Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ili je to llca ..ne secam se sad . Bag se desavao kad se klima stavi na autofan.
Moja preporuka za člana je Midea mission 2 (MB-12N8D6). Toliko od mene na tu temu.
 
Bag je imala serija LLCC i to se rešavalo promenom PCB ploče.Već kod LLCA i LLCE nije više bilo tog problema.Znači LLCE nema nikakav bag.Bag se ogledao u tome da je klima povremeno pojačavala fan na High pa i jače ali se to na modelima posle LLCC više nije dešavalo.
 
Hvala na pojašnjenju,ako vec zeli fujitsu bolje uzeti noviji model.Mada ima da bira za te novce...
Fujitcu 12 LLCE
- KPCA 12
-Midea mission 2 (MB-12N8D6)
-Daikin FTXB35C/RXB35C
setio sam se problema ali sam omasio model tj. zadnje slovo modela. U sustini pogresio sam izvinite..
 
Fujitsu KPCA12 je slabija klima nego LLCE12.
 
Klima cemu sluziti za ispomoc. Daikin nize modulira i tisa je od fujitsu. Koju god da izabere nece pogresiti . KPCA12 je noviji model,samim tim bar sto se tice delova je miran. Novija vrsta gasa u klimi. Ima svojih prednosti. Da greje SAMO sa klimom tih 35m2 ja bih mu rekao LMCE 12 i to je to .
 
Za dogrevanje i hladjenje je dobra bilo koja inverter klima pa cak i ona najjeftinija,za primarno
grejanje je vec druga prica.
 
LLCA ima bag, ja zamenio plocu stavio od LLCE i sad radi ok. A druga baksuz imala bag isto proslih sezona a sad ne zeza kao da sam i njoj zamenio plocu a nisam, sou. Inace lepo rade, ja imam devetke. LLCE 12 je ok ali LMCE je jaca za tih 35m2 i sigurnija klima od ostalih.
 
Ne znam ni da li ima negde, imaju samo user i installation manual.
 
Da li je uobičajeno kod inverter klima uređaja temperatura vazduha na izduvu unutrašnje jedinice 60,6°C, kada je uređaj podešen na 30°C?

IMG-5034266aaa69c3bdc683a29d35978b41-V.jpg
PS. model klima uređaja je Hisense Energy Pro 12K A+++
 
Na primere u sobi je 20 stepeni a zadata temperatura je 30 klima će normalno zavrteti kompresor možda i na neki maksimum da bi što pre dostigla zadatu temperaturu uz neki maksimalni izduv ako je podešena na auto fan.Taj merač meri temperaturu plastike ili izmenjivača ne vazduha.Moguće je da meriš temperaturu na izmenjivaču.Za merenje temperature vazduha koristi se sonda koju zakače na krilo pa tako mere to sam video na nekom forumu.
 
Kad se podesi 30 klima treba da radi sa maksimalnom snagom. Pisao je @zoxor kolike su maksimalne temperature izmenjivača za kućne split-sisteme, ne mogu sad da se setim tačno. Ja imam sličan merač (ali kineski krš) i nije precizan, pa merenja uzimam sa debelom rezervom. Nikako da naručim normalnu sondu za merenje temp. izduva.
 
Merenje je dobro uradjeno, ta plastika na koju je usmerio nije ni blizu kondenzatora, a on se bar kod mene i ne može videti. Jedini termometar sa sondom koji imam pri ruci je onaj kineski od 2-3 USD, ali mislim da je precizan u 0,5 c. Napravio sam tri merenja: kada prevazilazi 2 stepena, tj normalan rad, 30c vent na pola i "fast" gde je vent na max. Ostaje još da sačekam minimalnu vrednost
Post automatically merged:

IMG_20210326_232401.jpgIMG_20210326_233625.jpgIMG_20210326_234026.jpg
 
Poslednja izmena:
Poz, vidim da se u temi pominje Midea klima pa da cujem koja od ove tri klime bi bila dobra da se pazari ili mozda neki predlog u toj klasi do 60k.




Grejace se dve povezane sobe oko 45 kvadrata.
 
Sve i jedna je slaba za tu kvadraturu.
Dobro a da uzmem dve pa da ih stavim da jedna duva iz jedne sobe a druga da duva iz druge sobe koja bi klima bila pogodna od tih sto sam izabrao i koliko su dobre uopste kao izbor? Mislim jel ima nesto bolje za te novce da se kupi?

Ili da idem na jedanu od tih dvanestica i jedna devetka mozda?
 
Poz, vidim da se u temi pominje Midea klima pa da cujem koja od ove tri klime bi bila dobra da se pazari ili mozda neki predlog u toj klasi do 60k.




Grejace se dve povezane sobe oko 45 kvadrata.
Mozes da uzmes neki bolji Fujitsu tipa Luca model i bice dovoljno. Nesto je skuplji od ovih sto si napisao. Ili uzmi dva Voxa po 30.000din i bice ti bolje nego bilo sta od ovoga.
 
Poz, vidim da se u temi pominje Midea klima pa da cujem koja od ove tri klime bi bila dobra da se pazari ili mozda neki predlog u toj klasi do 60k.




Grejace se dve povezane sobe oko 45 kvadrata.
Kakvu izolaciju imas, kakvu stolariju?

2 ce ti zavrsiti sigurno, moj izbor bi bila Mission 2, jer imam Mission keca, imao 2, super rade, lepo moduliraju. Takodje, svako je bio zadovoljan Mission klimom od sigurno preko 20 ljudi koji je imaju na forumu. Dvojka ima noviji gas, r32, ekonomicnija je i cak i najveci scop do nekih 1000e, ako se dobro secam.
 
Kakvu izolaciju imas, kakvu stolariju?

2 ce ti zavrsiti sigurno, moj izbor bi bila Mission 2, jer imam Mission keca, imao 2, super rade, lepo moduliraju. Takodje, svako je bio zadovoljan Mission klimom od sigurno preko 20 ljudi koji je imaju na forumu. Dvojka ima noviji gas, r32, ekonomicnija je i cak i najveci scop do nekih 1000e, ako se dobro secam.
Izlocaija je ok manje vise, sa spoljne strane je odradjen stiropor petica a prozori su stari ali dihtuju jos uvek dobro ali videcu da narucim nove pvc stolariju pa da ugradim.

Nego sto sam reko da ove dve sobe imaju 45 kvadrata, jeste po povrsini ali su ima dosta ormana i stvari pa tako da to uveliko smanjuje povrsinu koja bi se grejela. Za pocetak sam odlucio da cu da ugradim jednu klimu pa ce vidim kako ce bude pa ako bude bilo potrebe dogrevacu sa ta pec ili narucicu jos jednu jeftiniju klimu ali prvo cu vidim kako ce bude sa jednom klimom.
 
Uvek je bolje uzeti 2 jeftinije klime, nego jednu jaku.
2xVox 12 ce to lagano da ti pokriju(primer najjeftinijih klima od 30k dinara, a da smo ovde imali reci hvale), a jedna skuplja cisto sumnjam da i ako moze, da ce biti prijatno.
Ako uvedes pec, gubis poentu klime.
Ako je sada namestis da greje 2 sobe, posle ces morati da je premestas da greje jednu, ako uvedes i drugu klimu u drugu sobu...i puci ces nerealno vise love.

Na kraju, tvoj izbor sta ces da radis, ovo je samo moje misljenje.
 
Cenim predlog za dve jeftinije Vox klime, ali idem na varijantu prvo da uzmem jednu Mideu Mission II sto sam video pa kada je ugradim pa da vidim kada dodje sezona jel dovoljna ili nije, lako je u tom trenutku ako se pokaze da nije dovoljna da dokupim jos jednu Vox klimu koja ce sluziti za dogrevanje pa neka rade.

Imam i drugih troskova sada pa gledam da pokrijem sve bitnije stvari sada pre sledece sezone.
 
Pa postojece drvene dvokrilne prozore cu menjam sa PVC stolarijom, se sada kod koga cu da narucim da mi se prave po meri ne znam ali to je neki plan. A plan ko plan ima dosta sansi i da se izjalovi. Gledam da sredim dosta stvari u ovoj godini a kako sam slabije radio i zaradjivao moram da pravim prioritete u resavanju problema.

Videcu koliko kosta prvo jedan prozor za izradu po meri pa cu na osnovu toga da procenim hocu sve odjedared da menjam ili cu sada dva pa sledece godine druga dva, ali veliki su prozori. Kod mene na sobi jedan je skoro 2 metra sirok a drugi je 1.5 m a visina je tu oko 1.5 m. Ali mislim da ispod 150 evra jedan takav prozor ne moze da izadje.
 
Nazad
Vrh Dno