Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Pozdrav svima!
Molim vas za savjet - koju klimu uzeti za hlađenje dnevne sobe (25-30m2) - i koliko se može za ostatak stana, preko hodnika od 10 metara ). Centralno grijanje zimi radi korektno, za sada (Novi Beograd, blok 62) - mislim da bi se za grijanje mnogo manje koristila.
Da li uzeti inverter 12-icu ili, možda, 18-icu?
Neki određeni model?
Pročitao sam temu, skorašnje utiske sa novim Hisense modelima (Nordic) - ove probleme sa senzorima na daljinu i podešavanjem. Radije bih nešto mirno i bez mnogo čačkanja i podešavanja. Po mogućnosti do nekih 500-550EUR, najviše.
Hvala na pomoći.
 
Jel necu pogresiti ako uzmem inverter 12k za sobu od 14 kvadrata, ukoliko dobro modulira?
 
Kako mislis da BTU ne utice na snagu grijanja, nego samo hladjenja? Koliko znam odnos kW i BTU je isti za grijanje i hladjenje, e sad jedino ako mislis sto pojedini kinezi deklarisu lazni kapacitet, koji u praksi ne odgovara realnosti?
Niko nista ne deklarise lazno, niti je tako lako na svetskom nivou lazno plasirati uredjaje, kako prosecan teoreticar zavera to vec zamislja.

Prosto, to sto pise 35 ili 25 to jest, 12 ili 09 se odnosi na nominalni kapacitet na hladjenju i klime su se uvek oznacavale na osnovu rashladne kategorizacije.
Isto tako, to nativno se steluje zbog energetske efikasnosti na papiru, da bi mogli da ih deklarisu na A+ ili A+++.
Tako imamo recimo Mitsubishi HJ35 koji ima nominalno 3.5kW(12k BTU), a max na hladjenju 3.8kW, na grejanju nominalno 4.0kW, a 4.6kW max.
A onda imas isti brend, Mitsubishi RW35. isto nominalno 3.5kW(12k BTU) na hladjenju, max 4.0kW, dok na grejanji ima nominalno 4.0kW, a 7.0kW max.
I obe te klime su 12ice.
Imas i drasticniji primer, gde je max Amber premium 12ica 7.2kW ili ti oko 26000 BTU na grejanju i 5.0kW na hladjenju, ali je takodje 3.5kW nativno na hladjenju i naravno deklarisana kao 12ica.

I to nema veze sa tim da li je sediste neke firme u jednoj ili drugoj zemlji.
 
Lazno = marketing (koji si upravo opisao), na to sam mislio. Nema potrebe da se vrijedjamo!
 
Ne vredjamo se, mislienje da se cela zemlja okupila i organizovala da svi uredjaji od svih firmi iz te ogromne zemlje od 2 milijarde stanovnika budu lazno deklarisani i da se organizuje dovoljno jak lobi da se ti uredjaji plasiraju na sve kontinente sa tim laznim podacima je nista drugo no teorija zavere na nivou 5g antena koje kontrolisu klimatske uslove i umove Srba, jer vladajuca elita zeli da unisti nas saku jada velicine malo veceg grada.

Fundamentalno se ne razumes u ono o cemu pokusavas tako jako misljenje da iskazes.

I koji tacno marketing sam ja opisao, za Mitsubishi sa 40kg spoljasnjom ili Gree sa 45.5kg?
 
Dozvoljeno je da proglasis proizvoljno load cime si omogucio dezavuisanje kupca, ljudi gledaju marketing brojke, energetsku oznaku i scop a obe brojke nista ne znace u siroj slici. To kao da dozvolis da auto prodje euro6 normu dok ide nizbrdo sa ugasenih pola cilindara. A koliko je nemoguce pogresno deklarisati, imamo bas odlican primer kod automobila i falsiranja euro norme od strane vw :)

Problem su naravno kinezi i njihovi derivati koji su to iskoristili i zato imas redovno pitanje zasto da dam za daikin duplo vise nego za teslu a obe 12ke a+++
Jos jedan primer je deklarisanje klime od prodavca za 35m2 jer je 12ka (one se 'obavezno' moraju deklarisati za 35) a otvoris dokumentaciju, uredno pise do 26m2.
Cinjenica je da nemas standard koji ce decidno odrediti klasu i mogucnosti proizvoda otvara prostor za 'lazno predstavljanje'.
Sam si izjavio da proizvodjaci nesto steluju kako bi mogli da prikazu efikasnost i onda se pitas koji marketing si opisao..
 
Ako može meni pomoć oko klime za hladjenje sobe od 20,25 m2. Grejanje nije potrebno, jer će se vrlo retko koristiti i to u prelaznom periodu dok ne krene pravo grejanje.
U drugoj sobi imam onu Vox 12 što je bila predlagana na forumu i njom sam zadovoljan. Nešto poput toga recimo.
Hvala!
 
Nista vise oni ne koriste deklaraciju od Japanaca.

Pise ti pod kojim uslovima klima ispunjava te norme. Ne znam ni jedan proizvodjac da je odredjivao kolika temperatura se greje njihovim klimama u dokumentaciji? Tesla takodje nije kineska klima, nego srpska i nije fabrika gde je porucena odgovorna za deklaraciju.

Ili mislis da Mitsubishi LN ostaje A+++ i cop bude 5 kada udari -5 ili -10c? Kako to Mitsubishi ili Daikin sa svojim 12icama od 7 i 9kW grejanja ne koriste isti princip kao recimo Gree?
Imas nezavistan test Daikina, Gree, Toshibe i Mitsubishija ovde vise puta postavljan i diskutova, pa se informisi.

I za automobile si spomenuo nemacke firme sa najduzom istorijom i najjacom reputacijom u auto svetu, nisi video da je SsangSyong varao na tim testovima.
 
Poslednja izmena:
Ako si hteo da kazes kolika kvadratura a ne temperatura, deklarise midea. To sto srpska kompanija deklarise uleva poverenje? :D

Ja to nisam rekao, ne stavljaj mi reci u usta, niti poredim tipa amber premium sa teslom, to je druga liga, ali neko ko ne moze da ulazi u materiju vrlo lako moze da pogresi u proceni sta dobije za svoj novac.

Pa eto, drago mi je da se slazes da su spremni i veliki varati da bi dobili neke tamo stikere koji ce im pomoci da se plasiraju na trziste i dobiju odredjenog kupca.

Ja ne zelim da kazem da su japanci neki sveci, guraju i oni skart, cak eto i iz iskustva znas, nedopustivo da sa ln premium modelom imas toliko zajebancija.
Znas kako treba da radi i borit ces se da to dobijes od proizvoda, ali ti si statisticka greska medju kupcima jer vecina ili ne zna sta treba da dobije ili ne moze da se pegla.

Samo zelim da kazem da je trziste klima uredjaja maltene kao trziste cajeva (namerno preterujem) i nedostaje nam neka ozbiljna regulacija gde bi se trebale napraviti kontrolne tacke kako bi se mogao zastititi kupac. Ali mokri snovi.. Nego da bar imamo neke sajtove koje testiraju i prave direktne komparacije mnogo marketinga bi palo u vodu.
Moras dosta da citas i ucis da bi mogao kao neki okvirni zakljucak da izvedes poredeci eurovent certifikate u kombinaciji sa tehnickom dokumentacijom i svo to vreme da provedes samo da bi skinuo maglu marketinga. Vrlo malo ljudi je voljno to da radi. A ovi sto pitaju na forumu, makar pitaju i saznace ponesto, ali i to je manjina, nazalost.

Sto kaze kolega, prozvakano je 10ak puta, iz toga razloga bi valjalo mozda sastaviti neki dokument i okaciti u prvi post gde su objasnjene te neke stvari, sto opet ne iskljucuje da ce nekome biti mrsko da cita i napravit ce post zasto da dajem duplo para a obe a+++
 
Da lazu svi lazu, pola info ne izbacuju kako treba, A onda jos prodavnice tek iz ne znanja pocnu da pisu sta oni misle. Skoro je neko u Pro plus napisao da je nasao Hiseanse Energy Pro plus na sajtu gde su geniji napisali da drzi nazivnu snagu cak do -20 sto nema veze sa vezom. Na zalost i vecina majstora ne zna da ti kaze savet a ni prodavci. Ostaje da sam prosudis koja je najbolja za tebe i uz pomoc ovog foruma da se naucis.
 
Da lazu svi lazu, pola info ne izbacuju kako treba, A onda jos prodavnice tek iz ne znanja pocnu da pisu sta oni misle. Skoro je neko u Pro plus napisao da je nasao Hiseanse Energy Pro plus na sajtu gde su geniji napisali da drzi nazivnu snagu cak do -20 sto nema veze sa vezom. Na zalost i vecina majstora ne zna da ti kaze savet a ni prodavci. Ostaje da sam prosudis koja je najbolja za tebe i uz pomoc ovog foruma da se naucis.
A i forumi zamaraju. Treba da uzmes par dana na sebe da sve iscitas, vrlo cesto se zbunis vise nego sto pohvatas. A i na zalost na forumima ima dosta trolova pa aj vise znaj
 
Ja sam pitao za razliku dve klime za jednu bukvalno, bio je dalkin u pitanju i tcl, ali to je samo primer, moze i drugi primeri. Ja imam vox i evo slike, ona ima grejac i odlicno je odradila posao, imam jos dve ali ova mi se pokazala najbolje. Neka me neko razuveri da jedna dalkin moze da mi greje kucu od 90m2 - kupatilo m?, bolje nego ova dva voxa za skoro iste pare.Argument je bio da dalkin ide do 1600w a taj tcl do 920w.Znaci da ako uzmem dve to je 1840w i veca kolicina vazduha, na dva kraja kuce ili dve pristorije, ako jedna stane do servisa radi druga itd.Onda je bio argument za 99 god iskustva, pa onda svi da nosimo mob nokiu, ona je bila prvi mob u svetu oa sad ih ima... negde...Siguran sam da je cena donekle opravdana to nema sumnje, ali duplo pa to je stvarno puno.Svako ima svoju logiku i to je to.
IMG_20240324_101602.jpgevo i slika za vox koji stvarno ljudi lepo greje za male pare
 
Neka me neko razuveri da jedna dalkin moze da mi greje kucu od 90m2
Ne treba niko da te razuveri, nismo mi prodavci. Zadovoljan si sa Vox klimom, ostani na Voxu, jednostavno. Bilo koja klima čak i najskuplja na 90m² može da greje samo ako je jedna prostorija. Daikin je duplo skuplji a imaš klime koje su 10 puta skuplje od Voxa, a da li su 10 puta bolje? Normalno da nisu. Daikin ima kapacitet grejanja 4.8kw a Vox 3.8kw i malo jači izduv 714m³/h a vox 600m³/h. Cena uređaja ne raste srazmerno sa specifikacijama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pitao za razliku dve klime za jednu bukvalno, bio je dalkin u pitanju i tcl, ali to je samo primer, moze i drugi primeri. Ja imam vox i evo slike, ona ima grejac i odlicno je odradila posao, imam jos dve ali ova mi se pokazala najbolje. Neka me neko razuveri da jedna dalkin moze da mi greje kucu od 90m2 - kupatilo m?, bolje nego ova dva voxa za skoro iste pare.Argument je bio da dalkin ide do 1600w a taj tcl do 920w.Znaci da ako uzmem dve to je 1840w i veca kolicina vazduha, na dva kraja kuce ili dve pristorije, ako jedna stane do servisa radi druga itd.Onda je bio argument za 99 god iskustva, pa onda svi da nosimo mob nokiu, ona je bila prvi mob u svetu oa sad ih ima... negde...Siguran sam da je cena donekle opravdana to nema sumnje, ali duplo pa to je stvarno puno.Svako ima svoju logiku i to je to.
Pogledajte prilog 435134evo i slika za vox koji stvarno ljudi lepo greje za male pare
Nije ti parametar bas za usporedjivanje ali ok. Uvjek ostaje ono isto pitanje a to je kako klima grije.... sve griju ALI sta kad bude -15c i jos nize..... Ovdje na forumu su mnogi nezadovoljni bukom a zime nije ni "bilo" kako bi trebalo da bude. Takodje velika vecina ( pa i ja u pocetku ) negleda sta bi se trebalo gledati kod grijanja a da nekazem da je mozda 0.1% ljudi ovdje uzme pdf i pogleda parametar gubitka efikasnosti iste klime pri vecim minusima.... Moje licno misljenje i uslovi kao laika kod kupovine klime je buka, niska modulacija i na -15c koliko izbacuje topline. Takodje ako se desi -17c ili -20 dali mogu da racunam na nju. Ostalo me ne interesuje.
 
Nije bitno koju cu ja klimu kupiti, mislim da je vazno izneti jos neke opcije, grejanje smatram jako vaznom stavkom u zivotu, ako zivis u kuci i nemas daljinsko(gradsko) grejanje. Ima ljudi koji imaju ogromne troskove u toku zime i neke druge prioritete kao stare roditelje, malu decu,odsustvo od kuce itd, pa su primorani na kompromise grejanja. Licno sam morao naci neko resenje iz navedenih razloga i troskova, pa sam izabrao klime. Da sam slusao neke predloge klime bi bile otpisane zbog troskova, trebale su mi bar tri, i sad moram jos jednu. Za neke predlozene morao bi da platim 2500 k 3000k, za te novce bolje pumpa na bunar vodu.Sustina je da moja klima je bila do skoro oko 37k-38k i znaci duplo jeftinije mozes dve da kupis i dobijes 45kg i 7.6kwh sa vise prostorija itd. E to je poenta koju sam smatrao da treba da napisem, a svako neka kupi kako misli da je ispravno i najbolje.Nije potrebno da se ubedjujemo koja je klima kvalitetnija, nisam dete imam godina, dobro znam da je moja kanta naspram japanaca, ali da greje, greje.
Nije ti parametar bas za usporedjivanje ali ok. Uvjek ostaje ono isto pitanje a to je kako klima grije.... sve griju ALI sta kad bude -15c i jos nize..... Ovdje na forumu su mnogi nezadovoljni bukom a zime nije ni "bilo" kako bi trebalo da bude. Takodje velika vecina ( pa i ja u pocetku ) negleda sta bi se trebalo gledati kod grijanja a da nekazem da je mozda 0.1% ljudi ovdje uzme pdf i pogleda parametar gubitka efikasnosti iste klime pri vecim minusima.... Moje licno misljenje i uslovi kao laika kod kupovine klime je buka, niska modulacija i na -15c koliko izbacuje topline. Takodje ako se desi -17c ili -20 dali mogu da racunam na nju. Ostalo me ne interesuje.
Jasno je meni to, ali sta ako bude - 35c, onda ni japanac od 2000k nema sta da trazi, mozemo tako u nedogled. Koliko sam video vivax aeri+ ide do - 20 -25c ima jos takvih za normalne novce. Mnogo je, bas su preterali sa nekim cenama. Gledao sam neku fujicu 7cu oko 47k za sobu, to je ok nije strasno, malo vise od kineza 10 15 k ali duplo, to je preterano. Kod mene svi majstori rade kineze pa se pogadjas za ugradnju, a za ove skupe, trebaju mi naucnici da me foliraju i mazu za debele pare.
 
Poslednja izmena:
Uvek je bolje kupiti vise jeftinijih nego manje skupljih uredjaja, pogotovo u Srbiji.
Komfor koji pruza jedna klima po prostoriji se nikada ne moze porediti sa jednom klimim ma vise prostorija.
Kod klime se ne gledaju samo kilovati, a pogotovo ne max kilovati.
Taj Daikin je na manjim temperaturama sigurno stedljiviji i mirnije radi, a sada da li vredi tih para je na svakome da odluci.

Nazalost, detaljne info o radu nemamo ni od koga skoro, pa se sve ostalo pogadja i zakljucuje na osnovu iskustva. Vox se pokazala kao super low budget klima, kao i sto se taj ulazni model Daikina pokazao kao super mid-budzet klima.
 
To je slucaj kod mene, moram jos jednu da bi pokrio sve prostorije, navikao sam na parno grejanje i necu da mi bude razlika u prostorijama. Napravio sam veliki kompromis sto mi je u kupatilu kao i napolju, kad idem tamo smrznu mi se m.... I jos da to platim 2 - 3 k eura mkzda i vise, stvarno nema nigde logike, i ovih 180 k sto sam dao i jos 50 tak koje moram da potrosim je akcija.
 
Ne vredjamo se, mislienje da se cela zemlja okupila i organizovala da svi uredjaji od svih firmi iz te ogromne zemlje od 2 milijarde stanovnika budu lazno deklarisani i da se organizuje dovoljno jak lobi da se ti uredjaji plasiraju na sve kontinente sa tim laznim podacima je nista drugo no teorija zavere na nivou 5g antena koje kontrolisu klimatske uslove i umove Srba, jer vladajuca elita zeli da unisti nas saku jada velicine malo veceg grada.

Fundamentalno se ne razumes u ono o cemu pokusavas tako jako misljenje da iskazes.

I koji tacno marketing sam ja opisao, za Mitsubishi sa 40kg spoljasnjom ili Gree sa 45.5kg?
Fundamentalno je jedino biti kulturan u konverzaciji, za sve ostalo upravo forumi i sluze (cak i za nas bez "fundamentalnog razumijevanja").
@mcrazy je sve jako fino objasnio, tj. bar je covjek pokusao, na tebi je da li zelis procitati i usvojiti ili ne. Nemam nista da dodam.
 
Nije nekultura teoriju zavere nazvati teorijom zavere, niti coveka koji istu iznosi, nazvati teoreticarem zavera.
Ako tebe to vredja, to je tvoj problem. Sledeci put ne krenes nesto neosnovano da pljujes i nece biti razloga bilo ko ista da ti uzvraca.

Nista nije objasnio vise od onoga sto smo ovde vise desetina puta ponavljali i o cemu nije ni bilo reci sada.
Imas to na temi o klimama xx puta prezvakano od strane vise nas tokom poslednjih 10 godina.
Rec je bila o tome da to kineski proizvodjaci rade, a japanski ne rade, sto nije slucaj.
Svi proizvodjaci jednako koriste energetsku etiketu za deklarisanje i bazdarenje svojih proizvoda.
Ne samo za klime, isto se radi za sve proizvode gde god moze i nije to nista novo.

Lepo sam ti objasnio sta znace kapaciteti u oznaci klime i da nista o mogucnostima iste ne govore, pogotovo kada je grejanje u pitanju.
Umesto da prihvatis nesto sto nisi znao kada ti objasnim, ti razvodnjavas pricu na druge stvari o kojima nije bilo govora.

@mcrazy
Tako je, greskom napisah temperatura umesto kvadratura :)
Bas sam potrazio i ne mogu da nadjem, evo Midea Technical Manual, nigde ne videh da se spominje velicina prostorije koju klima moze da greje, mozes li mi reci na kojoj je to strani?

Ne, nego pricas o kineskim klimama, a spominjes srpski brend.
Jel Daikin kineska klima jer im deo klima proizvodi Gree u Kini ili mozda ceska i gde se vec proizvodi, jel Mitsubishi tajlandska?

U sustini se slazemo, to je sve normalno da se radi i generalno bi bilo po korisnike najbolje da postoji obaveza nezavisnog testiranja svake klime na svakoj temperaturi, kao sto su to uradili neki nezavisni mediji, ali nije realno ocekivati da se to desi. U sustini i tablice kapaciteta koje daju neki proizvodjaci su opet ono sto su oni napisali.
Ja nisam nikada sumnjao u verodostojnost podataka nijednog proizvodjaca, jer postoje bitnije stvari koje se ne pisu i ne mere, a to je kvalitet svega, od prostih celih delova, do legura, pa cak i do kvaliteta srafa, namotaja na srafu i slicnih milion gluposti koje normalan covek ne moze ni da zamisli.
Imas vulkanizera koji "po osecaju" zateze sraf na tocku, pa je kocka da li ces ga posle skinuti ili kao ja polomiti original Mercedes kljuc skakuci po njemu, a imas i onog koji koristi moment kljuc i ne prepusta sansi da li ce nesto biti kako treba. Tako imas i u proizvodnji svega, najobicniji pneumatski srafciger moze promeniti ceo proces proizvodnje i delova koji se koriste.

A briga da li 3.5kW klima moze da greje 30m2 ili moze i 60m2 je rekao bih odlika naseg podnevlja, najvise zato sto je rad jeftin i standard nizak.
Kada gledam strane podcaste, nigde se ne spominju maksimalni kapaciteti, na ovoliko i onoliko stepeni...imas 5kW Daikin, 5kW Mitsubishi i 5kW Gree, ne razmislja se puno dalje od toga.
 
Ili moj primjer, gdje majstor na velikom servisu dotezao ključevima iz kamionskog programa remenicu radilice, pukla od sila pa ju je povario, pa je nije bilo šanse skinuti pri pokušaju narednog velikog servisa. Bila je borba da se uopšte šraf odvrne i da ne bude haos totalni s motorom, obaška remenica od 130 eura što je morala nova...
 
Pozdrav svim clanovima, potreban mi je savet nekog od vas strucnijih i iskusnijih povodom pitanja grejanja na inverter, dolazim do zavrsnih radova na spratu porodicne kuce koja je sagradjena pre 25 godina, i tada je uradjeno samo prizemlje, sprat se sada sredjivao, sprat je kvadrature 80kv, gde je velika dnevna soba na jednoj strani spojena kuhinja koja je otvorena poseduje samo sank izmedju sli generalno otvoren prostor dnevna-kuhinja, hodnik po samoj sredini kuce na kraju njega kupatilo na naspram dnevne 2 iste spavace sobe, nacrtao sam kako to otprilike izgleda, izolacija je uradjena 12cm stiropor, ploca 15cm kamena vuna, stolarija je vakumska dvokomorna drvena, prizemlje roditelji greju na druge nacine tako da je pod mlak i cak i topao nekad, meni se dopalo grejanje i ujedno hladjenje na inverter, gde bih grejao kao primarnim izvorom sprat, moje pitanje je da li bi 2 klime 12ice, jedna postavljena u dnevnoj da tacno bije u vrata prema hodiniku i sobama driga postavljena u sobi da gadja direktno isto vrata mogle da greju sprat bez problema u slucaju da udari i neki minus, budzet za klime moze biti visok, i da se stave micubisi premium modeli npr jedan od 1700-800 evra drugi od 1200-300 znaci oko 3000 e, drugi nacini grejanja mi ne odgovaraju, neki zbog nemogucnost, toplotna pumpa npr zbog ogromnih ulaganja, inace kuca je gradskoj sredini, klasicna nasa klima, nije u pitanju neka planina ili pod planinsko mesto.

Unapred hvala

https://ibb.co/j59Z2xY


P.S. Jos jedan od razloga sto bih inverter je jer mi ne prijaju mnogo visoke temperature koje ljudi dobijaju parnim grejanjem, odgovara nam da sedimo obuceni u trenerci npr gornji donji deo a ne majice, evo sada otvaram 2 prozora i zavrcem radijatore u stanu, jer nam bas ne prija nikako ovo ubijanje od grejanja.
 

Prilozi

  • IMG_3182.jpeg
    IMG_3182.jpeg
    51.5 KB · Pregleda: 46
Kako se zove onaj kao češalj za ispravljanje rebara na izmenjivaču? Kako ga naći na Aliju, pod kojim imenom, uzimao neko?
 
Uzimao ja 2 vrste. Jedan je plastični u obliku zvijezde sa razlicitim debljinama i svaka debljina je predebela za klimu (ne valja)(ovo zeleno na slici
i uzimao drugi sa metalnim iglama koji je bolji ali treba biti pažljiv....(Ovo drugo sivo na slici)

Na aliju kucaj ac radiator repair comb


Kako se zove onaj kao češalj za ispravljanje rebara na izmenjivaču? Kako ga naći na Aliju, pod kojim imenom, uzimao neko
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-26-20-28-47-171_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2024-03-26-20-28-47-171_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 34
Čudna pojava sa Daikinom. -Uhvatio sam daikina kako pali i gasi neki relej u unutrašnjoj jedinici dok je klima isključena. Bila je mrtva tišina pa se jasno čulo. Ovo se dešava jednom u svakih par dana, i to ne uvek. Najčešće kad se klima ređe koristi. Ovo je već druga sezona da primećujem da se to dešava. Inače sve je ok sa klimom, skroz normalno radi. Šta bi to moglo da bude? MOžda neka vrsta provere komunikacije sa spolj. jedinicom povremeno ili tako nešto? Nikakvi tajmeri i funkcije nisu upaljene..
 
Čudna pojava sa Daikinom. -Uhvatio sam daikina kako pali i gasi neki relej u unutrašnjoj jedinici dok je klima isključena. Bila je mrtva tišina pa se jasno čulo. Ovo se dešava jednom u svakih par dana, i to ne uvek. Najčešće kad se klima ređe koristi. Ovo je već druga sezona da primećujem da se to dešava. Inače sve je ok sa klimom, skroz normalno radi. Šta bi to moglo da bude? MOžda neka vrsta provere komunikacije sa spolj. jedinicom povremeno ili tako nešto? Nikakvi tajmeri i funkcije nisu upaljene..
Cuo sam nesto slicno na Vox IVA5-12JR, kao relej neki povremeno se cuje kada je iskljucena.
Inace u vezi motora turbine, ovlasceni servis doneo i zamenio, novi motor ne valja cuje se kao motorna kosacica i sad klima uopste ne moze da se koristi. Porucice drugi pa ce da zameni.
Za sve one koji misle da je Fujitsu los zato sto ima samo 2 godine garancije i da je Viacom los uvoznik eto neka uzmu Vox pa ce da imaju 5 godina garancije ali ako zafali nesto jedno mesec-dva ce biti bez klime, nije strasno.
Ja imam 5 Fujitsu klima (2011, 2016, 2017) i sve rade, nikad mi nije ni trebala garancija.
Mozda sam ja i agent, mozda 007, ali ja vise sa kinezima ne rizikujem.
Samo Fujitsu all the way.
 
Da, Fujitsu ti nece ni odgovoriti na 3 mejla za upit oko dela, tako da neces moci ni da narucis i popravis.
Mitsubishi ne dozvoljava da iko ima rezervne delove na stanju, svi se porucuju.

Imam i ja 15 godina stare LG i Galanz, nista im nikada nije falilo, a Fujitsu se raspao posle 5, dakle LG i Galanz najbolji, zar ne?
Preko 15 godina stare najjeftinije Vivax 9000btu klime dan danas ljudima rade posle 2 i 3 premestanja...i Vivax takodje pojam kvaliteta, zar ne?
Fujitsu i Mitsubishi ispadaju najlosiji tvojom logikom?

U Avgustu sam kupio LN25VG2, ja licno iz magacina vadio, data mi je pogresna unutrasnja jedinica, VG1.
Dosli serviseri 30.08. da montiraju i nisu doneli drugu unutrasnju jer im niko nije rekao, cekli smo sat vremena da im neko donese.

Nakon 3 nedelje zovem servis jer sam primetio da ne radi senzor pokreta, i to samo zato sto je klima svega par puta upaljena, pa je zato trebalo toliko vremena.
potvrđujem prijem maila,kreiran je radni nalog 23-PRZ-010855.
Dolaze 7 dana kasnije, elektronika se menja, situacija ista.
Dolaze ponovo nekih 10ak dana da zemene senzor, situacija ista.

16.10- pitam koji je sledeci korak nakon 2 izlaska servisera?
potvrđujem prijem maila,kreiran je radni nalog 23-PRZ-012168
Zvali me i pitali kada mogu da dodju da zamene unutrasnju klimu, ja kazem svejedno, samo popodne.
Prolazi 20ak dana, ja ih 05.11. pitam sta se desava?
Poštovanje,
Zamena uređaja je planirana za 07.11.2023. u 14h. Stojimo Vam na raspolaganju za sva ostala pitanja.

10.01.24.
Problem:

Vaš zahtev je zaprimljen po nalogu 24-PRZ-000074.
Posle 2 nedelje otprilike dolaze da stave ispravne nosace i antivibracione gumice, a da li se problem resio ne znam do sledeceg veceg minusa, jer se samo na ispod -5c desavalo.

06.03.24.
Postovani,

Doslo je do novog kvara na LN25 klimi u Jovana Avakumovica 6.
Sada nesto oko turbine skripi, da li motor, da li lezajevi, ne znam.
Napominjem da ce ovo biti 6. put kako vasi serviseri dolaze zbog ove klime.
Da li je taj model zaista toliko problematican i da li se ovakve stvari stalno desavaju sa ovom klimom?


Dolaze 13.03. da zamene biksnu i nakon minuta testiranja na modu ventilatora zakljucuju da klima radi i odlaze.
Par sati kasnije im pisem da ima isti zvuk i posaljem novi video kako nista nije popravljeno.
14.03:
Vas zahtev je zaprimljen po nalogu broj 24-PRZ-002579 I kolege ce Vas kontaktirati uskoro

Danas je 27.03. i niko me jos uvek nije zvao, pretpostavljam zato sto niko nece da petlja oko ove klime jer ju je rasklopiti nocna mora.

Steelsoft je izmislio servis i servisnu podrsku za Viacom(iz iskustva kao servis bele tehnike srednje velicine na 2 Beogradske lokacije sa preko 30 zaposlenih i preko 20 godina postojanja pricam-reci mog oca), pa eto sta se desava.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno