Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Gospodo,
Interesuje me da li je ova klima po vasem misljenju ok za grejanje 30kvadrata sa dobrom izolacijom ili treba traziti kvalitetniji model posto vidim na forumu da mnogi modeli imaju razne skrivene probleme (zujanje,brujanje,ledenje spoljne jedinice,itd)? Hvala unapred
Kad je dobra izolacija grejace tu kvadraturu,verovatno je to jedna prostorija koliko sam razumeo. Imam tri voxa i sve rade bez problema, ali ova jedna ima grejac sp jedinice i na minusima je bas lepo radila nema leda ni malo. Cak su i jako tihe klime i spj i uj.Sto se tice potrosnje modulacija nece ispod 420w 450w a na minusima ide oko 650 850w otprilike setovane na 24c.Da napomenem da sam merio samo ovu 12 cu sa grejacem tacne.
 
Evo nasao neki klip, navodno aehi, ali nemamo podatke u kojoj prostoriji je instalirana. -12, +2 - bez problema, i ne trosi puno, ali na +12 - radi kao on/off (mozda je prostorija premala za nju, ali ne modulira ispod 350w izgleda).

Moj aeri stariji model je u maloj prostoriji i radi slicno, greje super i na velikom minusu
 
Sto se tice potrosnje to je stvarno diskutabilno, vise puta je receno da jako puno zavisi od prostra kuca/stan, izolacija itd. Eto kod mene 3 iste klime i sve tri drigacije rade jel sva tri prostora nisu ista. Sto se tice VIVAX 12CH35AERI spusta se do 240w max poslije se "gasi" a iskreno ja sam odusevljen tom klimom kako radi. Ok obavezni gumeni nosaci, pri jacim minusima i malo trese ali za te pare odlicno radi.
 
Kolega mi predlozi VIVAX ACP-12CH35AERI+, uglavnom za leto da hladim, ali ako zatreba i malo da se dogrejemo na spratu, za 44K nadam se da je ok?
Je l' moze preko aplikacije da se ukljucuje i podesava?
 
Evo moje iskustvo februar. Klima On off samsung 12 stara 15 god. stigo danas racun iznenadio sam se zbog ovih popusta ispalo bas smesno. ali evo u kilovatima. 2022 1150kv, 2023 1100kv a 2024 600kv. Resio san u Feb da ugasim 4vorku TA pec i da samo koristim klimu u 40kv otvorenog prostora. U spavacoj je mali norveski klima grejala fenomenalno. Kuca je dobro ususkana 5cm stiropor 5cm vuna plus 20cm vuna na krov. Na meracu klima je potrosila 220kv za ceo mesec
 
Kolega mi predlozi VIVAX ACP-12CH35AERI+, uglavnom za leto da hladim, ali ako zatreba i malo da se dogrejemo na spratu, za 44K nadam se da je ok?
Je l' moze preko aplikacije da se ukljucuje i podesava?
Ja sa 2 grejem stan 55kv, a hladjenje razbija.
Na ananasu je ima za 43 500 sa dostavom uz kupon ( 88623797 ) 43 000
Za aplikaciju mora da se dokupi wifi modul 2500 din
 
Evo moje iskustvo februar. Klima On off samsung 12 stara 15 god. stigo danas racun iznenadio sam se zbog ovih popusta ispalo bas smesno. ali evo u kilovatima. 2022 1150kv, 2023 1100kv a 2024 600kv. Resio san u Feb da ugasim 4vorku TA pec i da samo koristim klimu u 40kv otvorenog prostora. U spavacoj je mali norveski klima grejala fenomenalno. Kuca je dobro ususkana 5cm stiropor 5cm vuna plus 20cm vuna na krov. Na meracu klima je potrosila 220kv za ceo mesec
U februaru je prosečna temperatura bila +15, nije ni čudo.
 
Pitanje za vas koji mjerite potrosnju, koliko u peak-u klima moze povuci, npr. inverter 18-ka?
Znam da ovo zavisi i od proizvodjaca (moja je konkretno Midea Extreme), ali zanima me cifra ugrubo (kontam da su svakako sve 18-ke tu negdje)...
 
Evo moje iskustvo februar. Klima On off samsung 12 stara 15 god. stigo danas racun iznenadio sam se zbog ovih popusta ispalo bas smesno. ali evo u kilovatima. 2022 1150kv, 2023 1100kv a 2024 600kv. Resio san u Feb da ugasim 4vorku TA pec i da samo koristim klimu u 40kv otvorenog prostora. U spavacoj je mali norveski klima grejala fenomenalno. Kuca je dobro ususkana 5cm stiropor 5cm vuna plus 20cm vuna na krov. Na meracu klima je potrosila 220kv za ceo mesec
Na koliko je bila ukljucena klima? Ceo dan? I na koliko stepeni?
 
Na koliko je bila ukljucena klima? Ceo dan? I na koliko stepeni?
24/7 ukljucena stim sto nocu od 2 do 9 ujutru sam ostavljao na 20c a preko dana 23 osim u slucajevima kada zena ostane sama kuci pa se vratim a ono sauna i digne na 25-26 :) :) Klima nije nikad ciscena., pre 7 god zamenjen neki deo tada dato 50e za popravku. Crevo je zajedno u izolaciji, Filtere cistio jednom godisnje. Trese zuji vibrira kad staje lupi cela kuca mi se zatrese. P. S kuca je americki tip pa prenosi vibracije i u spavacoj je osecam :)
 

Prilozi

  • PXL_20240321_111643922.jpg
    PXL_20240321_111643922.jpg
    86.8 KB · Pregleda: 32
Jasno. Bas cu pogledati naljepnicu ako mognem prici i ocitati.
Hvala puno.
 
Sad sam pricao sa covekom sto ugradjuje i servisira klime, za grejanje dnevne sobe od oko 28m2 mi je preporucio Fujitsu LUCA 12k ili LMCE, a za radnu sobu oko 14m2 Fujitsu LMCE 12k.
I ukoliko mi je to preskupo Hisense Nordic 12k.. Sta vi mislite, jel to valja? :)
 
Sad sam pricao sa covekom sto ugradjuje i servisira klime, za grejanje dnevne sobe od oko 28m2 mi je preporucio Fujitsu LUCA 12k ili LMCE, a za radnu sobu oko 14m2 Fujitsu LMCE 12k.
I ukoliko mi je to preskupo Hisense Nordic 12k.. Sta vi mislite, jel to valja? :)
Ja imam nordic mislim da je prejaka za 14m2, modulira do 350w min. Ako volis bas bas toplo uzmi je ali u prelaznom vremenu radice kao on / off
 
Jel se tebi desava da radi kao on / off? Temperaturu bi podesio na 23 stepena, mooozda 24, nikako preko..
 
Energy pro plus i nordic niposto u prostor ispod 20 kvadrata, cim je temp iznad 8 radi kao on off
 
Prevelika je hisense energy u 14 kvadrata.za 28 u redu,ali za 14 bolje gledati neku 9ku ili 7icu.
 
Taj koji ti je preporucio Fujitsu ne servisira mnogo bas izgleda, vise bi se reklo da samo ugradjuje :)
Daikin ftxc35c ti je sada na popustu 85k dinara koliko vidim, tome bih svakako dao prednost.
Ne postoji klima koja ti se nece gasiti u malom prostoru, razlika je samo koliko cesto.
Ja ne volim mnogo niske modulacije, na 2m od klime bude hladnjikav vazduh.
I meni se Mutsubishi 9ka LN ponasa kao on/off setovana na 24C u 19-20m2.
u 14m2 bukvalno svaku klimu mozes da stavis, moze i Vox, ako neces da dajes lovu.
Moja preporuka ako zelis nizu modulaciju bi bila Daikin FTXC20C, s obzirom da 35ica vec nisko modulira.
 
Jel se tebi desava da radi kao on / off? Temperaturu bi podesio na 23 stepena, mooozda 24, nikako preko..
Pa pazi sve to zavisi od osobe do osobe sta vise voli. Meni to sve jedno sve dok odrzava ok temp i dok je toplo. Meni se iskreno vise svidja rad moje stare samsung on / off preciznije odrzava nego nordic. Nordic zna kad nije na ifeal da prebaci 3-4 stepena vise. Nordic jedino kad je upalis na max a tipa hladnoj sobi ona zna da cvili prvih 10 mispoljasna i posle bude tiha
 
Nazad
Vrh Dno