Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Pozdrav. Mozete li mi dati predlog za inverter klimu za grejanje. Uglavnom bismo inverter koristili za grejanje. Kuca je drvena, interesuje me grejanje prizemlja. Kupatilo i radna soba ce verovatno imati zasebno grejanje, mada ne bi bilo lose kada su vrata otvorena da se i te dve prostorije greju. Mesta za unutrasnju jedinicu, iznad prozora oznacenog na planu nema, ima levo od prozora. Kuca je drvena, s izolacijom od vune, 5 cm u zidu, 20 cm u krovu. Spoljasnja jedinica bi bila na juznoj, jugoistocnoj strani. Zanima me nesto kvalitetno, s budzetom ~ 1000 evra.Pogledajte prilog 445768
Gledam Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W / SRC35ZS-W2, ali da li ima velike razlike izmedju te i Mitsubishi Heavy SRK35ZS-WB / SRC35ZS-W2, kao i Mitsubishi Heavy SRK35ZS-WT / SRC35ZS-W. Osim razlike u ceni nisam primetila jos nesto, pa me zanima da li bi prvi model bio dovoljno dobar za grejanje (P.S. Majstor u Cacku je preporucio MITSUBISHI SRK35ZS-W/SRC35ZS-W KIERIA 12k, koja je skuplja od te tri, narocito od prve)?
 
WB je crna ove oznake WF, w w2, wt i ostalo sve je to jedna te ista klima. Za cene treba ih naći na istom sajtu. Ja imam SRK35ZS-WF / SRC35ZS-W2 i odlična je. Pitaj tog majstora u Čačku koja je razlika možda je ima na stanju i skuplja je nego na internetu.
 
WB je crna ove oznake WF, w w2, wt i ostalo sve je to jedna te ista klima. Za cene treba ih naći na istom sajtu. Ja imam SRK35ZS-WF / SRC35ZS-W2 i odlična je. Pitaj tog majstora u Čačku koja je razlika možda je ima na stanju i skuplja je nego na internetu.
Evo prve tri na https://mitsubishi.rs/Mitsubishi-Heavy-SRK35ZS-W-SRC35ZS-W2.htm, 123 600 RSD, 135 200 RSD i 135 200 RSD a ove poslednje kod majstora na sajtu https://lmfrigo032.rs/product/mitsubishi-srk35zs-w-src35zs-w-kieria-12k/ za 137.990 rsd. Ako je to sve jedna te ista klima, uzecu prvu, najjeftinija je. Hvala
 
Evo prve tri na https://mitsubishi.rs/Mitsubishi-Heavy-SRK35ZS-W-SRC35ZS-W2.htm, 123 600 RSD, 135 200 RSD i 135 200 RSD a ove poslednje kod majstora na sajtu https://lmfrigo032.rs/product/mitsubishi-srk35zs-w-src35zs-w-kieria-12k/ za 137.990 rsd. Ako je to sve jedna te ista klima, uzecu prvu, najjeftinija je. Hvala
Neznam na kom podruciju zivite, ako su vam ostrije zime ove su klime do -15c ako se nevaram. Meni je vikendica dobrim djelom drvena i renovirana je iz nutra tako da je stavljena kamena vuna iza rigipsa pa kad budu temp oko -15c -17c vidi se gubitak lose izolacije.
 
UPOZORENJE:
Sajtove klimacool.rs i mideaklime.rs vode prevaranti/lopovi.
Kada porucite klimu (bez ugradnje), dobijete predracun da platite preko tekuceg racuna, i samom uplatom ulazite u kandze klasicnih prevaranata.Sam predracun ima prvu normalnu stranicu, kao i svaki predracun, dok na ostalih 8 se krije prevarantska shema koju ce realno retko ko da procita do kraja.
Naime, po placanju, dobijate mejl da je uplata rasknizena i mislite , to je to, cekam samo dostavu.
Neeee... ako odete na link iz istog mejla primeticete da je tu jos sstavki za ugradnju u iznosu od 40.000 dinara (ni manje ni vise!),
koje ste duzni da platite u roku od 2 dana, inace se porudzbina otkazuje, iako to nigde ne pise niti ste inakakv nacin obavesteni o tome, pa cak i da jeste, momenta kada platite klima uredjaj "slazete se" sa njihovim sitno kucanim prevarantskim uslovima kupovine!
A novac koji ste uplatili za klimu ostaje njima kao kapara za posao od kojeg ste Vi kao kupac "odustali".
Na mejlove i telefon se ne javljaju celo vreme, probao sam i sa ostalih telefona.
Firma klimacool ne postoji, vec je u pitanju PR RUSSTOV, osnovana pre 9 meseci od strane ruske drzavljanke...
To je ukratko..

Danas sam slucaj prijavio odeljenju za visokotehnoloski kriminal i vise nema veze sa parama, jer necu stati dok se ta firma (radnja) totalno ne zatvori ili neko ne zavrsi iza resetaka.
Poštovanje, d ali ste rešili ovu situaciju. Mi smo juče prevareni na isti način, naša firma je uplatila klima uređaj po fakturi 35.000 dinara, a dobili smo (naknadno) d amoramo doplatiti još 69.900 dinara i da ukiliko to ne učinimo naša uplata propada. Sistem je isti, samo dopsisivanje preko mejla. Išli smo danas na adresu Stanka Vraza 8 na Zvezdari, oni ne postoje, lokal je prazan i zakatančen.
 
Obrati paznju na tu mitsubishi.rs firmu, postoji velika sansa da su ruski preveranti u pitanju :)

A ako placas tu 138k dinara, imas sada na dobrom popustu Mitsubishi LN 25 (ona obicna bela varijanta) za ~145k, koja je jace i efikasnija, a i generalno uredjaj klasu iznad.
 
Poslednja izmena:
Kada smo kod Mitsubishi-ja. Ovo je moja LN35. Oko 3 godine stara. Zvuk je nepodnosljiv, da li neko zna sta moze biti u pitanju, svi majstori koje sam zvao su trenutno zauzeti.

 
Mozda lezaj turbine, ali svakako ti ne znaci nista ni da znas sta je dok neko ne moze da dodje i da ti popravi.
Zasto se ne pozoves na garanciju, onda su duzni da posalju nekoga, imas 5 godina?
 
Poštovanje, d ali ste rešili ovu situaciju. Mi smo juče prevareni na isti način, naša firma je uplatila klima uređaj po fakturi 35.000 dinara, a dobili smo (naknadno) d amoramo doplatiti još 69.900 dinara i da ukiliko to ne učinimo naša uplata propada. Sistem je isti, samo dopsisivanje preko mejla. Išli smo danas na adresu Stanka Vraza 8 na Zvezdari, oni ne postoje, lokal je prazan i zakatančen.
Visinski radovi (sa upotrebom velikih merdevina, dizalice ili alpinističke opreme - na visinama iznad 2 metra od čvrste podloge) - od 25.500 do 65.000 din.

Ma kakvi Rusi,ovo mi deluju kao neki kinezi, oni su niski rastom,pa treba mozda alpinisticka oprema za preko 2 metra.
Sala mala,ovo je ozbiljan i jako bezobrazan fraud...
 
Ja ću od sutra sve učiniti da ovi budu ugašeni - policija, lična krivična, inspekcija, mediji. Neću se smiriti dok lopovi ne prestanu da operišu.
Inače, klima ide u stan u prizemlju, nema visinskih radova. Ali to i nije bitno, koliko je bitno što ovi varaju već dve godine i još niko nije odgovarao.
 
Pozdrav svima,

Koju klimu preporucujete za 70m2, raspored prostorija sa slike. Primarno za hladjenje eventualno za prelazni period. Bitno mi je da je sto visi energetski razred, budzet do 80 000din. Postavio bih je na mestu koje je obelezeno ljubicastom bojom, kako bi sto vise zahvatilo i sobe.
 

Prilozi

  • 9D9902CE-FFB3-4A1B-B0ED-967B43BE54F2.jpeg
    9D9902CE-FFB3-4A1B-B0ED-967B43BE54F2.jpeg
    472.6 KB · Pregleda: 122
Hocemo li mi plakati za pocinkovanim nosacima u bliskoj buducnosti?
 

Prilozi

  • IMG_20240622_160305382.jpg
    IMG_20240622_160305382.jpg
    188.8 KB · Pregleda: 111
Poštovanje, ne dozvoljava iz nekog razloga slanje privatne poruke. Samo sam hteo da vam javim Vama, a i ostalima koji čitaju ovaj forum da su još uvek aktivni :cry:. Juče nam se desila ista situacija i sad pokušavamo da povratimo novce. Zanima da li ste uspeli da dođete do novaca ili ikakvog epiloga.
Poštovanje, nama se desila identična stvar juče, odnosno preključe kada smo izvršili uplatu. Da li ste vi nešto uradili u međuvremenu? Lopov očigledno još operiše.
 
Da li inverter klime treba da se gase na hladjenju kada dostignu temperaturu koja je zadata? Pre tri dana sam ih prvi put upalio za hladjenje i obe klime rade bez gasenja iako su zadale temperaturu.. Cak i kada stavim zadatu recimo 24c i ona dostigne to , i podignem na recimo 27c , ona i dalje duva bez stajanja istim intenzitetom , kao on-off klima , onda ispadne da tu nema ustede? Jedna pusta vodu iz creva a druga dva dana nije ni kap pustila, tek danas nesto malo.. Prvi put hladim na invertere pa se slabo razumem.
 
Obrati paznju na tu mitsubishi.rs firmu, postoji velika sansa da su ruski preveranti u pitanju :)
Strana vec izgleda mnogo low budget (jeftino)
kad vidim mhi.com ili mitsubishielectric.com to je razlika kao noc i dan :sneaky:

Pazite ljudi gde kupujete...
Zbog neki popust od 5.000 ili vise bude na kraj prevara/cirkus
 
Da li inverter klime treba da se gase na hladjenju kada dostignu temperaturu koja je zadata? Pre tri dana sam ih prvi put upalio za hladjenje i obe klime rade bez gasenja iako su zadale temperaturu.. Cak i kada stavim zadatu recimo 24c i ona dostigne to , i podignem na recimo 27c , ona i dalje duva bez stajanja istim intenzitetom , kao on-off klima , onda ispadne da tu nema ustede? Jedna pusta vodu iz creva a druga dva dana nije ni kap pustila, tek danas nesto malo.. Prvi put hladim na invertere pa se slabo razumem.
Nastavljaju da rade i kada postignu temperaturu na veoma niskoj modulaciji (100-150W) i ne gase se.
Mogu da ugase kompresor i nastave da duvaju ali to je neka mizerna potrosnja od 10-20W i to ne bi trebalo da te brine uopste.
On-off ti radi na skroz drugaciji nacin gde on radi na 100% dok god ne dostigne temperaturu i onda se gasi.
Inverter ti stalno duva hladnjikav vazduh da odrzava temperaturu konstantnom i nemas problema sa onim neprijatnim jako hladnim vazduhom koji dobijes iz on-off klima.

Ako zelis da pratis potrosnju nabavi pametnu uticnicu za desetak evra i uzivaj :)
 
Obrati paznju na tu mitsubishi.rs firmu, postoji velika sansa da su ruski preveranti u pitanju :)

A ako placas tu 138k dinara, imas sada na dobrom popustu Mitsubishi LN 25 (ona obicna bela varijanta) za ~145k, koja je jace i efikasnija, a i generalno uredjaj klasu iznad.
Ovi rusi i dalje rade vise do 3 meseca registrovani od 08.03.2024. i niko ništa ne preduzima. Račun i dalje aktivan...
Pavel Kopytin PR Ploča - Loznica drži najmanje 10 sajta potpuno sličnih po dizajnu i opisu...

 
Osim klima vidim da prevarant radi i bušenje bunara.
Ovde je u pitanju nepostojeća firma Busenje bunara D.O.O. Beograd sa adresom Terazije 27 (verovatno prva asocijacija na hotel Moskva)
Ostala mitsubishi favicon na sajtu po istom template-u kao mitsubishi.rs

 
Nadam se da će svi uspeti da povrate svoj novac ali se bojim da su se uslovima korišćenja zaštitili pravno i da će i oni a i nadležne ustanove reći ono čuveno, što niste čitali ugovor do kraja. Nadam se da grešim ali liči na tu situaciju.
 
Kako god okrenes mislim da je naj sigurnije otici direkt negdje u prodavnicu i kupiti. Ovo online nikad neznas sa kim imas posla.
 
Nadam se da će svi uspeti da povrate svoj novac ali se bojim da su se uslovima korišćenja zaštitili pravno i da će i oni a i nadležne ustanove reći ono čuveno, što niste čitali ugovor do kraja. Nadam se da grešim ali liči na tu situaciju.
Ovde je problem što iza prevare ne stoji firma, nego prevarant koji otvara lične tekuće račune po bankama, napravio je sajt i uzima novac. JUče sam to utvrdila sa Erste bankom, preko koje smo mi izvršili uplatu. Verovatno ima račune u više banaka. Dakle, ne radi se o pravnom licu, niti prodavcu, nego o prevarantu.
 
Stavljam kod roditelja u selo klimu,pa sam mislio staviti obicnu mideu,kao sto imam u stanu i zadovoljan njome,al mi drugar rece da ima beko inverter za slican ili manji novac ,pa bi vas zamolio za preporuku da li nesto od ove dve ili nesto trece za 450 evra,hvala
 

Prilozi

  • IMG_20240624_131905.jpg
    IMG_20240624_131905.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20240624_131842.jpg
    IMG_20240624_131842.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_2024-06-24-13-26-08-650_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-06-24-13-26-08-650_com.android.chrome.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 16
Pozdrav,
imam problem sa klimom Vox IHD12-SIPMW, tacnije ne mogu da pomeram krilca levo-desno iz nekog razloga
ne bi mi bio problem da duvaju na drugu stranu, ali duvaju u zid i to mi ne odgovara
takodje ne radi ni preko daljinskog, ni preko wi-fi aplikacije

da li neko zna jel to do modela (pise u user manualu da kod nekih modela mora rucno da se podesi) ili sama klima ima problem i treba da kontaktiram servis?
 
Pozdrav,
imam problem sa klimom Vox IHD12-SIPMW, tacnije ne mogu da pomeram krilca levo-desno iz nekog razloga
ne bi mi bio problem da duvaju na drugu stranu, ali duvaju u zid i to mi ne odgovara
takodje ne radi ni preko daljinskog, ni preko wi-fi aplikacije

da li neko zna jel to do modela (pise u user manualu da kod nekih modela mora rucno da se podesi) ili sama klima ima problem i treba da kontaktiram servis?
Jesi probao da je iskljucis skroz iz struje sacekas koji minut i ukljucis ponovo.
Znam da zvuci glupo ali meni je pomoglo na jednoj klimi kad je zaglupela tako.
 
Ne znam za konkretnu klimu, ali nemaju sve klime opciju pomeranja krilaca preko daljinskog.
 
Pozdrav,
imam problem sa klimom Vox IHD12-SIPMW, tacnije ne mogu da pomeram krilca levo-desno iz nekog razloga
ne bi mi bio problem da duvaju na drugu stranu, ali duvaju u zid i to mi ne odgovara
takodje ne radi ni preko daljinskog, ni preko wi-fi aplikacije

da li neko zna jel to do modela (pise u user manualu da kod nekih modela mora rucno da se podesi) ili sama klima ima problem i treba da kontaktiram servis?
Ta klima ima rucno pomeranje krilaca levo-desno.
Potrazi 2 izbacene polugice za pomeranje krilaca i rucno pomeri.
 
Nazad
Vrh Dno