim da su Fujitsu klime solidne ali su ovu KMTA baš uštrojili.Jeste da LMCE12 koristi r410 freon ali mislim da vredi svaki uloženi dinar.Od novih klima koje ima Fujitsu KGTA je za preporuku ima jači kompresor nego KMTA 610W KGTA 902W.
7.52cc/rev. KMTA KGTA 9.2cc/rev.KGTA 12 ima nisku modulaciju u grejanju prema potrebi ide i ispod 200w kao Daikin ili poneki Mitsubishi modeli ali ima i veću cenu negde oko 95k dinara.Tako da pogledaj razmisli ova LMCE12 ok klima za tu cenu.




 
Pa meni i Luca ide na 45 minuta u defrost kada treba, samo neko ko koristi te klime u istim prostorijama jednu pored druge moze da kaze da li je neka losija ili bolja, a ostalo su samo odokativne procene.
Fujitsu kod nas nema Nordic modele, pa su zato i deklarisani od strane proizvodjaca da rade do -15c(nebitno sto mogu da rade i ispod, gubitci su preveliki), te malo cesce i rade defrost.
Evo ti nordic model Luca klime, radi do -25c i ima grejace:
The ASY-G12LTCBN outside is equipped with factory-mounted channel heaters, optimized defrosting, additional insulation and extended distances of all cold components to provide safe and quiet operation even at an outside temperature of -25 ° C.
Male su tu razlike u Pdesign-u ili ih ni nema kao sto vidis, ali razlika dolazi na onome sto te klime nude na -10 ili -15c.


Kmta ima 4kW i 3.4kW pdesign, Lmce ima 4kW i 3.2kW pdesign.
Max im je u grejanju isti, ali ne znam da li se pod tim max kapacitetom podrazumeva i koriscenje turbo moda, koji se kod Fujitsu sam gasi nakon 15 minuta, to nigde ne pise.
KMTA takodje ima i malcice tisu unutrasnju jedinicu.

  • Fujitsu inverter klima uređaj ASYG12LMCE
  • Napajanje (V, ph, Hz): 220v
  • Tip klima uređaja Inverter
  • Model spoljne jednice : AOYG12LMCE
  • Model unutrašnje jedinice : ASYG12LMCE
  • Vrsta unutrašnje jedinice zidni
  • Energetska klasa hlađenje A++
  • Energetska klasa grejanje A+
  • EER 3.50
  • COP 3.92
  • SEER 7.0
  • SCOP 4.1
  • Kapacitet grejanja (kW) 4.00 (0.90 - 5.30)
  • Kapacitet Hlađenja (kW) 3.20 (0.50 - 4.00)
  • Nominalni kapacitet 12000 BTU
  • Potrošnja struje hlađenje (KW) 0.97
  • Potrošnja struje grejanje (KW) 1.02
  • Temperaturni opseg rada hlađenje -15C ~ +43C
  • Temperaturni opseg rada grejanja -15C ~ +24C
  • Nivo buke unutrašnje jedinice (dB)min/max: 21/43
  • Protok vazduha hlađenje/grejanje (max.) m3/h 750

  • Fujitsu inverter klima uređaj ASYG12KMTA
  • Radni medijum R32
  • Tip klima uređaja Inverter
  • Model spoljne jednice : AOYG12KMTA
  • Model unutrašnje jedinice : ASYG12KMTB
  • Vrsta unutrašnje jedinice zidni
  • Energetska klasa hlađenje A++
  • Energetska klasa grejanje A+
  • WiFi-opciono
  • EER 3.65
  • COP 4.17
  • SEER 7.3
  • SCOP 4.4
  • Opcije: Economy, Powerful, Heat, LowNoise, Auto Changeover, Up/Down,
  • Adjust, Restart, Sleep,Filter
  • Tajmer: Dnevni i nedeljni
  • Ovaj model nudi komfornu cirkulaciju vazduha u prostoriji i jako tih rad od
  • samo 20 dB
  • Kapacitet grejanja (kW) 4.0 (0.9-5.3)
  • Kapacitet Hlađenja (kW) 3.4 (0.9-3.9)
  • Nominalni kapacitet 12000 BTU
  • Potrošnja struje hlađenje (KW) 0.935
  • Potrošnja struje grejanje (KW) 0,96
  • Temperaturni opseg rada hlađenje -10C ~ +43C
  • Temperaturni opseg rada grejanja -15C ~ +24C
  • Nivo buke unutrašnje jedinice hlađenje (dB)min/max: 40 / 35 / 30 / 20
  • Nivo buke unutrašnje jedinice grejanje (dB)min/max: 42 / 38 / 33 / 22
  • Protok vazduha hlađenje/grejanje (max.) m3/h 700/770
 
LMCE12 je jača klima nego KMTA12.KMTA ima nižu modulacuju u režimu grejanja nego LMCE.LLCE12 je jača u grejanju nego ove dve ali je LMCE12 tiša i ima po meni lepši dizajn unutrašnje jedinice.Ja nemam tu klimu KMTA ali oni koji je imaju kažu da je baš slaba u grejanju i kao rezultat forsiranog rada često ide u defrost na manje od sat vremena a ponekad i na 45 minuta.Ja mislim da su Fujitsu klime solidne ali su ovu KMTA baš uštrojili.Jeste da LMCE12 koristi r410 freon ali mislim da vredi svaki uloženi dinar.Od novih klima koje ima Fujitsu KGTA je za preporuku ima jači kompresor nego KMTA 610W KGTA 902W.
7.52cc/rev. KMTA KGTA 9.2cc/rev.KGTA 12 ima nisku modulaciju u grejanju prema potrebi ide i ispod 200w kao Daikin ili poneki Mitsubishi modeli ali ima i veću cenu negde oko 95k dinara.Tako da pogledaj razmisli ova LMCE12 ok klima za tu cenu.





Imas ili nemas KMTA? Bas me zanima koliko si ogrezao i pogubio se sam u svojim lazima. ;)

Doduse tamo gde si javno pisao kako je imas, i davao ljudima savete u vezi iste si delovao prilicno samouvereno, bas kao sto je ovde delovao, dok nije potpuno provaljen onaj clan koji sada pise pod duplim nikom (i opomenut je od strane moderacije zbog toga). Interesne grupe, raznorazni mesetari, serviseri, i najgori od svih lazni vlasnici sa preporukama o uredjajima koje nemaju i o kojima mogu samo da nagadjaju...

Jel treba podsetnik? Mozda link da vidis gde si i sta pisao, BAS o KMTA12 i svom licnom iskustvu sa njom? Strasno...
 
Poslednja izmena:
Najbolje da se pogleda na Eurovent izveštaju koliko se sećam LMCE12 na -15 daje 2,6kw a ova KMTA12 2 ili 2.2kw.Možda kasnije potražim na Eurovent-u.
 
Eurovent za Fujitsu KMTA12.Uprostili su pretragu nađe se odmah.
 

Prilozi

  • 1624119118-86-01ec24cf.pdf
    76.2 KB · Pregleda: 67
Pa meni i Luca ide na 45 minuta u defrost kada treba, samo neko ko koristi te klime u istim prostorijama jednu pored druge moze da kaze da li je neka losija ili bolja, a ostalo su samo odokativne procene.
Fujitsu kod nas nema Nordic modele, pa su zato i deklarisani od strane proizvodjaca da rade do -15c(nebitno sto mogu da rade i ispod, gubitci su preveliki), te malo cesce i rade defrost.
Evo ti nordic model Luca klime, radi do -25c i ima grejace:
The ASY-G12LTCBN outside is equipped with factory-mounted channel heaters, optimized defrosting, additional insulation and extended distances of all cold components to provide safe and quiet operation even at an outside temperature of -25 ° C.
Male su tu razlike u Pdesign-u ili ih ni nema kao sto vidis, ali razlika dolazi na onome sto te klime nude na -10 ili -15c.


Kmta ima 4kW i 3.4kW pdesign, Lmce ima 4kW i 3.2kW pdesign.
Max im je u grejanju isti, ali ne znam da li se pod tim max kapacitetom podrazumeva i koriscenje turbo moda, koji se kod Fujitsu sam gasi nakon 15 minuta, to nigde ne pise.
KMTA takodje ima i malcice tisu unutrasnju jedinicu.
Xeroj, ja koliko vidim kmta ima pdesign 2.5
kw a lmce 3.5 kw
Pa meni i Luca ide na 45 minuta u defrost kada treba, samo neko ko koristi te klime u istim prostorijama jednu pored druge moze da kaze da li je neka losija ili bolja, a ostalo su samo odokativne procene.
Fujitsu kod nas nema Nordic modele, pa su zato i deklarisani od strane proizvodjaca da rade do -15c(nebitno sto mogu da rade i ispod, gubitci su preveliki), te malo cesce i rade defrost.
Evo ti nordic model Luca klime, radi do -25c i ima grejace:
The ASY-G12LTCBN outside is equipped with factory-mounted channel heaters, optimized defrosting, additional insulation and extended distances of all cold components to provide safe and quiet operation even at an outside temperature of -25 ° C.
Male su tu razlike u Pdesign-u ili ih ni nema kao sto vidis, ali razlika dolazi na onome sto te klime nude na -10 ili -15c.


Kmta ima 4kW i 3.4kW pdesign, Lmce ima 4kW i 3.2kW pdesign.
Max im je u grejanju isti, ali ne znam da li se pod tim max kapacitetom podrazumeva i koriscenje turbo moda, koji se kod Fujitsu sam gasi nakon 15 minuta, to nigde ne pise.
KMTA takodje ima i malcice tisu unutrasnju jedinicu.
Xeroj, ja koliko vidim kmta ima pdesign 2.5
kw a lmce 3.5 kw
Eurovent za Fujitsu KMTA12.Uprostili su pretragu nađe se odmah.
Proleter, možeš li da okačiš ovaj izveštaj za lmce?
 
Evo Eurovent za Fujitsu LMCE12.
 

Prilozi

  • 1624123338-04-08e43750.pdf
    76.2 KB · Pregleda: 63
Jbt, ja sam opet pobrkao nominalni kapacitet i pdesign...ja od sada cutim :)
 
Onog momenta kada si napisao sledece
"A sto kazes skidanje turbine i detaljno ciscenje ne ulazi u mali servis, u mali servis moze da ti cetkom ocisti turbinu sa svih strana sa onim sredstvom i to je to. Ako hoces nesto vise e pa izvini moras i da platis."

Ko god kaze da moze da se ocisti turbina cetkom bez skidanja nema veze sa zivotom, to se zove u majstorksom svetu fuseraj. Svaki ko se iole bavi ovom sferom zna da to mora da se razmontira sve i lepo opere, bas zbog ove price o budji i prasini.

Sto se tice ovoga kako znam. Znam zato sto grejem 3 objekta na klime + 2 moja drugara se greju na klime, budj mogu da osetim na kilometar a pritom ove moje klime kada sam cistio (vise puta do sada) nisam nalazio budj ni u stanu ni u selu ...

Pritom skidanje turbine nije nikakva kvantna mehanika, relativno je prosto ali ne moze da se uradi bas za 5 minuta, to sto su majstori neuki to je vec neka druga prica 😉

Nesto si mi suvise na strani majstora da nisi ti sam neki majstorcic pa si se pronasao na moje prozivke da su majstori prljavi neljubazni i neuki :) Posto ovako na forumu zvucis vrlo neljubazno i nekako tipican stil govora jednog majstora :)
Ne mora turbina da se skida da bi se oprala.
Nisi upucen.
Vec sam postao fotke kako se to radi kad imas namjensku opremu za dubinsko pranje direktno na zidu.
 

Prilozi

  • 20190319_101547.jpg
    20190319_101547.jpg
    139.9 KB · Pregleda: 88
  • 20190320_151255.jpg
    20190320_151255.jpg
    295.7 KB · Pregleda: 84
  • 20190322_152621.jpg
    20190322_152621.jpg
    335 KB · Pregleda: 92
  • Screenshot_20190330-192824_Gallery.jpg
    Screenshot_20190330-192824_Gallery.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 86
Moze li preporuka gde uzeti klimu? Pod preporukom mislim na to da ste zadovoljni kako su vam ugradili klima uredjaj i da su odradili lepo vakumiranje.
 
Nazad
Vrh Dno